Liepājas metalurgs – Tranzīts 5:0

27.05.2009 18:57

SK “Liepājas metalurgs” futbolisti Latvijas futbola čempionāta mačā pārliecinoši pieveica Ventspils komandu “Tranzīts”.

Liepājas metalurga sākumsastāvs:
Spole – Zirnis, Ivanovs, Tamošausks, Kļava – Surņins, Rafaļskis, Kastners, Prohorenkovs – Karlsons, Grebis.

Gandrīz divas nedēļas ilgušais pārtraukums bija pietiekami ilgs laiks, lai vairāki metalurgi sadziedētu mikrotraumas, un spēlē pret “Tranzītu” mūsējie devās laukumā savā šās sezonas ierastajā sākumsastāvā.

3.minūte – Spēles iniciatīva pieder liepājniekiem, bet FK “Tranzīts” kārtējo reizi aizsargājas ļotii blīvi;
5.minūte – Pret blīvu aizsardzību labākās zāles esot tālsitieni, un pirmais raidījumu no distances izmēģina Prohorenkovs, bet nesekmīgi – stūris;
13.minūte – Viesi neizmanto Karlsona kļūdu laukuma centrā. Malašenoks gan ielaužas soda laukumā un sit, bet Spole bumbu tver bez īpašām grūtībām;
14.minūte – Metalurgi atbild ar vārtu guvumu. Prohorenkovs panāk bumbu pie laukuma gala līnijas, piespēlē gar vārtiem, un Grebis apsteidz gan aizsargus, gan vārtsargu Maļinausku – 1:0;
15.minūte – Viesi uzreiz cenšas atspēlēties, bet Malašenoka sitien atkal nav pārāk bīstams;
19.minūte – Kastners neizmanto labu Prohorenkova piespēli un iznieko izgājienu viens pret vienu;
24.minūte – Vēl viens ventspilnieku pretuzbrukums beidzas ar Malašenoka tālsitienu – pāri;
29.minūte – Kastners lieliski piespēlē uz tukšu zonu Surņinam, bet Pāvels no labas pozīcijas sit pāri;
35.minūte – Viesu vārtsargs Maļinausks atvaira spēcīgu Karlsona sitienu no soda laukuma, pie atsistās bumbas pirmais piesteidzas Grebis un gūst savus otros vārtus spēlē – 2:0;
38.minūte – Ilgi nav jāgaida arī uz liepājnieku trešajiem vārtiem. Bumba ceļo no viena flanga uz otru, pēc Surņina centrējuma Grebis sit ar galvu, vārtsargs izvelk, bet pirmais pie bumbas nokļūst Kastners, kurš ar sitienu no metriem 15 pārliecinoši raida bumbu vārtos – 3:0;
42.minūte – Viesi nopelna tiesības otro reizi izpildīt stūra sitienu pie Spoles vārtiem;
45.minūte – Surņina piespēle gar viesu vārtiem varēja beigties gan ar autogolu, gan ar trešajiem Grebja vārtiem spēlē, bet viss beidzās ar stūra sitienu.

Neskatoties uz trīs gūtiem vārtiem, kompensācijas laika nav.

46.minūte – Otrjā puslaikā viesu rindās spēlētāju maiņa – Kārkliņa vietā laukumā dodas Eduards Višņakovs, kurš jau pirmajā uzbrukumā trāpa pa mūsējo vārtu stabu;

48.minūte – Liepājnieki atkal uz viesu bīstamu uzbrukumu atbild ar gūtiem vārtiem – precīzs sitiens tālajā apakšējā stūrī padodas Rafaļskim – 4:0;

49.minūte – Pēc Surņina soda sitiena ar galvu spēcīgi sit Ivanovs, Maļinausks bumbu tver;

57.minūte – Liepājnieku rindās divas maiņas. Surņina un Grebja vietā laukumā dodas Soloņicins un Kožokars;

58.minūte – Pēc Prohorenkova centrējuma Soloņicins no neliela attāluma sit pāri vārtiem;

63.minūte – Savā virslīgas 300. spēlē Zirnis cenšas gūt vārtus. Pēc Dzintara tālsitiena bumba lido pāri vārtiem;

64.minūte – Aktīvākais spēlētājs viesu sastāvā joprojām ir uzbrucējs Oļegs Malašenoks, kuram izdodas spēcīgs sitiens no metriem 18, bet Spole ventspilnieka raidījumu atsit;

68.minūte – Liepājnieki atkal aktīvi maina uzbrukuma flangus, bet Kastnera sitiens ar galvu nav bīstams;

72.minūte – Višņakovs trāpa pa vārtu tīklu no ārpuses. Spole šajā epizodē kontrolēja notikumus;

73.minūte – Liepājnieki iekrīt aizsardzībā, bet Malašenoka un Spoles duelī uzvar liepājnieks;

75.minūte – Zirnis joprojām aktīvi pieslēdzas uzbrukumiem;

77.minūte – Karlsons uzvar kauju ar “Tranzīta” aizsargiem un sit akrobātiskā lēcienā. Maļinausks atkal tver bumbu;

77.minūte – Prohorenkova vietā laukumā dodas Kirhners;

79.minūte – Divos uzbrukumos pēc kārtas vairākas reizes pa vārtiem nesekmīgi sit Soloņicins;

82.minūte – Netiešais brīvsitiens uz ventspilnieku vārtiem viņu soda laukumā. Pēc Soloņicina sitiena bumba iestrēgst sieniņā, pirmais pie tās piesteidzas Rafaļskis, un šķita, ka 5:0 panāca tieši viņš, tomēr spēlētāji galvenajam tiesnesim Andrejam Sipailo norāda, ka vārtu guvējs ir Kirhners – 5:0;

86.minūte – Pēc Kirhnera centrējuma Kastners sit ar galvu, bet bumba trāpa pa pārliktni;

90.minūte – Metalurgi izspēlē soda sitienu, Tamošauks no metriem 20 sit no gaisa – pāri.

Atkal nav kompensācijas laika – spēle beidzas ar liepājnieku pārliecinošu uzvaru.