Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Liepājā šogad barikāžu atceres pasākums notiks Vienotības un karogu dienas zīmē

Liepājā šogad barikāžu atceres pasākums notiks Vienotības un karogu dienas zīmē
Foto: publicitātes
15.01.2020 10:23

liepajniekiem.lv

Pirmdien, 20. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzeja filiāles ”Liepāja okupāciju režīmos” pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 notiks 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums, kas šogad veidots kā Vienotības un karogu diena, portālu liepajniekiem.lv informēja Liepājas muzejā.

Simboliski uzsverot, ka 1919. gada 1. Liepājas kājnieku pulka atjaunotais karogs ceļ vēstures tiltu no cīņām Latvijas Neatkarības karā caur barikādēm uz šodienu kā apliecinājumu mūsu kopības sajūtai vienoti sargāt Latviju.

Pasākumā ar saviem karogiem piedalīsies Liepājas garnizonā dislocētās Nacionālo bruņoto spēku vienības, mācību iestādes, jaunsargu vienības, nacionāli patriotiskās organizācijas u.c.

Pasākumā uzrunas teiks Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, nacionālpatriotisko organizāciju koordinators Juris Raķis un Zemessardzes 44. bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris, kurš pieņems jauno zemessargu zvērestu.

Savukārt, Liepājas Liedaga vidusskolas direktora vietniece Baiba Bolšteina pastāstīs par 8. – 11. klašu skolēnu projekta ”Barikāžu uguns liesmās” norisi un sveiks uzvarētājus. Pasākumu vadīs Emīls Dreiblats.

Klātesošajiem būs iespēja sildīties pie ugunskuriem, malkojot tēju un nogaršojot biezputru, ko gatavo Liepājas Valsts tehnikums, kā arī pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Jānis Buķelis, Henrijs Silenieks un Liepājas grupa ”NE’zāle”.

Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991. gada janvārī – barikāžu laikā, kad skumjās pieminam bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību.

1991. gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotajam apvērsumam. Militārās akcijas sākās Lietuvā 12. – 13. janvāra naktī. Padomju armijas daļas un speciālās nozīmes vienības uzbruka Lietuvas galvenajam televīzijas tornim, nogalinot 13 cilvēkus un daudzus ievainojot.

Mainīt savus plānus Padomju Savienību spieda plašā tautas manifestācija Rīgā, Daugavas krastmalā, 13. janvārī, kurā piedalījās vairāk nekā pusmiljons (apmēram 700 000) iedzīvotāju, protestējot pret vardarbību Viļņā un izsakot vienprātīgu atbalstu Latvijas neatkarībai un likumīgi ievēlētajai Augstākajai Padomei un valdībai.

13. janvārī dienas laikā Rīgā ap svarīgākajām valsts un sabiedriskajām ēkām tika izveidotas barikādes, pieejas ēkām apjoztas ar smago tehniku vairākos lokos. Arī Liepājā. Kopš 1997. gada 20. janvāris ir noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli