Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Liepājas pusē ekstrēms sausums

Liepājas pusē ekstrēms sausums
Foto: Simona Stalidzāne
16.05.2019 15:38

lsm.lv

Atslēgvārdi

Šomēnes daudzviet Latvijā ir nolijis vismaz tik daudz, ka augsnes virsējā daļa pietiekami samitrinās un dārziem ūdens pietiek, taču ne visur. Kurzemes dienvidos, tāpat atsevišķās vietās arī citos reģionos, turpinās liels sausums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Šomēnes vismazāk lijis Liepājā un Pāvilostā, kur nokrišņu daudzums sasniedzis tikai piecus litrus uz kvadrātmetru. Mēneša klimatiskā norma Latvijā ir gandrīz 50 litri. Par mitrumu gan daudz nevar sūdzēties vidzemnieki, jo šomēnes slapjākā vieta ir Alūksne, kur jau nolijuši 50 litri uz kvadrātmetru jeb visa mēneša norma, lai gan mēnesis vēl tikai pusē.

Ne tik ekstrēms kā Liepājas pusē, bet sausums joprojām ir problēma arī citviet. Arī Rīgā šomēnes lijis maz – tikai desmit litri ūdens uz kvadrātmetru.

Daudzviet saglabājas arī zems gruntsūdens līmenis un akās ir maz ūdens, tāpat dažās Kurzemes un Vidzemes upēs ūdens līmenis ir rekordzems.

Prognozes liecina, ka nedēļas nogalē laiks būs ne tikai vasarīgi silts un pat karsts, bet tieši Kurzemē biežāk veidosies negaisa mākoņi. Vietām tie var atnest stipras lietusgāzes, kas sausuma problēmu uz laiku atrisinās, tomēr – kā jau negaisi – tie skars nelielus apvidus un joprojām būs vietas, kas paliks sausā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli