Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Liepājas Karostā top kaķu mājas un putnu būrīši

Liepājas Karostā top kaķu mājas un putnu būrīši
Foto: SEZ pārvalde
30.12.2019 17:51

LETA

Liepājas Novada fondam un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldei izsludinot vides projektu konkursu Karostas iedzīvotājiem, pirmajā reizē iesniegti divi projekti par kaķa māju izveidi un putnu būrīšu uzstādīšanu, aģentūru LETA informēja pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters skaidroja, ka Karosta ir daļa no Liepājas SEZ teritorijas, un loģiski, ka šeit atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam attīstās gan ražošanas teritorijas, gan plašās zaļās zonas.

Viens no projektiem, kas pēc iedzīvotāju vēlmes Karostā tika realizēts, ir divu jaunu siltinātu kaķu māju uzstādīšana Baltijas ielā un Ģenerāļa Baloža ielā.

Līdz šim pie nama Baltijas ielā 13 mītošie bezsaimnieku kaķi bieži uzturējušies ēkas pagrabā, radot tur netīrību. Tagad, kad pagraba logi aizmūrēti, kaķi var uzturēties biedrības “Latvijas vairogi” izgatavotajā kaķu mājā, kas atbilst pašvaldības izstrādātajiem ieteikumiem un dzīvnieku labturības principiem.

Savukārt nākamā gada pavasarī Liepājas SEZ finansētā projektu konkursa gaitā biedrība “Latvijas vairogi” Karostā, Beberliņos un Lāčplēša dārzā organizēs Putnu dienas, kad ikviens interesents varēs izgatavot putnu būrīti.

Liepājas SEZ pārvalde vides sakārtošanas projektu konkursam finansējumu 1000 eiro apmērā atvēlēs arī 2020.gadā, paredzot šo naudu sadalīt Karostas iedzīvotāju ideju realizācijai.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli