Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Mācību gada pirmajā dienā iepazīstina ar ārpusstundu iespējām

Mācību gada pirmajā dienā iepazīstina ar ārpusstundu iespējām
Foto: Ruslans Šuļga
02.09.2019 14:19

liepajniekiem.lv

Uz apmēram 60 dažādiem pulciņiem bērnus un jauniešus jaunajā mācību gadā gaida Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs (LBJC). Nodarbības sāksies jau šonedēļ.

Mācību gada pirmajā dienā, 2.septembrī, sarīkojumā ”Vēl viens jaunais gads” Rožu laukumā trīs stundu garumā LBJC pedagogi ar audzēkņiem rādīja savu veikumu un iepazīstināja interesentus ar iespējām, kādas piedāvā visas četras LBJC struktūrvienības – ”Vaduguns” Kungu ielā 7, ”Laumiņa” Krūmu ielā 29, ”Spārni” Olimpiskajā centrā Brīvības ielā 39, Jauniešu māja Kungu iela 24.

Kāds skatītājs bija vienkārši garāmgājējs, cita ģimene bija ieradusies tāpēc, ka pirmā skolas diena ir svētku diena un tajā atnākt uz Rožu laukumu jau ir tradīcija, bet vēl citi mērķtiecīgi interesējās par dažādajiem pulciņiem, izmantoja iespēju parunāties ar skolotājiem un uzdot jautājumus, tostarp arī: ”Cik tas maksā?” un saņemt atbildi: ”Smieklīgi maz!” Kādā gadījumā – 2 eiro, bet citā – 4 eiro par nodarbībām mēneša ritumā.

Gunta Riekstiņa vada Makšķerēšanas skolu – tai ir jau desmitais gads. Kam māca? ”No tāda bērna, kurš var noturēt makšķeri, līdz pilngadīgam. Aiznes mājās lomu, iemācās noķert zivis, tīrīt zivis, sakopt makšķeri, būt dabā, makšķerēšanas noteikumus,” pastāsta G.Riekstiņa. Reiz tieši pirms Mātes dienas bērni saķēruši labi daudz brekšu. Iznākusi Mātes dienas dāvana – iztīrītas zivis, atlika tikai cept!

Bet robotikas skolotāja Kitija Kuduma māca konstruēt un vadīt robotus – ”tātad programmēšanu”, skaidro skolotāja. ”Vidusskolēni reizēm mulst, saka, šis taču ir lego! Bet tas ir tikai ārējais izskats, svarīgākais ir tas, ka mēs robotus programmējam.” K. Kuduma vada trīs ar robotiku saistītus pulciņus. Reizēm zēni brīnoties, ka robotiku māca sieviete. Bet tā ir interesanta joma katram, uzskata pedagoģe.

Rožu laukumā robotiņu ar pulti mēģina vadīt ceturtās klases skolnieks Vladislavs. Viņa mamma Olga Šurina stāsta: ”Mēs jau pulciņu izvēlējāmies – peldēšanu.” Zēns 1. klasē mēģinājis apmeklēt robotikas pulciņu, bet neveiksmīgi, iespējams, pārāk slikti toreiz vēl zinājis latviešu valodu. Varbūt jāmēģina tagad? Interese ir – spriež mamma.

Bet 6. klases skolniece Kerija Zāģere apstājusies pie apģērba dizaina pulciņa galda. Meitene ir šuvusi drēbes māsas lellei. Kerija atzīst – šis pulciņš viņu interesē gan! Ja tikai varētu atlicināt laiku, jo ”man jau ir dejas”, skolniece saka. Skolotāja Irma Freimane dedzīgi stāsta, ka pulciņā ”šujam visu, kas nekustas”. No kažoka somu, no mammas svārkiem blūzi. Bērni ļoti ātri iemācoties valdīt šujmašīnu.

Šis pulciņš derot tiem, ”kas grib būt oriģināli, atšķirties no citiem”. Bet Andris Dzērve vada Citādu lietu darbnīcu. Galdnieka darbi interesējot daudzus, ”jūs arī varat nākt,” skolotājs saka ”Kurzemes Vārdam”. Savukārt uz skatuves un pie tās darbojās muzicējošie audzēkņi – dziedātāji, spēlētāji un dejotāji.

LBJC pagājušajā mācību gadā bijuši apmēram 4200 audzēkņi vecumā no trim līdz 25 gadiem. ”Pamats šajā mācību gadā paliek tas pats. Aicinām nākt un darboties! Šajā mācību gadā mums galvenais būs labi sagatavoties nākamajiem skolēnu dziesmu un deju svētkiem,” pastāsta LBJC vadītāja Ineta Klāsone. 

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli