Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas muzeja filiāles pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 būs tikšanās ar Dzintru Geku

Liepājas muzeja filiāles pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 būs tikšanās ar Dzintru Geku
Foto: Publicitātes
05.08.2020 10:55

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Ceturtdien, 20. augustā, plkst. 14 Liepājas muzeja filiāles ”Liepāja okupāciju režīmos” pagalmā K.Ukstiņa ielā 7/9 notiks tikšanās ar fonda ”Sibīrijas bērni” radošo komandu un tiks demonstrēti fragmenti no fonda uzņemtajām filmām, kurās skarti uz Sibīriju izsūtīto liepājnieku dzīves stāsti.

Tajā piedalīsies režisore un producente Dzintra Geka, komponists Pēteris Vasks, liepājnieks, režisors Armands Zvirbulis, operatori Viktors Grībermans un Aivars Lubānietis, aktieri un režisori – Valdis Lūriņš, brāļi Mārtiņš un Ēriks Vilsoni.

2001. gadā, 60 gadskārtā kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas, Latvijas televīzijā notika fonda ”Sibīrijas bērni” pirmā konference – tiešraide. Kopš tā laika katru gadu notikušas konferences, ekspedīcijas uz Sibīriju, izveidotas filmas.

Tikšanās reizē tiks rādīti fragmenti no filmas “Magadana, Susumana”, kur redzamas brāļu Vilsonu dzimtās vietas Magadanas apgabalā, fragmentu no filmas “Tēvi Tur” par Zigfrīda Muktupāvela braucienu uz Kazahstānu, lai sameklētu sava tēvabrāļa kapa vietu. Par godu tēvabrālim Zigfrīds nosaukts viņa vārdā. Vēl tiks demonstrēts fragments no filmas “Evenkijas apgabals, Tura”, kur dzimis Valdis Lūriņš.

Pasākuma dalībnieki stāstīs par saviem pārdzīvojumiem ceļojuma laikā, par motīviem, kāpēc viņiem bija svarīgi doties uz Sibīriju, par to, kas palika aiz filmu kadriem. Tā būs emocionāla, atklāta, informatīva saruna, lai atcerētos cilvēkus, kurus lielākā vairumā gadījumu bez tiesas un sprieduma sarkanā terora ēnā lopu vagonos izveda uz Sibīriju.

Savukārt tur pat muzeja filiāles telpās skatāma šogad pavasarī tapusī izstāde “Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā”, godinot to cilvēku piemiņu, kuru dzīves un dzīvības tika upurētas, padomju varai ienākot Latvijā, kā arī cienot un novērtējot tos cilvēkus, kas uzdrīkstējās stāties pretī padomju režīmam.

Izstāde izvietota visās muzeja filiāles pirmā stāva telpās un stāsta par notikumiem, kas aptver laika posmu no 1939. gada līdz pat Atmodas laika sākumam astoņdesmitajos gados. Tā tapusi ar Latvijas Okupācijas muzeja atbalstu.

Pasākums tiks organizēts, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas var tikt izmantota publicitātes nolūkos.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz