Ceturtdiena, 26. novembris Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Liepaja Bulk Terminal” noraida pārmetumus

“Liepaja Bulk Terminal” noraida pārmetumus
Foto: Egons Zīverts
18.05.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Ostas kompānija “Liepaja Bulk Terminal LTD” noraida iedzīvotāju “Kurzemes Vārdam” paustos pārmetumus par to, ka uzņēmums nav pildījis solījumus, lai mazinātu putēšanu, kas rodas graudu pārkraušanas laikā. Kompānija norāda, ka pēdējo divu gadu laikā šim mērķim tā ir ieguldījusi apjomīgas investīcijas.

Lai samazinātu putekļu nonākšanu apkārtēja vidē, uzņēmums “Liepaja Bulk Terminal” esot veicis dažādus pasākumus. 2015. gadā ar gaisa attīrīšanas iekārtām aprīkotas termināļa transportieru sistēmas, savukārt pagājušogad ar aspirācijas iekārtām aprīkoti arī abi vagonu izkraušanas mezgli un kravu pārkraušanas piltuves. Tāpat visas tehnoloģiskās transportieru sistēmas nosegtas ar pārvalkiem, kas neļaujot putekļiem izplatīties uz āru, bet vietās, kur krava tiek pārvietota no vienas transportieru lentes uz otru, arī darbojoties aspirācijas sistēmas.

Uzņēmums atzīmē, ka lielākā daļa no kravu pārkraušanas operācijām notiek slēgtās noliktavās, kas arī ierobežo putekļu emisiju.  Noliktavu izvietojums un to jumtu augstumi izvēlēti tā, lai maksimāli norobežotu kravu pārkraušanas vietas no blakus esošā dzīvojamā rajona. Papildus jaunbūvējamai noliktavai, iepretī 51.a piestātnei, uzbūvēta speciāla 24 metrus augsta putekļu norobežošanas aizsargsiena.

Kompānija skaidro, ka vislielākās problēmas var izraisīt putekļu niecīgās daļiņas, nonākot cilvēku elpošanas ceļos. Tāpēc, izvēloties gaisa attīrīšanas iekārtas, uzsvars likts uz to, lai maksimāli tiktu attīrītas šīs frakcijas daļiņas.

Ar aspirācijas iekārtām aprīkotas transportieru sistēmas, kā arī pārvietojamā kuģu kraušanas iekārta. Attiecīgās iekārtas speciāli paredzētas darbībām ar beramkravām. Tās darbojas pēc nosūces principa un aprīkotas ar maisu filtriem (sauktiem arī par kabatas filtriem), kas sastāv no poliestera materiāla. Attīrīšanas iekārtu projektētā jauda ir 99,7 procenti, respektīvi, putekļu emisijas tiek samazinātas par 99,7 procentiem.

“Liepaja Bulk Terminal”, darbojoties ar maksimālo atļauto pārkraušanas jaudu, esošajās gaisa attīrīšanas iekārtās varot uztvert līdz 30 tonnām putekļu.

Ar tādām pašām aspirācijas iekārtām līdz 2015. gada nogalei aprīkotas arī četras piltuves, ko izmanto beramkravu pārkraušanai. Uzstādīto aspirācijas sistēmu kopējās izmaksas esot aptuveni 150 tūkstoši eiro.

“Liepājas Reģionālā vides pārvalde 2016. gadā uzņēmumā veikusi astoņas pārbaudes, lai pārliecinātos, vai termināļa darbība atbilst darbības atļaujai. Divas no pārbaudēm bija plānotas, sešas bija operatīvās pēc sūdzību saņemšanas no iedzīvotājiem. Nevienā no pārbaudēm pārkāpumi netika konstatēti. Savukārt 2017. gada februārī pārkraušanas procesa laikā sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi veikti putekļu piesārņojuma mērījumi, kas neuzrādīja pieļaujamo normu pārsniegšanu,” informē uzņēmums, atzīmējot arī, ka terminālī strādājošajiem regulāri tiekot veiktas medicīniskās pārbaudes un visu desmit darbības gadu laikā nevienam darbiniekam neesot konstatēta elpošanas ceļu profesionāla saslimstība.

20 komentāri

2017-05-18 07:35

mellais Pēters: kam tās lielās antracīta kaudzes no kurām nāk mellie putekļi?

2017-05-18 08:27

Kristīne Dzelme - liepājniekiem: Liepājnieki!
Vēlos informēt Jūs, ka sākot ar š.g. 22.maiju, tiek uzsākta parakstu vākšana par vides piesārņojumu pārtraukšanu pilsētā, ko rada atsevišķi LSEZ ostas uzņēmumi, kas ir klajā pretrunā ar LR likumdošanu. Vēstules ar parakstiem tiks nosūtītas atbildīgām institūcijām atbilžu saņemšanai. Aicinu ik vienu liepājnieku, neatkarīgi no Jūsu dzīvesvietas Liepājas pilsētā, kam rūp sava un savu tuvinieku veselība, kurš nav vienaldzīgs pret piesārņojumu dzīvojamā fondā un pludmalē, atsaukties aicinājumam, un ar savu nostāju pierādīt, ka Liepāja pieder katram liepājniekam.
Parakstu vākšanas norises laiks un vieta:
Ziemeļu priekšpilsēta – 2017.gada 22., 23., 24. maijs Koku iela 3, no plkst. 18.30 – 20.00
Rožu laukums – 2017.gada 22., 23., 24., maijs, no plkst. 12.00 – 13.30

2017-05-18 09:27

superm: Nuja, Seska kungs tā vietā lai skrietu apkārt un meklētu bebru alas un slavētu savus darbus, varētu ar savu kameru pafilmēt šo problēmu, kas tiešām ir problēma daudziem iedzīvotājiem

2017-05-18 09:28

smuki: Īstas Bulk-as cienīga atbilde!

2017-05-18 11:03

........dfa: Pats dzīvoju strazdu iela, nēsmu pa šo laiku pamanījis ne baigos trokšnu, ne putekļu kalnus. Vairāk gribas visiem šiem parakstu vācējiem paprasīt, ko viņi iesāks, kad šādiem ostas uzņēmumiem aizliegs strādāt? Ko darīs tad kad osta neattīstīsies bet sāgs stagnēt? Atkal bļaus ka pašvaldība nedos darbu un ir zemas algas?

2017-05-18 11:35

Sofija lipsne: Ja Seska kungam ,Ansina kungam rupetu Liepajnieku labklajiba tad viniem butu pirmajiem japarakstas un japarada ka ir saimnieki sava pilseta!

2017-05-18 11:51

Jām: Arī nesaprotu, ko cilvēki vēlas panākt ar parakstiem. Kā jau cits komentārs minēja, ja ostai aizliegs strādāt, tad cilvēki tikai vairāk sūdzēsies. Un kā jau tika minēts, viss atbilst standartiem. Ko tad jūs vēlaties? Mainīt standartus? Tad arī citām ostām būs jāmaina aprīkojums. Tas jau liek saprast, ka nekas tāds nenotiks. Putekļi protams ir, taču pieļaujamā daudzumā

2017-05-18 12:39

w: slēdzam ostu un miers!Daudz vairāk naudas var iegūt, vedot tūristus ekskursijās pa pasaules kultūras mantojuma objektiem- padomju blokmāju rajoniem.

2017-05-18 13:54

labais janis: aizvakar braucu pa pulvera ielu , gar naftas termināli, smaka bija riktīga, ka jūtas tie cilvēki kuri dzīvo blakus ?

2017-05-18 14:30

to Jām un ...dfa: Ja Jūsu logi un palodzes būtu klāti ar melnu putekļu kārtu, vai tad arī Jūs priecātos par ostas attīstību? Kālab gadu atpakaļ neviens nesūdzējās. Un diez vai tie ir Eiropas standarti -tik tuvu veikt kravu pārkraušanu dzīvojamam rajonam, tie ir vien Liepājas standarti, kur nauda nesmird.
Un jautājums :kālab SIA ''EKERS'' nebūvē putekļu norobežošanas aizsargsienu kā SIA "Liepaja Bulk Terminal LTD"?

2017-05-18 15:02

........dfaa: Ko jūs piedāvājat? Ostu neattīstīt un taisīt dzīvojamo rajonu? Kapēc tās tik ļoti mīļais rajons ir piecelts tik tuvu ostai? Tapēc ka krievu laikos neviens nedomāja, ka pēc 30 vai vairāk gadiem pilsēta attīstīsies, un lai pilsēta spētu funkcionēt svarīga ir tieši ostas attīstība. Jebkurā pilsētā ir industriālie rajoni, un lai cik tas stulbi nebūtu tad šīs majas ietilpsts šājā ostas rajonā un vai nu ar to ir jāsamierinās, vai jādomā cits risinājums kur dzīvot.
Ideāli, protams būtu, ja pašvaldība attīstot ostu, piedāvātu atpirkt par sapratīgu cenu šos dzīvokļus tuvākām mājām kas atrodas pie šīs teritorijas un viņas ar laiku nojauktu.

2017-05-18 16:04

anonims: Nav jābūt melnam vai baltam. Kurš runā, ka jāpārtrauc ostā darbs.Ir stāsts, kā to dara. ja cilvēki neko nekad neteiks, tad mūs ātri noindēs-ka tik nauda un dažiem. Ir jāstrādā tā, lai citus neindētu. Un cilvēki arī te jau sen dzīvo Un Pulvera iela tiešām smird , nu jau daudz garākā posmā.

2017-05-18 20:32

Assss: Tas ir ekers to pilsetu putina

2017-05-18 20:34

Assss: Ltb neputina jo mes parkraujam cukurbietes vesalas tas neput

2017-05-18 21:56

mmmm: lkm grib lai ostu aizklape tapat ka metalurgu? iznakums labs paris tukstosi bez darba un atkal 60 cilveki diena izlidos no valsts? tpc jau lkm atsaka lidojumus no Liepajas. Jus vsp pasi sajedzat ko murgojat ar? Nevienam nekas nav labs. Priecajas ka tada osta ir kas dod darbu cilvekiem. Kas tad ir labak sedet majas un kunkstet ka nav naudas? Jus pasi nezinat ko gribat. Ja nav labi 2. autobus kurse uz cimdeniekiem laimigu celutad.

2017-05-19 08:13

anonims: Neviens netaisās klapēt ciet , cilvēku nevajag indēt. Padomā, ja tev uz galvas ko kaisītu, tu atļauto to cilvēces vārdā? Kāda jocīga domāšana.

2017-05-21 18:23

grauds: Interesanti,kuru makos ir sagūlusi tā naudiņa,kura ,kādreiz, tika atvēlēta tam,lai šo māju iedzīvotājus izmitinātu citās dzīvojamās vietās???

2017-05-21 19:00

grauds: Dzīvoju Kalpaka 109. mājā. Logus atvērt nav iespējams ! Brūni-melnie putekļi, pat, dzīvoklī uz palodzēm krājas,nemaz nerunājot par āra plodzēm, starplogu ailēm .Pēc ziemas ,atverot logus, var grābt saujām šos ķipīgos putekļus,kurus nevar tik viegli nomazgāt.Šogad,pirms logu tīrīšanas, nofotografēju šīs "skaistās " brūnās palodzes,gadījumam,ja būs vajadzīgi lietišķie pierādījumi.Vislielākie kraušanas darbi notiek naktīs,jo tad ,taču ,tos putekļus neviens neredz. Mani logi ir vērsti tieši pretīm terminālam un es visu redzu, kādi putekļu mākoņi tur veļās...un mēs to visu elpojam...un tie trokšņi,kas naktīs traucē nakts miegu....mājai sienas plaisā no vilcienu vibrācijām...Nez,kad tas murgs beigsies!?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz