Otrdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Lukašenko kritiķis Valērijs Cepkalo saskata potenciālu Liepājā

Liepājā pirmdien un otrdien viesojās viens no Baltkrievijas opozīcijas līderiem Valērijs Cepkalo, lai dalītos pieredzē par informācijas tehnoloģijas (IT) nozares attīstību mūsu pilsētā.

Lukašenko kritiķis Valērijs Cepkalo saskata potenciālu Liepājā
Valērijs Cepkalo uzskata, ka diskusija Liepājā veicinās gan SEZ, gan pašvaldību pārdomāt nākotnes investīcijas un pilsētas attīstību kopumā, liekot akcentu uz intelektuāli ietilpīgu ražošanu. (Foto: Egons Zīverts)
02.12.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

V. Cepkalo savulaik dibinājis un vadījis Baltkrievijas Augsto tehnoloģiju parku. Viņš izvirzīja savu kandidatūru Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, bet Aleksandra Lukašenko režīms tām vispār nepielaida, atsakoties V. Cepkalo reģistrēt.

“Kopā ar Liepājas domes pārstāvjiem iepriekš vairākkārt esam bijuši Minskā, apmeklējot arī Augsto tehnoloģiju parku, kas Baltkrievijā ir liels veiksmes stāsts, proti, faktiski no nulles 10–15 gadu laikā radīta industrija ar augstu eksportu. To visu redzot, veidojās pārliecība, ka šī joma straujāk un jaudīgāk jāattīsta arī Liepājā.

Šobrīd apstākļi sakrituši tā, ka Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei bija iespēja V. Cepkalo uzaicināt uz Liepāju, ko mēs arī izdarījām. Vēlējāmies parādīt to, kas mums Liepājā jau ir, kā arī uzklausīt viņa viedokli par nākamajiem soļiem, kas mums būtu jāsper,” klāsta Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis.

Vizītes laikā V. Cepkalo apskatījis pilsētu, tās industriālās teritorijas, apmeklējis atsevišķus IT jomas uzņēmumus, paviesojies Liepājas Universitātē, kā arī ticies ar pašvaldības pārstāvjiem. “Uzklausījām daudz labu viņa ieteikumu par darbiem, kas būtu izdarāmi tuvākajā laikā,” pauž U. Hmieļevskis.

“Ar Latviju, arī Liepāju, izskatām potenciālās sadarbības iespējas nākotnē, kas noteikti būs iespējamas, kad beigsies esošais politiskais režīms Baltkrievijā,” Liepājas žurnālistiem sacīja V. Cepkalo. Viņš atzīmēja, ka Liepāju apmeklējot pirmo reizi un šeit bijis interesanti uzzināt, kā pilsēta pārveidojusies.

“Zinām, ka šeit galvenais darba devējs savulaik bija Krievijas jeb Padomju Savienības kara flote un metalurģijas rūpnīca. Pēc tam, kad šie galvenie darba devēji aizgāja, pēc idejas pilsētai vajadzēja grimt depresijā. Taču es redzu un noteikti pastāstīšu saviem tautiešiem Baltkrievijā, ka tas nav noticis, minot Speciālās ekonomiskās zonas piemēru, ka šeit ienāk zviedru un dāņu investori, tiek ražotas iekārtas pasaulē lielākajai loģistikas kompānijai “Amazon”,” saka V. Cepkalo.

Viņš arī uzskata, ka Liepājai ir liels potenciāls attīstīti IT jomu, jo šodien, kad ir plašas iespējas strādāt un mācīties attālināti, daudzi speciālisti dod priekšroku samērā nelielām un vidēja lieluma pilsētām ar ērtu infrastruktūru, atpūtas un izklaides iespējām u.c.

“Tas ir mūsdienu pasaules trends. Pats galvenais ir šo pasaules tendenci uzminēt un pacensties tajā iekļauties,” viņš pauž.

Ņemot vērā autoritārā Baltkrievijas prezidenta A. Lukašenko oponentu vajāšanas, V. Cepkalo kopā ar ģimeni pagaidām pārcēlies uz Rīgu, kur mitinās jau pusotru mēnesi. Viņa viedokli par to, kā turpmāk risināsies situācija Baltkrievijā, vai A. Lukašenko no amata aizies pats un cik tagad pelna Baltkrievijas drošības spēki, lasiet intervijā ar V. Cepkalo kādā no “Kurzemes Vārda” nākamajiem numuriem.

27 komentāri

2020-12-02 06:54

Purvs !: Bez komentāriem !

2020-12-02 06:55

Uldis: Ja Uldis ķēries pie lietas, tad noteikti viss izdosies! Vīrs un vārds!

2020-12-02 07:21

виесис: я так понял, он приехал делится опытом, как свергать правительство???

2020-12-02 10:07

BLM demokrāts: Ar ko Vilnītis atšķiras no Lukašnko,
Abi kolhoznieki.

2020-12-02 10:26

идиотизм без конца: Ну вот,еще одна сволочь заехала в Лиепаю. Мусоросборник какой-то, Саввин,какая-то девка из Танцев,восторгающаяся убогой забегаловкой, теперь этот,позовите еще Навального!

2020-12-02 10:26

Juris Baismīgais: "Lukašenko kritiķis" - tā šim Liepājas viesim ir profesija vai amata nosaukums?

2020-12-02 10:29

K...: Lai tas ukrs brauc prom no šejienes un "meklējas" potenciālu kaut kur citur! Tracija, ka LV laiž iekšà visādus s.d.s !

2020-12-02 10:45

KKK: LIEPĀJAS POTENCIĀLS-??Vienīgi tad ,ja šim kritiķim tiek radīti ""siltumnīcas apstākļi""DDD
Un ja ir Lukašenko kritiķis,tad viennozīmīgi zadzis naudu no valsts .

2020-12-02 10:46

:(: Viņš ir putinists un rusofasists.

2020-12-02 11:22

jojo: Kur paliek karantina&

2020-12-02 11:25

Aivars Prusis: Divas reizes uz viena grabekla-nepiedodami ! Visiem piemirsies,kaa Ukrainas revolucionaaram nabaga Metalurgu tirgoja 😂👊👊👊

2020-12-02 12:06

lola: Nu, ja Lukašenko kritiķis, tad jau pats gudrākais cilvēks pasaulē var braukāt apkārt un dod padomus "bauriem" :))) Vienīgi žēl mūsu domniekiem uzspiež mērkaķoties šim politkorektumam līdz

2020-12-02 12:08

i: Es māku savu kompi upgraidot.

2020-12-02 15:01

Dersnis: ĪTē tehnoloģijas?
Tas vepris vispār prot U-boot uzinstalēt?
Sūda jampampiņš.

2020-12-02 16:23

Jaunliepāja: Man jau patīk! Visi dzīvēs abižotie un 5 kolonna apvienojusies! Tā turpiniet , tautai jāzina kas smird visvairāk!

2020-12-02 17:31

хахах: Правильно, нужно еще больше всяких изгоев, я думаю у нас в Лиепае нашлось бы и место для родни Гитлера и прочих звезд мира.

2020-12-02 17:37

z: Man patīka šī vieta : "tiek ražotas iekārtas pasaulē lielākajai loģistikas kompānijai “Amazon”"
Un ko ražo Liepājā priekš tā Amazon izņemot tos konveijerus? Un protams ir lētāk nopirkt to konveijeru no Latvijas, kur cilvēks ar saviem 800eiro vergojis, lai to izveidotu, nevis kaut kur Vācijā, kur tas pats cilvēks taisīs tādu pašu konveijeru ar 4 reiz lielāku algu.
Rekur Rumānijā un Bulgārijā arī ražo visādas iekārtas priekš "Bosch" un tas padara valsti labu un attīstītu?

Tas drīzāk nozīmē to, ka te ir lēts darba spēks un tas dānis, zviedrs vai vel kāds labāk samaksās tos 800 eiro un pieprasīs tādu pašu kvalitāti kā pie sevis par pavisam citam cenam.

2020-12-02 17:49

Mācītājs Māris: Labdien, es nemāku uzinstalēt U-boot, esmu jampampiņš. Kas man jātaisa Amazonam par 800 rūpijām mēnesī lai OMON mani neatrastu un nenosistu?

2020-12-02 18:53

Jaunliepāja: виесис, идиотизм без конца, хахах ! Вы что, c дуба на кактус рухнули? Надо лечить задную часть , иначе мозг буксует!

2020-12-02 19:35

Tautas komisārs: Jaunliepāja un līdzīgi prātā apdalītie var atkal smirdēt.
Nu atbraucis viens izlecejs un kas? Tas, ka vinš ir pret A. Lukašenko nozīmēka te vinš ir vajadzīgs un labs?

2020-12-02 19:52

Jaunliepāja: Tautas komisār! Tu jau savu nodevēja dvēseli esi parādījis sen. Laikam tomēr esi saistīts ar,, padomijas '' asiņainajiem noziegumiem! Tautas komisars-smiekli nāk? Tad jau drīzāk padomju revanšists. Kaut gan nosaukumā atšķirība nav liela, pēc būtības!

2020-12-02 20:23

Nejo: Un es brīnos kā tauta tikusi pie tik raibas Saeimas. Te nu ir tautieši... Smagi lasīt jūsu dziļo domu graudu. Tik prasti un zemiski. Nebrinos ka joprojām te ir lētā darba spēka valsts, ar tik daudz personām kuru pelēkā viela attīsta labi ja zilbes kā ēst, pāroties, gulēt, stenet uz poda un fiziski strādāt.
Padomājiet ko vēlaties pavēstīt, pirms rakstīt savas gudrības!
Man kauns par šādiem tukšiem un nederīgiem komentāriem. Suņi rej un karavāna....

2020-12-02 20:23

Tautas komisārs: >Jaunliepāja
Tavā palātā Dartas ielas galā ir pieslēgts internets laikam, lai par ko ir raksts, kaut kas aprobežots ir jāiesmird.
Nezinu ko tavu prāt esmu nodevis, bet tu nodod tikai tukšās pudeles laikā kad tevi palaiž ārā no durkas.

2020-12-02 20:47

Jaunliepāja: Jā pilsoni komisār, var būt tomēr nepilsoni komisār! Ja tu es tik glups, ka dzīvojot Latvijā tu vari ,,apkakāt'' valsti un aizstāvēt revanšistus-šovinistus, kas vēlās veco padomju kārtību, tad jau Tev ar domāšanu viss kārtībā. Tikai tas liecina ka Tu esi aģents, kas strādā svešas valsts labā! Tu jau gribētu ka te valda ,,stiprā roka''. Atkal varētu 1/3 Latvijas izsūtīt uz Krievijas plašumiem!

2020-12-02 21:25

arī interesanti..: vienkārši izbrīna fakts,ka šeit at.bbrau...-.bēg tādi,kas Lukašenko šausmīgajā režīmā!!! ....ir guvuši panākumus savā jomā,tātad viņiem tur bija viss pieejams,lai attīstītu savu biznesu un zināšanas tādā līmenī,ka šeit mūsējie ostnieki te tagad prasītu viņu padomu un sadarbību,jo mēs šeit ,Eiropā,neesam ne tik gudri,ne rīcībspējīgi ,lai savu valsti paceltu....ha ha ha! “Zinām, ka šeit galvenais darba devējs savulaik bija Krievijas jeb Padomju Savienības kara flote un metalurģijas rūpnīca. Pēc tam, kad šie galvenie darba devēji aizgāja, pēc idejas pilsētai vajadzēja grimt depresijā. Taču es redzu un noteikti pastāstīšu saviem tautiešiem Baltkrievijā, ka tas nav noticis,, tam jau nepateica,ka visi sakrāmēja čemodānus un izklīda pa Pasauli plašo! tagad meklē no bijušajām pad sav republikām strādniekus,jo viņi vismaz strādās šeit par grašiem šobrīd!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz