Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas reģionālā slimnīca nav gatava onkoloģisko pacientu pieplūdumam pēc VM iecerētās reformas

Liepājas reģionālā slimnīca nav gatava onkoloģisko pacientu pieplūdumam pēc VM iecerētās reformas
Foto: liepajniekiem.lv
04.12.2019 09:27

LETA

Medicīniskā personāla trūkuma dēļ Liepājas reģionālā slimnīca pagaidām nav gatava jaunam onkoloģisko pacientu pieplūdumam, kas būtu sagaidāms pēc Veselības ministrijas (VM) iecerētās Onkoloģijas klīnikas likvidēšanas netālu esošajā “Piejūras slimnīcā”.

Par to vēsta laikraksts “Latvijas Avīze” (LA). Kā ziņots, turpinot slimnīcu reformu, VM ir paredzējusi onkoloģisko pacientu ārstēšanu Liepājā koncentrēt vienuviet un vēža pacientus no valsts SIA “Piejūras slimnīcas” pārvirzīt uz gandrīz pilnībā pašvaldībai piederošo Liepājas reģionālo slimnīcu.

Tomēr LA raksta, ka Liepājas reģionālajai slimnīcai ir pamatotas bažas par spēju no nākamā gada 1.janvāra uzņemt visus onkoloģiskos pacientus, jo pārkārtojumi notiek pārāk strauji un slimnīcai pagaidām nav tik daudz ārstu un medicīnas māsu, lai varētu konsultēt un ārstēt arī jaunos pacientus. “Piejūras slimnīcas” mediķi atsakoties turpināt darbu reģionālajā slimnīcā ar tādiem noteikumiem, kādus piedāvā ministrija.

Lai arī saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Kurzemes reģionā ir Latvijā vislielākā iedzīvotāju saslimstība ar vēzi – 683 cilvēki uz 100 000 iedzīvotājiem – par plānotajām izmaiņām pacientu uzņemšanas kārtībā abas ārstniecības iestādes esot informētas nepilnu pusotru mēnesi pirms “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnikas slēgšanas.

Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks laikrakstam nav vēlējies šo jautājumu komentēt, kamēr slimnīcas vadība nebūšot saņēmusi konkrētu informāciju no VM un kolēģiem “Piejūras slimnīcā”, cik daudz onkoloģisko pacientu papildus slimnīcai būs jāuzņem un cik liels finansējums šim nolūkam tiks piešķirts.

Savukārt Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”) laikrakstam pastāstījis, ka kopā ar slimnīcas vadītāju Striku šonedēļ bijuši vizītē pie veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP), lai vienotos par turpmāko rīcību.

“Diemžēl tikai novembra trešajā nedēļā uzzinājām, ka “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnika tiks slēgta un līdz ar to slimnīcas valdei ir nekavējoties jāatrod risinājums, lai varētu onkoloģiju koncentrēt vienā slimnīcā. Ir izstrādāts detalizēts plāns, lai pacientiem būtu pieejama visa nepieciešamā ārstēšana, bet laika periods ir ļoti īss, lai to varētu ieviest. Slimnīcas valdes priekšsēdētājam ir uzdots papildināt ārstu kolektīvu ar speciālistiem,” laikrakstam stāstījis Liepājas vicemērs Ansiņš.

LA norāda, ka “Piejūras slimnīcā” ārstējās pacienti no visa Kurzemes reģiona, un pagaidām nav skaidrs, kas notiks ar pacientiem, kas nedzīvo Liepājā, jo Liepājas dome kā Liepājas reģionālās slimnīcas kapitālsabiedrību turētāja pagaidām ir apņēmusies darīt visu iespējamo, lai vispirms ar nepieciešamajām ārstu konsultācijām, izmeklējumiem un ārstēšanu nodrošinātu pilsētas iedzīvotājus.

“Piejūras slimnīcas” likvidējamās Onkoloģijas klīnikā šogad no janvāra līdz oktobrim bijuši 14 942 pacientu apmeklējumi un stacionārā ārstēts 721 pacients. Ieskatoties elektroniskajā rindu sarakstā, var pārliecināties, ka pie reģionālās slimnīcas onkoloģes ķīmijterapeites Zinaīdas Štaras par maksu, ātrākais, var pierakstīties, sākot no nākamā gada 17.februāra, bet uz valsts apmaksātu vizīti – no nākamā gada 9.marta, kamēr pie otras ķīmjterapeites Dzintras Litavnieces elektroniskais pieraksts vispār nav iespējams, noskaidrojis laikraksts.

“Piejūras slimnīca” ir vienīgā Kurzemes reģionā, kas sniedz valsts apmaksāto krūts vēža skrīningprogrammu, tostarp secīgu tās rezultātu izvērtēšanu un tālāku diagnostiku. Šī ārstniecības iestāde ir uzvarējusi valsts rīkotajā iepirkuma konkursā un saņēmusi atļauju valsts apmaksāto programmu nodrošināt trīs gadus, ieskaitot arī 2020.gadu. Slimnīcai ir divi mamogrāfijas aparāti, speciālisti ar vismaz divu gadu pieredzi, kā to prasa iepirkuma nolikums, un šogad līdz oktobrim mamoloģiskie izmeklējumi sniegti jau 3063 sievietēm.

Savukārt Liepājas reģionālā slimnīca ir nopirkusi jaunu mamogrāfijas iekārtu un, kā pastāstījusi VM valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško, gatavojas iesniegt nepieciešamos dokumentus Nacionālajā veselības dienestā (NVD), lai varētus saņemt atļauju nodrošināt valsts apmaksāto krūts vēža skrīningprogrammu. “Piejūras slimnīcas” likvidējamās Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova gan ir pārsteigta par šādu likumīga iepirkuma konkursa apiešanu, norādot, ka radiologam, kas gatavojas veikt šos izmeklējumus, neesot pat prasīto divu gadu pieredzes.

To, ka ne tikai mamogrāfiju, bet arī citus ambulatoros pakalpojumus nebūs iespējams veikt no janvāra, ministrija tomēr ir sapratusi un paredzējusi pārejas periodu. “No janvāra uz Liepājas reģionālo slimnīcu tiks pārcelta onkoloģisko slimnieku ārstēšana stacionārā, bet ambulatorajiem pakalpojumiem līdz nākamā gada 1.jūlijam nepieciešams nodrošināt pārejas periodu, lai slimnīca varētu sagatavoties,” skaidrojusi valsts sekretāre.

Mūrmane-Umbraško uzskata, ka no ministrijas puses esot izdarīts viss, ko vien varēja izdarīt, lai veiktu šīs pārmaiņas, un ka Liepājas reģionālajai slimnīcai jau sen esot bijis zināms, ka šādas pārmaiņas notikšot. Liepājas vicemērs gan laikrakstam apbalvojis pretējo.

Tomēr, kā vēsta LA, “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnikas deviņi ārsti negrib turpināt darbu ar tādiem noteikumiem, kādus vēlas ministrija. “Mums piedāvā pusgadu – līdz 1.jūlijam – “Piejūras slimnīcā” nodrošināt ambulatoro pieņemšanu, bet pašiem pilnībā segt klīnikas komunālos maksājumus. Ņemot vērā to, ka valsts sedz tikai daļu no faktiskajām ārstniecības izmaksām, prasība maksāt komunālos maksājumus no pacientu un ārstu naudas nav normāla prasība. Mēs ļoti ceram, ka ministrija nāks mums pretī un veidos saprātīgu dialogu, jo bez “Piejūras slimnīcas” ārstiem nav iespējams ārstēt visus tos vēža slimniekus, kuriem tas ir nepieciešams,” LA skaidrojusi Krilova.

“Ja darbinieki neturpina darbu, tad mēs esam tur, kur mēs esam. Esam tikušies gan ar NVD, vairākkārt arī ar reģionālās slimnīcas vadību, viņi saka, ka tur var būt riski. Es necentīšos taisnoties, apgalvojot, ka viss aizies gludi. Mēs ļoti ceram, ka novirzes būs minimālas,” laikrakstam paudusi VM valsts sekretāre, piebilstot, ka pacientiem ar ārstēšanos stacionārā un ķīmijterapijas saņemšanu nevajadzētu būt problēmām, bet tās varot rasties ar izmeklējumu saņemšanu.

Mūrmane-Umbraško apgalvojusi – ja Liepājas reģionālā slimnīca apņemsies veikt pilnībā visu, ko darīja “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnika, finansējums tikšot palielināts atbilstoši darba apjomam. Tikmēr “Piejūras slimnīcas” vadība esot uzrakstījusi vēstuli VM, lūdzot vēlreiz pārskatīt veselības aprūpes rīcības plānu, lielāku uzmanību pievēršot Kurzemes reģiona iedzīvotāju un pacientu drošībai.

26 komentāri

2019-12-04 09:57

hmm: kāpēc Strikam nav iekāvās Liepājas partija?

2019-12-04 09:59

Eglis: Kam vispār reģionālā slimnīca gatava? Traumpunktā pacientu pavirši apskata tikai māsiņa, ārsta nav! Tas ir normāli?

2019-12-04 10:15

ko tad tagad: visi brauksim uz Rīgu veikt izmeklējumus, jo šinī slimnīcā neko nevar piedāvāt arī ar norīkojumu - CITO!

2019-12-04 10:23

skolotāja: Ministrija laikam tiešām spēlējas ar mūsu dzīvibu un veselību. TAS NEDRĪKST NOTIKT!!!! Ambulatoriem pakalpojumiem ir jāpaliek Piejūras klīnikā. Aicinu rakstīt, runāt visus tos, kam tas ir aktuāli. Un neviens nezin, kad nelaime atnāks konkrēti pie tevis.

2019-12-04 11:28

Edijs: Tas, ka onkoloģiskie pakalpojumi pāriet uz Reģionālo slimnīcu ir pareizi un loģiski, vien jautājums, kā VM to organizē, kā pareizā secībā izdara šo pāreju, pirms tam izanalizējot kādā laika periodā sperami attiecīgie soļi, lai neciestu pacienti, nerastos stresa situācijas slimnīcās. Te nu jāatzīst, ka šis process notiek zem katras kritikas, vien VM ierēdņi kā parasts atbildību ne par ko neuzņemas, vien runā no spēka un varas pozīcijām...

2019-12-04 11:43

ārprāts: Kas notiek šai valstī un kad vienreiz kāds par to visu atbildēs???Kaut viņus visus(tos reformētājus)piemeklētu kas neārstējams!!!

2019-12-04 13:31

ziniet: To reformu un stulbo komentētāju autori laikam domā,ka viņi ir nemirstīgi un,ka vēzis viņus nekad neapciemos.Bet cilvēks,kurš ir izgājis cauri operācijas,ķīmijas un staru labirintiem domā savādāk.
Un Piejūras slimnīcas un poliklīnikas dakteri,māsiņas un viss personāls savu darbu dara pēc labākās sirdsapziņas.

2019-12-04 13:46

savadaiss: Uzņemšanā totāls bardaks.

2019-12-04 14:03

Ddd: sakartojiet ludzu vienreiz stavietu pirms ko jaunu atverat. ta ir lotereja ja velies novietot auto, sanaks nesanaks? bet taipat laika tuksa neizmantota zeme stav tuksa.

2019-12-04 14:32

Rembo: Ar steigu visiem deputātiem jāuzsūta mēris , lai tās idiotu bars apsprāgst !!

2019-12-04 14:52

vai: Vai Tu jau nobalsoji par 13 Saeimas atlaišanu?

2019-12-04 14:54

es: ko gaudojat taa tachu ir latvija visu iespeeju zeme......

2019-12-04 15:01

Murgs: Pirmkārt apkalpos pilsētniekus, laucinieki lai gaida un slimības ielaiž neārstējamā stadijā?!

2019-12-04 15:19

Interesanti: Kur ir problēma visiem tīri ģeogrāfiski pāriet strādāt un ķimizēt uz Reģ.slimnīcu?!!! Vai birokrātiskā huiņa kā vienmēr svarīgāka par pacientu veselību?!

2019-12-04 15:30

...jāiet aiz jurtas...: Pirmkārt Saeimai ir jāpiespiež stradāt ,jo kārtība kā tagad tiek vākti paraksti Saeimas atlaišanai, galīgi nepārliecina. Saeimai ir jāpiespiež strādāt un jābeidz vienreiz krāmēties ar tām dārgajām atlaišanām!! Kas tad nāks vietā par flagmani- Gobzems??? Viens jau tāds solītājs bija pirms pagājušajām vēlēšanām,bet kad vēlēšanas beidzās ,apklusa un apmiertināts sēž deputāta krēslā!! Tagad sākas atkal! Kas Gobzemim nelaiž tagad cīnīties un strādāt un pierādit sevi!! Es saprastu ,ja vēlētāji prasītu atlaist Saeimu,bet
Gobzems,kas ievēlēts no tautas par deputātu un viņam dots mandāts šim darbam, neko nevar izdarīt un viņš neaicina un nepārliecina deputātus uz kopēju strādāšanu tagadējos deputātus,bet aicina tautu gluži pretēji -Saeimu atlaist,tai skaitā arī viņu!! Nu tad ja arī nākošās vēlēšanas notiktu,Gobzemi tur nav ko vēlēt, ja jau viņš tagad kā deputāts neko nevar izdarīt!!Otrkārt ar reorganizāciju Onkoloģiskajā slimnīcā atkal aiziets kārtējā grāvī!!! Vispirms pārliecinoši bija jāpierāda sabiedrībai,ka Onkoloģiskā slimnīca galīgi garām ,kad tas bija iešūpots un bija jau atrasts risinājums mēdijos,ka šī slimnīca tiks pārvietota uz Liepājas centrālo slimnīcu, IZRĀDĀS KA CENTRĀLĀ SLIMNĪCĀ NEKAS NAV SAKĀRTOTS,NOKĀRTOTS UN SASKAŅOTS AR SLIMNĪCAS VALDI! Pēkšņi attopās ka nemaz nav ne dakteru ,ne citu darbinieku kas tur strādās nedz arī visas pārējās formalitātes ,kas būtu nepieciešams,lai onkoloģiskā nodaļa jaunajā vietā strādātu labāk kā vecajā vietā!! Kaut kā visi attapās ... Ko tas Puks visu laiku abi ar Striku darīja un neko nesakārtoja :)))))) !!

2019-12-04 15:52

Hm: Kas notiks stāvvietā, ja tagad savienos divas slimnīcas, pilnīgs vājprāts jau tagad ir atrast vietu, tik drausmīgi šauri, maza, ja trāpās vēl kāds, kas auto nav novietojis perfekti un ir max 5 cm nobīde tajā šaurajā laukumā, tad vispār knapi tiec ārā vai iekšā. Visinteresantākais, ka apkārt tukšas zemes, aizaugušas, bet tur nekas nenotiek. Kauns!

2019-12-04 15:59

Cs: Kā tad nav gatava. Vienkārši nevēlas neko darīt un piepulēties. Striks tā kā tāds mazs bērns un ne viņš vienīgais. Ja būtu smadzenes īstajā vietā ,tad ātri tiktu domāts ,ko darīt un kā. Nevis lunis laists. Un tadi idioti ir augstos amatos. Apsveicami.

2019-12-04 16:27

Toveris: Protams, viņa gatava tikai naudu prasīt. Aizbrauc uz uzņemšanu ar aizdomu par lauztu pēdu viņi pat rentgenu neuztaisa. Atnāk māsiņa, uzliek šinu un lūdzu meklējiet traumatalogu paši. Par to vēl naudu paprasa.

2019-12-04 17:50

agrais: To eglim...Nu nezinu, man traumu punkta problemu nebija. Biju kartīgi kajā iegriezis..Registracija, apskate un sasūšana aizņēma vien 35 minutes. Uzlika 11 šuves. Katra gadījuma, neko sliktu nevaru teikt.

2019-12-04 18:28

Autā: Šī slimnīca ir pilnīga figna, aizeju pie ārsta vizīte ar savu problēmu un saņemu atbildi, nu jā jābrauc uz Rīgu.... Te rindā divus gadus uz priekšu? Sāciet taču strādāt, nav kas iedod pendeli zem pēcpuses?

2019-12-04 18:55

Sakaribas?: Pirmkārt tas, ka Onkoloģiskā slimnīca tiks pievienota bija zināms pirms 10 gadiem. Otrkart no ta secināms, ka Striks tā kā tāds mazs bērns (un ne viņš vienīgais): “Es neesmu gatavs. Man nav dokumenti no ministrijas”. Ja būtu īstajā vietā , tad sen butu domāts ,ko darīt un kā. Treskārt cilvēks nav sava vieta, ne Striks ne Puks.
Reorganizācija ar Onkoloģisko slimnīcu aiziets kārtējā grāvī. Tas, ka šī slimnīca tiks pārvietota uz Liepājas centrālo slimnīcu bija zinams SEN. BET IZRĀDĀS KA CENTRĀLĀ SLIMNĪCĀ NEKAS NAV SAKĀRTOTS un NOKĀRTOTS. A KO TAD SEDAT SLIMNĪCAS VALDE! Un te pēkšņi attopās ka nemaz nav ne dakteru ,ne citu darbinieku kas tur strādās nedz arī visas pārējās formalitātes ,kas būtu nepieciešams,v lai onkoloģiskā nodaļa jaunajā vietā strādātu talak. Kas Viņus saista Puku un Striku?
1)Liepajas Partija + ZZS, 2)Strikam alga Piejura bija no 550Ls lidz pari 1000 Euro paslaik. Nu?

2019-12-04 18:57

upsss: Nezinu, ko Jūs te visi burkšķat. Vairākas reizes ir nācies pabūt uzņemšanas nodaļā. varu teikt tikai to labāko. Ļoti atsaucīgs personāls, māsiņas laipnas, māsu palīgi laipni, veči vispār super. Nekādas problēmas.

2019-12-04 18:58

Sakaribas?: Pirmkārt tas, ka Onkoloģiskā slimnīca tiks pievienota bija zināms pirms 10 gadiem. Otrkart no ta secināms, ka Striks tā kā tāds mazs bērns (un ne viņš vienīgais): “Es neesmu gatavs. Man nav dokumenti no ministrijas”. Ja būtu īstajā vietā , tad sen butu domāts ,ko darīt un kā.
Reorganizācija ar Onkoloģisko slimnīcu aiziets kārtējā grāvī. Tas, ka šī slimnīca tiks pārvietota uz Liepājas centrālo slimnīcu bija zinams SEN. BET IZRĀDĀS KA CENTRĀLĀ SLIMNĪCĀ NEKAS NAV SAKĀRTOTS un NOKĀRTOTS. A KO TAD SEDAT SLIMNĪCAS VALDE?
Kas Viņus saista Puku un Striku?
1)Liepajas Partija + ZZS, 2)Strikam alga Piejura bija no 550Ls lidz pari 1000 Euro paslaik. Jutat SAKARIBU!

2019-12-04 19:01

Sakaribas?: Tas, ka Onkoloģiskā slimnīca tiks pievienota bija zināms pirms 10 gadiem. Otrkart no tā secināms, ka Striks tā kā tāds mazs bērns (un ne viņš vienīgais): “Es neesmu gatavs. Man nav dokumenti no ministrijas”.
Reorganizācija ar Onkoloģisko slimnīcu aiziets kārtējā grāvī. Tas, ka šī slimnīca tiks pārvietota uz Liepājas centrālo slimnīcu bija zinams SEN. BET IZRĀDĀS KA CENTRĀLĀ SLIMNĪCĀ NEKAS NAV SAKĀRTOTS un NOKĀRTOTS. Kas Viņus saista Puku un Striku? 1)Liepajas Partija + ZZS, 2)Strikam alga Piejura bija no 550Ls lidz pari 1000 Euro paslaik.

2019-12-04 19:01

patriots LV: Tūlīt atkal saradīsies visādi čīkstētāji #VISSIRSLIKTI

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz