Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Liepājnieki: Vēlēt jāiet, lai balsojums būtu objektīvs

Liepājnieki: Vēlēt jāiet, lai balsojums būtu objektīvs
25.05.2019 11:47

liepajniekiem.lv

Šodien, 25.maijā, jau no septiņiem rītā atvērti ir vēlēšanu iecirkņi – iedzīvotāji aicināti balsot par Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem.

Vairākumā vēlēšanu iecirkņu Liepājā rindas neveidojas, portāls noskaidroja iecirkņos. Vien Ģimnāzijā uz iecirkņa atvēršanu septiņos no rīta gaidījušas vairākas personas. ”Vēlētāji nāk, bet liela pieplūduma nav,” teic vēlēšanu komisijas pārstāvji iecirknī Liepājas Universitātē. Savukārt iecirkņos Liepājas Latviešu biedrības namā pēc pieredzes teic: ”Lielāka vēlētāju aktivitāte sākas ap pusdienlaiku, kad cilvēki, kā jau brīvdienā, sāk posties uz tirgu vai kādiem pasākumiem.”

Un piebilst: ”Ievērojama vēlētāju aktivitāte bija iepriekšējās dienās. Un, ja vien darbojusies sistēma, tā būtu bijusi vēl lielāka. Daudzi aizgāja vīlušies un pat dusmīgi.” Piemēram, iecirknī Ģimnāzijā iepriekš nobalsojuši 176 vēlētāji, bet Liepājas universitātē – 243.

Pirmajās rīta stundās aktīvākie balsotāji bija vecāka gada gājuma cilvēki, kuri no rītiem pošas agrāk. Kā arī suņu saimnieki, kuri savu četrkājaino draugu pastaigu apvieno ar vēlēšanu iecirkņa apmeklējumu. Taču pa retam ir arī jaunas ģimenes ar mazuļiem, kas balsošanu neatliek uz pēdējo brīdi.

Protams, ir tādi, kuri vēlēt nedosies. ”Visticamāk, ka balsot neiešu,” atzīst liepājnieks Niks, kurš strādā Zviedrijā un patlaban atbraucis mājās atpūsties: ”Strādāju ārzemēs, līdz ar ko tāpat nesaprotu, kas te Latvijā notiek. Un kāda atšķirība, ko tur ievēlēs? Tāpat jau vēlētāju balsis mūsdienās neko nenozīmē.

Bet lielākā daļa Liepājā šorīt uzrunāto cilvēku atzina, ka ir vai nu jau nobalsojuši vai arī to šodien izdarīs, jo uzskata, ka vēlēt jādodas noteikti, lai balsojums būtu objektīvs.

”Mēs ar vīru vienmēr dodamies balsot. Tas taču ir katra pienākums! Nevaru iedomāties, kas tie par cilvēkiem, kuri reizi vairākos gados nevar atlicināt laiku, lai aizietu nobalsot! Kā var vispār domāt, ka varētu neiet? Lai katrs balso, par ko vēlas, bet ir jāiet! Ja visi balsstiesīgie piedalīsies vēlēšanās, tad balsojums būtu objektīvs. Bet daļa cilvēku ir tik slinki! Kad bija referendums par valodu, visi steidza nobalsot pret krievu valodu. Ja tāda aktivitāte būtu arī vēlēšanās, tad būtu super,” tā Ināra Kalniņa.

Liepājniece Dzintra teic, ka nobalsojusi jau pirmajā stundā, kopš šodien iecirkņi tika atvērti: ”Tas taču jādara! Lai mums būtu labāk. Lai atbalsts Latvijai būtu arī no Eiropas Savienības. Diemžēl latvieši uz balsošanu ir kūtri. Bet būtu jābūt aktīvākiem, lai balsojums nebūtu vienos vārtos.”

”Es tagad steidzos uz darbu, bet vēlēt pēc darba iešu. Noteikti! Tas ir jādara, jo mēs paši taču esam atbildīgi par to, kā mēs dzīvosim, kāda būs mūsu nākotne. Vispār nevajadzētu būt šaubām: iet vai neiet! Ir jāiet un jādara, ja tu gribi dzīvot šajā valstī, ja gribi, lai dzīve ir labāka,” tā liepājniece Aija.

”Nupat nobalsoju. Ja drīkst skaļi teikt, kāpēc, tad teikšu: lai Eiropas parlamentā tiktu ievēlēti latviešu pārstāvji,” atzīst grāmatvede Sanita.

Biedrības namā nule nobalsojusī pensionāre Viktorija teic: ”Kāpēc jāiet un jābalso? Es uz vēlēšanām eju katru reizi. Gan uz vietējām, gan Eiropas Parlamenta. Un brīnos, kāpēc cilvēki tik kūtri. Es domāju, ka ir jāiet vēlēt. Kaut vai tāpēc, lai Eiropas Parlamentā nebūtu astoņas Ždanokas vai astoņi Ušakovi…”

Uz labāku dzīvi, dodoties pie urnas cer arī cienījama vecuma liepājnieks Andris: ”Lai dzīve kļūtu labāka. Nu kaut vismaz citādāka.”

Rīta stundā pie urnas Biedrības namā bija ieradusies arī Dārznieku ģimene – Lilita, Egils un divus ar pusi gadus vecā meitiņa Ella. ”Protams, ka jānāk, tas ir atbildīgs lēmums,” tā Lilita: ”Mēs taču esam latvieši un balsis ir jānodod! Par to, ka balsojums būs objektīvs, es gan šaubos, bet mēs savas balsis esam atdevuši un pilsoņa pienākumu izpildījuši. Līdz ar to sirdsapziņa ir tīra. Nebūs tā, ka pēc tam kurnēsim. Savu esam paveikuši un būs tā, kā būs.”

Līdz pulksten 11 nekādi pārkāpumi iecirkņos nebija konstatēti. Piemēram, iecirknī Liepājas universitātē vēlēšanu komisijas darbinieki atzīst: ”Pie mums pārkāpumu vai kuriozu parasti nav.”

Šodien vēlēšanu iecirkņi būs atvērti līdz pulksten 20. Jau ziņots, ka tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Foto galerija

31 komentāri

2019-05-25 13:58

taisnīgums: žēl to cilvēciņu , kas skrien par tiem afēristiem balsot , un tie kas domā , ka letiņus iebalsos nebūs krievu :DDDD!!! visu sen latvju bālēliņi ir iztirgojuši tiem pašiem krievu bandītiem un Latvijas bals eiropas katlā ir pirdiens ūdenī , esmu latvietis , kas stāvēja arī barikādēs , bet vienkārši nolaižas rokas redzot , ko dara valdības zaglīgie pajoļi ar Latviju !!!!!!!!!!!!!!!!

2019-05-25 14:07

joppe: Ķāds Tu latvietis,ja nepiedalies savas valsts nākotnes attīstībā?! Tā vienaldzība vienkārši pretīga! Mudīgi prom uz iecirkni!!!

2019-05-25 14:20

taisnīgums: to joppe , valsti jāveido Latvijas valdībai , eiropa ir tikai , lai nabagi palūgtu palīdzību , un daudzi to diemžēl nesaprot un uzraujas uz šo lēto deputāteļu mērgļu āģitācijas saukļiem !!

2019-05-25 14:24

Vārds Uzvārds.: Joppe,
varbūt labāk lai viņš paliek mājās pie savas alus pudeles un pirž pupiņas internetā, jo man ir smagas aizdomas, ka tādi kā viņš, aizejot un nobalsojot, atdos savu balsi par kādu Ždanoku un Glušakovu. Lai tikai visiem ieriebtu. Suga tāda - disrt čībās.

2019-05-25 14:33

okei: piekritu tev taisnigum mus lletinusun tagad draza stavus pec tam saliektus un tagad gulosus bet dzivi esam mes tacu esm stipra tauta mus tacu regule eiropa rupnicas aiztaisa cuku majas kaut nedrikst dzivojam pi lielas krievijas tagad dzivojam pie lielas eiropas kada mums stipra briviba ura

2019-05-25 14:45

taisnīgums: to Vārds Uzvārds. , nē , par tādiem es nekad nebalsotu , bet varbūt tu piedāvā balsot par tādiem Latvijas iznīcinātājiem , kā kretīnu dombroski , ozolpākeni , krievu roklaižu zīli utt .. !!!

2019-05-25 14:46

Tieši tā!: Stulbenīši tie ,kas neiet vēlēt...Vēlēšanad notiek visā pasaulē(iedomājies pat Āfrikā)...a te divānā urbēji vaid..kāda jēga,viss ir slikti...iepļaukāt tādus vajadzētu..attopies pilsoni...ej vēlēt,ja neej tev nav tiesības neko pārmest.

2019-05-25 14:59

nju: Vecu cilvēku izklaides

2019-05-25 15:01

ejam ,ejam: neiesim nebūs pārtikas pakas,ko tad ēdīsim un ka mazgasimies,vienīgais labums pakas,tukši lauki,izmiruši ciemi UZ PRIEKŠU ,PAR PAKĀM

2019-05-25 15:03

hilda: Es tik domāju, kāpēc tie lielie patrioti te visu laiku tik prasti apsaukā citus.

2019-05-25 15:05

Vārds Uzvārds.: Taisnīgums,
Es neko nepiedāvāju, es redzu, ka Tev ir pacmit partijas izvēlei! Lūdzu nesaki, ka arī pie šādas izvēles Tev nav par ko balsot.

2019-05-25 15:13

joppe: Mīļie latvieši,nu taču saņematies un aizejiet uz vēlēšanām! Ticu,ka neviens ar lielu prieku to nedara,taču mūsu spēkos ir ievēlēt godīgus cilvēkus,cilvēkus,kuriem rūp LV! Visi taču nav zagļi!!!

2019-05-25 16:35

ir: Jāiet uz vēlēšanām. Lai vismaz krievi netiek kārotajās vietās.

2019-05-25 16:48

Asaka: Tieši dīvānā pirdēji dodās balsot, jo nav nekā cita ar ko nodarboties!

2019-05-25 17:11

Lekss: Par kādiem godīgiem tu runā??)) piem sandra kalniete (viņai tur abonements)--tā žurka tur savā pirmajā reizē tika uz trim mēnešiem,tad beidzā samata --deputāta oficiālais termiņš..viņa saņema sociālo spilvenu ,sāpju naudu 180 000 LV -latus !!
un ližd ar to sāka tēlot pārāko demokrātu ,brīvības un amerikas pakaļas laizītāju..Uz doto brīdi --šī vecā sapuvusī Es parlaments ir tiaki personiksu jautājumu kārtošanas iestāde uz citu rēķina .
Ir jau viegli pļūtīt par demokrātiju ,brīvību ut.t. ,kad tev par to maksā ne slikti..
Taču--vai kādu maz varētu uz turieni piedabūt ,ja nebūtu ne miņas no naudas ,algām ,komisijas ,personiskiem kontaktiem ,ģēlām u.t.t.
Aŗī visa uzturēšanās ,lidojumi ,rīšana restorānos it kā lietišķo darījumu ietvaros ,ir pa velti un uz citu rēķina.kā nieres taukos .un lai jūs par to nevarētu neko iebilst ,ne darīt--jums ir atņemtas visas tiesības ,ir tikai pienākums --balsot .Bet ar'i par to prakse rāda --balso par ko gribi--vienalag tiks ievēlēti ""vajadzīgie""
kaut vai tā apri eirovizija--jau pirms sākuma bija zināms ,uzvaru dos Nīderlandei--tas nekas ,ka tai bija pamatīgas priekšrocības ar divu gadu vecu --visur trallinātu un ļaužu atmiņā iesēdušos burbuļdziesmiņu.Briselē ir cita matemātika--tur 2+2 = tik cik vajag!!

2019-05-25 17:29

>Tieši tā: Jums nopietni liekas, ka balsojušo pārmetumi kādu kustina vai satrauc..?

2019-05-25 17:35

Zevs to jjope: Latvijai tajā EP nav nekādas teikšanas un nebūs tuvākajos gadsimtos... truli tik saņem naudu... ne viņos kāds ieklausās nekā...

2019-05-25 17:51

pie kaajas: balsotu,pret dormeo reklamam.

2019-05-25 17:59

propper: A man pie kājas!

2019-05-25 18:10

Liepaijnieks: Tikai AITAS iet balsot mūsu valstī.

2019-05-25 18:48

Jāniis: es šodien jūtos pēc atkritumiem, neiešu balsot.

2019-05-25 22:11

Darbs no 8 līdz 22: Es tiko aizgāju balsot. Bet apcirknis jau slēgts. Man desmitos vakarā beidzās darbs vergoju ostā.

2019-05-25 22:50

to Darbs no 8 līdz 22: Nu ko tad tu ta vergo aiziet uz darba inspekciju tas jau ir nenormāli ta jau daudzi vērgo un ligums noslēts uz minimālo .un viss kartība .

2019-05-25 23:32

To Lekss: Tev steidzīgi jādodās pie ārstiem. Žults par daudz- tā bojā organismu!

2019-05-25 23:58

Lekss: To Lekss

2019-05-26 00:13

Kaspars: Latvija Eiropas parlamenta ir maza un melna, tā neko nevar ietekmēt, padomājiet tak loģiski ! Vairums balsstiesīgo nedodas vēlēt, jo ir vīlušies politiķos, tas arī ir izskaidrojams tam visam!

2019-05-26 07:05

Realitāte: Apzinies..par katru Tava ievēlētā elka aplamībām esi atbildīgs,

2019-05-26 07:13

Realitāte: Tie gaišās latvju nākotnes cēlāji--apstājieties taču savu zilo miglu alkās--nekļūstiet taču smieklīgi paši savu bērnu acīs ---

2019-05-26 10:41

Sandra: jums smiekli nenak obligati iet balsot par ko?cik gadus balso vai kautkas ir mainijiejie uz labo pusi?ka balso ta paliek arvie trakak viniem nobalsojam tik par lielaku algu bet tautai ta paliek mazak fu

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli