Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

”Liepājas autobusu parka” šoferi sola piketu arī Rīgā un, iespējams, streiku

”Liepājas autobusu parka” šoferi sola piketu arī Rīgā un, iespējams, streiku
Foto: Egons Zīverts
13.09.2018 13:30

www.la.lv

Latvijas sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības ”LAKRS” ”Liepājas autobusu parka” šoferi paziņojuši, ka viņu ”mērs ir pilns”, portālam ”LA.lv” sacīja ”LAKRS” ”Liepājas autobusu parka” šūniņas vadītājs Agris Laugalis.

”Mēs, ”Liepājas autobusu parka” darbinieki, vairs nespējam klusēt un paciest to netaisnību, kas valda uzņēmumā. Tādēļ jau tuvākajā laikā plānojam piketu Rīgā, bet, ja tas nelīdzēs, tad būs streiks,” teikts Laugaļa paziņojumā.

Viņš skaidroja, ka šoferi ir sašutuši par to, ka uzņēmuma vadība izplata nepamatotu un nepatiesu informāciju par šoferu algām.

”Viņi raksta, ka minimālā alga mums ir 5,5 līdz 6 eiro stundā, bet AS ”Liepājas autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns stāsta, ka šoferu vidējā alga jūlijā bijusi 1100 eiro. Patiesībā amatalga ir 2,56 eiro stundā, kā tas labi redzams no vienošanās dokumenta, ko parakstījusi valdes locekle Laima Kutuzova,” teica Laugalis.

Viņš atzina, ka ir piemaksas un prēmijas, bet tik un tā algas esot nesamērīgi mazas.

”Tikai daži šoferi mēnesī nopelna to tūkstoti, turklāt strādājot 230 stundas mēnesī. Ja ir laba alga, tad par kādu cenu! Cilvēki krīt kā mušas, cik nav saukti ātrie. Prēmijas var maksāt un var nemaksāt, atņemt jebkurā laikā, pat nezini par ko. Ja esi strādājis slikti vienā mēnesī, prēmiju atņem uz trijiem, četriem, sešiem mēnešiem,” norādīja laugalis.

Šoferiem, kuri sākuši strādāt, nosaka trīs mēnešu pārbaudes laiku ar minimālo samaksu bez kādām piemaksām, bet, kad pieņem pastāvīgā darbā, atkal ir trīs mēnešu pārbaudes laiks. Pusgadu bez īstas algas, atzīmēja Laugalis.

Šoferiem nevajag nekādas piemaksas vai prēmijas, viņi grib normālu samaksu – 7 eiro stundā, uzsvēra Laugalis.

”Mums ir sievas grāmatvedes, ekonomistes – neviena nav tikusi galā ar šoferu algas lapiņām. Kas par piemaksām, kas par prēmijām? Mums ir pretenzijas arī pret to, ka parkā netiek gādāts par autobusu remontu, ka nav atbildīgā, kas parakstītos, ka autobuss ir tehniskā kārtībā un drīkst izbraukt uz līnijas. Un tie nav vienīgie iebildumi,” atklāja Laugalis.

Viņš arī noraida izskanējušo informāciju, ka iebildumi esot vien dažiem šoferiem.

”Nav tiesa autobusu parka vadības sacītais par ”saujiņu” šoferu, kuri nav apmierināti ar samaksu un buntojas ”pašreklāmas dēļ. No 230 šoferiem arodbiedrībā ir 117, un būs vēl! Vai tā ir ”saujiņa?”, reotirski jautāja Laugalis.

Pēc viņa domām, darba koplīgumu, par ko iepriekš teica ”Liepājas autobusu parka” vadība, uzņēmums slēdzot pats ar sevi.

”Ar arodbiedrību koplīgumu neslēdza, paši izvirzīja savus cilvēkus, ar kuriem arī līgumu noslēdza. Neviens nav redzējis sapulces protokolu, un arī nekādas sapulces nav bijis,” atklāja Laugalis.

Šoferu arodbiedrība nav saņēmusi atbildi no pašvaldības, kam pieder daļas uzņēmumā, un viņu problēmas neinteresējot arī Autotransporta direkciju, norādīja Laugalis.

”LAKRS pastāv uz tāda darba koplīguma noslēgšanu, ko tā sagatavojusi, ņemot vērā darbinieku tiesības un intereses, un ko jau iepriekš bija iesniegusi autobusu parka vadībai. Ja vienošanās netiks panākta, tad LAKRS rīkos piketu Rīgā, un, ja arī tas nelīdzēs, tad ”būs streiks”,” teica Laugalis.

21 komentāri

2018-09-13 14:42

suslis: Un tad ??:) Viņi var braukt piketēt kaut uz Pekinu :): neko nepanāks::Ies prom masveidā no darba :) lai iet --būs citi ,kuri badā un ies strādāt uz autobusiem:):)

2018-09-13 14:42

dArtanjans: Strādāju tajā bedrē daudzus gadus atpakaļ Embūtnieka valdīšanas laikā.Vairāk par remzonu gribētos pateikt.Ja kaut kas busam nojuka,šloseriem bija jābleķo,jo noliktava tukša,bet večiem tā blīve vai cits loriņš ir,bet rītā ir labs reiss.Skaiti rubļus(lati,eiro)no savas kabatas.Ar mīksto(starppilsētu buss)taču brauc.Kad uzrāvos par zaķiem,Rūdim tā arī pateicu,šis man,ka visu zinot,bet kāpēc es nedevu biļetes.Tas Ikaruss nebija mans privātais,ka man no tiem grašiem,ko maksāja,būtu jāuztur.Pēc vsirāku gadu pārtraukuma uzkāpu uz to pašu grābekli,atkal iekārtojos LAP.Iedeva totālu hlamu Grobiņu un Nīcu uksēt.Te sākās cita rokopera-kāpēc kavējies un kur degvielas ekonomija(braucām ar kaut kādu melnu žļurgu ko fenderēt roka necēlās).Tupajai Kutuzovenei iestāstīt nevarēju,ka pilsētā ir korķi,un tas vecais dinozaurs soļķi rij uz velna paraušanu.Jau 10 gadus uksēju normālā ārzemju kantorī,nožēloju,ka tik ilgi cerēju uz vunderi.

2018-09-13 15:07

suslis: tātad patiesībā par tām algas lapiņām ,kurās bardaks--tas atklāti norāda uz cinismu ar kādu LAP iztura spret darbiniekieem;;tipa --gribu maksāju ,gribu nemaksāju--jo viss VID ir sagrābts..korupcija:)

2018-09-13 16:05

te ir lustīgi !!: Veči turās !! Šis ir vispārēju pārmaiņu gads Latvijā! Mums visiem citam citu jābalsta un vienreiz tās mahinācijas jāizbeidz! Šis šoferu dumpis tikpat labi attiecas arī uz pilsētniekiem pasažieriem,par augstajām biļešu cenām! Kam nav slinkums painteresējaties, cik maksā autobusu un tramvaju biļetes Daugavpilī, kas tāpat kā Liepāja nav Rīga! Jums žoklis atkārsies! Tramvajā piemēram- 45 centi!!!

2018-09-13 16:43

komissar: Šoferi Jus malači ejat lidz galam pietek Škeles gimeniti barot.

2018-09-13 18:05

7 eiro: par ko? brauc pusaizmiguši autobusu nevēdina,,kodicionierus neslēdz,ir nepieklājīgi,pie pieturvietām piebraukt nejēdz...nopublicējat te algas lapiņas atšifrēsim ,ja sievas neprot..:)

2018-09-13 18:05

7 eiro: par ko? brauc pusaizmiguši autobusu nevēdina,,kodicionierus neslēdz,ir nepieklājīgi,pie pieturvietām piebraukt nejēdz...nopublicējat te algas lapiņas atšifrēsim ,ja sievas neprot..:)

2018-09-13 18:07

7 eiro: ja darbs neapmierina ,var meklēt darbu citur,macaties augstskolās un būs pat 15 eiro stundā.

2018-09-13 18:19

44: salam maleikum 7 huy eiro , tu esi kādreiz braucis pēdējo 10 gadu laikā uz Rīgu?... man jābrauc ievērojami bieži , nekad neesmu redzējis ka autobus vadītājs nejēgtu iebraukt pieturā ,vienmēr korekti izpildījis pasažieru vēlmes un pieturās apstājies ... nemaksā viņiem to kas pienākas un streiks ir tas kas iedos bietē sarainajam ar visu kompāniju , streiks vismaz 5 dienas , novēlu autobusu vadītājiem to labāko , lai jums veicas , jums jāturas visiem kā viens!

2018-09-13 18:41

Es ar....: Varbūt arī tik ir pelnījuši...Nesaku,ka visi,bet lielākā daļa,ar ko man nācies saskarties...zem katras kritikas:(

2018-09-13 19:06

Es aram ...: Kritizētājs, vai zini, atradies! Domājams, pats esi kritizējams un apdir... ms savā arodā. Braukt ar muti, tas Tev nav tas pats, kas braukt pa bezjēgā izrakāto Liepāju ar simts pasažieriem kulbā.

2018-09-13 20:06

Uldis: Atbildot uz 7 eiro komentāru:
Brauc pusaizmiguši, jo 4 līdz 5 dienas jāceļas 4 no rīta jāstrādā līdz pat 15 stundām dienā!
Kondicionierus neslēdz, jo lielai daļai nemaz vairs neiet kondicionieris, un taisīt vai uzpildīt neviens tur netaisās...
Pie pieturām nevar piebraukt, jo pieturas nav normāli uztaisītas, un vadībai daudz ir teikts lai sakārto pieturas, bet viniem pie dir**s!

2018-09-13 21:38

Kabarnē: Pirmkārt, diez vai viņi ienes tādu peļņu, lai maksātu tik daudz, otrkārt, tur puse ir jāatlaiž par braukt neprasmi un komunikāciju ar pasažīereim! Tas vairāk attiecas uz pilsētas maršrutiem!

2018-09-14 06:30

Víri: Turás! Bez cíńas nav uzvaras!

2018-09-14 10:02

Artūrs: Malači šoferi, sen jau bija vajadzīgs streiks un tautai tagad jābūt vienotai nevis savā starpā jākašķējas jo arī citās nozarēs šajā valstī pastāv vērdzība, kamēr tauta masveidā neizies ielās te nekas nemainīsies

2018-09-14 15:32

Lai izdodās!: Ja 7€ stundā panāks to, ka mūsu vīrieši šoferi kļūs laipnāki, modrāki un nebubinās virsū sievietēm,meitenēm,pensionāriem,bērniem. Ja tie 7€ panāks to, ka uz jautājumu "uz kurieni dodas šis mikroautobuss/aytobuss?" tie būs spējīgi konkrēti atbildēt "uz pilsētu" vai "uz karostu/zaļo birzi" nevis uzbraukt "KAS RAKSTĪTS SĀNĀ?!" un aizvērt durvis un aizbrūkt, zaudējot jebkādu cilvēciskumu. Var būt cilvēkam redze slikta, var būt jānokļūst steidzami mājās.
Mīļie šoferi, es tiešām novēlu Jums sasniegt mērķi! Latvijas darba devēji izsmej vīriešus, liekot tiem kļūt par īgnām ar dzīvi neapmierinātām, izdegušām būtnēm. Uzskatu, ka algas jāpaceļ visiem, kas strādā klientu apkalpošanas sfērā! Veikalos, izklaides csntros, šoferiem! Pirmkārt būs vieglāk atrast darbiniekus, otrkārt būs visglāk tikt vaļā no tiem, kas slikti izpilda darbu, treškārt par 7€stundā būs iespējams strādāt normālu darba grafiku, lai sanāktu mormāla alga, kas sekmēs to, ka cilvēks paliks par cilvēku nevis par nervu kamolu, kuram tracina nezinoša klienta jautājumi!
Mīļie vīrieši, lai Jums izdodās!!

2018-09-14 21:16

Še Tev 7 eiro: KO vaino šoferīšus,vai zini kādi ir pasažieri, nemaz nav labāki,nepieklājīgi,.

2018-09-28 10:17

Acs: Malači, sen bij laiks, agrie rīti, un vēlās naktis, kā gan cilvēks izgulesies. Tik ko klusē tramvaju vadītāji, tiem vēl mazākas algas, un brauc ar veciem tramvajiem, kas bieži, lūst un trakākais zūd BREMŽU..

2019-03-18 10:45

Xxxx: Tramvaja vadītāji priecājas, ka darbiņš ir. Maiņu nobrauc un iet mājās. Mums nav visa diena. Parasti ir labi tur kur mēs neesam . Un gan jau ari mums bus algas pielikums

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli