Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Liepāju Zviedrijas dienu laikā apmeklē Zviedrijas vēstnieks

Liepāju Zviedrijas dienu laikā apmeklē Zviedrijas vēstnieks
Foto: LETA
26.10.2016 14:15

liepajniekiem.lv

Liepājā darba vizītē trešdien, 26.oktobrī, viesojās Zviedrijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms (Henrik Landerholm), vēstniecības projektu koordinatore Galina Aizvakara, Zviedrijas tirdzniecības un investīciju padomes ”Business Sweden” Baltijas valstu nodaļas vadītājs Ansis Mūrnieks un biedrības Zviedrija-Latvija pārstāvis Lauris Žubulis. Viesi tikās ar Liepājas pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Uldi Sesku, priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos Juriju Hadaroviču, kā arī Ekonomikas nodaļas vadītāju Arni Vītolu, portālam pastāstīja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Delegācijas sastāvā Liepājā ieradās arī Latvijas Universitātes zviedru valodas lektore Kerstina Jannenberga (Kerstin Jannenberg), Stokholmas Ekonomikas augstskolas pārstāve Jekaterina Silkalna u.c. pārstāvji. Delegācijas vizītes mērķis Liepājā ir dalība Zviedrijas dienās, kuras noritēs no 26. līdz 27. oktobrim. Zviedrijas dienas Liepājā organizē Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

Tikšanās laikā Zviedrijas vēstniecības pārstāvji tika iepazīstināti ar prezentāciju par Liepājas pilsētas kultūras dzīvi, sociālekonomisko situāciju, speciālās ekonomiskās zonas un uzņēmējdarbības aktualitātēm, kā arī investīciju iespējām Liepājas pilsētā. Vislielāko interesi vēstnieks izrādīja par loģistikas un uzņēmējdarbības jautājumiem. Sarunu laikā domes priekšsēdētājs Uldis Sesks arī izteica aicinājumu Zviedrijas uzņēmējiem apsvērt investīciju iespējas Liepājā.

Pēc pieņemšanas domē ārzemju delegācija apmeklēja industriālo uzņēmumu ”UPB Holding”, viesojās Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, kur notika VOLVO prezentācija par drošību uz ceļa. Dienas otrajā daļā vēstniecības pārstāvji devās uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur Tiesībsargs nespējas jautājumos no Stokholmas Rita-Lēna Karlsone (Riita Leena Karllsson) uzstājās  ar lekciju ”Neatkarīga dzīve ir cilvēktiesības. Universāls dizains iekļaujošai dzīvei”. Lekcijā arī Liepājas pašvaldība dalījās savā pieredzē pieejamības jautājumu risināšanā. Dienas noslēgumā Liepājas Latviešu biedrības namā vēstnieks H.Landerholms atklās izstādes ”Cienīgs dizains” un ”Pieejamība”. Līdz ar izstāžu atklāšanu tika atklātas arī Zviedrijas dienas Liepājā.

27.oktobrī delegācija plāno apmeklēt uzņēmumu ”Taxi Kurir” un izstādi ”Dzīves puzle” Liepājas universitātē, kur Zviedrijas vēstnieks uzstāsies ar lekciju par ģimenes modeli un vienlīdzību Zviedrijā. Dienas turpmākajā daļā tiek plānots Liepājas biznesa centra un Zviedrijas uzņēmumu ”Trelleborg” un ”Lesjofors Springs” apmeklējums. Noslēgumā viesi aplūkos izstādi ”Zviedrija no putnu skatījuma” Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un koncertzāli ”Lielais Dzintars”.

Informācijai:

Šogad aprit 25 gadi, kopš Zviedrija ir atjaunojusi diplomātiskās attiecības ar Latvijas Republiku. Zviedrijas dienas Liepājā pirmo reizi Latvijā 26.oktobrī tiks atklātas ar izstādēm ”Pieejamība” un ”Cienīgs dizains”. Tās stāsta par Zviedrijas un Latvijas cilvēku personīgajiem stāstiem par līdzvērtīgu dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā.

Zviedrijas dienu ietvaros Liepājnieki un Kurzemnieki tiek aicināti uz Dmitrija Karpenko foto izstādi, Annas Zandbergas-Šenkes un Alekša Etsa grafikas izstādi koncertzālē ”Lielais Dzintars” un izstādi ”Aci pret aci ar klimatu” Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, kurā ar karikatūru palīdzību tiek atspoguļotas dažādas globalizācijas problēmas. Tās tapšanā ir piedalījušies arī jaunieši no Latvijas. Koncertzālē ”Lielais Dzintars” 27.oktobrī interesantiem būs iespēja noskatīties zviedru īsfilmu par baletu ”Vēlme lidot, vēlme krist.” 28.oktobrī koncertzālē notiks V Starptautiskais Bērnu Baleta festivāls-konkurss, kurā žūrijas locekļu sastāvā ietilpst arī baletu eksperti no Zviedrijas.

Liepājai ir divas sadraudzības pilsētas Zviedrijā: Nīneshamna un Helsingborga. Liepājā darbojas vairāki Zviedru uzņēmumi, kopš 2014.gada kursē prāmis Liepāja–Nīneshamna, 2015.gadā Starptautiskajā ielu teātra festivālā Liepājā piedalās bērnu teātris ”Zebra Dans” no Zviedrijas, Liepājas Universitāte sadarbojas ar Stokholmas Universitāti Zviedrijā, Stokholmas Ekonomikas augstskolu Rīgā un Zviedrijas institūtu. Sadarbībā kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības u.c. jomās iesaistās arī Liepājas uzņēmēji, biedrības un dažādas citas iestādes.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli