Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Liepājas mēra vietnieks Abū Dabī starp tūkstošiem pilsētu mēru

Liepājas mēra vietnieks Abū Dabī starp tūkstošiem pilsētu mēru
Pasaules varenākās pilsētas – Parīze, Maskava, Abū Dabī, Dubaija un daudzas citas – forumā piedalījušās izstādē, kur eksponējušas savus attīstības plānus un sasniegumus. Attēlā – Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš kopā ar Abū Dabī pašvaldības pārstāvjiem pie šīs pilsētas stenda. (Foto: No Gunāra Ansiņa personiskā arhīva)
13.02.2020 07:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

“Mēs paši noniecinām to attīstību, kāda ir Liepājā un Latvijā. Patiesībā domāšanas ziņā esam ļoti tuvu pasaulē valdošajām pašvaldībām,” ar šādu atziņu no Apvienoto Nāciju Organizācijas rīkotā 10. Pasaules pilsētu foruma mājās atgriezies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Foruma tēma šogad bija “Iespēju pilsētas: savienojot kultūru un inovācijas”. Globālais saiets notika pagājušās nedēļas nogalē Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos. G. Ansiņš tur bija vienīgais pārstāvis no Latvijas, viņš pieļauj – vienīgais no Baltijas valstīm, bija viens no apmēram 12 tūkstošiem pasaules pilsētu pārstāvju, kuri Abū Dabī bija ieradušies no vairāk nekā 160 valstīm.

Pašam negaidot, G. Ansiņš bija iekļauts arī starp sanāksmes runātājiem – spīkeriem. Tā kā rakstiska runa nebija sagatavota, viņš runājis no galvas “un no sirds” par to, kā Liepāja izkļuvusi no slēgtās, padomju militārās pilsētas sloga un attīstījusies. “Izstāstīju, kā mēs attīstījām mūsu pilsētas ekonomiku un kādu ceļu mēs ejam,” G. Ansiņš sacīja “Kurzemes Vārdam”. Pēc tam saņēmis daudz jautājumu. Vistipiskākais vaicājums – kur Latvija atrodas, nerunājot par to, kur Liepāja. “Kuluāru sarunās lielākā interese par to, kā mēs, maza pilsēta, varam tik daudz atļauties gan kultūrā, gan sportā, gan infrastruktūrā. Apvienotajos Arābu Emirātos bagātas pilsētas – bet nav orķestra. Mums Liepājā ir gan orķestris, gan teātris, gan sporta infrastruktūra, par kādu var sapņot jebkura pilsēta. Uz pasaules fona man tiešām bija lepnums par to, ko mūsu darbinieki sasnieguši,” viņš stāstīja.

G. Ansiņam bija ar runu jāpiedalās “apaļā galda” diskusijā par pašvaldību lomu tradīciju, kultūras un ilgtspējīgas urbanizācijas savstarpējo saikņu stiprināšanu, šajā diskusijā viņš uzstājies kopā ar Dortmundes, Barselonas, Frītaunas mēriem un kādas Turkestānas pilsētas mēram. “Klausītāju bija daudz, ļoti daudz. Tā ir pieredzes apmaiņa, zināšanu apmaiņa, arī Emirātu šeihs, kurš pārstāvēja Ekonomikas ministriju, uzsvēra – svarīgākais pasaulē tagad ir mācīties citam no cita.” Piedalīties šajā forumā, kurā pārstāvēti pilsētu mēri, sākot “no Afganistānas, Ķīnas, Kuveitas, Kataras, Dienvidkorejas, Malaizijas līdz Eiropai” un “no globusa otras puses”. Forumā piedalījušies arī ļoti daudz Ķīnas pilsētu pārstāvju. Forumā gandrīz viss apkalpojošais personāls valkājis sejas maskas.

G. Ansiņš forumā piedalījies pēc Eiropas Pašvaldību padomes un Latvijas Pašvaldību savienības aicinājuma, viņa braucienu apmaksājusi Eiropas Pašvaldību padome. Liepājas pašvaldības izdevumi šajā vizītē bija “-0”, G. Ansiņš atrakstīja īsziņā “Kurzemes Vārdam”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli