Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Līdz svētkiem darbi būs galā

Līdz svētkiem darbi būs galā
Foto: Egons Zīverts
19.10.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Lai gan vēl ir ļoti daudz darāmā Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcijā, tomēr līdz novembra vidum pārbūve būs pabeigta tiktāl, ka tad varēs atjaunot satiksmi pa tilta un ielas abām pusēm – “Kurzemes Vārdam” vakar sacīja ģenerālbūvnieka SIA “Rīgas tilti” darbu vadītājs Edgars Jurševics.

Pagaidām vēl tramvajs ripo pa vienām sliedēm abos virzienos, bet šīs nedēļas nogalē plānots tramvaja satiksmi palaist jau pa abiem jaunajiem sliežu ceļiem. Šīs nedēļas nogalē plāno arī klāt asfalta virskārtu uz brauktuves tilta vēl remontējamajā daļā. Savukārt jaunnedēļ paredzēts likt asfaltu ne vien uz tilta trotuāra, bet arī klāt pirmo asfalta kārtu uz Lielās ielas brauktuves nepāra numuru pusē. Uz tilta brauktuves asfalts tiek likts divās kārtās, savukārt Lielajā ielā būs gan asfalta apakškārta, gan vidējā – saistes kārta, gan arī asfalta virskārta jeb “diluma kārta” – saka E. Jurševics. Lielās ielas asfaltēšanu plāno pabeigt oktobra beigās vai novembra sākumā. Tad arī pie gājēju pārejām vairs nebūs ietvju sliekšņu, kuri pašlaik ļoti traucē ratiņbraucējiem.

Uz tilta vēl jāuzmontē margas. Detaļas ir jau gatavas – daļēji restaurētas, daļēji no jauna izlietas, bet vietā tās uzliks novembra sākumā. Līdz šim ir pabeigta lielākā daļa būvobjekta apakšzemes darbu: izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, sadzīves notekūdeņu kanalizācija, ūdensvads, tomēr vēl jāpabeidz izbūvēt “dažus elektrības un sakaru kabeļus”. Noslēgumam tuvojas arī tilta balstu remonts: “Vēl atlikuši kosmētiski darbi, tas ir, tilta balstu vecā apmetuma demontāža un jaunā apmetuma uzlikšana un nokrāsošana,” stāsta būvdarbu vadītājs.

Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcijas fināla termiņš ir 2019. gada februāris. E. Jurševics neslēpj, ka paši būvnieki arī ir ieinteresēti darbus paveikt ātrāk gan tādēļ, ka priekšā ir ziema, gadalaiks, kad būvdarbi var būt apgrūtināti klimatisko apstākļu dēļ, gan arī tādēļ, ka uzņēmumam priekšā vēl ir darbs citos objektos un “negribas aizkavēties”. Tāpēc sagaidāms, ka valsts svētkos jau varēsim braukt un iet pa atjaunotā tilta un Lielās ielas abām pusēm. “Pieļauju, ka mums vēl daži nelieli darbi būs darāmi arī pēc tam – vēl nebūs gatava noeja no tilta uz Jahtu ostu un jāpabeidz apzaļumošana, varbūt vēl būs arī jāliek akmens bruģis starp tramvaja sliedēm. Bet to darīs tā, ka tas vairs satiksmi nekavēs.”

Vienlaikus turpinās arī jaunu zemās grīdas tramvaja vagonu iepirkums – varam sagaidīt, ka līdz oktobra beigām būs zināmi tā rezultāti, sacīja SIA “Liepājas tramvajs” pārstāve Dace Gruntmane.

Foto galerija

20 komentāri

2018-10-19 09:29

nu i nu: Tad tāpēc to "dolgostroju" tik ilgi vilka garumā, lai tilta atkal atvēršanu varētu pieskaņot valsts simtagadei uz 18. novembri?

2018-10-19 09:48

Baigi labi: Nevaru sagaidīt! Būs gan foršs tilts, gan atkal satiksme normāla!

2018-10-19 10:06

Jee: Super, būs smuki. Nevaru sagaidīt!! :)

2018-10-19 10:09

Priecīga: Neko daudz nesaprotu, bet liekas, ka šis ir viens no kbvalitatīvakajem objektiem mūsu pilsētā un, salīdzinoši ātri pabeigts. Nu strādaja jau viņi visu laiku, brīziemlikās, ka pa naktīmari. Malači, Paldies jums! Un neņemiet galvā negatīvos komentārus. Tie ir cilvēki, kas paši nav izdarījuši NEKO! :)

2018-10-19 10:16

jap: Tiešām prieks par to, ka iespējams kaut ko pabeigt kādu laiciņu pirms termiņa. Gaidām atjaunoto posmu, tiltu !!

2018-10-19 10:40

Q10: Domāju, ka būs labi, bet tās tilta rores-margas gan mulsina! Vai tad nevarēja kaut nedaudz zolīdāku?

2018-10-19 11:27

mega: bezgaligais megaprojekts ,iedomajos cik ilgi celtu jaunu tiltu !

2018-10-19 12:25

100 tonnas: Viss ir super..darbi sokas! Vienīgi nedaudz mulsina tas, ka nu ļooooti daudz salēja to piķi un sametināja tonnām tos dzelžus, samontēja tās armatūras..un tt. Vai tas tilts to visu izturēs???

2018-10-19 13:08

xt: Redz cik labi.....Bet vai maz paspēs tik ātri visus tos trotuārus izveidot.un starp sliedēm tos akmeņus sakārtot, ja tramvajs jau braukās abos virzienos.....

2018-10-19 14:02

Acs: Viss būtu skaisti, ja vien projektētāji un ierēdņi sekotu līdzi šībrīža pasaules pilsētplānošanas un satiksmes (ne tikai auto) plānošanas aktualitātēm. Arī tās iekšmalas margas nu galīgi neiet kopā ar vēsturiskajām ārējām margām.

2018-10-19 14:29

FERTY: Margas pilnīgi garām.

2018-10-19 15:06

to Acs: Vēl viens aptaurētais velosipēdists....

2018-10-19 15:56

Tādi kā Acs: Velosipēdisti iedomājas, ka atjaunotā ietve, pieder tikai viņiem vien. brauc baros un nevis smuki viens aiz otra, bet viens otram blakus un atļaujas man vēl bļaut, lai pamūku malā. Man lekt kanālā, vai zem automašīnu riteņiem?

2018-10-19 16:55

S=S: Cik gadu garantija ir tām sliedēm uz tilta ,Kāds būs darba apjoms ja tās sliedes uz tilta kādreiz iznāks ,arī remontēt ????

2018-10-19 18:19

ekoman: Ja normāli metinātāji,tad viss būs normāli ar sliedēm,šobrīd tādi ir retums Liepājā.

2018-10-19 18:30

tā pat: arī gājēji varētu iet viens aiz otra nevis kā aunu bars.Nav iespējams ne apiet ne apbraukt ar ratiņkrēslu.Un vai to stabu Lielā un Jūras ielas krustā nepārvietos uz malu lai cilvēkiem būtu ērti.

2018-10-19 22:32

johoho: Tad jau CTB viiri uz tilta labi nopelnijusi, vares pirkt dzivokljus un braukt ar jauniem auto !

2018-10-20 09:32

Runču laiks: Nu paldies Dieviņam, ka viena vietiņa būs sakārtota un satiksme tiks atjaunota! Ļoti ceru,ka līdz valsts svētkiem tiks pabeigts remonts arī Kapsēdes ielā ,ka tas "runču laiks" tur beigsies! Pakaš vienā stūrī, pakaš otrā un no gala to pašu kašā atkal ! Simtiem cilvēku katru dienu jābrauc uz darbu, bet ir reizes,kad nezini , ne kā aizbrauksi ,ne kur nākošā dienā būs autobusu pietura! Visu vasaru moka to objektu bez kādas sistēmas. Vienā galā pabeidz rakt no otra sāk atkal!

2018-10-22 15:47

xxx: ĻOTI LABI PASTRĀDĀTS!

2018-10-22 19:43

Liepajnieks: CTB darbiniekiem bus beidzot lielas premijas,celojumi utt

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz