Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Liepājā top jauns lielformāta sienas gleznojums

Liepājā top jauns lielformāta sienas gleznojums
Foto: Liepājas pašvaldība
27.08.2019 12:23

liepajniekiem.lv

Uz ēkas fasādes, Kuršu ielā 21, top lielformāta sienas gleznojums “Pegazs”, kura autors ir Liepājas mākslinieks Uldis Rubezis, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Kā galvenais tēls kompozīcijā izvēlēts mītiskais, dievišķais, spārnotais zirgs – Pegazs. Gudrības un slavas simbols no viduslaikiem līdz renesansei. Pegazs grieķu mitoloģijā ir spārnots zirgs, kas ar savu pakavu izsitis virszemē avotu, kā ūdens dod iedvesmu dzejniekiem.

“Kā ļoti bagātīgs ikonogrāfisks simbols, šis tēls savu nozīmi spējis saglabāt arī mūsdienās. Spārnotā zirga fonā ir senas gravīras stila kompozīcija ar Neptūnu, lauvu un citiem heraldiskiem simboliem – kā atsauce uz Liepājas cienījamo vēsturi. Tomēr kopējā kompozīcijas ainā parādās joslas un laukumi ar spilgtām spektrālām pārējām, kas raksturīgas tieši 21. gadsimta estētikai, tādejādi centos sasaistīt visus šos tēlus mūsdienu kontekstā,” atzina mākslinieks Uldis Rubezis.

Gleznojums tapis pēc Liepājas pilsētas pašvaldības iniciatīvas, turpinot jau iepriekšējos gados aizsākto tradīciju – sakārtot konkrētas pilsētas vietas un ēku brandmūrus, tos apgleznojot un radot jaunu pievienoto vērtību. Sienas gleznojumu plānots pabeigts šīs nedēļas laikā.

Pilsētvidē šo gadu laikā tapuši jau vairāki ēku gleznojumi – “Skaņu vīrs” uz Valdemāra un Peldu ielas stūra, gleznojums “Atlants” Graudu ielā, “Vārna” pie Muitas ēkas, gleznojums “Kurss” Peldu iela 19 un franču mākslinieka Al Sticking Liepājas Ziemeļu fortos radītais emocionālais mākslas darbs – “Sirmgalve, kura lūkojas jūrā”.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli