LPA notiks 1. starptautiskā zinātniskā konference sociālajā pedagoģijā
0
Piektdien un sestdien, 9. un 10. novembrī, Liepājas Pedagoģijas akadēmijā notiks 1.starptautiskā zinātniskā konference ”Sociālā pedagoģija: Izglītības un sociālās vides mijiedarbības sociāli pedagoģiskais aspekts”. Konferencē piedalās plašs Latvijas augstskolu, izglītības iestāžu sociālās pedagoģijas speciālistu loks, kā arī speciālisti no ārvalstīm – Dānijas, Norvēģijas, Somijas un Lietuvas.
LPA konferencē pārstāv un referātus lasa seši docētāji un visi maģistrantūras programmas ”Sociālā pedagoģija” 3. kursa studenti, bet kā diskusiju dalībnieki un klausītāji konferencē iesaistīsies citi sociālās pedagoģijas (visu kursu bakalaura līmeņa studiju) studenti. Kopumā konferencē plānoti 57 referātu priekšlasījumi.
Konferences darba grupās dalībnieki referēs un diskutēts par šādām tēmām – bērna adaptācija skolā, skolas sociāli pedagoģiskais darbs, bērnu ar īpašām vajadzībām integrācija skolā un sabiedrībā, profilaktoriskais darbs ar jauniešiem, sociālā pedagoga sadarbība ar vecākiem un sabiedrību.
Kā norāda konferences rīcības komitejas vadītāja pedagoģijas doktore Rita Ukstiņa, konference tiek organizēta, lai apzinātu un uzsvērtu sociālās pedagoģijas nozīmību pasaulē un Latvijā un veidotu starptautiskā pieredzē balstītu zinātniski teorētisko bāzi sociālo pedagogu profesionālajai praksei.
Andīna Okuņeva,
ISA daļas sabiedrisko attiecību speciāliste