Otrdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Līgumi ar būvnieku “Ekovalis Latvija” lauzti, mājas paliek pusratā

Otrdienas vakarā SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA) tikās ar Ventas ielas 6. un Dārza ielas 3. nama iedzīvotājiem, lai pārspriestu tālāko rīcību saistībā ar ēku renovāciju. Bez ilgām debatēm tika pieņemts lēmums lauzt līgumus ar būvnieku “Ekovalis Latvija”, kas nav iekļāvies nekādos būvdarbu izpildes termiņos.

Līgumi ar būvnieku “Ekovalis Latvija” lauzti, mājas paliek pusratā
Foto: Egons Zīverts
15.10.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Jau pagājušajā nedēļā LNA saņēma Dzintaru ielas 97./99. mājas iedzīvotāju akceptu par to, ka ar SIA “Ekovalis Latvija” līgums ir jālauž. Tagad tādu pašu lēmumu pieņēmuši arī abu minēto namu iedzīvotāji. “Mēs uzņēmumam jau devām papildu iespēju būvdarbus paveikt, taču solījumi nav pildīti, tādēļ neredzam citu iespēju kā lauzt līgumu,” sacīja kāds Dārza ielas 3. mājas iemītnieks, norādot uz būvnieka darba grafiku, no kura izpildīts ļoti maz. Tāpat iedzīvotāji teica, ka līdz pēdējam ticējuši, ka būvnieks savu darbu izpildīs.

Ja Dārza ielā pagājušā nedēļā uz sastatnēm uzņēmuma darbinieki vēl bija manīti, tad Ventas ielā aina ir pavisam cita – būvdarbi nenotiek jau ilgāku laiku. Skaidrs, ka iedzīvotājus satrauc renovācijas tālākā virzība, jo ir zināms, ka pēc līguma laušanas būs nepieciešami aptuveni pieci mēneši, lai izsludinātu jaunus iepirkumus un atrastu būvnieku, kas darbu būs gatavs pabeigt tādā veidā, lai pēc iespējas mazāk ciestu iedzīvotāju maciņi. LNA skaidroja, ka finansiālā ziņā māju iedzīvotāji zaudētājos nav palikuši, jo “Ekovalis Latvija” daļu darbu tomēr ir paveicis. Turklāt, nesamaksājot soda procentus, šis uzņēmums nevarēs saņemt būvniecībā ieguldītos līdzekļus, kas proporcionāli ir lielāki nekā soda nauda.

Iedzīvotāji sapulcē izteica arī satraukumu par māju stāvokli, piemēram, esot noņemtas palodzes un dzīvokļos tek lietusūdens. LNA solīja šo jautājumu risināt un noņemtās palodzes uz ziemas periodu atlikt atpakaļ.

Iedzīvotāja no Ventas ielas 6 pauda savu neapmierinātību arī par to, ka, viņasprāt, līgumu ar būvnieku bijis nepieciešams lauzt jau krietni ātrāk, zinot uzņēmuma bēdīgo slavu. Tāpat tika uzdots jautājums par to, kā “Ekovalis Latvija” varēja uzņemties tik daudz objektu (LNA tie bija seši) un uzvarēt iepirkumos. Cilvēkiem tika paskaidrots, ka uzņēmums piedāvājis zemāko cenu un atbildis arī pārējiem kritērijiem.

“Nesaprotu, kas tas par uzņēmumu, ja vienubrīd būvniecībā darbojās arī bērni. Uz aci skatoties, vienam varēja būt kādi 14 gadi. Gāju klāt un jautāju, vai viņi zina, ko dara. Atbilde: bruģēšanā pieredze ir… Vai tas ir normāli? Loģiski, ka gribu, lai būvdarbus veic profesionāļi,” sacīja Ventas ielas 6. nama iedzīvotāja.

Māju iemītnieki apsaimniekotājam lūdza izskaidrot turpmākās darbības. “Par līguma laušanu tiks paziņots būvvaldei, tad visu dokumentāciju iesniegsim finanšu institūcijai “Altum”, kas pārbaudīs paveiktos darbus. Tad saskaņojam atlikušo darba apjomu un sludinām jaunu iepirkumu,” skaidroja LNA projektu vadītājs Toms Cīrulis.

Uz sapulci tika aicināts arī uzņēmuma “Ekovalis Latvija” valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts, kurš gan neieradās. Tiesa, vakar vakarā G. Šalts laikrakstam sacīja, ka uz sapulci uzaicinājumu nav saņēmis: “Parasti par šādām sanāksmēm informē laikus.”

Vakar laikrakstam izdevās sazināties ar uzņēmuma būvdarbu vadītāju Kristapu Ošu-Ervicu, kurš gan uzreiz laikrakstam piebilda, ka no uzņēmuma aizgājis, pamatojot to šādi: “Ar pliku gaisu jau es sevi un ģimeni uzturēt nevaru.” Tāpat viņš skaidroja, ka darbi apstājušies, jo neesot samaksāts par paveikto, un līdz ar to uzņēmumam nebija apgrozāmo līdzekļu, par kuriem darbus turpināt. “Iespējams, “Ekovalis Latvija” arī uzņēmās pārāk lielu slogu – objektu bija par daudz, darbinieku par maz un izpildes termiņi par īsu.

25 komentāri

2020-10-15 06:39

Monta: Vai lūdzu varētu uzzināt " ekovalis latvija", kas tur par darbiniekiem strādā ? Un ar ko viņi iepriekš nodarbojušies?

2020-10-15 07:16

Joske: Jā, pilnīgi obligāti, šeit , komentāros, ne to vien var uzzināt. Es domāju, ka ne vēlāk kā pēc pusstundas, Ekovalis amatpersonas sniegs tev izsmeļošu atbildi. Ja gribi gūt detalizētāku informāciju, uzrakti gobzemju aldim😉

2020-10-15 07:36

Karaostas sportists: Tā ir ka grib pašu lētāko un lai vēl būtu kvalitatīvi un vēl ka profesionāļi tur rukātu. Tak mostaties - gribat kvalitatāti, tad ar maksājiet par to.

2020-10-15 08:12

Rupertss: Nu redziet, šī ziņa ir domāta tiem, kuri vēlas nākotnē iepakot savas mājas. LNA, Altums, Banka un būvnieks naudu nopelnīja uz muļķiem pasūtītājiem, kuriem ne naudas, ne pabeigta iepakojuma, ne palodžu, tikai kredīts jāatdod :) Es apbrīnoju, cik Pasaulē daudz idiotu :)

2020-10-15 08:18

zeme: kāds brīnums!!! LNA nezināja ar ko slēdz līgumus? Parasti tiek izvēlēts tas, no kura var saņemt visizdevīgākos ''otkatus''....

2020-10-15 08:19

Aldis: Gunti, tu esi smieklīgs! Jūrnieka ligzda būs nākamā. Lienei Šaltei sajēga par viesnīcas un restorāna vadīšanu nekāda. Visi konti jau sen bloķēti. Darba inspekcija un vid tos jāj pēc pilnas programmas.

2020-10-15 08:24

nu: LNA vispār ir afēristu kantoris,un tas viss ar domes piekrišanu

2020-10-15 09:03

Rupertss: Dome piesedz LNA, jo peļņa nāk Liepājas budžeta uzturētājiem :)

2020-10-15 09:12

ome: Tad jātiek galā ar afēristiem, jo ātrāk, jo labāk. Un toms cīrulis - jĀAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

2020-10-15 09:22

pzk: Ekovalis Latvija ( Ekovalis UAB, reģ. nr: 167392890
Mažeikiu r.sav.Mažeikiu m.Ventos g.8 ) cik saprotams un lursoftos izlasāms ir ar 100% lietuviešu saknēm. Sāk ar to,ka noceļ vietējiem būvniekiem darbus, apgūst jeb nolaiž kopējo subsidēto LV EU fonda kapitālu un paralēli visam vēl brutāli uzmet vietējos iedzīvotājus . Pēc pilnas programmas startē. Mūsējiem nav nekas komentējams jeb brauks labāk vasarā kaut kur padziedāt un uzdejot ?

2020-10-15 10:48

Liepājniece: Smieklīgi! Sapulcē bijuši Ventas 6 mājas iedzīvotāji 😪. Divas kontaktpersonas un viena mājas iedzīvotāja. Un arī izrādīja pašiniciatīvu. Mājas iedzīvotājus neviens neinformēja par šo sapulci! Kopsapulce arī nav bijusi kopš 2019.g.Labi vēl, ka nomainīja pēdējiem deviņiem dzīvokļiem stāvvadus un radiatorus. Gadu gaidīja!
Ko mainīs šis raksts? Neko!

2020-10-15 10:51

Kirdinskis: Tā ir kārtējā fiktīvā LNA firmele!
Tāpat kā Fagots (angliski - peģiki)

2020-10-15 11:06

Zhanis007: Tas ir kaut kāds sviests! Pašvaldības īpašumus, kur sēž birokrāti gan ātri renovē un atjauno, bet kad par iedzīvotājiem jadomā, tad lūdzu! Vilnīti, ieved taču kārtību, izvēdini to LNA! Kur tie Liepājas reklamētāji no soc. tīkliem? Aizpūsti visi? Kāpēc šīs neizdarības un glupības neatspoguļo "neatkarīgais" Kurzemes Vārds?

2020-10-15 11:26

Sandra: Vai Jums nešķiet, ka ar šito lietu būtu jānodarbojas KNAB ? Tas ir kaut kas, šitās nelikumības, visi, visu piesedz, cik ilgi?

2020-10-15 12:53

Rupertss: Ja būtu godprātīgs knab, tad rimmam galva ripotu un ļoti daudz elementus no domes pavilktu līdzi. Arī liepājas siltumu un ūdeni uzvilktu.
Tikai lv ir problēma, nav tāda neatkarīga knab :) knab arī ir saimnieks :)

2020-10-15 13:19

paps: Dome piesedz arī sia MK būvniecība

2020-10-15 13:19

Pļavu ielas tante: Dzirdēju, ka Ekovalim Latvija ir anulēta arī atkritumu apsaimniekošanas atļauja. Kaut kur traki šmucējies, nesakrīt dokumenti, pazudis šīferis. Izskatās, ka iet uz grunti burbuļus metot!

2020-10-15 14:13

to pzk: Nepareizi, sāka vispirms ar mucu skalošanu, tur i nosaukums palicis.

2020-10-15 16:59

bet: Protams, ka Šalta kungs ir pārbijies un uz sapulci neieradās. Gan jau viņu nomētātu ar vecām olām. Un pelnīti vien būtu! Viņš nav uzņēmēja vārda cienīgs! Diez sievas rūpala Jurnieka ligzda vēl pastāv vai arī jau pūst tālāk? Kur tādi cilvēki rodas..., nu nesaprotu. Tik nekaunīgi. Kāda būs soda nauda Šaltam par iedzīvotāju čakarēšanu???

2020-10-15 17:44

Nasaprotu: Nesaprotu kā LNA varēja izvēlēties darba veicējus. Piemēram Apsē mēs paši mājas iedzīvotāji izlēmām, ko darīt un kas mums to darīs, jo ne jau apsaimniekotājs to lemj.

2020-10-15 17:55

piepe: normāla štelle,kas iespējama ģemokraķiskā iekārtā,apčakarē,uzmet un...nevienam par to nekas nav,ideāli!

2020-10-15 18:59

Zinàtàjs: To Paps - Jā jā SIA MK Būvniecība piesedz visādas iestādes, bet cik zinu, šie arī normāli un kvalitatīvi strādā !!!

2020-10-16 23:04

Vikings: Paskaties kà Rīga dod virsu,malaći

2020-10-16 23:15

Jurciks: Pút vejinos darbi Ekovalim iet pa prieksu grAfikam!malaći!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz