Liepājas metalurgs – ASK/Ogre 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) (spēle beigusies)

20.03.2009 20:15

Otrajā Latvijas hokeja čempionāta finālspēlē SK “Liepājas metalurgs” ar 3:1 uzvarēja komandu “ASK/Ogre”. Rezultāts sērijā ir kļuvis 2:0 metalurgu labā.

Otrās finālspēles sākums bija visnotaļ piesardzīgs, bet nedaudz aktīvāki bija ogrēnieši, kam uzvara bija vairāk vajadzīga, lai atgūtu līdzsvaru sērijā. Perioda pirmajā daļā abiem vārtsargiem darba nebija daudz, tiesa pasivitāte sāka pazust trešdaļas izskaņā, kad pārmaiņus uzbrukumā bija vērojama gan metalurgu, gan bebru aktivitātes uzplaiksnījums. Bīstamāko momentu perioda izskaņā neizmantoja ogrēniešu pirmās maiņas uzbrucējs Ignatovičs, kurš pamanījās izlavīties soloreidā uz Žabotinska vārtiem. Rezultāts gan nemainījās – pirms otrās trešdaļas 0:0.

Otro trešdaļu liepājnieki sāka krietni aktīvāk, un viesiem nācās pārkāpt noteikumus pret Lelenu un sagādāt metalurgiem pirmo vairākumu spēlē. Skaitliskā pārsvara realizēšanai mūsējiem bija vajadzīgas tikai 22 sekundes – no vārtu priekšas nekļūdījās Lelens – 1:0. Pēc izvirzīšanās vadībā mūsējie ieguva ievērojamu pārsvaru, un līdz pat trešdaļas vidum viesi nopietnākās briesmas mūsējiem spēja radīt vienīgi pretuzbrukumos. Spēles otrajā daļā viesi beidzot atguvās pēc vārtu zaudējuma, un cīņas gaitu izlīdzināja vairākas labas iespējas panākt izlīdzinājumu bija ogrēniešu aizsargam Blukam, bet teicams vārtos bija Žabotinskis. Tomēr tā vietā, lai rezultāts kļūtu 1:1, liepājnieki palielināja savu pārsvaru – ātrajā uzbrukumā aizskrēja uzreiz trīs liepājnieki, bet ar precīzu uzbrukumu mūsējo prettriecienu noslēdza Ivanovs – 2:0.

Trešā perioda ievadā abas komandas apmainījās noraidījumiem, bet tikko mūsējie izturēja mazākumu, un tikko Brahmanis atgriezās no sodīto soliņa, viņš izspēlēja vairāku piespēļu kombināciju ar Pliskausku un Lelenu, kuras noslēgumā pašam Edijam atlika vien pielikt nūju, lai ripa ieslīdētu vārtos un rezultāts kļūtu 3:0.

Kritisks brīdis mūsējiem bija perioda vidū, kad 57 sekundes nācās aizstāvēties trijatā pret pieciem bebriem, un mazākumu mūsējie izturēja godam.

Toties vēl kritiskāks brīdis bija 18.minūtē, kad 5+20 minūšu noraidījumu saņēma Feldmanis, Ogre noņēma vārtsargu un Bluks beidzot šajā spēlē tomēr tika pie vārtu guvuma, turklāt turpināja spēlēt vairākumā – 17:25 3:1. Vēl pēc 26 sekundēm divas soda minūtes par pārkāpumu vidējā zonā nopelnīja Mihailovs. Grūti mūsējiem gāja aizsargāties trijatā pret sešiem, vienā epizodē Kerčam trūka pavisam nedaudz, lai rezultātu izlīdzinātu, bet ripa trāpīja pa vārtu stabu, un arī šo iespaidīgo mazākumu metalurgi izturēja.

Komentāri

Leonīds Beresņevs (“ASK/Ogre”):
– Spēli aizvadījām labi, uzskatu, ka mazliet trūka veiksmes. Jā, daudz momentu mums nebija, pāris epizodēs iznākums varēja būt savādāks.

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
– Disciplīnas trūkums, protams, mums ir nopietna problēma. Sākām švaki, bet turpinājumā spēle gāja kā pa viļņiem – ieguvām iniciatīvu, tad to zaudējām, tad gandrīz izlaidām uzvaru no rokām.