Trešdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Liepājā skolēniem datoru joprojām trūkst

Liepājā skolēniem datoru joprojām trūkst
Foto: Karolina Grabowska from Pexels
27.08.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Viens no jautājumiem, par ko, ņemot vērā attālināto mācību pieredzi, rosināja domāt ģimenes pirms jaunā mācību gada, bija to nodrošinājums ar viedierīcēm un interneta pieslēgumu. Tas sabiedrībā raisīja satraukumu, vai visi varēs atļauties sagādāt nepieciešamos datorus, planšetes un telefonus. Noskaidrots, ka Liepājā vēl ir vismaz 31 ģimene, kura nav nodrošināta ar nepieciešamajām viedierīcēm, kas vajadzīgas attālinātām mācībām.

Sākoties attālinātajām mācībām pavasarī, Liepājā bija apzinātas 83 ģimenes, kurās trūka viedierīču, lai skolēni varētu mācīties mājās, izmantojot modernās tehnoloģijas. Toreiz Liepājas Izglītības pārvaldesvadītājas vietniece Inga Ekuze norādīja, ka tas ir tikai nepilns procents no vairāk nekā 8000 Liepājas skolēnu.

Izglītības un zinātnes ministrija ar uzņēmumu “Bite” un “LMT” atbalstu toreiz sagādāja nepieciešamo, un pagājušajā mācību gadā pie liepājniekiem nonāca 116 planšetdatori un mobilie telefoni.

I. Ekuze skaidro, ka tās iekārtas, ko bērniem izsniedza martā, pēc mācību gada beigām nonāca atpakaļ skolās, kur glabājas līdz brīdim, kad atkal būs nepieciešamas. Vienlaikus Izglītības pārvaldes pārstāve norāda, ka ar planšetdatoriem un mobilajiem telefoniem nepietiek pilnvērtīgam mācību procesam, jo īpaši vidusskolas klasēs. Tur jau skolēnam ir vajadzīgs arī dators.

Pašlaik situācija ar datoriem un interneta pieslēgumu ģimenēs nav daudz mainījusies, norāda I. Ekuze. Pozitīvi ir tas, ka no septembra mācības klātienē ir paredzētas visiem 1.–6. klašu skolēniem, tāpēc mazajās klasēs par tehnisko nodrošinājumu vairs nav tik ļoti jāuztraucas.”Tas nozīmē, ka pagaidām datoru trūkst 31 ģimenē,” saka I. Ekuze. Viņa norāda, ka lielākoties Liepājas skolas izvēlējušās uzsākt mācības klātienē. “Būs skolas, kurās mācības notiks gan klātienē, gan attālināti, bet vairumā skolu attālināti notiks tikai 20 procenti stundu. Taču situācija ar iespējamiem slimības uzliesmojumiem nav prognozējama, tāpēc, ja valstī mainīsies drošības noteikumi, risināsim tālāk arī IT resursu jautājumu. Visiem nodrošināt nepieciešamos datorus pašlaik nav iespējams,” skaidro Izglītības pārvaldes pārstāve.

Liepājas Izglītības pārvaldesvadītāja Kristīne Niedre-Lathere apstiprina, ka Liepājas skolēnus ar viedierīcēm šovasar palīdzējis nodrošināt Porziņģu ģimenes fonds. Kaut arī ziedotāji nav vēlējušies publiskot savu rīcību, fonds dāvinājis 46 portatīvos datorus liepājnieku ģimenēm. Liepājas Sociālā dienesta darbinieki tos jau nogādājuši ģimenēm, kurās pavasarī nebija datoru un skolēnu mācīšanās bija apgrūtināta. “Tas ir milzīgs atspaids, esam ļoti pateicīgi Porziņģu ģimenei,” piebilst K. Niedre-Lathere.

Pavasarī, lai bērni varētu pilnvērtīgi mācīties, datorus daudzbērnu ģimenēm Liepājā dāvināja fonds “Namejs”, kas rūpējas par zemessargiem, kā arī Rotari klubs.

35 komentāri

2020-08-27 08:45

Zaglīgie parazīti: Citas pašvaldības nodrošina savus skolēnus ar datoriem ( piemēram: Ogrē, Valmierā, Jelgavā utt.), šitie ar pastieptu roku gaida, ka Porziņģis uzsauks. Tai pašā laikā, pašvaldības naudu pļerina ārā rallijos, mistiskos rotājumu iepirkumos un nevajadzīgos būvniecības projektos. Jo bērni,Liepājas pašvaldības lēmējiem, NAV PRIORITĀTE.

2020-08-27 09:11

...: Un atkal un atkal rādīs sevi slavinošās ziņas, kur pirmo klašu skolēniem dāvina datoru - nu NAV nepieviešams dators pirmajās klasēs. Ar mobīlo telefonu pilnībā pietiek. Pavasarī bērnam bija vecs smart phone, kurš sevi sen bija nokalpojis un bija pilnīgi iespējams ar to mācīties. Vairums ģimeņu, manuprāt, vienkārši atraduši veidu kā izspiest jaunu tehniku sev. Skolā nav neviena bērna bez smart phone, bet te redz... nevarot pamācīties

2020-08-27 09:22

Jeblonskis: Un cik no tām 30 ģimenēm katru mēnesi maksā par televīziju?

2020-08-27 09:40

✖︎: Liepājas Svētās Annas Baznīca draudze nepalīdzēs ?

2020-08-27 10:12

Nu: Ceru ,ka pašvaldība uzsauc internetu ,ja datori saziedoti .

2020-08-27 10:29

Liepāja: Jā, es arī gribu datoru, kapēc man pa velti nav?

2020-08-27 10:34

Interesanti!: Dators jau sen nav luxus prece, lietotu ar monitoru var nopirkt pa ~50€(ar visu monitoru, klaviatūru un peli) un mācies uz nebēdu!

2020-08-27 10:39

Interesanti!: To 9:22
Stāsts no dzīves:2008.gadā pirku dzīvokli, tantei parādi līdz ausīm, bet kabeļtelevīzijas un internets 3.paka pieslēgta. Pie sevis klusi padomāju. Katram savas vājības.

2020-08-27 10:41

jāā...: Izskatās, ka skolēnu vecākiem ar bišķi trūkst. Bet kurš gan negribētu datoru nahaļavu, kurš mācībām tiks lietots 10% apmērā no tajā pavadītā laika...

2020-08-27 10:49

Ausma: Varbūt varētu arī skolotājus ar tehnoloģijām apgādāt, nevis kā pašu par sevi saprotamu uztvert, ka , strādājot jau tā dubultā, jālieto pašu viedierīces, kādas nu ir vai nav ...Kurā birojā , uzņēmum ā vai rūpnīcā tā notiek? Kāpēc arī skolotājus ar darba līdzekļiem nenodrošina, ja reiz darbs jau tā ir pārcelts uz viņa personiskajām telpām un izpleties apjomā?

2020-08-27 11:06

TrueWisdom->09:11: "Ar mobīlo telefonu pilnībā pietiek. Pavasarī bērnam bija vecs smart phone, kurš sevi sen bija nokalpojis un bija pilnīgi iespējams ar to mācīties"...

un ko teiksi, kad tam mazajam bērnam pēc dažiem gadiem blenžot tajā mazajā ekrānā būs sačakarētas acis, nospiesti nervi kakla skriemeļos, un kas vien vēl nezināms.

2020-08-27 11:09

Jureks: Tak nevajag nekādus datorus sīkajiem. Tā tāda modes lieta. Praktiski visi mūsdienu dator speci nav lietojuši datoru līdz pat tīņu gadiem. Galvenais mazajiem iedot normālu pamatu un datori ir vecākajās klasēs vajadzīgi. Tāda modes lieta vien ir.

2020-08-27 11:25

Skaidrīte dusmīga: Arī skolotājiem trūkst datori un vajadzīgā programmatūra. Kāpēc pedagogam ir obligāti jābūt, lai strādātu no mājām un gatavotu stundas? Un ja es reiz izmantoju perosnisko datoru, pērku programmas, printerus, monitorus, laboju tos par personiskajiem līdzekļiem, maksāju par internetu, tad ir jābūt attiecīgai piemaksai pie algas! Par skolotāju nemaz nav iespējams strādāt , ja mājās nav pilnībā aprīkots birojs. Cik ilgi cels sabiedrības labklājību uz manas ģimenes rēķina??? Turklāt skolotājam nodokļus atvelk no pirmā centa, laikā kad 60% atļaujas nodokļus nemaksāt.

2020-08-27 11:34

Skaidrītei dusmīgajai: a tev ir iespēja nestrādāt par skolotāju un meklēt labāk atalgotu darbu. Skolēnam izvēles iespējas nav.

2020-08-27 11:37

Skaidrīte dusmīga: >>11:34 Vai tev, veikalā strādājot, kases aparātu arī ir jāpērk? Varbūt vecākiem nevajag taisīt bērnus, ja pēcāk nevar atļauties sūtīt skolā?

2020-08-27 11:42

to ...: 2020-08-27 09:11: Redzams pilnīgi skaidri, ka tev mājās nav skolnieku vai ar viņiem nenodarbojies. Pavasarī attālinātajās mācībās sākumskolniekiem lika skatīties gan video, gan rakstīt. Nu labi, var jau visu ar telefonu izdarī, bet veselīgāk acīm, mugurai un pirkstiem ir to visu darīt pie galda datorā. Bet tev taisnība, tā tiešām nedrīkstētu būt, ka dators un telefons ir obligāts. Cerams uzlabojoties covisa situācijai cilvēki un vadītba attapsies un sāks reabilitēt normālu skolas un bērnu dzīvi bez pārmērīgām tehnoloģijām. Sauciet mani par folijgalvu, bet viss rādās kā pieradināšana pie interneta un 5G, lai mēs bez tā visa vairs nemācētu dzīvot.

2020-08-27 11:45

Laimigais50: Ir bijusi darīšana ar šīm sociāli nabadzīgajām ģimenēm. Nepietiek, ka vecāki jau ir patērētāji, kuri nekad neko sabiedrībai nav devuši, kādā 2-3 paaudzē, bet arī bērni par tādiem pašiem patērētājiem kļūst, jo redz ka sabiedrība, pašvaldība un valsts visu iedod bez sevišķas iespringšanas. Un tā no paaudzes uz paaudzi.

2020-08-27 12:21

Jāsmaoda: Kādreiz ejot pirmā septembrī uz skolu no bibliotekas ņēmām grāmatas, tagad datoru 🤣

2020-08-27 12:26

...: Tie sīkie sēž pie telefoniem - veciem un jauniem, spēlē spēlītes, lūr video un nekas, bet redz, kad to vajag SKOLAI, tad vecāki satraucas par acīm un pieprasa jaunākos gadžetus? Neesmu ubags, bet mans bērns varēja izmācīties ar vecāku un švakāku telefonu - ja jau spēlītēm un youtube pietiek, skolai ar pietiek. Un acis bojā mazāk kā spēlītes, jo jādara mājas darbi tomēr uz papīra. Vecākās klasēs gan varētu būt problēma, bet es uzsveru pirmās klases - pavasarī, pat tad, kad skola jau bija beigusies, te vēl lika slavas rakstus par labdariem, kuri uzdāvināja datoru ģimenei ar skolēniem 1.-2 klase. Skola biegusies un pirmajās klasēs tiešām var iztikt ar mob, bet - haļava pieprasīt jau viegli, bet pašam padomāt? Reti, kur ir tie bērni, kuriem tiešām nav jau kāds kaut lētākais gadžets spēlītēm. Tad skolai ar pietiek. Īpaši ņemot vērā, ka līdz 6. klasei mācības notiks klātienē. Bet pabļaut par to, ka vajag dot bez maksas vajag. Un tiem, kam nav inets? vecāki lai atmet smēķēt un dzert, nauda uzradīsies inetam. bet... neviens jau to nedarīs vai ne? Labāk, lai uzdāvina kāds to mantu

2020-08-27 12:40

mamma: Negribu nemaz piedzīvot to pavasara vājprātu, kad vecakajam bērnam jāmācās (jāskatās video un jāpilda testi datorā), kad tajā pat laikā mājās ir arī mazākie brāļi, kas to visu sarežģī, jo arī viņiem interesē un grib pa brīdim pablēņoties. Tajā pat laikā, arī man ir jāspēj strādat attāllināti no mājām pie datora. Kad tas viss saslēdzas, tad interneta ātrums ir tāds, it kā gliemezis to vilktu. Vai par to ir kāds padomājis. Jo tad, kad visiem ir jābūt mājās, internets tiek patērēts ļoti daudz.

2020-08-27 13:43

Liepāja: to Interesanti: Vai Jūs kaut kur strādājat? Un ja Jā, tad kur? Jūsu komentāri super.

2020-08-27 14:28

Varētājs: Mēs, liepājnieki, esam stingri pārliecināti, ka par Liepājas mēru jāliek Sesks juniors, jo viņš ir Eiropas junioru čempis rallijā, par vicemēru NBA Porziņģis, jo viņš, domājams, ir finansiāli nodrošinātākais pilsētā, tātad neprasīs otkatus un nezags. Vienbalsīgi pieņemts!

2020-08-27 15:40

Cilvēks: Kādas muļķibas Jūs te rakstat? Mācīties no mājām jau ir sliktu , bet mācīties datora vietā caur telefonu tas ir vispār vāks! Nāk rudens un kā visi mēs zinam rudenī vienmēr būs slimošanas un tagad visu uz COVID nospelēs jaunas smadzenes valdibai vaig iegādāties nevis datorus bērniem!

2020-08-27 16:31

opa: Te viens DAUNIS iebezdējās par kakla skriemeļiem un redzi TU I DURAKS PILNĪGS

2020-08-27 16:42

opa: tE VEL VIENA STULBA ( ar uzsvaru uz ) govs Skaidrīte dusmīgā Nu tad nedari ej slauki koridoru Šprotes krāme Neviens tev neliek ar datoriem krāmēties Attaisi blociņu un NORMĀLI KOMUNICĒ AR BĒRNU

2020-08-27 16:44

Veronika: Nu, mūsu skolā, tiem bērniem, kuriem nav datoru, vai arī mājās nav interneta, katru pirmdienu skolas lietvedībā, iedeva darāmo darbu sarakstu nedēļai. skolotāji bija piedomājuši un atraduši risinājumu, kā vielu no interneta iedot arī tiem, kam piekļuve datoram nav.

2020-08-27 17:08

Divnieku karalis: Kāpēc man jāmācās, ja es varu pateikt, ka man nekā nav!

2020-08-27 17:13

nu nevajag te: tēlot baigos nabadziņus.Kad paskatās sīkie iet,brauc ar velo ieurbušies mobilajos.Tātad ir internets un nauda.Jūs domājat viņi uz displeja mācās ciparus,nē sēž instagramos,fb, spēlē spēlītes.Brauc sīkie ar īrētiem un saviem elektroriteņiem.Tātad naudas ir.Tad var arī nopirkt datoru ar interneta pieslēgumu.

2020-08-27 18:15

to Divnieku karalis: Tev jebkurā gadījumā mācīšanās nav obligāta - skola nav nekāds lēģeris.

2020-08-27 19:12

Santa: Paldies par iespēju saņemt datoru manam bērnam no Liepājas pašvaldības kurš ir pirmais dators viņa 11.gados un atvieglo mācīšanos!

2020-08-27 19:52

....: no Baltkrievijas eksportēs IT spečukus,bet saviem skolotājiem un bērniem nenodrošina datorus apmācībai.....hm.....un ,diez vai saviem spečukiem pieklājīgas algas maksā,ja aicina no ,,drausmīgās diktatorpārvaldītās valsts,, pilsoņus uz šejieni strādāt

2020-08-27 20:22

KKK: Viedierīces ,attālinātās mācības un tamlīdzīgi galīgi nerosina prasmi domāt un spējas analizēt .Tas var notikt tikai klātienē.

2020-08-27 20:30

KKK: Tajā '"drausmīgajā dikatorvalstī"" ir augsti attīstītas rūpnīcas ,pamatīga minerālmēslu rūpnīca ( ja to aizklapē,tad Eiropa rūpnieki šajā jomā gavilē) Baltkrievijā ir dator ražotne GPS navigatoru ražotne ,,tur daudz kas attīstīts --tur pat IT spečuki ir --kuri Latvijā nav(ne tie kuri sevi par tādiem uzskata).Cik zināms tad BK medicīna par velti ,lēti komunālie ,pa ielām nevazājas bomāri un citi maskačkveidīgie narkaši .
Un šo ""pērli ""savos "nagos gribēja dabūt rietumu plēsoņas un sagraut..Ukraina tagad nevienam tāda izpostīta vairs nav vajadzīga..

2020-08-27 22:42

pensionare: ir vienkarsi pretigi,ka cilvekiem ir janonak lidz tadam diskusijam un stridiem.cik mums ir miljonaru liepaja,kuriem sakums vinu miljoniem bija no liepajas privatizacijas,no domes muzigas budzetnieku skaita palielinasanas,tatad musu nodoklu naudas.visi bagati un nekad nepietiek!ir no pasvaldibas naudas jaapgada visi skoleni ar datoriem.paklausieties,kas notiek riga mera diskusijas.socialaja groza ir 54 atvieglojumi pilsetniekiem.mums to nevajag aizmirst pie nakosam velesanam.ta pasvaldiba kautko dara,bet civekiem skaita kapeikas,kad tik kads nepaliek bagats no tam drupacam!mes pa siem 30 gadiem briva Latvija esam tada nabadziba un ar katru gadu dzilak bedre nabagie,bet bagatie bagataki.mums nav likumigi likumi . 4.studija un bez tabu katru dienu parada valsts bezspecibu likumu joma.tie ir nekompetenti.tatad valdibai nepietiek prata veidot likumus saprotamus un cilvekus aizsargajosus.ja,baltkrievija ir bagata valsts,bet ari vinai ir sabiedrotie saja grutaja situacija krievija ,kina.asv pasiem savas problemas,anglijai savas un savas intereses es.bet nevajag aizmirst ,ka pasaules politiskais limenis ir janotur limeni. ja spersi nepareizu soli var slikti beigties.to es tapec ,ka ES mums nav atnesusi solito labklajibas limeni,es to saku loti toleranti.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz