Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Liepājnieki izvēlas dabīgas eglītes

Liepājnieki izvēlas dabīgas eglītes
24.12.2016 07:09

liepajniekiem.lv

Liepājā ir neskaitāmas vietas, kur iegādāties Ziemassvētku eglītes – gan cirstas, gan podiņos, gan arī tikai zarus. Arī mākslīgās eglītes plašā sortimentā un dažādos lielumos. Pie lielveikaliem un tajos, tirgos un pie tirgiem, pārliecinājās portāls.

Uzrunātie pārdevēji atzina, ka liepājnieki visbiežāk izvēlas dabīgas eglītes un pārsvarā pērk nelielus kociņus.

”Pērk galvenokārt mazās un vidēja lieluma eglītes, lielās retāk,” stāsta Anita, kura Liepājas Pētertirgū pārdod no Rucavas puses atvestas eglītes: ”Pircēji ir dažādu vecumu ļaudis.”

Anita pati arī mājokli Ziemassvētkos rotā ar cirsto eglīti: ”Braucam paši uz mežu pakaļ. Jo tas ir vesels rituāls, ko veicam ģimenē.”

Linda, kura tirgo no Kalētu puses atvestās eglītes, stāsta:

”Pieprasījums ir pēc dažādu lielumu eglītēm. Vecāka gada gājuma ļaudis visbiežāk izvēlas mazākas. Bet ir cilvēki, kuri meklē egli, kas ir līdz griestiem. Tās lielākoties ir ģimenes ar bērniem.”

Jautāta, kāda egle būs viņai pašai, Linda smej: ”Man būs kārtīga egle, kā jau divu bērnu mammai! Pašai sava!”

To, ka cieņā tiek turētas dabīgās eglītes, apliecināja arī pircēji.

”Tā kā man mazie nav gaidāmi ciemos, tad šogad meklēju kādu mazāku eglīti,” skaidro liepājniece Ērika: ”Taču eglīti ik gadu vajag obligāti! Kas tie par Ziemassvētkiem bez egles!”

Oskars, ieradies Pētertirgū iegādāties eglīti, atzina: ”Es gan parasti eglīti nepērku – braucam visa ģimene kopā uz mežu tai pakaļ.” Viņš, izmantojot iespēju, ko dod ”Latvijas valsts meži”, ļaujot ikvienam uz Ziemassvētkiem nocirst pa eglītei, parasti mājās vedot prāvu eglīti: ”Līdz griestiem, ap 2 metrus garu.”

Taču šogad esot atkāpes no ierastā, klāsta Oskars: ”Šogad bērni apslimuši, tādēļ pirmo reizi brauciens uz mežu izpaliks. Tāpat šogad meklēju mazliet mazāku eglīti, nekā parasti, jo mums ģimenē pieaugums.”

”Es ne pērku, ne cērtu eglītes – saudzēju dabu. Mums sētā pie mājas aug eglīte. Protams, ka tā ik gadu tiek rotāta! Tā ir tradīcija, ka bērni pirms svētkiem izrotā eglīti,” klāsta liepājnieks Gints.

Portāls Pētertirgū sastapa arī Ziemassvētku vecīti, kurš izraudzījās eglīti. Vecītis, kurš teicās esam iebraucējs no Priekules, pastāstīja, ka viņam pie mājas aug eglīte, par kuru priecāties ik gada nogalē: ”Es nepostu dabu! Izgreznoju un priecājos par augošu eglīti.” Taču dāvināšanai viņš pa kādai eglītei iegādājoties.”

Taujāts, cik labas eglītes tad tiek piedāvātas Pētertirgū, vecītis atzina: ”Visas eglītes – lielas un mazas, kuplas un slaidākas – ir labas! Jāskatās vien, kur katrai īstā vieta.”

Portāls jau informēja, ka ”Latvijas valsts mežu” teritorijā katrs uz Ziemassvētkiem var nocirst pa eglītei. Vien jāatceras, ka nevar cirst, kur ienāk prātā. Nevar cirst kociņus jaunaudzēs, bet var stigās un grāvmalēs.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli