”Liepājas Metalurgs” izcīna fantastisku uzvaru

05.02.2011 12:55

Šodien Liepājā Baltkrievijas Atklātā čempionāta (BAČ) regulārās sezonas spēlē ‘’Liepājas Metalurgs’’ savā laukumā ļoti saspringtā spēlē pagarinājumā ar rezultātu 4:3 uzvarēja ‘’Brest’’ komandu.

Pašā mača sākumā Vents Feldmanis liepājniekiem nopelnīja pirmo mazākumu, tomēr tajā ‘’Metalurga’’ hokejisti darbojās ļoti prasmīgi, neļaujot izveidot pretiniekiem nevienu ļoti bīstamu uzbrukumu. Diemžēl uzreiz mājinieki nopelnīja vēl vienu noraidījumu, bet šoreiz viesi to izmantoja – pie Žabotinska atvairītās ripas pirmais bija Kļimenkovs, kurš arī atklāja spēles rezultātu.

Pēc zaudētajiem vārtiem spēle vairāk risinājās pie ‘’Brest’’ komandas vārtiem, tomēr reālus vārtu gūšanas momentus izveidot neizdevās. Trešdaļas 15. minūtē liepājnieki pirmo reizi nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā. Lai arī nostāties vienreiz pretinieku zonā mājiniekiem izdevās, tomēr, neskaitot Feldmaņa šāvienu, neviena nopietna metiena nebija. Uzreiz pēc tam mūsējie vēl vienu reizi spēlēja piecatā pret četriem – arī šoreiz izmantot vienu lieko spēlētāju mājiniekiem neizdevās, tādējādi pēc pirmajām 20 minūtēm ‘’Metalurgs’’ iedzinējos ar 0:1.

Otro trešdaļu aktīvāk iesāka ‘’Brest’’, bet liepājniekiem padevās viens labs pretuzbrukums, kad Brahmanis ielauzās pretinieku zonā, tomēr metienu izdarīt neizdevās. Pēc pāris momentiem labā pozīcijā nonāca Meija, tomēr izmantot savu iespēju Gints nespēja. Diemžēl spēle pārsvarā risinājās pie liepājnieku vārtiem, un tikai Žabotinska labā spēle sargāja mūsējos no otrajiem zaudētajiem vārtiem. Liepājnieki drīz vien nonāca mazākuma, tomēr lielisks vārtos bija Žabotinskis, kurš vairākas reizes glāba savu komandu. Trešdaļas 11. minūtē lieliski no zilās līnijās uzšāva Romaņenko, gūstot komandas labā otros vārtus. Spēles turpinājumā arī liepājnieki izveidoja pāris labus momentus, tomēr Bļinova noraidījums atkal pārrāva mājinieku centienus, pietam ‘’Brest’’, izmantojot mūsējo kļūdu, guva arī trešos vārtus. Mājinieki īsti nespēja lauzt spēles gaitu, tādējādi pirms trešās trešdaļas 0:3.

Trešās trešdaļas sākumā pēc labas saspēles Brahmanis atklāja liepājnieku kontu – 1:3. Drīz vien mājinieki
ieguva iespēju spēlēt vairākumā, tomēr šo lielisko iespēju mūsējiem izmantot neizdevās. ‘’Metalurgs’’ uzbruka ļoti aktīvi, bet viesiem labi vārtos darbojās Rogovskis. Mazliet vairāk kā piecas minūtes pirms mača beigām liepājnieki ieguva fantastisku iespēju – pretinieku nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas. ‘’Metalurgs’’ ātri izspēlēja lielo vairākumu, kuram punktu pielika Mamonovs. Diemžēl uzreiz izlīdzināt rezultātu mūsējiem neizdevās. Liepājnieki nepadevās un skaitliskajā vairākumā Skvorcovs izlīdzināja rezultātu – 3:3! Izskaņā mūsējie nonāca arī mazākumā, tomēr kopējiem spēkiem to izdevās izturēt, tādējādi spēle nonāca līdz pagarinājumam.

Pagarinājumu aktīvāk iesāka viesi, par ko tika atalgoti – liepājnieki nopelnīja mazākumu. ‘’Brest’’ bija lieliskas iespējas, bet Žabotinskis vārtos rādīja kaut ko neticamu, glābjot savu komandu vairākas reizes. Mūsējie izturēja šo mazākumu, un uzreiz viens pret vārtsargu izgāja Bļinovs – teicama māņkustība un ripa vārtos – uzvara fantastiskā spēlē ar 4:3!