Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Liepājniekiem vide un veselība rūp visvairāk

Liepājniekiem vide un veselība rūp visvairāk
Foto: Publicitātes
22.01.2020 07:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Jomas, kurām jāpievērš visvairāk uzmanības Liepājā, ir vide, veselības aprūpe un ekonomika – rāda iedzīvotāju aptauja, kuru pašvaldība organizēja internetā, pirms sāka izstrādāt pilsētas attīstības programmu 2021.–2027. gadam.

Aptaujā, kas notika pērn oktobrī un novembrī, piedalījušies 270 respondenti, pastāstīja Attīstības pārvaldes Stratēģiskās plānošanas nodaļas eksperts Aksels Ruperts. Viņš atzina, ka gaidīta lielāka liepājnieku atsaucība, tomēr salīdzināja to ar līdzīgu anketēšanu Rīgā, kur proporcionāli piedaloties tikpat neliels daudzums cilvēku. “Acīmredzot tik liela ir sabiedrības aktīvā daļa,” eksperts sprieda.

Aptaujas rīkotāji lūdza novērtēt trīspadsmit dažādu nozaru aktualitātes ar atzīmi no viens līdz pieci. Jo augstāks skaitlis, jo nozare atbildētājam svarīgāka un problemātiskāka, jo vairāk tajā veicami uzlabojumi un jo vairāk šai nozarei ir jāpievērš uzmanība, plānojot Liepājas nākotni. Šādā vērtējumā aktuālākā, pēc aptaujas dalībnieku domām, ir vide (aktualitātes skalā vērtējums 4,41), veselības aprūpe (4,29), ekonomika (4,20), mobilitāte (4,19), izglītība (4,09), drošība (3,97). Aktualitātes skalā zemākais vērtējums ir sportam (3,47), jaunatnes politikai (3,40) un teritoriālajai sadarbībai (3,26) – tātad šīs nozares aptaujas dalībniekus uztrauc mazāk.

Toties visvairāk komentēta ir veselības aprūpe, par kuras dažādajām problēmām izteikušies 206 respondenti. Par izglītības jomu izteikušies 205. Komentāru gan ir vēl vairāk, jo katrs respondents varēja uzrādīt vairākas problēmas katrā nozarē. Trešā aktīvāk komentētā joma ir mobilitāte – ceļi, sabiedriskais transports un tamlīdzīgas lietas, par kurām izteikušies 166 aptaujas dalībnieki.

Savukārt vismazāk komentētās nozares ir teritoriālā sadarbība (par to izteicies 71 respondents), informācijas tehnoloģijas un digitalizācija (74), sports (87).

Līdz šim aptaujas rezultāti detalizēti izvērtēti tajās jomās, par kurām jau spriedušas nozaru darba grupas – par izglītību, kultūru, šonedēļ – par sportu. Pirms tematisko darba grupu sanāksmēm par katru nozari tiek sagatavots tās profils, kuru interesenti var atrast arī pašvaldības mājaslapā liepaja.lv, attīstības sadaļā. “Piemēram, var redzēt, ka izglītības jomā visaktuālākā problēma ir vietu trūkums bērnudārzā. Vai, piemēram, jaunu mācību līdzekļu iegāde,” sacīja A. Ruperts.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli