Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepāju Zviedrijas dienu laikā apmeklē Zviedrijas vēstnieks

Liepāju Zviedrijas dienu laikā apmeklē Zviedrijas vēstnieks
Foto: LETA
26.10.2016 14:15

liepajniekiem.lv

Liepājā darba vizītē trešdien, 26.oktobrī, viesojās Zviedrijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms (Henrik Landerholm), vēstniecības projektu koordinatore Galina Aizvakara, Zviedrijas tirdzniecības un investīciju padomes ”Business Sweden” Baltijas valstu nodaļas vadītājs Ansis Mūrnieks un biedrības Zviedrija-Latvija pārstāvis Lauris Žubulis. Viesi tikās ar Liepājas pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Uldi Sesku, priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos Juriju Hadaroviču, kā arī Ekonomikas nodaļas vadītāju Arni Vītolu, portālam pastāstīja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Delegācijas sastāvā Liepājā ieradās arī Latvijas Universitātes zviedru valodas lektore Kerstina Jannenberga (Kerstin Jannenberg), Stokholmas Ekonomikas augstskolas pārstāve Jekaterina Silkalna u.c. pārstāvji. Delegācijas vizītes mērķis Liepājā ir dalība Zviedrijas dienās, kuras noritēs no 26. līdz 27. oktobrim. Zviedrijas dienas Liepājā organizē Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

Tikšanās laikā Zviedrijas vēstniecības pārstāvji tika iepazīstināti ar prezentāciju par Liepājas pilsētas kultūras dzīvi, sociālekonomisko situāciju, speciālās ekonomiskās zonas un uzņēmējdarbības aktualitātēm, kā arī investīciju iespējām Liepājas pilsētā. Vislielāko interesi vēstnieks izrādīja par loģistikas un uzņēmējdarbības jautājumiem. Sarunu laikā domes priekšsēdētājs Uldis Sesks arī izteica aicinājumu Zviedrijas uzņēmējiem apsvērt investīciju iespējas Liepājā.

Pēc pieņemšanas domē ārzemju delegācija apmeklēja industriālo uzņēmumu ”UPB Holding”, viesojās Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, kur notika VOLVO prezentācija par drošību uz ceļa. Dienas otrajā daļā vēstniecības pārstāvji devās uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur Tiesībsargs nespējas jautājumos no Stokholmas Rita-Lēna Karlsone (Riita Leena Karllsson) uzstājās  ar lekciju ”Neatkarīga dzīve ir cilvēktiesības. Universāls dizains iekļaujošai dzīvei”. Lekcijā arī Liepājas pašvaldība dalījās savā pieredzē pieejamības jautājumu risināšanā. Dienas noslēgumā Liepājas Latviešu biedrības namā vēstnieks H.Landerholms atklās izstādes ”Cienīgs dizains” un ”Pieejamība”. Līdz ar izstāžu atklāšanu tika atklātas arī Zviedrijas dienas Liepājā.

27.oktobrī delegācija plāno apmeklēt uzņēmumu ”Taxi Kurir” un izstādi ”Dzīves puzle” Liepājas universitātē, kur Zviedrijas vēstnieks uzstāsies ar lekciju par ģimenes modeli un vienlīdzību Zviedrijā. Dienas turpmākajā daļā tiek plānots Liepājas biznesa centra un Zviedrijas uzņēmumu ”Trelleborg” un ”Lesjofors Springs” apmeklējums. Noslēgumā viesi aplūkos izstādi ”Zviedrija no putnu skatījuma” Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un koncertzāli ”Lielais Dzintars”.

Informācijai:

Šogad aprit 25 gadi, kopš Zviedrija ir atjaunojusi diplomātiskās attiecības ar Latvijas Republiku. Zviedrijas dienas Liepājā pirmo reizi Latvijā 26.oktobrī tiks atklātas ar izstādēm ”Pieejamība” un ”Cienīgs dizains”. Tās stāsta par Zviedrijas un Latvijas cilvēku personīgajiem stāstiem par līdzvērtīgu dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā.

Zviedrijas dienu ietvaros Liepājnieki un Kurzemnieki tiek aicināti uz Dmitrija Karpenko foto izstādi, Annas Zandbergas-Šenkes un Alekša Etsa grafikas izstādi koncertzālē ”Lielais Dzintars” un izstādi ”Aci pret aci ar klimatu” Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, kurā ar karikatūru palīdzību tiek atspoguļotas dažādas globalizācijas problēmas. Tās tapšanā ir piedalījušies arī jaunieši no Latvijas. Koncertzālē ”Lielais Dzintars” 27.oktobrī interesantiem būs iespēja noskatīties zviedru īsfilmu par baletu ”Vēlme lidot, vēlme krist.” 28.oktobrī koncertzālē notiks V Starptautiskais Bērnu Baleta festivāls-konkurss, kurā žūrijas locekļu sastāvā ietilpst arī baletu eksperti no Zviedrijas.

Liepājai ir divas sadraudzības pilsētas Zviedrijā: Nīneshamna un Helsingborga. Liepājā darbojas vairāki Zviedru uzņēmumi, kopš 2014.gada kursē prāmis Liepāja–Nīneshamna, 2015.gadā Starptautiskajā ielu teātra festivālā Liepājā piedalās bērnu teātris ”Zebra Dans” no Zviedrijas, Liepājas Universitāte sadarbojas ar Stokholmas Universitāti Zviedrijā, Stokholmas Ekonomikas augstskolu Rīgā un Zviedrijas institūtu. Sadarbībā kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības u.c. jomās iesaistās arī Liepājas uzņēmēji, biedrības un dažādas citas iestādes.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz