Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Liepājnieki, kas iebilst pret “Karosta LP” darbību, uzskata, ka viņu viedokli nerespektē

Liepājnieki, kas iebilst pret “Karosta LP” darbību, uzskata, ka viņu viedokli nerespektē
Foto: Egons Zīverts
29.08.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Aktīvie liepājnieki, kas iebilst pret SIA “Karosta LP” ieceri Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, Turaidas ielā 26/28, veidot kravu, to skaitā akmeņogļu, pārkraušanas termināli, uzskata, ka Liepājas pilsētas dome nerespektējot viņu viedokli. “Cik tad parakstu ir jāsavāc, lai kaut vai uzklausītu? Vides komisija nav, kā mēs lūdzām, sasaukusi sēdi un uzaicinājusi liepājniekus,” saka Kristīne Dzelme.

Pēc viņas stāstītā, cilvēki, kas dzīvo Karostā, apsverot domu par protesta akcijām. “Jo no vēstulēm mēs saprotam, ka dome vienkārši atrakstās. Ja mēs gribam paust savu viedokli Vides komisijas sēdē, viņi nedrīkst to noraidīt. Ja mēs esam noraidīti, tātad pašvaldība nepilda savas funkcijas,” uzskata K. Dzelme.

Valsts vides dienesta (VVD) izdoto B kategorijas piesārņojošās darbības atļauju aktīvo iedzīvotāju grupa pārsūdzēšot Vides pārraudzības valsts birojam. “Ja tur pateiks, ka viss ir kārtībā, sniegsim dokumentus tiesā. Daudzus gadus esam paļāvušies uz solījumiem sakārtot, bet nekas netiek sakārtots. Uzņēmējam mēnesi nav bijusi izdevība krāmēt ogles, un nu viņi mums stāsta, ka nekas neput. Ja mēs redzam, ka pludmalē ir graudi, kur ir garantija, ka nebūs arī ogles, kad tās piedevām pārkraus divās vietās?” vaicā K. Dzelme.

SIA “Ekers Stividors” valdes loceklis Gatis Svētiņš “Kurzemes Vārdam” apgalvo, ka ogļu pārkraušana notiekot: “Kravu apjoms ir samazinājies uz pusi, taču kopēji uzglabājamās kravas apjoms nav samazinājies. Ir sākusies graudu sezona, darbība notiek katru dienu.” G. Svētiņš uzsver, ka cilvēkus saprotot, bet esot “bezjēdzīgi runāt par to, jo mēs viens otru nedzirdam un droši vien nedzirdēsim”. Putēšanas jautājumā viņš iesaka pieturēties pie faktiem: “Ir mēriekārta, kas kaut ko liecina par to, kas piefiksēts, nevis subjektīvi – “man liekas, man šķiet…”.”

“Viss ir solījumu līmenī,” saka K. Dzelme. “Dome un VVD saka, ka uzņēmējam izvirzīti vairāki nosacījumi, bet vēstulēs mums neviens no tiem nav norādīts, arī neviens termiņš. Rakstīsim domei iesniegumu, ka mūs ir jāuzklausa, un rakstīsim arī VARAM par to, kā strādā pašvaldība un konkrēti Vides komisija ar Gunāru Ansiņu priekšgalā.”

Iedzīvotāju grupa piedalījās sabiedriskajā apspriešanā, un visi viedokļi tika fiksēti likumā noteiktā kārtībā, stāsta G. Ansiņš: “Sabiedrības līdzdalība ir notikusi sabiedriskās apspriešanas laikā. Arī valsts institūcija ir uzklausījusi sabiedrības viedokli, kas ir nofiksēts protokolā. Vides komisijas kompetence šajā brīdī ir zemāk stāvoša par valsts institūcijas iesniegto aktu.” Tā neesot nevēlēšanās, Vides komisijas nesasaukšanu skaidro tās vadītājs. Komisiju sasaucot tad, kad ir nepieciešams padoms pašvaldībai veikt kompetentu lēmumu. Šai brīdī lēmuma pieņēmējs esot cits – VVD. “Kristīne Dzelme ir malacis, kas cīnās par iedzīvotājiem, tas ir ļoti pozitīvi. Demokrātiskā sabiedrībā uzskatu to par normu,” saka G. Ansiņš.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)