Svētdiena, 12. jūlijs Indriķis, Ints, Namejs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

LiepU var zaudēt universitātes statusu

LiepU var zaudēt universitātes statusu
Foto: Ruslans Šuļga
02.01.2020 06:40

"Kurzemes Vārds"

Saskaņā ar nesen izvirzītajiem Izglītības ministrijas (IZM) kritērijiem universitāšu statusam neatbilst Daugavpils un Liepājas augstākās mācību iestādes. Tādu piedāvājumu izteikusi darba grupa, kuras priekšgalā ir Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Izglītības ministrijas direktora vietniece augstākās izglītības jomā Dace Jansone “Kurzemes Vārdam” skaidro, ka jaunie kritēriji paredz vismaz 4000 studentu. Universitātei ik gadu jāpiešķir doktora grādi jomās, kurās tā atbilst starptautiskām prasībām, kā arī jāpierāda sava zinātniskā darbība ar starptautiski atzītām publikācijām. “Taču šie kritēriji nav akmenī kalti. Mēs izvērtēsim katru kritēriju kontekstā. Ja institūcija uzrāda augstākus rādītājus citos kritērijos, tad sarunas procesā varam izpētīt šo kritēriju savādāk.” Dace Jansone skaidro, ka šis ziņojums ir tikai pirmā versija, kas iesniegta apspriešanai. Līdz 10. janvārim IZM gaida universitāšu rektoru komentārus un viedokļus, pēc kuriem tālāk tikšot izvirzīta ziņojuma nākamā redakcija.

“Uz šo jautājumu jāskatās plašākā perspektīvā, arī starptautiskā kontekstā. Kas ir universitāte, kas – augstskola. Ir jābūt atbilstošiem rādītājiem, lai noturētu savas pozīcijas attiecīgajā statusā. Sarunas par augstākās izglītības institūcijām aizsāktas jau pirms pāris gadiem,” skaidro IZM pārstāve.

Liepājas Universitāte savus komentārus “Kurzemes Vārdam” sniegs līdz janvāra vidum. “Pagaidām par šo jautājumu nevaram diskutēt, tā kā vēl nekas nav zināms,” skaidro mācību iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Iepriekš Liepājas Universitātes rektore Dace Markus “Latvijas Avīzei” uzsvēra: ”Zaudēt universitātes statusu nelielā studentu skaita dēļ ir sāpīgi un pazemojoši, skaidri zinot, ka iedzīvotāju skaits Latvijā ir būtiski samazinājies. 

Izstrādājot koncepciju par augstskolu tipoloģiju, nevienā no darba grupām netika iekļauts ne Liepājas, ne Daugavpils Universitātes pārstāvis, tādēļ neticu arī solījumam par esošo nosaukumu saglabāšanu.

Nosaukumu maiņas dēļ nemainīsies augstākās izglītības iestāžu skaits, tātad tā nav resursu konsolidācija. Mēs iesakām nevis turpināt sadrumstalot resursus, bet tos apvienot.

Jau kopš deviņdesmito gadu sākuma ir ideja par spēcīgas Kurzemes universitātes izveidi, šo domu atbalsta arī Liepājas pilsētas vadība. Liepājā darbojas daudzas augstskolu un koledžu filiāles, iespējams arī veidot vismaz konsorciju ar Ventspils Augstskolu.

Drosme mums ir, bet vajadzīga politiskā griba, lai nevis bremzētu abās universitātēs sākto, bet attīstītu augstāko izglītību, veidojot spēcīgu universitāti.”

39 komentāri

2020-01-02 08:09

Students: Ja Liepāja zaudēs Universitāti, tad jaunieši te vispār vairs nebūs, pat ja tā nav labākā un ar iespējām bagātākā, tad vismaz viņa ir un kāds noteikti tur katru gadu ies, lai tik nebūtu jādodas uz Rīgu...

2020-01-02 08:56

Grūti dumjam būt: Malači. Slēdzāt RPIVA un nu arī LiepU iespējams aizvērs. Kur lai mācās gudri studenti kas mācās budžetā un nevar atļauties dzīvot Rīgā vai Jelgavā? Kur pasniedzējus izsūtīsiet?

2020-01-02 09:22

mans s viedoklis: Padaudz to fiktīvo melno studentu kas atbraukuši dabūt uzturēšanās atļauju itkā "studējot". Skolas uz to pelnija. Bizness

2020-01-02 09:29

Gudrons: Liepājas pedagoģijas akadēmiju nosaukt par universitāti bija viena no lielākajām politiskajām kļūdām, tāpēc tagad pašiem jākaunās un jāmocās ar šo statusu. Gribēšana it ka būtu,varēšanas nav. IzM vajadzētu izbeigt šo māžošanos.

2020-01-02 09:31

Neviens jau nedomāja..(vai ne?): Re ,kā !!! Acīgi valdības vīri !! Pamanīja ,ka ir ko nolikvidēt,vai ne !!! Tad jau .ka rādītāji vairs nav, veidojas viegli risināma problēma- klapē ciet un viss un Liepājas pensionāri rullē,jo jaunatnes jau tagad tik tikai ir,kamēr vēl studē institūtā !!! Interesanti kā Ašeradena kungam un "raibajam" izglītības ministru kolektīvam neizdevās šādas iezīmes ieraudzīt agrāk- tādas lietas nenotiek ne vienas dienas,ne viena gada laikā!! Kāpēc nekas netika darīts jau agrāk,lai augstskolas saglabāšanu sekmētu un domātu par augstskolas atbastīšanu un saglabāšanu!!! Nu redzēs kā Vilnīša kungs reaģēs uz tādu faktu, un cik reāli kaut ko darīs lai šo nepieļautu! Ja mēra krēslā sēdētu Seska kungs( atvainojos Vilnītim),es domāju,ka viņš visiem iespējamiem veidiem censtos to novērst!! Bet nu katram vadonim savs piemineklis !!

2020-01-02 09:35

Phe: Rīgas idiņu kārtējās izdarības.

2020-01-02 09:39

Tele5: Nevajadzēja mērkaķoties! Kāda Universitāte???!!! Pedagoģiskais institūts. Un tas pats aiz ausīm pievilkts. Līmenis zem katras kritikas. Pēc būtības diplomu tirdzniecības točka Pakistānas iedzīvotājiem ar sliktām angļu valodas zināšanām.

2020-01-02 09:39

Benediktīns: Paskatoties uz savu paziņu loku, kādi tur pēdējā laikā to pasākumu ir beiguši, labāk lai taisa ciet.....Kādreiz tur tiešām bija grūti mācīties un bija kvalificēti speciālisti, tad tagad tur iet tikai dēļ papīra un ķeksīša. BSA Nr.2

2020-01-02 09:40

Students: Kāds rakstu izlasīja??? Tak runa ir par NOSAUKUMU nevis skolas likvidēšanu. Nu nebūs Universitāte, būs Augstskola kā Venstspilī. Par ko cepiens?

2020-01-02 10:06

studenta tētis: Daļēji var piekrist par izglītības kvalitāti. Bērns 2 gadus nomācījās ar IT saustītā specialitātē. Regulāri sekoju līdz mācību vielai un veidu un mērķus kā tika veikti dažādi darbi. Ārprāts!!! Zem katras kritikas, ja 2 gadu laikā tik to vien iemāca, tad nezinu ko tas jaunietis ir spējīgs pēc diploma iegūšanas. Vēl tas, ka lielākā daļa kursa darbu un visādi sesiju darbi ir 100% copy&paste no interneta (dažreiz pat tikai no viena materiāka), un pasniedzējs to visu novērtē pāt neiedziļinoties un pārsvarā ar labu vērtējumu.

2020-01-02 10:14

Vārds Uzvārds: Me jau nosaukumā ir starpība, bet saturā. Kamēr nebūs normāls saturs, neies tur mācīties, neatkarīgi no tā kāds nosaukums.

2020-01-02 10:27

A: Taču šie kritēriji nav akmenī kalti!.... Tas vairāk velk uz to ja pareizie cilvēki satiksies un pareizas summas sadalīs, būs jums universitāte!

2020-01-02 10:47

Students: Cilvēki nešokējieties par to cik augstskolas/universitātes dod studentiem... Ja domājiet, ka Rīgā kas savādāks, tad rupji maldieties, protams, ka atkarīgs arī kāds pasniedzējs priekšā stāv, tomēr lielākā daļa vēlēsies noslaukt naudu no studenta, redzot, ja tas nav viņa priekšmets, vai grūti iet ar to. Pat ja katrs kurs katru gadu nenoliek to priekšmetu, vadība uz to neskatīsies un nedomās pat, kāpēc tā ir un kur ir problēma... Pīlēna kungs varētu atvilkt uz Liepāju gudrus cilvēkus, vai motivēt jaunos mācīties un nākt šeit, Liepājā mācīt nākamās paaudzes.

2020-01-02 11:40

Nu, lūdzu: Slēdziet tak ātrāk to imigrantu putekļusūcēju, kamēr vēl nav pilna Liepāja ar indiešiem un pakistāniešiem! Tāpat tak viņa drīz bankrotēs, bet savu mello darbu vēl paspēs paveikt :(

2020-01-02 12:41

ONTŪNS: Biju uz izlaidumu . Nobrīnijos kās tik tur netiek mācīts Fotogrāfi izrādas ar, soc ,darbinieki ( TĪRI LIEK LAI PAPĪRS BŪTU - KURSĀ VECAS SIEVAS UN BABUĻI ) vēl kaut kādi dīvainie bija ,bet es neklausijos .Kursā pa 6-8 cilvēki

2020-01-02 13:25

eva: sen tā vajadzēja''kas viņa par universitāti.

2020-01-02 14:06

Ronis 45: Katra augstskola ir tik vērta, cik tās pasniedzēji !

2020-01-02 14:56

Maigonis Ziedonis: Kamēr pasniedzēja intelektuālais darbs tiks atalgots daudzkārt zemāk par ķieģeļu pienesēja darbu, tikmēr būs pilna universitāte ar kundzēm labākajos un vairs ne tik labos gados, kas izmisīgi centīsies dabūt vairāk stundu, lai savilktu galus. Pie tam kundzes labi zin, ka pilnvērtīgi pasniegt viņas nevar ne piekto daļu no sagrābtajām stundām, un rezultāts ir tas, ko apraksta studenta tētis. Jāslēdz bezjēdzīgās programmas un jāsaka "sveiki" 75% no kundzēm, bet palikušie studenti jāmāca pilnvērtīgi, par to maksājot normālu algu

2020-01-02 15:08

yolo: Liepāja sen jau visu ir zaudējusi

2020-01-02 15:55

Trīne: Pilsētu bez Universitātes varētu saukt par sādžu. Te daudz dīvānā pirdēju, kas nesaprot ko gvelž. Tad ejiet un pasniedziet kādu lekciju. Vispasaules gudrie salasījušies. Pakestānieši nepatīkot. Man Jūsu dir...na nepatīk!! Un?

2020-01-02 15:56

qwerty: Sen jau šai skolai (nevis augstskolai) vajadzēja atņemt statusu. Tā ir PARODIJA par augstskolu, sākot ar vadītāju pensionāri, beidzot ar programmām un kvalitāti, kuras NAV! Nesaprotu tos jauniešus, kuri , izšķērdējot laiku tādā SKOLĀ mācās vispār! Auni!Normāli uzņēmēji par šādas SKOLAS asolventiem smejas, jo , diemžēl , vērtības absolventiem NAV!

2020-01-02 16:02

Ex Students: Universitātes statuss šai iestādei galīgi nepiedien.
Nemāca praktiski neko. Vienkārši jāsēž, lai galā ir diploms.
Es,personīgi, tur sēdēju tikai diploma dēļ. IT reklāmas jomā man zināšanas izrādījās vairāk par maniem pasniedzējiem. Diploms lieti noder darba tirgū, diemžēl, neko citu LiepU man nav sniedzis.

2020-01-02 16:17

dibens: Man paziņai tur meita "izmācījās" - izmocīja par 5t diplomu un tagad strādā veikalā pie kases :) Tāda izglītība noderētu tiem ar vidusskolas izglītību, kam jau ir sava profesija un darbs, bet diploms vajadzīgs pašapziņai, ne karjerai.

2020-01-02 19:04

lapsa: dibens: labāk lai paziņas meita strādā veikalā pie kases, ja reiz "izmocīja par 5t diplomu"

2020-01-02 19:28

braucējs: Lapsai taisnība- lai dibens iet dibenā ar savu paziņu paziņu paziņām un 5 tonnām! Viņš vispār saprata,ko uzrakstījis?!

2020-01-02 19:29

Diga: Latvijā jau sen vairs nav ne tikai spēcīgas ,bet pat vidēja stipruma izglītības sistēma!! Tagad tiek tirgota vienīgi izglītības surogāts.
Un tādā veidā Liepājā šis iestādījums nav vairs vajadzīgs vispār.
J a vēl 90 ..gadu sākumā vai ,labāk 80 ..-ajos pārcēlās uz dzīvi ar sīkajiem uz ārzemēm..tad bērniem jau bija TĀDA izglītība ,ka viņus bieži vien pēc testiem pārcēla par vairākām klasēm uz augšu.
((PSRS mantojums-pat to iznīcināja)--šodien latvieši tiek darīti par dauņiem .))Priekš kam viņiem izglītība??

2020-01-02 19:59

dibens: 5t ir 5 000eur mācību maksa.

2020-01-02 20:48

Loading: Laikam negatīvie komentāri no LiepU izkritušajiem vai iekšā netikušajiem...

2020-01-02 21:09

loadingai: Tajā skolā tak uzņem ikvienu idiotu!:D Apkaunojums ir tur mācīties.

2020-01-02 21:27

Ридзиниекс: Бракоделы, какого рожна нельзя комментировать на русской половине?

2020-01-02 21:38

Kultenis: Tā iestāde nav cienīga saukties pat par augstskolu. Var pacīnīties par Viļa Lāča pedagoģijas institūta statusu

2020-01-02 22:46

Ex. Students: Ha, jaunie kritēriji - vismaz 4000 studentu.. Kur viņus dabūt, ja viņu ir maz un vairāk nekļūst.. Visbiežākā dilemma strādāt vai studēt?

2020-01-03 01:12

fakts: Manu bērnu daži draugi un paziņas bija mācījušies šajā "universitātē", tagad skraida apkārt ar saviem "diplomiem" un darbu nevar atrast. Beigās dažus paņēma "Ae partnerī" vadiņus vilkt, par ubaga grašiem. Tad tas kantoris atlaida pusi darbinieku un šie jaunieši atkal skraida riņķī meklējot 'jebkādu darbiņu' ar saviem "Liepājas universitātes diplomiem". Un skraidīs tik ilgi, kamēr kāds dāņu vergturis neapžēlosies un iedos ar slotu paslaucīt noliktavu, par kaut kādiem 380 eiro mēnesī. Pārējie aizbrauks uz ārzemēm kāpostus griezt, ko tur jau dara puse bijušo "Liepājas universitātes" absolventu.
P.S. Lai cik bēdīgi tas neizklausītos, tā ir taisnība !

2020-01-03 01:17

Sals: Nu ja

2020-01-03 02:04

Pumba: A ko tu domā?

2020-01-03 02:43

Jēzus Kristus: Yess! Nākamo lūdzu RTU LF un RTK abas ciet.

2020-01-03 09:25

Mācītājs Māris: Pārtapt par imigrantu izglītības centru būtu loģiski. Varētu mācīt indiešiem nevarot latviešu sievietes un programmēšanu.

2020-01-03 20:25

Ddeputāts: Runā, ka ministrei konflikts ar Daugavpili, un tad Lkepājai arī pie viena jāiegriež, lai izskatītos "objektīvi". Bet ar statusa maiņu tā vieta mirs, tam ir 100 iemesli, un ne jau komentētāji to saprot...

2020-01-06 19:14

.. bez rožainām brillēm..: Vai ir vēl kāds, kurš nesaprot, ka šajā valstī valdība ir valsts iznīcināšanas instruments. Rūpniecība jau ir iznīcināta, atlikusi plika kultūra. Tagad viss valsts budžets tiek plānots, lai arī to iznīcinātu. Vienīgais pamatojums izglītības iestāžu likvidācijai ir tas, ka diplomēti bezdarbnieki valstij izmaksā dārgāk. Bet ja valstī būs iespējas mācīties, jaunieši varētu negribēt emigrēt. Tāpēc ir svarīgi darīt visu, lai šeit paliktu pēc iespējas mazāk jaunu cilvēku. Ar vecajiem savukārt viegli tiks galā bezbudžeta "ārstniecības" iestādes. un Tad... pienāks Latvijai tie "zelta laiki".

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz