Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepājas metalurgs” emocijām un kautiņiem bagātā spēlē pieveic “ASK/Ogri”

25.03.2009 21:34

Latvijas hokeja čempionāta piektajā finālspēlē “Liepājas metalurgs” ar rezultātu 10:4 uzvarēja komandu “ASK/Ogre”. Lai arī mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru, spēle ievilkās līdz vēlam vakaram, jo bieži vien to nācās pārtraukt daudzo kautiņu dēļ, un vienubrīd viesi pat perioda laikā devās uz ģērbtuvēm.

Liepājnieki sērijas piekto spēli iesāka tik aktīvi, kā vēl nekad šajā finālā, kurā rezultāts pēc pirmajām četrām spēlēm ir neizšķirts 2:2.

Mūsējie bija sakārtojuši gan spēli aizsardzībā, gan arī uzbrukumu, un pirmās trešdaļas vidū četrarpus minūšu laikā metalurgi ieguva trīs ripu pārsvaru – precīzi meta Gorškovs, Fiļimonovs un Zeltiņš. Perioda izskaņā metalurgu pārsvars kļuva graujošs (Fiļimonovs panāca 4:0), bet pēdējā minūtē viesi spēlējot vairākumā vienus vārtus atguva –vārtu priekšā ripu vārtos ielaboja Kokļins.

Otrā perioda ievadā bebri bija tuvu, lai cīņu līdzsvarotu – pēc vēl vieniem vairākumā gūtiem vārtiem (Bluks) viesi mūsējiem pietuvojās līdz 2:4, un šajā brīdī emocijas kļuva nokaitētas. Pēc ogrēniešu atgriešanās uz ledus liepājnieki izmantoja lielo vairākumu un 35 sekunžu laikā guva divus vārtus (Feldmanis un Lelens). Tā lielā mērā kļuva par spēles izšķirošo epizodi, pēc kuras vidzemnieki vairs neatguvās, bet metalurgi līdz perioda izskaņai savu pārsvaru vēl tikai palielināja (Mihailovs, Āboliņš).

Otrā perioda piektajā minūtē, kad metalurgi izvirzījās vadībā ar 6:2, viesu galvenajam trenerim Leodnīdam Beresņevam izcēlās domstarpības ar skatītājiem, kas atradās aiz viesu komandas soliņa, tribīnēs lidoja dzēriena pudele, un viesi devās uz ģērbtuvēm, lai atgrieztos tikai aptuveni pēc 15 minūtēm. Leondīdam Beresņevam tik ļoti nepatika, ka līdzjutēji aiz sajūsmas aktīvi sita pa aizsargstiklu, treneris Beresņevs skatītājiem veltīja ūdens šalti, bet pretī saņēma alus šalti. Uz to pieredzējušais speciālists atbildēja ar komandas aizvešanu uz ģērbtuvēm.

Arī trešajā trešdaļā, paralēli gūtajiem vārtiem, kaislības sita augstu vilni, un mača 43.minūtē starp abu komandu spēlētājiem izcēlās masveida kautiņš, pēc kura uz noraidīto soliņa prātus atvēsināt devās četri ASK/”Ogre” spēlētāji un pieci “Liepājas metalurgs” hokejisti.

Arī turpinājumā spēlētāju emocijas nebija pieklusušas un spēles 51.minūtē ASK/”Ogre” uzbrucējs Andrejs Maslovskis nometa cimdus un uzsāka pakaļdzīšanos liepājnieku līderim Edijam Brahmanim, kurš centās aizbēgt no iekarsušā Maslovska. Ogres komandas spēlētājam tomēr izdevās noķert Brahmani, raidot viņam vairākus sitienus pa galvu un seju. Maslovski nomierināt izdevās tikai ar līnijtiesneša un ASK/”Ogre” spēlētāju kopējām pūlēm.

Divas ar pusi minūtes pirms trešās trešdaļas beigām sakauties paspēja arī pieredzējušais Fanduļs ar 19 gadus veco Gunāru Skvorcovu, tomēr šī bija pēdējā masveida dūru vicināšana šajā mačā. Trešajā trešdaļā komandas kopumā nopelnīja 89 soda minūtes.

Jau ziņots, ka finālsērijas pirmajā spēlē “Liepājas metalurgs” savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 3:2, otrajā mačā liepājnieki bija pārāki ar 3:1, sērijas trešajā spēlē svētdien ASK/”Ogre” savā laukumā uzvarēja ar 4:2, bet ceturtajā mačā ogrēnieši bija pārāki ar 2:1.

Sērijas sestā spēle piektdien notiks Ogrē, bet ja finālsērijā būs nepieciešams arī septītais mačs, tad tas 29.martā norisināsies Liepājā.

Pēcspēles preses konferences video skatieties šeit!