Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas dzimšanas dienā muzejā varēs aplūkot 17.gs. Liepājas pilsētas tiesību oriģinālu

Liepājas dzimšanas dienā muzejā varēs aplūkot 17.gs. Liepājas pilsētas tiesību oriģinālu
Foto: Publicitātes
09.03.2020 12:03

liepājniekiem.lv

Trešdien, 18. martā, Liepājas 395. dzimšanas dienā Liepājas muzejā,  Kūrmājas pr. 16/18 apmeklētājiem vēl pēdējo reizi publiski būs iespēja aplūkot 1625. gada 18. martā Kurzemes hercoga Frīdriha Ketlera Liepājai dāvāto pilsētas tiesību oriģinālu un divas dienas vēlāk apstiprināto pilsētas robežu akta oriģinālu, portālu informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Šos Liepājai tik svarīgos dokumentus, kas apliecina tās pilsētas statusu un ko 1626. gada 13. martā Varšavā apstiprināja arī augstākais lēņa kungs Polijas karalis Sigismunds III Vāsa, pēc daudzu gadu publiskas eksponēšanas novietos muzeja krājumā, kur tie turpmāk būs pasargāti no gaismas nelabvēlīgās ietekmes. Oriģinālus ekspozīcijā aizstās ar kopijām.

Tāpat Liepājas muzejs pilsētas dzimšanas dienā aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz bezmaksas ekskursiju gida pavadībā ekspozīcijā ”Latvijas pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”. Ekskursijas būs iespēja apmeklēt plkst. 13 un plkst. 15.

Interaktīvā ekspozīcija ”Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” vēsta par nozīmīgiem vēstures notikumiem Liepājā Latvijas valsts sākotnē. Ekspozīcija tapusi, atzīmējot Latvijas valsts dibināšanas simtgadi.

Tā veltīta Pagaidu valdības darbības Liepājas posmam, kas ilga no 1919. gada janvāra līdz jūlija sākumam, kā arī iezīmē Latvijas neatkarības kara  notikumus, kas bija sarežģīts un saspringts laiks pēc valdības pārcelšanās no Liepājas uz Rīgu, jo 1919. gada jūlijā cīņa par Latvijas neatkarību vēl nebija galā.

Ekspozīcija ”Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” atklāj sarežģīto politisko, militāro, ekonomisko un sociālo situāciju Liepājā. Tā ļauj izprast Latvijas Pagaidu valdības nozīmīgumu ne tikai Liepājas posmā, bet arī Neatkarības kara (1918.–1920.) laikā visas valsts mērogā. Liepājas posms ir nesaraujami saistīts ar vēlākiem notikumiem Latvijas vēsturē.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz