Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Līvas ciema svētki pulcē baudītājus

Līvas ciema svētki pulcē baudītājus
18.05.2019 14:45

liepajniekiem.lv

Šodien, 18.maijā, Liepājas promenādē sākās un vēl arī rītdien turpināsies tradicionālie Līvas ciema svētki, kas ir gada garumā gaidīts pasākums un pulcē gan andelmaņus, gan atpūtniekus. No rīta uznākušais pērkona negaiss viņus neizbiedēja.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotais gada vērienīgākais tradicionālās kultūras notikums ”Līvas ciema svētki” jau 17.reizi pulcē amatniekus, dziedātājus, dejotājus un citus tautas mākslas kolektīvus. Vērienīgais kultūras notikums apvieno senatnīgo ar mūsdienīgo, tradīcijas ar jaunradi, kopā radot svētkus visām paaudzēm.

Rāda un rada

Plašs, tāpat kā iepriekšējos gados, ir amatnieku piedāvājumu klāsts – metāla meistari un koktēlnieki, tekstila mākslinieki un rotkaļi.

Amatniece Inese Kondraņicka no Ogres Līvas ciema svētkos piedalās kopš 2016.gada: ”Man šis ir pirmais vasaras sezonas tirgus, līdz ar ko man šis ir gada visvairāk gaidītākais pasākums. Līvas ciema svētki ir fantastisks festivāls, kas silda sirdi.”

Viņa atvedusi pašas darinātas dizaina galvas rotas: ”No klasiskajiem vainadziņiem. Šogad jaunums ir pērļu kroņi, kas mazliet ir arī ar latvju zīmēm. Tas ir pozitīvisms, kas nāk no manis un ar ko dalos. Un liepājnieki to novērtē. Savādāk es to nedarītu. Man svarīga abpusējā enerģija, kas mani motivē darīt tālāk.”

Studijas ”Kursa” meistares interesentiem piedāvā visu aizvadītās ziemas ražu. ”Esam saadījušas cimdus un zeķes, augušas gan brunču audumus, gan segas, spilvenus, villaines un jostas,” tā meistare Milda Dīriņa, kura priecājas, ka Līvas ciemu apmeklētājiem ir interese par tautiskām vērtībām: ”Jau pirmajās stundās bija pircēji, jostas iegādājās.”

”e-lādes” saimniece Daiga Visocka no Jūrmalas, kura piedāvā ar rokām darinātas lelles un leļļu kleitas, arī jau ir ilggadēja Līvas ciema svētku dalībniece: ”Liepājnieki ir aktīvi pircēji.”

Viņa neslēpj, ka vienas lelles izgatavošana prasa visu dienu: ”Ja ar čirkainiem matiem, tad pat vairāk. Tiek iegādāta jauna dzija, adīts un tad ārdīts. Un tad noadītā cepurītē mati iesieti ar mezgliem. Bērns tos droši var raustīt. Mazākajām lellēm matiem ir 250 mezglu, lielākajām – 300 mezglu un vairāk. Pildītas lellītes ir ar Pāces vilnas fabrikas vilnu un tās var mazgāt veļas mašīnā vilnas režīmā.”

Vivita Kaņepe-Kalniņa no Ķekavas novada Daugmales piedāvā košu keramiku: ”Es gan neesmu māksliniece, palīdzu draudzenei. Interese ir liela, piestāj ne tikai skatītāji.”

”Raganu rotu” darinātāja un, kā pati par sevi teic, galvenā ragana Dina Aļekperova no Rīgas Teic, ka šie viņai jau kādi desmitie Līvas ciema svētki: ”Mūs jau pazīst, pastāvīgie klienti jau gaida. Bet ir, protams, arī staigātāji. Šodien, piemēram, no kādas tantītes saņēmu rājienu. Viņa norādīja, ka raganas nedrīkst tirgot Nameja gredzenus. Tas man bija jaunums, jo Nameja gredzens taču ir senču zīme, ar pagānismu saistīts.”

Uz jautājumu, kāpēc ”Raganu rotas”, Dina smaida: ”Man pašai tuvs šis stils. Bez velniem, protams, bet pagānisks.”

Pie ”Raganu rotu” stenda sastaptā rīdziniece Sabīne neslēpj, ka uz Līvas ciema svētkiem atbraukusi speciāli: ”Ar mērķi atpūsties. Un izpriecāties. Un raganas rotas pienākas ikvienai sievietei! Ikvienai!”

Anete Simanovska no Padones ne vien piedāvā tautiskas jostas un citus tautiskus darinājumus, bet arī demonstrē un ierāda to darināšanu: ”Jostas var ne tikai aust, es tās pinu. Un ir labi, ka tepat uz vietas varu parādīt, kā pin jostu, jo cilvēki bieži jautā.”

Turklāt ne tikai vietējie un amatnieki no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem, bet arī kaimiņzemēm.

Podnieks Eriks Hincas atbraucis no Paņevežas Lietuvā: ”Jau trešo reizi esmu te. Līdzko padzirdēju, ka varēsim ne tikai tirgot savu keramiku, bet arī rādīt kā tā top, uzreiz pieteicos. Un tiem, kuri vēlas, ļaujam arī pašiem iemēģināt roku. Gan lieliem, gan maziem.”

Acīm, puncim un plauktam

Tāpat gana plašs ir garšu cienītājiem pieejamo piedāvājumu klāsts. Meistari atveduši pašu labāko – mājas vīnus, sukādes, sīrupus, milzu maizes klaipus un sklandraušus, visdažādākos sierus, gaļas izstrādājumus un vēl un vēl.

Pie aizputnieku darināto vīnu stenda uz testēšanu pagara rinda. Un kā gan ne, ja te iespējams pagaršot ne vien jau pazīstamus dažādu augļu un ogu vīnus, bet arī rabarberu un pieneņu ziedu vīnu.

Tāpat liela interese par pēdējā laikā aizvien lielāku popularitāti gūstošo priežu čiekuru produktu stenda. Te var iegādāties ne vien sīrupu un sukādes, bet arī priežu čiekuru biezeni un ievārījumu.

Pasākuma apmeklētāji, kuru ir tūkstošiem un vēl tūkstošiem, atzīst, ka ieradušies ar konkrētu mērķi.

Liepājnieks Viktors stāsta: ”Pirmo līkumu rīta pusē izmetu viens. Palūkošu metāla kalēju piedāvājumus. Vēlāk otru līkumu iesim kopā ar kundzi.”

Savukārt Kristaps smej: ”Nācu lūkot, vai patiesi ir tā kā runā, ka Liepājā nav cilvēku. Nekā nebija! Kad lietus pierimst cilvēki ir. Un daudz.”

Bet liepājniece Iveta ar meitiņā ieradušās lūkot sev rotas: ”Pērn iegādājām baltas rokassprādzes, nu atnācām piepirkt vēl rozā.”

Gavilē un danci ved

Promenādē apmeklētājus tāpat gaida bagātīga kultūras programma dažādās tematiskās norisēs. Ar dažādu žanru, formu un noskaņu tautas mūziku uz divām skatuvēm iepazīstina programma ”Līvas upe”. Klausītājus priecē, piemēram, exliepājniece Igeta Gaiķe ar saviem audzēkņiem.

Savukārt tautas dejas ikviens aicināts vērot svētku sadaļā ”Dzintara krasta ļaudis”. Danci griež gan tautas deju ansamblis ”Rucavietis” un deju kopa ”Kamoliņš”, gan vidējās paaudzes deju kolektīvi ”Re, kā!”, ”Rucavietis” un daudzi citi.

Nav aizmirsts arī par pašiem mazākajiem svētku apmeklētājiem. Īpašā ”Spēļu sētā” var apgūt senas latviešu spēles, aplūkot dzīvniekus, iepazīt senās amatu prasmes, zīmēt, līmēt utt.

Piemēram, liepājniece Laura Ditke interesentiem piedāvā tikt pie hennas zīmējuma: ”Cenšos piedalīties dažādos pasākumos. Interese par šiem zīmējumiem ir.” Taujāta, cik ilgi hennas zīmējums turēsies, viņa skaidro: ”Nedēļu vai divas. Tas atkarīgs no vairākiem apstākļiem. Gan no tā, cik bieži cilvēks mazgās apzīmēto vietu, gan ādas īpatnībām.”

Stiprināties var, baudot tradicionālos ēdienus un dzērienus svētku sadaļā ”Dzintara latvieši krogos sēž”.

***

Atgādināsim, ka svētku laikā, 18.un 19.maijā, satiksmei ir slēgta Promenāde, kā arī vairākas tuvējās ielas, sākot no Jūras ielas līdz Ostmalai: Radio iela, Baložu iela, Stūrmaņu iela, Friča Brīvzemnieka iela un Kuģinieku iela no krustojuma ar Jūrnieku ielu. Satiksmei slēgtas būs arī Dzirnavu iela, Putekļu iela un Vēžu iela. Tāpat slēgta arī autostāvvieta pie koncertzāles ”Lielais dzintars”.

”Līvas ciema svētku” vārti svinētājiem būs atvērti šodien līdz septiņiem vakarā un svētdien, 19.maijā, no pulksten 11 līdz 15.

Foto galerija

44 komentāri

2019-05-18 16:12

Anete: Pastāstiet tie ,kas bijuši,kā tur ir..Vai forši ?

2019-05-18 16:30

Interesanti!: Vai varēja nopirkt piparkūkas?

2019-05-18 16:37

Ingrīda: Resnā ingrīda ku ku. Kā zelta zobi visi turās mutē pēc amata zaudēšanas vides mīļotaju klubiņā.

2019-05-18 17:43

Apse: Piparkūkas bija, un vispār ļoti patika))

2019-05-18 18:30

veccis: Visādu tūdiņu tirgošana un pirkšana - vecu cilvēku izklaide

2019-05-18 18:42

Mamma: Biju, iepirkos, paklausījos pūtēju orķestri, dziedātajus, dancotājus paskatījos, biju tērpusies tautiskā stilā un sajutos kā īstā gadatirgū! Man ļoti patika! Ja rīt neies zeme ar debesīm kopā, tad atkal iešu, kaut vai tikai paskatīties uz tiem uzņēmīgajiem meistariem, kas tirgo savus skaistos darbiņus! Malači!

2019-05-18 18:49

memmei: Pētertirgū ik dienas dažādi cilvēki tirgo savus darbiņus. Ej katru dienu un skaties līdz nelabumam. Pārsvarā tirgo nevajadzīgas fiņķekļuškas. Mirkļa emociju uzplūdā tādus nopērk un noliek mājās plauktā, lai ir kur putekļiem klāties. Tautas deju spriņģotāji pa skatuvi vienveidīgi, ar 100x redzētām dejām. z.b.jau. Bet pensionāriem patīk skatīties. Pārējiem neinteresē.

2019-05-18 18:51

Pircējs: Patiktu, ja nebūtu pilns ar tiem, kas tupa atnākuši un neko neskatās, nepērk... Iet tik, brīnās gaisā vai stāv uz vietas un neko nedara. Kārtējo reizi pilns ar suņu saimniekiem, un cilvēki ar riteņiem.

2019-05-18 19:01

tas Pircējam: Protams ka tādiem dzērājiem kurš piedzima jau četrdesmitgadīgs, kā tu domāts šis pasākums

2019-05-18 19:04

es: Man ļoti, ļoti patika! Tāda izvēle, pašu cepts, pašu brūvēts, pašu darināts un šūts! Cik daudz talantīgu, darbīgu latviešu! Danči, dziedāšana, visiem labs noskaņojums! Riktīgs gadatirgus, kādam tam jābūt.

2019-05-18 19:15

vai ingrīda: ir tā vecā tautu vecmamma ar tiem zelta zobiem?

2019-05-18 19:18

satraucies: Vai bija cepts kartupelis uz kociņa pa 2eur? Bez tā gadatirgus nav gadatirgus un festivāls nav festivāls!

2019-05-18 19:20

Ciska: Es ar tik apskatīt eju. Ievākt informāciju. Jo lielākā daļa preču ir smukumam un dārgas. Bet vai tam tas tirgus nav domāts? Sevi pareklamēt

2019-05-18 19:29

Edgars: Ļoti labs koncerts kamoliņu

2019-05-18 20:31

ha ha: Vai varēja nopirkt Grobiņā zagtās puķes

2019-05-18 20:38

upssss: Ei, bet kartupelis eļļā nebija:(

2019-05-18 22:28

Gigulis: Stulbi un pilnīgi garām svētki. Sen jau laiks tos izbeigt.

2019-05-18 23:31

Marijas tante: Balagāns un nekas vairāk. Tirgotāji tie paši, kas vienmēr, pilns ar visādiem sūdiem. Dejotāji kānu pagadās. Nesaprotu vispār vajadzību pēc šāda balagāna.

2019-05-19 01:35

Just: Nu cik var tirgot vienu un to pašu? Tagad laikam modes kliedziens,ka visas baigās puķu rotas taisa un tilla svārkus šuj,nu līdz vemienam.Tacu ko oriģinālu izdomājat,z.b. tas balagāns.

2019-05-19 05:44

lielais: Vis vecais nekas jauns,dejas visas tās pašas vecās,tirgotāji tie paši kas gadiem ,ar visādām nevajadzīgām lietiņām,kuras pēc nopirkšanas mājās krāj putekļus,nebija pat normāls saldējums bērniem ko nopirkt ,vajadzētu taču ,kaut ko jaunu,ir taču dažādi kori kas atbilstu šo svētku kritērijiem,kā arī orķestri ,bet organizētāji tik vālē gadiem vienu un to pašu ,un tik kā jaunumu lobē privāto teritoriju Juliānas pagalmu

2019-05-19 07:39

Hmm: Lai nu kas,bet mūžīgi īgni burkšķētāji tur ir bijuši kuplā skaitā! Gribat ko jaunu - nu,tad tik uz priekšu un veiksmi jums uzslavas cienīgā pasākumā! Radiet,domājiet un piedalieties! Pārgudri *irst māk katrs idiņš!

2019-05-19 08:09

Es: Foršs pasākums ar pozitīvu gaisotni.Cerams lietus neizjauks šodienas pasākumu.

2019-05-19 08:12

;kli;lk;;: Nīgrie gnīdas varētu nelīst te komentēt . Nebiji nemaz , nepatika, nu sēdi pie TV klusējot un skaties Mīlas viesuli .

2019-05-19 09:18

Biju: Skrīveru saldējums garšīgs,patika tirgotāju izvietojums,visa lielā burzma priekšplānā,feini!

2019-05-19 10:27

strādnieks: Tās cenas.... tās cenas.......... :(

2019-05-19 10:42

strādniek,: bet par savu darbu taču arī gribi pamatīgu cenu. Un uztaisi kaut vienu lellīti, tad redz;esi, cik gribēsi. Es jau arī saku, ka cenas lielas, bet ja man tas būtu jāuztaisa, tad noteikti saprastu to vērtību.

2019-05-19 12:35

neej: Nu tie, kam viss riebjas, neejiet taču tur savu žulti izvemt! Mēs dzīvojam LATVIJĀ, un mums ir savas dejas, savas dziesmas un savi amatnieki ar saviem latviskiem darinājumiem. Ja jums tas riebjas, brauciet uz Ķīnu, Indiju vai Āfriku - tur būs citādi.

2019-05-19 13:26

apmeklētāja: Eju katru gadu, kaut tikai paskatīties, paklausīties. Liekas, ka viens otrs aizvilkts aiz ausīm uz pasākumu pret paša gribu...

2019-05-19 15:40

emīls: Bija ļoti jauki.Tirgotāji malači un pasākuma programma ļoti patika.Uzlaboja garastāvokli.Liepāja ļoti pietrūkst šāda dzīvīguma un izklaižu.Gadatirgus kānākas.Diemžēl palasot dažus komentārus paliek žēl dažus Liepājas ieszīvotājus ,kurus pat šos nespēj pat mazliet iepriecināt..Ļoti skumja situācija un cilcēku kulturālā dzīve un izpratne..

2019-05-19 16:37

Riddick: Neapmierināto tirliņu bars . Ukraiņi labu vārdu jums izdomājuši -zradofīli!

2019-05-19 16:49

Guna Ziemele: Paldies fotogrāfam par jaukajām bildēm.

2019-05-19 17:39

Leģionāra dēls: Vecākā trimdas deju kopa - Kamoliņš no Līdas (ne Londonas) - labi nodejoja un Saulei Tuvāk labi koklēja & dziedāja. Bija ļoti patīkami pavadīt laiku tik pozītīvā gaisotnē.

2019-05-19 17:51

Zanekalnina: Pasakums patikams,bet parsteidzosi bija Tris siveni,kur pat pec 23 vareja nobaudit picas ar 50 procentu atlaidi.un ari patikama atmosfera,laipni apkalpoja.Paldies!Ta turpinat

2019-05-19 19:18

helmuts: Nu ir balagāns tā neko, pilnīgi suudi, pārsvarā, kur tur amatniecība vai māksla, kāda velna pēc tās fočenes prasa dalībniekiem, pieteikumu iesniedzot, ja neizvērtē? Tur jau neviena kārtīga meistara nav palicis. Vārdā nesaukšu, lai kādu tirliņu neapvainotu, bet zinu jo pazīstu gandrīz vai visus nopietnos meistarus Latvijā, arī Lietuvā un Igaunijā daudzus. Laikam lai piedalās jeb kurš ar jeb ko, ka tik maksā?

2019-05-19 19:24

Valim ingīdai.: Nu lielais valis ingrīda ir atgriezusies savā līmenī, tirgus variants. Vēl drīz jau siemites pie paģīša grauzīs. Kaut tu atrāk ..............

2019-05-19 19:40

Vija: Paldies organizatoriem! Bija daudz kā jauna un interesanta. Kārtīgi sapirkos labas un garšīgas lietas, kas ikdienā Liepājā nav nopērkamas.

2019-05-20 00:45

Smiekli nāk: No visiem tirgotājiem,īstu amatnieku bija uz roku pirkstiem saskaitami,bet diletanti pa pilnam. Organizatoriem būtu pienākums stingrāk izvērtēt,un izprast,ko nozīmē amatnieks,lai kaunu netaisa. Tagad katrs kurš rupji sakot mēslu taisa,ir amatnieks.

2019-05-20 07:22

hjhk: Žultainie lumpeņi vēl nevar nomierināties Gulēt ejiet laicīgi

2019-05-20 07:41

dalībniece: Cik var cepties? Tas ir slikti tas nav labi,bet pamēģiniet paši ,tad redzēsiet, cik tas ir viegli un bez darba.
Organizatoriem PALDIES!

2019-05-20 09:47

vecene: Līvas ciema svētkos es piedalījos no pašas pirmās reizes,tātad 16 gadus-,šogad 17-tā gadā mani darbi neatbilda koncepcijai,, it kā nebija arī vietas ,jo daudzi pieteikušies.Kāpēc koncepcijai atbilst mākslīgo puķu vainadziņi,tila svārciņi,uzpirktas cepures,,raganu rotas u.t.t.Kāpēc vietas pietrūka liepājniekiem,kuri netika pieņemti?

2019-05-20 14:30

šprote: šie bija jau 6-tie Līvas ciema svētki,kurus ar prieku apmeklēju un kārtējo reizi baudu jauko noskaņu kāda piemīt šiem svētkiem.protams,var piekrist,ka cenas nav zemas,bet vai nu viss pa kārtai ir jāpērk?varēja mūziku klausoties pastaigāt un mierīgā garā kādu sev tīkamu vai noderīgu lietu(kādu nenopirksi nekādā lielveikalā)iegādāt.man personīgi ļoti patīk šo svētku noskaņa,to kārtējo reizi baudīju un jau tagad zinu,ka nākošgad atkal noteikti apmeklēšu promenādi šajos svētkos.

2019-05-20 19:03

Izrādās,ka ir liepājnieki,kuri gadiem nevar: ciest šo pasākumu,bet dejas zina no galvas,meistarus pazīst,tātad,saīguši un nikni maisās visiem pa kājām ar savu neapmierinatību! Kāpēc jāatrodas tur,kur gadiem man riebjas?!Vienkārši neej!!! Man vienaldzīgs ir hokejs,nu un?Tur arī gadiem vienas un tās pašas ripas un nūjas,vai tāpēc vajadzētu nespēlēt?Tādēļ,ka vienai daļai neinteresē?Bet otrai daļai tak patīk.Katram savs!Cik stulbi ir vērtēt-tas man nepatīk,tāpēc tas ir slikti un nav vajadzīgs!Kaut kāda aprobežota ķeizariņa domāšana!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz