Svētdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Liepājas ziemas peldētāji ķer kaifu, slīcina vīrusus un pat uzdejo

Kamēr sniega un ledus prieku baudītāji šļūc no kalniņiem, slēpo un spēlē hokeju, turpat blakus āliņģī Beberliņu ūdenskrātuvē vislabāko ziemas peldēšanas laiku izbauda Liepājas roņi.

Liepājas ziemas peldētāji ķer kaifu, slīcina vīrusus un pat uzdejo
“Nākamreiz būs ča-ča-ča,” pēc salsas tūres āliņģī sola Artūrs un Iveta. “Ja tas nopietni aizies, varētu valsi dejot, bet tad vajadzētu bišķiņ lielāku to dīķi.” (Foto: Ģirts Gertsons)
20.01.2021 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

“Šis brīdis ir jāķer, jo šādas ziemas Liepājā ir baigais retums,” saka ronis ar piecu gadu stāžu Sanita Šube. “Tagad ir tas īstais kaifiņš āliņģī, kad laukā ir auksts, bet ūdens tomēr ir nulle – plus viens.”

Tas jau esot dzīvesveids, stāsta Sanita. “Tā kā pašlaik ir dīkstāve, var biežāk to darīt – katram mīnusam ir savi plusi. Pa šiem gadiem neesmu nopietni slimojusi. Gadās pieķert kādu vīrusu, bet tā jau notiek visiem.

Brīžos, kad jūtu, ka taisās iesnas, atnāku uz peldi, ķermenis dabū šoku, un iesnas vienkārši pazūd.

Sievietēm aukstās peldes ir īpaši labas, jo tas ir liftings ādai, nevajag dārgus krēmus smērēt,” viņa atklāj.

Seniors Dagnijs Kadziševskis cenšas neizlaist nevienu dienu: “Ja es kādu dienu neeju ūdenī, tad tā man ir garlaicīga un vienmuļa. Pēc peldes ir gandarījuma sajūta.”

Dagnijs pārsvarā dodas jūrā, taču ne dziļi, nekāda peldēšana jau nesanākot. “Ūdenī iepriekš noskaitīju līdz 60, bet tagad, kad aukstāks, skaitu līdz 30. Lai nehaltūrētu, es skaitu tā – viens viens, divi viens, trīs viens… Jūtos mundrāks. Trešais gads iet. Kaites neķeras klāt.

Pasmejos, ka eju vīrusus iznīcināt,” pastāsta rūdītais sirmgalvis.

Viens mierīgi stāv un bauda ūdens apskāvienus, cits mēģina dažus vēzienus nopeldēt, taču dejas āliņģī gan notiek pirmo reizi!

“Mēs esam cilvēki, kas nodarbojas ar dejām. Laikam šī tagad ir vienīgā vieta, kur var uzdejot,” smejas Artūrs, kurš kopā ar Ivetu izdejojis salsas pamatsoļus. Viņš otro gadu peldas ziemā.

“Tas sākumā bija drosmes sauciens sevi pārvarēt,” saka puisis. Iveta vien gadu peld ziemā, jo ļoti patīkot izaicinājumi. “Ūdenī ir lielāka slodzīte, jādomā par elpošanu. Jauna niša būs atvērta,” viņa saka par dejām āliņģī.

“Salsa vairāk ir vasaras un jūrmalas deja, bet kāpēc nevar dejot ziemā?”

Ziemas peldēšana ir lipīga, tajā cits citu ierauj. Artūrs tā ierāvis laika cilvēku Daumantu Vidiņu, kurš sola, ka portālā liepajniekiem.lv kāds laika prognozes fragments skanēšot arī no āliņģa.

Pandēmijas laikā šis hobijs ir veiksminieks, to nevar ierobežot, priecājas biedrības “VeloRonis” vadītāja Inga Krivcova.

“Protams, ir jāievēro distancēšanās. Esam novērojuši, ka cilvēki vairs nepulcējas tieši vienos, kā mēs katru sezonu aicinājām svētdienās, bet nāk visas dienas garumā. Mēģinām uzturēt āliņģi pie dzīvības. Šorīt biedrība vēl nebija sataisījusies, bet kāds jau bija izzāģējis ledu, paldies viņam! Esam norobežojuši āliņģi, lai bērni braukājot neiebrauc iekšā.”

Protams, ziemas peldētājiem, kuriem patīk čupoties, ļoti pietrūkst komunikācijas, pietrūkst pirtiņas, kur ieiet pēc peldes. To biedrība nedarbina drošības apsvērumu dēļ.

Šogad būtu ideāli apstākļi Latvijas čempionāta posma rīkošanai, taču tas atcelts, tāpat kā tukšs ir visu starptautisko ziemas peldēšanas sacensību kalendārs.

“Pietrūkst sacensību, braucienu,” saka Inga. “Vēl ir cerības, “Jelgavas roņi” ir ielikuši plānā 20.martu, bet nu jau šķiet, ka šī sezona tomēr būs pa tukšo.”

“Sacensību pietrūkst,” saka “VeloRoņa” lepnums – garo distanču peldētājs Guntars Jēkabsons. Viņam ļoti gribētos arī ikdienā papeldēt garos gabalus, bet to pašlaik nevar ledus dēļ.

Roņu kustība iet plašumā, atzīst I. Krivcova: “Agrāk pazinu visus, kas nāca peldēt, bet tagad atnāku un šeit nevienu nepazīstu, tik daudz ir jauno. Vietnē Facebook ziemas peldētāju grupā ik dienu ir jauni ieraksti – lūgumi pēc padoma, sarunas, jautājumi, vai kāds kaut kur dosies peldēt.”

26 komentāri

2021-01-20 07:59

fertyy: s
šausmas, riktīgs covid izplatības perēklis.

2021-01-20 08:37

Kovids: Palien zem gultas,pajoli !

2021-01-20 10:16

...: Jauki, tikai nepareizi to darot, pa pieskari aiziet iekšējie orgāni. Roņi dara pareizi peldoties, tikai nevajag aicināt katru to darīt bez iepriekšējas sagatavošanās

2021-01-20 10:17

...: bet par piekrist fertyyy, cilvēki gan ir divkosīgi - ierobežojumus jāievēro visur, izņemot, ja to neievērošana ir fun - tusiņi, uzkalniņi ar sniegu, pedēšana... nez kāpēc ja eju laukā staigāt, man jāievēro distance, bet visur citur ne

2021-01-20 11:53

kūsis: Cilvēks nav nekāds ronis! Cilvēka orgāni nav domāti saldēšanai zemās temperatūrās. Un tad brīnās ka vīriešiem pincīši ierāvušies uz iekšu un pēc dažiem gadiem karājas uz pussešiem, sievietēm olnīcas atsalušas un vēlākos gados rodas problēmas. Labāk savas miesas būtu saveduši kārtībā vingrojot un sportojot. Miesas noļekušas, karājas kuņģi pāri biksēm, kāds vīrietis pat apakšbiksēs demonstrē savu mazumiņu! Bildes jautras.

2021-01-20 12:25

Korija: Ārprāts, traki roņi, mēs nevaram būt draugi - nesaprotu jūs! Bet šis tā bez naida - katrs dara tā, kā viņam ir labi, vienkārši interesanti, cik dažādi cilvēki :)

2021-01-20 12:54

Petula: Pingvīns arī var tur iet?

2021-01-20 12:55

Jurîtis: Vai kā šeit vārguļi šausminās. Ir ir jums šēžot dīvānos un dator krēslos tie krāniņi ierāvušies

2021-01-20 12:59

Rutigers: Vaimandieniņ, cik šitās peldes ir foršas. Dīvānā pirdējiem patīk sava pirdienu smaka, roņiem patīk vēss ūdens. Un vispābā, ziemas peldes ir veselīgas, ja kas...

2021-01-20 13:30

Inga: Ko vins var nolaist podã üdeni???

2021-01-20 13:41

kūsa to kūsis: Taisnība tev ir - lielajā salā pa dziļo sniegu izmirka zābaki un apaukstēju kājas un tagad problēmas ar p., lai gan pēc pirts āliņģī ir peldēts. Nezinu kāds kaifs salā slapjos peldkostīmos ar slapjiem matiem vazāties, kamēr pārģērbies. Līdz 0 grādiem vēl ok rūdīties.

2021-01-20 14:04

Interesanti!: Nesaprutu, kāpēc iet ūdenī cepurē un cimdos, tad sildīties. Varbūt kāds var pateikt priekšā🤷‍♂️
Vasarā es peldos lai atvēsinātos un nedaudz izkustētos.

2021-01-20 16:31

osītis garais 2-litru alus bumslis: Es pieleju vannā vārošu ūdeni tad izstumju ārā 40 grādu salā un peldos 2 stundas a jūs vārguļi tik 20 min varat turēt, a es no vannas ārā un piekožu vārītas oliņas ar desiņu, tā ir ziemas bauda.

2021-01-20 16:57

ilvija: Kādreiz,padomju laikā,šitādus ziemā ūdens līdējus uzskatīja par prātā jukušiem.Un arī tagad es to neuzskatu par pareizu rīcību!Var skriet,vingrot,slēpot,slidot....Piekrītu,ka mūsu iekšējie orgāni stipri atšķiras no īsto roņu orgāniem un nav domāti saldēšanai ledainā ūdenī.Vīrusus varbūt arī var aizbaidīt ar tādu organisma šokēšanu,bet par pārējo es stipri šaubos.

2021-01-20 17:03

es: klauni.

2021-01-20 18:47

>kūsis: baigi patīk uz krāniņiem skatīties?

2021-01-20 19:39

kūsis>18:47: Kur redzi krāniņu? Jaunēklim peldbiksēs viss starp ļenganām , sievišķīgajām ciskām ir gluds kā lellei. Vai tad neredzi? Tieši tāpēc jau saku - labāk ar sportu būtu nodarbojušies, nevis stulbumu demonstrējuši publiski.
Varbūt varoņdarbs arī skaitās, kad kāpj +90 grādu karstā vannas ūdenī? Tipa -stepes lauvas, pretstats "roņiem"?:D Slabo, parodijas par roņiem? Ja vēlas, aber ,lūdzu! Lai pajoļi sēž savās ledus peļķēs ar plikām dirsām, lai saldē savus loceklīšus, nieres un vāverus, un kaifo! Bet!! Kāpēc šī degradācijas pakāpe ir jādemonstrē it visiem?

2021-01-20 20:50

ausainis: Viens skrien rīta kleitā un tur savus mazos, atsalušos pauteļus, un sava mazumiņa demonstrēšna trusenēs (apakšbiksēs) vispār iespārda! Apspīlētajās bikšelēs viens savu mantībiņu uzstellējis uz augšu! Pat mazās, nospiestās oliņas redzamas!:)) Laikam , lai tā piesalst un vismaz kaut kādu brīdi daiktiņš ir noderīgs? Un tas sievišķis ar resniem gurniem mākslīgaja papahā.. nu naša raša! Un vēl saulesbrilles . Nu vienkārši nenormāli kruti!:)) Bildes labas! Ilgi rēcu!

2021-01-20 21:26

Zeta: Cilvēki, kas ar jums notiek? Nepatīk ziemas peldētāji, nu tak neskatieties, rakstu nelasiet, paejiet mierīgi garām! Bet nē-zākāšanās un lamāšanās, it kā jūs kāds spiestin spiestu lēkt āliņģī! Mieru tikai mieru:) Skaudība laikam ir briesmīga īpašība...

2021-01-21 11:58

Haris: Redz kā,radoši cilvēki slīcina vīrusu,bet stagnāti komandantstundās grūž potes!

2021-01-21 22:05

Juris: Ausainim
Kā tev liekas ausaini,domā tevi nepazīst? Nebūs tā,kad satiksi,un būsi ar sarkanu seju????? Daudzos forumos gudro,bet cilvēka valoda un frāzes tomēr nodod.

2021-01-21 22:53

Juris: To Ausainim
Ausaini,kas ir,balonā gāze izbeidzās?

2021-01-22 21:33

ausainis: >jurītei.
Prieks, ja mani pazīst! Tu vēlies mani tagad kaunināt, jurīte, vai kā? Nesanāks! Saku tikai un vienīgi TO, ko domāju un , ko redzu! Pareizi redzi, gaišreģi! Piedalos arī citos forumos, ne tikai ļengano masu izrādīšanās komentāros! Dažreiz piereģistrējos, dažreiz nē. Un? Ko ar TO vēlies teikt? Vai tas ir liegts?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz