Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepāja saposta Vasaras saulgriežiem un Jāņiem

Pilsētas centrā, Rožu laukumā, Graudu un Ausekļa ielu krustojumā, kā arī Ganību, Zirņu, Tukuma ielu sadalošajā joslā uzstādīti Vasaras saulgriežu un Jāņu rotājumi. Latviešu tautas svētku noskaņu rada arī karodziņi ar latvju rakstu motīvu pie apgaismojuma balstiem, pie abām pilsētas robežām, Klaipēdas un Brīvības ielas posmos, kā arī uz Ganību un citām ielām.

Liepāja saposta Vasaras saulgriežiem un Jāņiem
Rožu laukumā, kā arī divos skvēros un ielu malās uzstādītie Vasaras saulgriežu rotājumi aicina izjust noslēpumainās Jāņu nakts mistēriju, romantiku un burvestību. (Foto: Kārlis Volkovskis)
18.06.2021 11:25

liepajniekiem.lv

Rožu laukumā uzsliets galvenais vides objekts – simboliska Jāņu pūdele. Tā ir deviņus metrus augsta, to rotā apjomīgs ozola zaru vainags un saulgriežu laika īsajās krēslas stundās degoša jāņuguns.

Savukārt dienā saules zaķīši spoguļojas dekoratīvajās ozolkoka lapiņās, kas darinātas no zeltaina spoguļmateriāla un piestiprinātas pie virvēm, kas kā stari stiepjas visapkārt pūdelei, radot asociācijas ar Līgo nakts ugunskura dzirkstelēm vai agrās saules atspīdumu rīta rasā.

Jauns pienesums šajā objektā ir muzikālais fons – pūdele ne tikai rotā pilsētas centrālo laukumu, bet no tās līdz 24.jūnijam skanēs Līgo dziesmas un tautiskas melodijas mūsdienīgās apdarēs.

“Šāds simbols centrā uzstādīts, balstoties uz pagājušā gada iestrādēm, taču skaņas pavadījums ir vēl viens papildinājums, kas radīts, pilsētas māksliniecei Agitai Ansulei sadarbojoties ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru, kas sagādāja muzikālo materiālu,” stāsta Liepājas pilsētas Būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Kā atvasinājums no galvenās jāņuguns divos pilsētas skvēros ir uzstādītas nedaudz zemākas pūdeles – to galotnes rotā nevis ozollapām apvīta uguns muca, bet liels un apaļš ozollapu vainags, kas arī atgādina par dabas un saules ritējuma mūžību un spēku.

”Jāņu laiku noskaņu un romantiku, kas visciešāk saistīta ar dabu, ienest pilsētā ir vislielākais izaicinājums. Tādēļ vienmēr esam meklējumos,” par līdzšinējo radošo darbu saka A. Ansule.

Iepriekšējos gados, ja atceramies, pilsētas rotājumos izmantots rotējošs ”ugunskurs”, kas veidots no auduma apdrukām ar Līgo laika rakstu motīviem, Jāņu siera rituļa, margrietiņas zieda un vējdzirnaviņas motīvi, dejojoši tautumeita un tautudēls, siena ruļļi, kas ietīti latvju rakstu jostās, un citi Vasaras saulgriežu laiku simboli.

Šo svētku noformējumu izstrādājis un uzstādījis SIA ”FIRST SERVICE”.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz