Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Liepājniecēm atvedīs krūts protēzes

Liepājniecēm atvedīs krūts protēzes
Foto: no SIA "UniHaus" mājas lapas
19.11.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

SIA “UniHaus” pārstāvji 22.novembrī no pulksten 10 līdz 13 “Piejūras slimnīcas” telpās tiksies ar tām liepājniecēm, kas pārcietušas krūts amputāciju onkoloģiskas slimības dēļ, nodrošinot konsultāciju, krūts protēzi un piemērīšanu.

“Skatīsimies, kāds būs pieprasījums. Kā jau iepriekš stāstīju, valsts finansē tikai pašas protēzes, par organizatoriskiem jautājumiem, tai skaitā telpu meklēšanu un to īri, mums jādomā pašiem. Bet, ja pieprasījums pēc krūšu protēzēm būs pietiekams, apsolām vizītes Liepājā atkārtot,” stāsta SIA “UniHaus” pārstāve Kristīne Grota.

Sazinoties ar “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīniku, valsts apmaksātu krūts protēzi var saņemt ikviena krūts dziedzera vēzi pārcietusi sieviete vienu reizi divos gados. Līdzi ir jāņem personu apliecinošs dokuments un ārsta apliecinājums par notikušo operāciju.

“Ieteiktu sievietēm to izmantot, jo, dzīvojot ar vienu krūti, tiek traumēta mugura. Daba ir paredzējusi līdzsvaru. Šis ir labākais risinājums, jo ir jāmaksā tikai 7,11 eiro par konsultatīvo vizīti,” paskaidro klīnikas vadītāja Anna Krilova, piebilstot, ka Kurzemē šobrīd reģistrētas 803 krūts dziedzera vēža pacientes.

Atgādinām, ka iepriekš jau “Kurzemes Vārds” rakstīja, ka kopš vasaras vidus protēzes uz Liepāju vairs netika piegādātas, un, lai pēc operācijas varētu saņemt nepieciešamo protezēšanas pakalpojumu, liepājniecēm nu ir jābrauc uz Rīgu, Rēzekni vai Aizkraukli. Šogad valsts izsludinātajā iepirkumu konkursā uzvarējusī firma “UniHaus” solīja domāt par pakalpojuma sniegšanu arī Liepājā, un nu ir parādījusies vismaz kaut kāda pozitīva virzība.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli