Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Liepaja Bulk Terminal” noraida pārmetumus

“Liepaja Bulk Terminal” noraida pārmetumus
Foto: Egons Zīverts
18.05.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Ostas kompānija “Liepaja Bulk Terminal LTD” noraida iedzīvotāju “Kurzemes Vārdam” paustos pārmetumus par to, ka uzņēmums nav pildījis solījumus, lai mazinātu putēšanu, kas rodas graudu pārkraušanas laikā. Kompānija norāda, ka pēdējo divu gadu laikā šim mērķim tā ir ieguldījusi apjomīgas investīcijas.

Lai samazinātu putekļu nonākšanu apkārtēja vidē, uzņēmums “Liepaja Bulk Terminal” esot veicis dažādus pasākumus. 2015. gadā ar gaisa attīrīšanas iekārtām aprīkotas termināļa transportieru sistēmas, savukārt pagājušogad ar aspirācijas iekārtām aprīkoti arī abi vagonu izkraušanas mezgli un kravu pārkraušanas piltuves. Tāpat visas tehnoloģiskās transportieru sistēmas nosegtas ar pārvalkiem, kas neļaujot putekļiem izplatīties uz āru, bet vietās, kur krava tiek pārvietota no vienas transportieru lentes uz otru, arī darbojoties aspirācijas sistēmas.

Uzņēmums atzīmē, ka lielākā daļa no kravu pārkraušanas operācijām notiek slēgtās noliktavās, kas arī ierobežo putekļu emisiju.  Noliktavu izvietojums un to jumtu augstumi izvēlēti tā, lai maksimāli norobežotu kravu pārkraušanas vietas no blakus esošā dzīvojamā rajona. Papildus jaunbūvējamai noliktavai, iepretī 51.a piestātnei, uzbūvēta speciāla 24 metrus augsta putekļu norobežošanas aizsargsiena.

Kompānija skaidro, ka vislielākās problēmas var izraisīt putekļu niecīgās daļiņas, nonākot cilvēku elpošanas ceļos. Tāpēc, izvēloties gaisa attīrīšanas iekārtas, uzsvars likts uz to, lai maksimāli tiktu attīrītas šīs frakcijas daļiņas.

Ar aspirācijas iekārtām aprīkotas transportieru sistēmas, kā arī pārvietojamā kuģu kraušanas iekārta. Attiecīgās iekārtas speciāli paredzētas darbībām ar beramkravām. Tās darbojas pēc nosūces principa un aprīkotas ar maisu filtriem (sauktiem arī par kabatas filtriem), kas sastāv no poliestera materiāla. Attīrīšanas iekārtu projektētā jauda ir 99,7 procenti, respektīvi, putekļu emisijas tiek samazinātas par 99,7 procentiem.

“Liepaja Bulk Terminal”, darbojoties ar maksimālo atļauto pārkraušanas jaudu, esošajās gaisa attīrīšanas iekārtās varot uztvert līdz 30 tonnām putekļu.

Ar tādām pašām aspirācijas iekārtām līdz 2015. gada nogalei aprīkotas arī četras piltuves, ko izmanto beramkravu pārkraušanai. Uzstādīto aspirācijas sistēmu kopējās izmaksas esot aptuveni 150 tūkstoši eiro.

“Liepājas Reģionālā vides pārvalde 2016. gadā uzņēmumā veikusi astoņas pārbaudes, lai pārliecinātos, vai termināļa darbība atbilst darbības atļaujai. Divas no pārbaudēm bija plānotas, sešas bija operatīvās pēc sūdzību saņemšanas no iedzīvotājiem. Nevienā no pārbaudēm pārkāpumi netika konstatēti. Savukārt 2017. gada februārī pārkraušanas procesa laikā sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi veikti putekļu piesārņojuma mērījumi, kas neuzrādīja pieļaujamo normu pārsniegšanu,” informē uzņēmums, atzīmējot arī, ka terminālī strādājošajiem regulāri tiekot veiktas medicīniskās pārbaudes un visu desmit darbības gadu laikā nevienam darbiniekam neesot konstatēta elpošanas ceļu profesionāla saslimstība.

20 komentāri

2017-05-18 07:35

mellais Pēters: kam tās lielās antracīta kaudzes no kurām nāk mellie putekļi?

2017-05-18 08:27

Kristīne Dzelme - liepājniekiem: Liepājnieki!
Vēlos informēt Jūs, ka sākot ar š.g. 22.maiju, tiek uzsākta parakstu vākšana par vides piesārņojumu pārtraukšanu pilsētā, ko rada atsevišķi LSEZ ostas uzņēmumi, kas ir klajā pretrunā ar LR likumdošanu. Vēstules ar parakstiem tiks nosūtītas atbildīgām institūcijām atbilžu saņemšanai. Aicinu ik vienu liepājnieku, neatkarīgi no Jūsu dzīvesvietas Liepājas pilsētā, kam rūp sava un savu tuvinieku veselība, kurš nav vienaldzīgs pret piesārņojumu dzīvojamā fondā un pludmalē, atsaukties aicinājumam, un ar savu nostāju pierādīt, ka Liepāja pieder katram liepājniekam.
Parakstu vākšanas norises laiks un vieta:
Ziemeļu priekšpilsēta – 2017.gada 22., 23., 24. maijs Koku iela 3, no plkst. 18.30 – 20.00
Rožu laukums – 2017.gada 22., 23., 24., maijs, no plkst. 12.00 – 13.30

2017-05-18 09:27

superm: Nuja, Seska kungs tā vietā lai skrietu apkārt un meklētu bebru alas un slavētu savus darbus, varētu ar savu kameru pafilmēt šo problēmu, kas tiešām ir problēma daudziem iedzīvotājiem

2017-05-18 09:28

smuki: Īstas Bulk-as cienīga atbilde!

2017-05-18 11:03

........dfa: Pats dzīvoju strazdu iela, nēsmu pa šo laiku pamanījis ne baigos trokšnu, ne putekļu kalnus. Vairāk gribas visiem šiem parakstu vācējiem paprasīt, ko viņi iesāks, kad šādiem ostas uzņēmumiem aizliegs strādāt? Ko darīs tad kad osta neattīstīsies bet sāgs stagnēt? Atkal bļaus ka pašvaldība nedos darbu un ir zemas algas?

2017-05-18 11:35

Sofija lipsne: Ja Seska kungam ,Ansina kungam rupetu Liepajnieku labklajiba tad viniem butu pirmajiem japarakstas un japarada ka ir saimnieki sava pilseta!

2017-05-18 11:51

Jām: Arī nesaprotu, ko cilvēki vēlas panākt ar parakstiem. Kā jau cits komentārs minēja, ja ostai aizliegs strādāt, tad cilvēki tikai vairāk sūdzēsies. Un kā jau tika minēts, viss atbilst standartiem. Ko tad jūs vēlaties? Mainīt standartus? Tad arī citām ostām būs jāmaina aprīkojums. Tas jau liek saprast, ka nekas tāds nenotiks. Putekļi protams ir, taču pieļaujamā daudzumā

2017-05-18 12:39

w: slēdzam ostu un miers!Daudz vairāk naudas var iegūt, vedot tūristus ekskursijās pa pasaules kultūras mantojuma objektiem- padomju blokmāju rajoniem.

2017-05-18 13:54

labais janis: aizvakar braucu pa pulvera ielu , gar naftas termināli, smaka bija riktīga, ka jūtas tie cilvēki kuri dzīvo blakus ?

2017-05-18 14:30

to Jām un ...dfa: Ja Jūsu logi un palodzes būtu klāti ar melnu putekļu kārtu, vai tad arī Jūs priecātos par ostas attīstību? Kālab gadu atpakaļ neviens nesūdzējās. Un diez vai tie ir Eiropas standarti -tik tuvu veikt kravu pārkraušanu dzīvojamam rajonam, tie ir vien Liepājas standarti, kur nauda nesmird.
Un jautājums :kālab SIA ''EKERS'' nebūvē putekļu norobežošanas aizsargsienu kā SIA "Liepaja Bulk Terminal LTD"?

2017-05-18 15:02

........dfaa: Ko jūs piedāvājat? Ostu neattīstīt un taisīt dzīvojamo rajonu? Kapēc tās tik ļoti mīļais rajons ir piecelts tik tuvu ostai? Tapēc ka krievu laikos neviens nedomāja, ka pēc 30 vai vairāk gadiem pilsēta attīstīsies, un lai pilsēta spētu funkcionēt svarīga ir tieši ostas attīstība. Jebkurā pilsētā ir industriālie rajoni, un lai cik tas stulbi nebūtu tad šīs majas ietilpsts šājā ostas rajonā un vai nu ar to ir jāsamierinās, vai jādomā cits risinājums kur dzīvot.
Ideāli, protams būtu, ja pašvaldība attīstot ostu, piedāvātu atpirkt par sapratīgu cenu šos dzīvokļus tuvākām mājām kas atrodas pie šīs teritorijas un viņas ar laiku nojauktu.

2017-05-18 16:04

anonims: Nav jābūt melnam vai baltam. Kurš runā, ka jāpārtrauc ostā darbs.Ir stāsts, kā to dara. ja cilvēki neko nekad neteiks, tad mūs ātri noindēs-ka tik nauda un dažiem. Ir jāstrādā tā, lai citus neindētu. Un cilvēki arī te jau sen dzīvo Un Pulvera iela tiešām smird , nu jau daudz garākā posmā.

2017-05-18 20:32

Assss: Tas ir ekers to pilsetu putina

2017-05-18 20:34

Assss: Ltb neputina jo mes parkraujam cukurbietes vesalas tas neput

2017-05-18 21:56

mmmm: lkm grib lai ostu aizklape tapat ka metalurgu? iznakums labs paris tukstosi bez darba un atkal 60 cilveki diena izlidos no valsts? tpc jau lkm atsaka lidojumus no Liepajas. Jus vsp pasi sajedzat ko murgojat ar? Nevienam nekas nav labs. Priecajas ka tada osta ir kas dod darbu cilvekiem. Kas tad ir labak sedet majas un kunkstet ka nav naudas? Jus pasi nezinat ko gribat. Ja nav labi 2. autobus kurse uz cimdeniekiem laimigu celutad.

2017-05-19 08:13

anonims: Neviens netaisās klapēt ciet , cilvēku nevajag indēt. Padomā, ja tev uz galvas ko kaisītu, tu atļauto to cilvēces vārdā? Kāda jocīga domāšana.

2017-05-21 18:23

grauds: Interesanti,kuru makos ir sagūlusi tā naudiņa,kura ,kādreiz, tika atvēlēta tam,lai šo māju iedzīvotājus izmitinātu citās dzīvojamās vietās???

2017-05-21 19:00

grauds: Dzīvoju Kalpaka 109. mājā. Logus atvērt nav iespējams ! Brūni-melnie putekļi, pat, dzīvoklī uz palodzēm krājas,nemaz nerunājot par āra plodzēm, starplogu ailēm .Pēc ziemas ,atverot logus, var grābt saujām šos ķipīgos putekļus,kurus nevar tik viegli nomazgāt.Šogad,pirms logu tīrīšanas, nofotografēju šīs "skaistās " brūnās palodzes,gadījumam,ja būs vajadzīgi lietišķie pierādījumi.Vislielākie kraušanas darbi notiek naktīs,jo tad ,taču ,tos putekļus neviens neredz. Mani logi ir vērsti tieši pretīm terminālam un es visu redzu, kādi putekļu mākoņi tur veļās...un mēs to visu elpojam...un tie trokšņi,kas naktīs traucē nakts miegu....mājai sienas plaisā no vilcienu vibrācijām...Nez,kad tas murgs beigsies!?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz