Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Novickis ar svarcelšanu ir uz tu

Uldis Novickis ir novembrī iznākušās grāmatas “Liepājas svarcēlāju dažādie likteņi” autors. Viņš arī Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks. Tuvojoties gada nogalei, satikāmies, lai parunātos. Ja īsi, tad – par dzīvi!

Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Novickis ar svarcelšanu ir uz tu
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
08.01.2024 00:00

liepajniekiem.lv

Domai, ka tomēr jāuzraksta grāmata par Liepājas stipriniekiem, svarcēlājiem, tā pavisam nopietni pieķēries 2007. gadā. Tās tapšanas gaitā droši vien bija ne viens vien emocionāls mirklis…

– Pastāstīšu par vienu no pēdējiem. Uz grāmatnīcu “Globuss”, kas Liepājas Latviešu biedrības namā, tika atsūtīti man domātie grāmatu eksemplāri. Brangas pakas. Tās vajadzēja iznest, bet man nav atļaujas, lai ar automašīnu piebrauktu pie grāmatnīcas durvīm.

Auto noliku tirdzniecības nama “Kurzeme” stāvlaukumā un pamazām visas kastes ar grāmatām aiznesu. Smagas! Beigās, kad iekāpu automašīnā, iedarbināju motoru un ieslēdzās radio.

Tieši tajā brīdī skanēja Liepājas himna – par pilsētu, kurā piedzimst vējš. Tad gan sajutu tādu jokainu, tiešām emocionālu pacēlumu…   

Iespējams, grāmatas nebūtu, ja bērnībā nebūtu aizrāvies ar nozīmīšu krāšanu.

– Lielākā daļa no tām bija par sporta tēmām. Pamazām kolekcionēšana kļuva apzinātāka. Interesēja un gribējās saprast, ko katra nozīmē, kāda iemesla dēļ vispār izveidota.

Tā kā smagumu celšana pašam patika un joprojām patīk, pievērsos svarcelšanas nozarei.

Kad sāku veidot grāmatas koncepciju, sapratu, ka jāsāk ar pašiem pirmsākumiem.

Ar 1889. gadu, kad Rīgas cirkā sanāca stiprie vīri, lai savstarpēji mērotos spēkiem sacensībās. Pirms tam smagumu celšana bija tikai šovs, daļa no cirka programmas priekšnesumiem.

Atceries, kad pats sāki nodarboties ar smagatlētiku?

– Mācījos 9. klasē. 1981. gads. Kā aizgāju uz pirmo treniņu, tā pielipu tam stienim! Līdzīgi kā pasakā velns pielipa Sprīdīša burvju sprungulītim. Tā ar svaru celšanu treniņos darbojos joprojām. Daru to sev.

Svaru celšana man patikusi un patīk joprojām.

Sākumā īsu brīdi trenējos pie Anatolija Zdesenko, pēc tam pie Gunta Kalna, kuru joprojām uzskatu par treneri ar lielo burtu viņa attieksmes dēļ.

Kad modē nāca spēka trīscīņa – darbojos Viktora Pevko klubā “Sanita”. Sākot darbu policijā, apmeklēju klubu “Jaunība”, bet tagad jau labu laiku eju uz Māra Šveiduka klubu “Lāčplēsis”.

Brīdis pirms treniņa. Foto: no personīgā arhīva

Ja nepazīstamam cilvēkam vajadzētu par sevi īsi pastāstīt, ko viņam teiktu?

– Liepājnieks ar diezgan pamatīgu dzīves pieredzi. Strādājot policijā, daudz kas redzēts, piedzīvots. Iepriekš paredzētas un tad novērstas ne tās labākās lietas.

Šo savu pieredzi cenšos izmantot, arī tīri pedagoģiski, lai sagatavotu cilvēkus izvairīties no apdraudējumiem, laikus tos novērst. Piemēram, esmu lasījis lekcijas skolēniem un studentiem.

Ir radusies iecere veidot un izdot vēl vienu grāmatu. Šoreiz ar drošības un pašaizsardzības padomiem ikvienam. Parastajiem cilvēkiem. Neparastos apsargā miesassargi.

Šī grāmata, protams, nebūs tik bieza un apjomīga kā par Liepājas svarcēlājiem, bet ceru, ka kādam informācija par pašaizsardzību noderēs.

Teksts top, pamatojoties uz paša pieredzi, uz to, kas piedzīvots, aptverts, saprasts.

Ja reiz esi Pašvaldības policijas priekšnieka amatā, tad tev piemīt vadītāja talants. Pastāsti vēl par citiem saviem talantiem!

– Iznākusī grāmata liecina – protu rakstīt, apkopot informāciju. Labprāt uzstājos skolēnu, studentu auditorijās.

Par šo prasmi paldies jāsaka Vitas Pētersones vadītajam dramatiskajm pulciņam, kuru skolas laikā nedaudz apmeklēju.

Vēl sadarbojos ar Liepājas Universitāti, kurā lasu nelielu lekciju ciklu topošajiem sociālajiem darbiniekiem.

Runājot par to, kā augu savā ģimenē, mamma nekad nelika šķēršļus tam, lai es būtu tas, kas esmu.

Paldies viņai par to. Mamma gādāja grāmatas, kuras lasīju. Kad biju mazāks, kopā gājām uz teātri, kino. Tas pamazām veidoja iekšējo bāzi, iekšējo inteliģenci.

No visa redzētā, no cilvēkiem, ar kuriem būts kopā, tā nemanāmi kaut ko esmu aizguvis, ko atzinu par labu esam. Tanī pašā laikā no citu pieredzes sapratu – kā dara viņš, tā noteikti nevajag darīt.

Bērnībā reti kurš puika nepastrādā kādu nedarbu vai izdara to, ko nedrīkst…

– Biju apaļīgs puika, kuram reizēm sanāca atskriet pēdējam (smejas). Tāpēc arī iekūlos vienās otrās ziepēs, jo citi paguva pamukt ātrāk!

Reiz, ciemojoties pie drauga, pagalmā vajadzēja mukt no liela suņa. Draugs ātri pārlēca pāri žogam. Mani paglāba mugursoma, kas bija uz pleciem. Suns iekodās tajā, kamēr mēģināju tikt uz žoga.

Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados grāva nost vecās mājas, kas starp tagadējo Peldu un Rakstvežu ielu, lai celtu jauno sadzīves pakalpojumu namu. Mēs, 10. skolas puikas, tur šiverējām un ložņājām ar lielu interesi. Tagad pats stāstu, ka vecās mājās nav droši iet.

Cik nav sēdēts kāpās un lūkots, kā padomju robežsargi sargā pie jūras krasta uzrušināto smilšu robežu.

Nebija lielāka prieka, kā nemanāmi pieskriet tai klāt un ar kāju iemīt vienu pēdu. Tad ātri raut fraku atpakaļ uz kāpām!

Kā parasti sākas tava darba diena?

– Vispirms eju uz dežūrdaļu pie atbildīgā dežuranta, lai uzzinātu, kas noticis naktī. Tālāk uz kabinetu pie datora. Katru rītu kopā ar vietniekiem pārspriežam aktuālāko.

Ik pa brīdim kāds klauvē pie durvīm, lai risinātu darba jautājumus. Kā jau jebkurā iestādē.

Savulaik strādāt uz policiju devies ar stingru pārliecību?

– Pēc dienesta armijā, lai arī bija piedāvājumi, par miliča darbu vispār nedomāju. Tolaik jau tā vēl bija milicija. Tad man bija svarīgi strādāt, lai nopelnītu naudu, bet deviņdesmito gadu sākumā sāku lūkoties pēc stabila darba.

Biju izdomājis, ka tomēr gribu strādāt policijā.

Dažu apstākļu sakritības dēļ Valsts policijā neiestājos. Aizgāju pieteikties tagadējās Pašvaldības policijas priekštecē Municipālajā policijā. Tajā vairāk bija jūtama nacionālā nots. Izvēli neesmu nožēlojis.

Ja tā īsi, kā strādājāt tolaik, kad tikko sāki, un kā šodien?

– Kad sāku Municipālajā policijā par kārtībnieku, kopš iestādes dibināšanas bija pagājuši tikai četri ar pusi gadu. Toreiz laiki bija pavisam citi, risināmās problēmas arī.

Nevienam no mums nenāca prātā par kaut ko sūdzēties vai pēkšņi aiziet, jo darbs ir grūts. Ar entuziasmu darījām savu darbu, pildījām pienākumus, nesūdzoties par šķēršļiem.

Lai arī sakaru un transporta līdzekļu bija maz un ne pārāk kvalitatīvi, tas netraucēja paveikt uzdoto – izskatīt iesniegumus, apkalpot izsaukumus, nodrošināt kārtību sava iecirkņa teritorijā. Daudz patrulējām kājnieku režīmā.

Īpaši bija jārūpējas par vizuālo izskatu. Formas tērpam vienmēr jābūt tīram, izgludinātam un, kā saka, “uz figūru”. No formas nekad neesmu kautrējies.

Likumpārkāpumi bijuši vienmēr, bet mūsdienās, salīdzinot ar laiku pirms gadiem trīsdesmit, dzīve tomēr kļuvusi nedaudz drošāka.

Tā sauktajos “skarbajos deviņdesmitajos” daudz biežāk zaga un laupīja. Notika uzbrukumi cilvēkiem, kuri beidzās ar smagiem miesas bojājumiem.

Nav jau tā, ka šajā laikā pārkāpumu vairs nav. Arī šodien cilvēki dzer pāri mēram. Alkohola, narkotisko vai toksisko vielu reibumā veic noziedzīgus nodarījumus. Nokrīt, guļ uz ielas.

Noteikti var apgalvot, ka daudziem no tiem, kurus Pašvaldības policijas darbinieki nogādā atskurbtuvē, policisti ir izglābuši dzīvību. Paldies par to pateicis tikai retais.

Tas, kas bija toreiz un ir arī šodien – cilvēki rīko ģimenes skandālus, traucē kaimiņus, nekopj savas teritorijas, izmet gružus vietās, kur nedrīkst, nerūpējas par mājdzīvniekiem, smēķē neatļautās vietās.

Tātad – paši nav likumpaklausīgi un arī savus bērnus neaudzina atbilstoši mūsu sabiedrībā pastāvošajām likuma un ētikas normām.

Esi domājis, kāpēc tā notiek?

– Ļoti lielai daļai no tiem, kuri izdara dažādus likumpārkāpumus, tas šķiet kaut kas pieņemams, nevis nepieņemams.

Piemēram, vēlu naktī skaļa ballīte dzīvoklī vai sētā, nedomājot par kaimiņiem. Ģimenes skandāls ar kliegšanu un kaušanos. Automašīnas novietošana tur, kur pašam ērtāk, neņemot vērā Ceļu satiksmes noteikumus un tādā veidā apdraudot citus satiksmes dalībniekus. Gan gājējus gan braucējus. Un tā tālāk.

Ja pašvaldības policists konstatē pārkāpumu, izraksta protokolu un jāmaksā sods, tad tam bijis iemesls. Saņemot sodu par pārkāpumu, vajadzētu saprast un neatkārtot izdarīto kļūdu. Visiem būs drošāka dzīve.

Kā pašam šķiet – vai policista darbā gūtā pieredze nav uzlikusi  zīmogu?

– Grūti pateikt. Droši vien. Piemēram, šobrīd man kā apmeklētājam gandrīz nemaz neinteresē lieli masu pasākumi. Pietiekami ir strādāts un vēl tiks strādāts, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību šajos pasākumos. Labāk aizeju uz teātri vai sporta sacensībām.

Tad, kad esmu aizbraucis uz citu valsti kā tūrists, ik pa brīdim sevi domās pieķeru, ka analizēju apkārtējo situāciju no policejiskā skatu punkta.

Arī tos cilvēkus, kuri vēlas kontaktēties ar tūristiem, pamanu ātrāk, nekā viņi mani. Izvērtēju – vai viņš nav bīstams…

Jā, bijuši gadījumi, kad ieslēdzu savu policista acu skatienu. Un tas, kurš gribēja nākt klāt, visu saprot pareizi un aiziet garām.

Kā atbildētu uz šādu jautājumu: kāpēc vispār ir vajadzīga policija?

– Lai kādu brīdi nesāktos kaut kas nekontrolējams, neparedzams. Ko rāda dzīve? Pat ar visu to, ka policija ir un strādā, notiek tik daudz nelikumību.

Ar policiju mēdz baidīt bērnus. Tā nevajag darīt. Dzīvē tie, kas plānojuši darīt sliktas lietas, dažreiz mēdz apdomāties un nedarīt. Kāpēc? Jo ir bail no policijas.

Ikdienas darbā droši vien jāpieņem daudzi lēmumi, ar savu parakstu tos apliecinot. Tas viegli vai grūti?

– Tad jautājums: kāpēc man tas ir jādara? Atbilde: tāpēc, ka bijis pārkāpums. Nebūtu pārkāpuma, man nebūtu jāpieņem viens vai otrs lēmums.  

Patiesībā jau neparakstu tikai lēmumus, jo saņemu arī daudzus iedzīvotāju iesniegumus.

Piemēram, saukt pie kārtības kaimiņu, kurš nesavāc aiz sava suņa, pārtraukt pusaudžu pulcēšanos kādā sētā vai kāpņu telpā. Apsekot konkrētas adreses, lai mazinātu vandaļu nodarītos postījumus. Dažādu sadzīviska rakstura lūgumu ir daudz.

Vai kādreiz arī šaubies, lēmumu pieņemot?

– Lēmums ir jāpieņem. Ja cilvēks uzskata, ka esmu pieņēmis nepareizu lēmumu, pastāv iespēja to apstrīdēt tiesā. Mans vārds nav pēdējais.

Vai zini, ko padotie domā par tevi kā par priekšnieku?

– Neko sliktu acīs nav teikuši! (Smejas). Nešķiroju darbiniekus, dalot viņus mīluļos un nemīluļos. Ir kolēģi, ar kuriem vairāk nekā divdesmit gadu esam strādājuši kopā.

Kā pieredzējušajiem, tā jaunajiem pajautāju: “Kā iet?” Citu reizi pasaku tieši: “Aizej notīri zābakus!” Vai atgādinu to, kas varbūt nemaz nebūtu jāsaka: “Uzliec cepuri, laukā ir auksti!”

Teikšu godīgi – pēc sava tagadējā amata neskrēju un pēc tā netiecos. Tā vienkārši sanāca.

Bet, ja man uztic pienākumus, tad nemāku pret tiem izturēties bezatbildīgi. Piemēram, pilsētā kaut kas notiek un man jautā, prasa atbildi – ko darīt. Nevaru atbildēt: “Man nav atbilžu variantu!”

Situācija ir jāpārzina. Jāzina, kā konkrētā brīdī rīkoties. Jābūt vismaz diviem scenārijiem un sadarbībā ar citām struktūrām vai kolēģiem jāizvēlas atbilstošākais variants.

Patiesībā policijas ikdienas darbs lielā mērā saistīts ar darbībām, tā saukto prevenciju, lai nepieļautu lielas, nopietnas nelaimes. Darbā iegūtā pieredze ir nenovērtējams ieguvums katram policijas darbiniekam.

Foto: Egons Zīverts

Tevi ir viegli vai grūti sadusmot?

– Teikšu, ka grūti. Uztveru tā, ka jāmeklē iemesls sevī, kāpēc par kaut ko uznāk dusmas. Dusmoties pašam uz sevi negribas nevienam. Vieglāk vainot kādu citu.

Izdusmoties šad un tad atļaujos, kad esmu viens, vai arī tad, kad varu būt paškritisks un nevienu nevainot par savām ķibelēm.

Piemēram, par ko?

– Neaizgāju uz treniņu un tādējādi apzagu pats sevi. Vai arī apēsti divi gabaliņi tortes, lai arī būtu pieticis ar vienu! 

Tagad gada nogalē daudz tiek runāts par brīnumiem. Tici tiem?

– Grāmatas “Liepājas svarcēlāju dažādie likteņi” iznākšanu mazliet tomēr uztveru kā brīnumu… Manuprāt, brīnumi notiek kaut kādu konkrētu, uz labām lietām vērstu darbību rezultātā.

Nevar sēdēt ar klēpī saliktām rokām un gaidīt, kad parādīsies burvis, kurš izpildīs visas vēlēšanās.

Arī pasakā par Aladinu atrasto burvju lampu vispirms vajadzēja paberzēt. Brīnumi nenotiek tāpat vien.

Vizītkarte  

Uldis Novickis

  • Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks.
  • Mācījās 10. vidusskolā.
  • Studēja Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, pedagoģijas maģistrs.
  • Policijā strādā no 1995. gada.
  • Autors grāmatai “Liepājas svarcēlāju dažādie likteņi”.
  • Hobijs un sirdslieta kopš skolas laika – literatūra, svarcelšana.
  • Plāns: pievērsties materiālu apkopošanai par Liepājas spēka struktūrām dažādos laika posmos.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz