Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājā pie mazajiem pacientiem viesosies Bērnu veselības buss

Liepājā pie mazajiem pacientiem viesosies Bērnu veselības buss
Foto: publicitātes
27.05.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Pateicoties kādas aktīvas māmiņas iniciatīvai, uz Liepāju pošas Mobilais veselības aprūpes centrs jeb Bērnu veselības buss ar speciālistiem, kādu Liepājā nav vai pie kuriem tikt ir sarežģīti. Pakalpojumu bezmaksas saņems bērni vecumā līdz 18 gadiem. Ja mazo pacientu skaits būs pietiekams, iespējams, veselības buss Liepājā viesosies regulāri.

Maija vidū sociālajā tīklā “Facebook” Marta Bilerte publicēja informāciju, kurā pastāstīja par Mobilo veselības aprūpes centru: speciālistu komandu no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, kas brauc pa visu Latviju un sniedz bezmaksas medicīniskos pakalpojumus bērniem vecumā līdz 18 gadiem. Vienā reizē veselības buss no Rīgas atved divus speciālistus, kas dienas laikā katrs var pieņemt 20 bērnu.

M.Bilerte, skaidrojot savu aktivitāti, atklāja, ka ir mamma bērnam, kuram reizi trijos mēnešos ir nepieciešams apmeklēt endokrinologu. Liepājā šāda aprūpes speciālista tieši bērniem nav, tāpēc regulāri jāmēro ceļš uz Rīgu, kas prasa laiku un naudu.

Nejauši uzzinot par Bērnu veselības busu, M.Bilerte cerībā, ka varētu izdoties savākt nepieciešamo pacientu skaitu, “Facebook” aicināja atsaukties tos, kurus tas varētu interesēt.

“Ticu, ka neesmu vienīgais vecāks, kurš saskaras ar šādu problēmu,” rakstīja M.Bilerte, norādot, ka tas varētu būt īpaši aktuāli bērniem ar pirmā tipa cukura diabētu, kam nepieciešamas regulāras vizītes pie speciālistiem Rīgā. 

Portālam liepajniekiem.lv M.Bilerte skaidroja, ka par veselības busu uzzinājusi no kādas māmiņas. Un tā radusies ideja viņus dabūt uz Liepāju, jo šobrīd pašas bērnam ir vajadzīga novērošana reizi trijos mēnešos. “Zinu, ka Liepājā ir vēl tādi bērni, kuriem tas būtu atvieglojums. Daudzi nevar atļauties to pašu alergologu, kur par vizīti jāmaksā 20 līdz 30 eiro.”

Jāsaka, ka liepājnieces iniciatīva vainagojusies panākumiem, un 16.jūnijā uz Liepāju brauks kvalificēti speciālisti – endokrinologs un alergologs. Nepieciešamais mazo pacientu skaits, t.i. 40, ir savākts. Oficiālo pusi pēc M.Bilertes lūguma ir pārņēmusi biedrība “Dižvanagi”, taču Marta ir palikusi kā koordinators šim procesam.

Biedrības “Dižvanagi” valdes priekšsēdētāja Ilze Durņeva portālam atzina, ka ir prieks par šādiem uzņēmīgiem un aktīviem cilvēkiem. “Ja caur savu bērnu var palīdzēt vēl kādam, tas ir ļoti feini,” uzskata I.Durņeva, un atklāj, ka vēlas ar MVAC veidot regulāru sadarbību.

“Redzēsim, kā mums ies pirmajā reizē, taču ceru, ka no centra pie mums arī turpmāk brauks viņu speciālisti.

Acu ārsts, gastroenterologs, ortopēds – tie ir daži, kas mums ir ļoti nepieciešami. Lai mūsējiem – liepājniekiem un apkārtējo novadu iedzīvotājiem – nebūtu jāmēro ceļš uz Rīgu. Šāda sadarbība atvieglotu darbu arī Rīgas mediķiem.”

To, kad veselības buss varētu Liepājā viesoties atkārtoti, var jautāt Baltijas rehabilitācijas centra reģistratūrā pēc 16.jūnija, zvanot pa telefonu 28333920 vai rakstot uz e-pastu centrs@dizvanagi.lv. Tur arī var pierakstīties pie speciālistiem. Tāpat I.Durņeva aicina sekot līdzi informācijai Baltijas rehabilitācijas centra mājaslapā.

Uz 16.jūniju pieraksts ir pilns, norāda M.Bilerte, taču perspektīvā ir iespēja pierakstīties pie citiem speciālistiem. Mobilā veselības aprūpes centra komandā ir: pediatri oftalmologi, bērnu neirologi, pulmanologi/alergologi, endokrinologi, gastroenterologi, kardiologi, priekšlaicīgi dzimušo bērnu programma. M.Bilerte cer, ka tas būs ilgtermiņa projekts un buss Liepājā viesosies regulāri.

Mobilā veselības aprūpes centra (MVAC) programmu izveidojis nodibinājums “Ronald McDonald House Charities Latvija”. MVAC sadarbojas ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem un kopējais mērķis ir sniegt bezmaksas medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi. Šādā veidā tiek nodrošināta savlaicīga primārā medicīniskā aprūpe.

Kā pastāsta “RMHC Latvija” direktore Zane Gedroviča, iepriekšējos gadus un arī šobrīd ir sadarbība ar Liepājas bērnu namu, bet ne ar citām Liepājas institūcijām.

“Mēs varam braukt pie bērniņiem, ja vien mums tiek nodrošināts pilns pieraksts, vieta, kur novietot busu, elektrības pieslēgums uz vismaz piecām stundām, kā arī labierīcības.

Šajā brīdī esam gatavi izskatīt turpmākas sadarbības iespējas ar Liepāju, saprotot, ka dažādu iemeslu dēļ bērni nesaņem nepieciešamo medicīnisko palīdzību.”

MVAC speciālisti savu ikdienas darbu veic Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, savukārt, “RMHC Latvija” kā organizācija nodrošina tehnisko un materiālo bāzi, lai BKUS speciālisti varētu veikt savu profesionālo darbu tajos Latvijas novados, kur tas ir nepieciešams. Jāpiebilst, ka ”RMHC Latvija” nesaņem līdzfinansējumu no valsts un vienīgie ienākumi ir līdzcilvēku un organizāciju ziedojumi.

“RMHC Latvija” aicina vietējos speciālistus un pašvaldības uz sadarbību, lai kopīgiem spēkiem rūpētos par bērnu veselību. Tieši vietējie ārsti ir tie, kuri zina savus pacientus, sarežģītākos gadījumus, bērnus, kuriem nepieciešama specifiskāka izmeklēšana, kuriem BKUS speciālisti var sniegt konsultācijas, uzstādīt diagnozes vai papildināt esošās. Tieši vietējais ārsts ir tas, kurš pēcāk strādā ar mazo pacientu un vada tālāko atveseļošanās procesu, un viņa darbs un uzraudzība ir vissvarīgākā.

Foto galerija

43 komentāri

2017-05-27 13:05

ona: Nu normāli, nekur nebija informācijas bet pieraksts uz 16,06 jau pilns. Forši

2017-05-27 13:10

ona: Baltijas rehabilitācijas centra mājaslapā arī nekas nav

2017-05-27 14:55

Ona!: Iemācies lasīt un uztvert visu tekstu.

2017-05-27 16:40

ona: Jā???? Nu un ko es nemaku lasīt? Ja majas lapa nav informācijas par 16,06, tad noteikti nebūs par tālakiem datiem. Un no kurienies ņemti šīs 40 berni???

2017-05-27 18:32

Tasgan: Info nebija nekādas

2017-05-27 19:11

arī esmu: neizpratnē ja info parādās tikai šodien bet pieraksts jau pilns kāds atbildīgais varētu dot atbildi

2017-05-27 20:32

ļoti dusmīga mamma: Es arī pirmo reizi lasu informāciju par ceļojošo busu! kas par to ir atbildīgs? Vai Dižvanagi šo pasākumu organizē? Vai tur pierakstīti bērni, kas iemaksājuši naudu kādās aploksnēs vai draugu bērni? Kas tā par nekaunību? Ļoti nesmuki. Durņeva varētu paskaidrot - no kurienes ir šie salasītie bērni, un pēc kādiem principiem tie tika izraudzīti! Man izskatās , ka te notiek kas ļoti negodīgs! RMHC mājas lapā nav nekāds info par jūniju! Arī biznesa apvienības Dižvanagu mājaslapā info -nulle! Bet mistiskie bērni aizkulisēs kaut kā atradušies?!
Un, vai nākošreiz arī te būs ievietota Durņevas slavināšana ar "negaidīti"| piepildītiem pierakstiem? Ai, ai, ai. Lūdzu publiskus paskaidrojumus, savādāk izskatā aizdomīgi nesmuki!

2017-05-27 20:43

lasiet rakstu!: Maija vidū sociālajā tīklā "Facebook" Marta Bilerte publicēja informāciju, kurā pastāstīja par Mobilo veselības aprūpes centru: speciālistu komandu no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, kas brauc pa visu Latviju un sniedz bezmaksas medicīniskos pakalpojumus bērniem vecumā līdz 18 gadiem. Vienā reizē veselības buss no Rīgas atved divus speciālistus, kas dienas laikā katrs var pieņemt 20 bērnu.


UN

Nejauši uzzinot par Bērnu veselības busu, M.Bilerte cerībā, ka varētu izdoties savākt nepieciešamo pacientu skaitu, "Facebook" aicināja atsaukties tos, kurus tas varētu interesēt.

2017-05-27 21:37

Pacients: Nu gan cilvēku laipnība pa visām spraugām! Mīļie cilvēki, neņemiet ļaunā, bet tieši Jūs neviens nevarēja un necentās personīgi sameklēt un notvert, jā tieši Jūs, kas tā pukojas. Lasiet tekstu, kā Jums saka! Viena māmiņa pēc pašiniciatīvas PUBLICĒJA rakstu FACEBOOK tīklā, caur kuru arī cilvēki saorganizējās. Tāpat cik zināms, notika aktīva pacientu meklēšana bez sociālo tīklu starpniecības, vienkārši - TELEFONOSKI. Un Dižvanagi bija tie, ko arī sameklēja, un kas atsaucās uz mammītes palīgā saucienu.

2017-05-27 21:43

Pacients: Ļoti dismīgām mammām ieteiktu nedusmoties un pilnvērtīgi rūpēties par savu bērnu veselību visiem spēkiem, kā to dara mūsu minētā bērnu mamma, kura uzņēmās iniciatīvu, lai palīdzētu arī citiem. Un kā rakstā ir teikts, tad Dižvanagi un mamma cer un cenšās, lai tāds buss brauktu regulāri. Visu cieņu mammai, un jā, žēl, ka viņai nav paranormālo spēju, lai varētu sameklēt tieši jūs dusmīgās mammas, bet tomēr spējas viņai ir, jo nepieciešamo cilvēku skaitu saorganizēja vairāku nedēļu garumā.

2017-05-27 21:57

to pacients un lasiet bezjēdzīgo rakstu!: Dura! Man nav jāreģistrējas kaut kādā debilā Facebokā! Organizatore ir Dižvanagu kompānija, nevis Bilerte! Ja pasākumu organizē organizācija, par to jābūt lasāmam gan viņu, gan Liepājas mājas lapā. Nevienam info nav jāmeklē par privātpersonu vietnēm Facebokā! Ja nemaldos, šī apsviedīgā Di;zvanagu biznesmene Durņeva ir nominēta pat smukā lomā. Tik nav īsti saprotams par ko!
Ja šis pasākums notiek slepus, vienojoties vienai mammei un vienai biznesmenei, tad nevajag par to kladzināt kā par baigāko varoņdarbu! Lai madāmas sūta tur savus, savu paziņu un aplokšņu bērnus, un lai te nežvankst!

2017-05-27 22:07

Pacients: Vēlreiz, tiem, kam nav miera kamēr neiespļauj kādām sejā, nezinot reālo situāciju. Cilvēks organizēja pēc pašiniciatīvas un tam cilvēkam nav tādu resursu, lai organizētu milzīgu mārketinga kompaņu, bet izmantoja pieejamākos reusrsus - sociālos tīklus un cilvēku kontaktu ķedes. Dižvanagos vērsās pēdējā brīdī un tiem tika nodota tālāka organizācija, jo biedrībai ir lielāks svars nekā parastajai mammai! Jā Jums kaut kas ir pret kādām Durņevām, tā ir Jūsu daļa. Izskatās, ka Jums vairāk rūp kādam uzspļaut indi, nevis Jūsu bērnu veselība un labklājība.

2017-05-27 22:12

Pacients: Nav jēgas taisnoties nelabvēļu priekšā. Vienīgais, ko varu Jums ieteikt, saņemties, un, ja Jums ir svarīgi, lai Liepājas un tās apkārtnes, tajā skaitā arī Jūsu bērni saņemtu kvalificētu aprūpi, tad esiet laipni un cenšaties darīt visu, lai tādu busu varētu saorganizēt vēl citām reizēm - pirms spļaujiet indi kādam sejā, fantazējot sazvērestības teorijas!

2017-05-27 22:30

Vasara: Tikai reāli neaptēsts cilvēks ar uztvert par nelabvēļiem tos, kuri vēlas noskaidrot PATIESĪBU! Ja organizē pasākumu savām privātām vajadzībām, tad vajadzētu prasties Durņevai un Bilertei nereklamēties šeit! Kam tas vajadzīgs? Privātai pašapziņas celšanai, zinot, ka citiem liepājniekiem no Jums jēga ir nulle?

Nevajag milzīgu mārketinga kampaņu (kā Tu spēj uzrakstīt), lai publiski te iesniegtu piedāvājumu uz brīvajām vietām pie bērnu dakteriem! Ļoti negodīgi, nesmuki un nekrietni sanāk pret pārējiem mazajiem liepājniekiem! Tā jau laikam sanāk, -kas vairāk iedod aploksnē, tam tiek pakalpojums? Ja organizējat pasākumu tiem, kuri slepus samaksā vai saviem draugiem, tad tā vajag arī pateikt, nevis izlikties par PSEIDO'varonēm'! Nožēlojami!

2017-05-27 22:43

Pacients: Neviens nevienu neslavina! Un atkārtoju kārtējo reizi, runājot par PATIESĪBU - pirms spļaut sejā un apvainot cilvēkus, nezinot PATIESĪBU, būtu labāk noskaidrojuši PATIESĪBU! Ne Durņeva, ne Bilerte nemaz necentās sevi reklamēt, to dara žurnālisti, kuri aktīvāk par Jums lasa sociālos tīklus un spēj uzmeklēt organizātorus un publicēt rakstu, jo viņiem likās, ka tās ir aktuāli un pozitīvi. Cilvēks nestrādā FIB un nezin visus pacientus, tādēļ darija, ko spēja un atšķirībā no citiem, kuri nelieto FACEBOOK, bet aktīvi indē "LIEPAJNIEKIEM", to izdarīja.

2017-05-27 22:57

Vasara: Neviens nevienu neapvaino, ja nu vienīgi organizētājas apvaino un nesmuki rīkojas pret pārējiem mazajiem liepājniekiem. Priekš īpaši neaptēstām būtnēm atkārtoju - ka mums nav jālasa n-to pesonāžu Faceboki! tad tur arī paliekat, un nebāžaties šeit kā 'varones''! Organizatori varēja nepiekrist žurnālistu intervijai, un raksts nebūtu! Bet, cik noprotams, slavas kāre ir stiprāka, un abām dāmām jāiebāž sevi šeit!

Durņeva un Bilerte, nevajag strādāt nekādā FIB, lai nabūtu spēja ielikt godīgu informāciju šeit, mūsu, liepājnieku, mājaslapā! Bet, kad jāizvirza sevi goda liepājnieka titulam,tad gan Durņeva skrien kā vēja nesta!

Un , ar kādām tiesībām, tu slimais cilvēk( 22:43) , pārmet tiem liepājniekiem, kuri nelieto Faceboku? Atkārtoju priekš īpaši neaptēstām kundzēm -mums nav jālasa n-to pesonāžu Faceboki! Tad tur arī paliekat, un nebāžaties šeit kā baigākās 'varones''!

2017-05-27 23:11

Pacients: Laikam jau VASARA noskaidroja visu patiesību, ka var liet mēslus spaiņiem, kā to darīja arī pirms patiesības noskaidrošanas. Jūsu viedoklis paliek Jūsu viedoklis, un cerams, ka Jūs tomēr pārvarēsiet sevi un tādu nostāju, un palīdzēsiet gan sev, gan citiem - tikpat aktīvi piedaloties nākoša busa organizēšanā, kā Jūs to lejat tagad!

2017-05-27 23:21

Dusmīga: Jā, es arī nelietoju facebook, un Bilerte arī pie manām durvīm nepieklauvēja. Esmu dusmīga, jo mani neviens neuzmeklēja, bet kad notika tautas skaitīšana, tad nevarēju paslēpties, katru dienu bungāja durvīs, bet šoreiz nekā. Laikam jau tajās ministrijās notiek dīvainas lietas.

2017-05-27 23:25

Vasara: Bet nevari likties mierā? "Patiesību" nu izlasījušas visu mazo liepājnieku mammas. Un vēlreiz priekš dažām atkārtoju -Nebāzieties te, ja pasākumu organizējat privāti priekš saviem draugu bērniem un aplokšņu maksātājiem! Netaisiet sevi par "varonēm"!

Viennozīmīgi plašāku informāciju par nesmukumu nosūtīšu gan RMHC , gan Veselības ministrijai, gan dažām citām instancēm interešu konflikta un , pat ļoti iespējamas, negodīgas rīcības izskatīšanai. Piedodiet, bet tā rīkoties nedrīkst.

2017-05-27 23:32

Pacients: Cik Jūs esat aktīva, ak vai prieks! Bilerte tieši tāda, tikai citā sfērā - rūpējoties par bērniem! Bet cepuri nost - JŪS UN TIKAI JŪS TURPMĀKOS 10 GADUS goda liepajniece! Lai Jums veselība!

2017-05-27 23:36

Vasara: Man gan nav prieks par tik neveselu cilvēciņu kā Tu! Ja Bilerte rūpētos par bērniem, info būtu pieejams šeit un visiem, nevis izredzētajiem! Man riebjas negodīgi cilvēki un biznesa organizācijas. Lai par šiem nesmukumiem uzzina arī ārpus Liepājas! Par to es parūpēšos!

2017-05-27 23:45

Pacients: "Izredzētie" ir tie, kuri atsaucās uz māmiņas saucienu un tie, kuriem tas ir svarīgi, rūp un ir aktuāli! Māmiņa darīja visu iespējamo, lai sameklētu cilvēkus un to izdarīja godam, kā to spēja izdarīt. Jūsu padoms būtu vietā, bet ne Jūs, ne Jūsu padoma, ne Jūsu aktivitātes un motivācijas, kā arī esošas situācijas izpētes un analīzes no Jūsu puses nebija manāmas ne facebook, ne liepajniekos, lai palīdzētu vismaz savam bērnam. Spļaujiet tikai tālāk, no tā būs atkarīgs vai nākošo reizi buss brauks atkal. Neaizmirstiet to liepajniekos ierakstīt!

2017-05-27 23:48

Ei tu nost: Katram savs bērns vispirms! Un tas ir tikai dabiski.
Bilerte pa priekšu rūpējas par savu bērnu un piedāvā iespēju arī citiem. Un nekad neklauvēs pie dusmīgo vecāku durvīm, kas to vien var, kā liet savas dusmas komentārā visa vakara garumā :)

2017-05-27 23:53

Vasara: to -Eija- Un vēlreiz priekš dažām atkārtoju -Nebāzieties te, ja pasākumu organizējat privāti priekš saviem draugu bērniem un aplokšņu maksātājiem! Netaisiet sevi par "varonēm"!

Nelasi manus komentārus, ja nevēlies! Lai par godīgumu un trulu sevis reklamēšanu spriež nu pakalpojuma piedāvātājs un attiecīgās institūcijas!

2017-05-27 23:53

vārds: Dusmīgā vasara - un kādas aktivitātes esat veikušas, lai uzaicinātu speciālistus uz Liepāju?
(Pukstēšana mājās pie datora neskaitās)

2017-05-28 00:12

Vasara: >vārds. Un vēlreiz atkārtoju - Nebāzieties te, ja pasākumu organizējat privāti priekš saviem draugu bērniem un aplokšņu maksātājiem! Netaisiet sevi par "varonēm"!

Nav māka pasūtīt priekš salasīto 'savējo' pulciņa iespēju pakonsultēties pie speciālistiem un reklamēties tad nu kā pasaules apvērsumu izdarījušām! Bet kā paliek ar citiem vecākiem? Kur bija info??? Kur paliek godīgums? Vai viss slēpjas iekš tā, kuram lielāka aploksne, vai kurš tuvāks draugs? Tad tā vajadzēja arī pateikt! Privāts pasākums! Un, par ko te raksts? Pēc kādiem kritērijiem tika izvēlēti bērni??? Info, info, info?? Kur ir? Nu nav te kaut kas tīrs. Nav!

2017-05-28 00:19

Pacients: Traki gan ar sapratni!!!!!!!! Pa punktiem:
1.Mamma vēlējās palīdzēt savam bērnam
2.Uzzināja, ka pastāv Busiņa iespēja
3.Ar iespējamiem līdzekļiem un resursiem pašrocīgi sameklēja ieinteresētos cilvēkus, jo vienam bērnam Busiņs nebrauc, tādējādi radot iespēju arī citiem - KAM TAS INTERESĒ!!!!!! Ja Jums ir pilnīga neskaidrība pēc visa tā, kas šeit ir sarakstīts un Jums stāstīts, tad, lūdzu vēršaties pie pašas mammas un noskaidrojiet, pirms viņu apainojot melos, negodīgumā, aploksnēs utt. Liels FUI

2017-05-28 00:27

Pacients: Un sauciet to kā gribat, privāts vai neprivāts, bērniem tas ir mazsvarīgi. Ja Jums ir māka pasūtīt priekš salasīto "savējo" pulciņa speciālistus, tad es būšu pagodināta, ja Jūs mani ierakstīsiet savējo pulciņā, un būšu priecīga un pateicīga, ja JŪS VISMAZ VIENU PIRKSTU PAKUSTINSIET, LAI KAUT KAS LĪDZĪGS NOTIKTU, ko izdarīja mūs aprunātā mamma. To prasu Jums tepat LIEPAJNIEKOS, nevis FACEBOOK!

2017-05-28 10:06

mamma3: Ko jūs cepaties.Šis ir pirmreizējs eksperiments.Ja būs pacienti būs buss ar speciālistiem regulāri.Cik zināms ka šī mamma kas to organizēja vēlamo pacientu skaitu arī pati savāca tāka nevajag te ne vienu apvainot.Runājot par slavināšanu žurnālistiem ir jāraksta .Reizēm izskatās ka kāds grib gozēties slavas saulītē bet tā patiesībā nav tāda ir prese.Tieši tāpat kā visur tiek pieminēts Porziņģis-gribat teikt ka viņš liek rakstīt presē ko nu kuram dāvina????

2017-05-28 10:36

Paldies!: Paldies Martai par uzņēmību! Vairāk tādu vecāku!

2017-05-28 11:44

We: Visiem neiztapsi. Rèjèji vienmér atradísies. Lai mazajiem veselíba. Laiku, ko tèrèjat pie datora, domàjot, ko vèl riebígu uzrakstít, labàk pavadiet kopà ar bèrniem.

2017-05-28 12:36

Zuzele: Vienkārši nav vārdu! Vasara, pateicoties tādiem cilvēkiem kā Jūs, mūsu pilsēta ir tur, kur viņa ir! Vienkārši slimi! Ja es nepazītu Martu un nezinātu klātienē, kā viņa meklēja un cīnījās, lai atrastu bērnus, tad vēl tā, bet šobrīd ir patiesi abidna, ka kaut kāda šmara atļaujas šādi izteikties par manu draudzeni, kura ir brīvprātīgi, bez atlīdzības izdarījusi tik svētīgu darbu! Domājiet līdzi, ko Jūs runājat! Tikai un vienīgi pateicoties Martai šāds buss brauc uz Liepāju, jo neviena organizācija, ne arī mūsu tik mīlētā dome ar liepājas galveno sirmgalvi priekšgalā NAV pamanījusies ko tādu noorganizēt Tāpēc muti ciet! Kauns un negods, ka Liepājā ir šādas MĀTES!!!!

2017-05-28 14:38

To- vasara 00:12: Vai pèc tàda nenormàla dusmu izvirduma pusnaktí vairs ir iespéjams aizmigt? Tai màtei pashai palídzíba vajadzíga.

2017-05-28 15:39

esence': Nu bļāviens,ko ceļat brēku nevietā?!Kas liedz pašiem piezvanīt un saorganizēt to busu?!?!Man tā domāt,ja bērniņam vajag kādus speciālistus,tad vecāki meklēs paši-nevis nories vienu mammu kura pati sameklēja un visu saorganizēja.Ko tai mammai vajadzēja Kurzemes Vārd likt info,ka tiek meklēti mazie pacienti,kuriem nepieciešama speciālistu konsultācija??Es visticamāk arī būtu Fb,caur paziņu paziņām meklējusi..nevis avīzēs vai vēl nez kur...Nu nav,nav smuki noriet cilvēkus,kuri kautko dara!!!

2017-05-28 18:00

Esc_: Noalgošu cirku,saaicināšu radu sīkos,radu,radu sīkos utt utml un liepājniekiem.lv raksts "cirks pa velti"!!!!

2017-05-28 21:42

sipolloks: mans ar nav feisītī. un ja es tur būt būtu, kā varētu zināt, ka kādai meža vāravai jaraksta? Piekritu tiem, kas saka, ka tas viss ir kādai konkretai ģimenei pietuvinātu ļautiņu labā, kas nu meģina spodrinat spalvas. vecāki, kuriem nav feisbuka, un kuri nav nosapņojuši, ka jāraksta kaut kādai nezinamai meža vāravai, var sūkāt ledu. Vai šīm abam sievietem abas rokas ir kreisās, ka nevarēja kaučvai KurzemesVārdā informāciju ielikt? Taka par godigu attieksmi pret visiem vienlidzigi spriediet paši. Bet, negodīgums laimi nekad nav atnesis. Dieviņš redz visu.

2017-05-28 22:20

Nelāgi: Daža te nav ilgi dabūjusi. Viena mātīte sarakstījusi pusi komentāru. Tie ir tikai 40 bērnu, ko varēja pieņemt! Ja būtu informācija plašāka, arī tad šī sieviete, kas te citas apsaukā par durām, visdrīzāk nedabūtu pierakstu vienalga un atkal būtu par ko žulti spļaut.

2017-05-28 22:37

ziņkārīgā: Kāpēc tāds tracis ?Šī būs pirmā reize ,kad tika saorganizèta šāda veida palīdzība bērniem ! Es pilnībā saprotu un atbalstu šo uzņēmīgo māmiņu ! Pateicoties viņai ,mēs vispār uzzinājām ( vismaz es) par tāda speciālistu busiņa esamību !Šoreiz iespēja dota 40 bērniem , nākošreiz -iespēja tiks dota citiem 40 bērniņiem ! Un tad jau noteikti būs norādīta informācija ,kur ,un , kā pieteikties ! Bet var gadīties ,ka info līdz visiem nenokļūs ,un kāda dusmīga mamma savu nemierinātību izgāzīs liepājniekos...

2017-05-29 09:29

omg: Par šo busu bija informācija jau sen, un tā arī Bilerte uzzinājusi un savāca cilvēkus, lai buss savā sarakstā iekļauj arī Liepāju. Tās kuras ir neapmierinātas varēja pašas vākt cilvēkus un aicināt busu šurp.
p.s. Dižvanagiem ar to nav nekāda sakara, viņi pieslēdzās kad cilvēki jau bija savākti un buss uzaicināts

2017-06-23 01:12

Par ko jus mammas grauzaties?: Mammas,jus priecajaties Liepaja,kad jums ir tik uznemiga un apnemiga organizatore Ilze Durneva,bet pie mums tadu cilveku tik apnemigu neatrast,musu novada tadas nav!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz