Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Liepājas vecajai pasta ēkai veiktie sakopšanas darbi neatbilst prasītajam

Liepājas vecajai pasta ēkai veiktie sakopšanas darbi neatbilst prasītajam
Foto: liepajniekiem.lv
11.09.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas vecā pasta ēka – valsts akciju sabiedrības ”Latvijas pasts” īpašums Pasta ielā 4 – vairs nav valsts bīstamo ēku sarakstā, redzams Būvniecības valsts kontroles biroja interaktīvajā pārbaudīto namu kartē. Tomēr tas, kā ēka tiek ”uzposta”, arī neatbilst ne tam, kā to vēlas redzēt pilsētas būvvalde, ne arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) prasītajam – noskaidroja ”Kurzemes Vārds”.

Īpašumā atrodas gan vecā pasta māja, gan sarkanu ķieģeļu ēka, kurā kādreiz bijuši darbinieku dzīvokļi. Sarkano ēku ar Pasta namu savieno vēsturiski kalti vārti ar sarkano ķieģeļu vārtu stabiem.

Pagājušajā nedēļā kāds strādnieks centās pielabot gan Pasta nama apmetumu, gan arī bija pieķēries seno vārtu stabam. Iznākumā staba galā sarkanie apdrupušie ķieģeļi apcementēti ar neglītu pelēku ”plāksteri”, un – nav vairs ne oriģinālās staba gala formas, ne redzami ķieģeļi, nerunājot par dekoratīvo mūra šuvojumu, kas raksturīgs vēsturiskajā apbūvē – vecais pasts atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa teritorijā.

NKMP Kurzemes nodaļas vadītāja Elīna Orna apliecināja, ka ”Latvijas pasts” ir konceptuāli saskaņojis ar pārvaldi vairākus darbus, tostarp fasādes remontu, taču viņa atzina:

”Tas izpildījums, kas redzams fotogrāfijās, īsti nebūs atbilstošs kultūrvēsturiskai ēkai.”

Kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji paši šonedēļ ēku apsekošot un tad uzdošot īpašniekam sakārtot ēku kā pienākas.

Abu ēku stāvoklis un izskats ir vērtēts arī Liepājas būvvaldes vidi degradējošo ēku komisijā šopavasar un pēc tam vēl vairākas reizes. Arī 5.septembrī – pastāstīja būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Īpašniekam bijis uzdots novērst vienas ēkas jumta dzegu un apmetuma bojājumus, bet otrai ēkai demontēt izdrupušos ķieģeļus, izņemt no logiem saplīsušos stiklus un aizdarīt logu ailes.

A. Štāls: ”Ja neskaita logu aiļu aizdarīšanu, kas jau paveikta, tad tas, kā uzsākti komisijas pieprasītie citi darbi, neatbilst būvvaldes dotajam uzdevumam, pilsētas apbūves noteikumiem un citiem būvniecību regulējošajiem normatīvajiem aktiem. Būvvalde pieņems jaunu lēmumu, lai panāktu darbu izpildi atbilstoši normatīvu prasībām.”

”Kurzemes Vārds” saņēma arī atbildi no īpašnieka – no ”Latvijas pasta”, ka notiek ēkas fasādes vienkāršotā atjaunošana, lai īpašumu sakārtotu un izpildītu būvvaldes norādes. ”Fasādes remonts nav pabeigts un tiks turpināts līdz oktobrim. Darbu veicējs, atbilstoši iepirkuma rezultātiem ir SIA ”Avial D.B.”,” ziņoja pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli