Svētdiena, 5. jūlijs Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mājās ar padarīta darba sajūtu. Jūrnieki atgriežas no NATO misijas

Mājās ar padarīta darba sajūtu. Jūrnieki atgriežas no NATO misijas
Foto: Egons Zīverts
19.12.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Vakar Liepājas ostā no NATO misijas atgriezās Latvijas Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģis M-06 “Tālivaldis”, kas 1.augustā pievienojās NATO 1.pastāvīgajai jūras pretmīnu grupai. Kuģa apkalpi svinīgi sagaidīja eskadras vadība, kā arī tuvinieki un draugi.

“Tālivalža” komandieris komandleitnants Deniss Jeļcovs laikrakstam pēc atgriešanās Liepājas ostā vispirms uzsvēra paveikto darbu, proti, četrarpus mēnešu laikā esot atrastas 29 Pirmā un Otrā pasaules kara mīnas, no kurām 21 neitralizēta.

“Tas ir ievērojams skaitlis, ja ņem vērā, ka iepriekšējās šāda veida operācijās parasti iznīcinātas ne vairāk kā padsmit,” komandas veikumu atzinīgi novērtē arī eskadras komandieris komandkapteinis Gvido Ļaudups.

Kuģojot pa Baltijas un Ziemeļjūras ūdeņiem, “Tālivaldis” kopā piestājis 14 ostās. “Primārais uzdevums nokāpjot no klāja bija papildināt degvielas un pārtikas krājumus, taču bija arī nedaudz laika apskatīt citu valstu pilsētas. Norvēģijas krastos pacīnījāmies arī stiprāku vētru – viļņu augstums sasniedza četrus metrus. Tās 12 stundas bija smagākas tiem, kam jātiek galā ar jūras slimību. Taču, kā redzat, ar apkalpi viss ir kārtībā,” pastāsta D.Jeļcovs, kuram šī bija pirmā šāda veida operācija kuģa komandiera amatā.

“Vienmēr jau gribas būt mājās pie tuviniekiem, taču tāds ir mans darbs un es daru to, kas man patīk. Ģimene respektē un novērtē. Tagad priekšā svētki, kurus varēsim pavadīt kopā, un pēc tam jau atkal viss sāksies no jauna,” teica D.Jeļcovs, piebilstot, ka visgrūtākais parasti esot pirmais un pēdējais mēnesis jūrā, jo sākumā jāaprod ar apstākļiem, bet misijas beigās jau sāk gribēties skaitīt dienas, cik palikušas līdz atgriešanās mājās.

“Ceļu uz mājām sākām pirms divām dienām no Dānijas ūdeņiem un kopumā veicām 470 jūras jūdzes jeb 900 kilometrus. Aizķeršanos nebija, taču Liepāja gan mūsu sagaidīja ar stipru vēju, tādēļ laicīgi pietauvojāmies ostā.”

No Kuģa klāja nokāpjam ar siltiem apskāvieniem un bučām savu dzīvesbiedru Uldi Bērziņu sagaidīja arī Kristīne Cābele. “Ar savu draugu iepazinos pirms četriem gadiem. Toreiz viņš devās savā pirmajā šāda veida misijā. Tā kā sagaidu Uldi jau otro reizi. Mūsdienu tehnoloģijas viņa prombūšanu padara emocionāli vieglāku, jo visu laiku iespēju robežās bijām, tā teikt, uz sakariem. Protams, ka gribētu, lai viņš visu laiku būtu man blakus, taču tāds ir darbs un esmu lepna par to, ko Uldis dara,” pastāsta Kristīne.

“Varētu pat teikt, ka mājās esmu atgriezies īstajā laikā, jo mana draudzene gaida bērniņu, kurš pasaulē nāks martā. Protams, ka puika – citādi nemaz nevarēja būt,” sacīja U.Bērziņš.

Tāpat viņš atzina, ka pēc ilgākas prombūšanas atkal būšot jāpierod pie normāla ikdienas ritma, jo uz kuģa bijis jābūt nomodā te pa dienu, te pa nakti. “Sākumā būs grūti pagatavot ēdienu pareizā laikā, jo Ulda dienas režīmam pirmajās dienās izsekot ir grūti,” bilst K.Cābele.

Foto galerija

23 komentāri

2019-12-19 08:09

atkal: Atzinības raksti, medaljoni, beigts cūkas bērniņš. Vai tiešām ar tādu pompu jāsagaida parasti jūrnieki? Viņi dara savu darbu, saņem pieklājīgu atalgojumu, pat veselības aprūpi samaksājam par viņiem mēs. Vai kāda kauja uzveikta, ka tas viss nepieciešams?

2019-12-19 08:21

super: Malači!!!!

2019-12-19 08:28

to atkal: Atslābsti skauģi!
Tas te nav kā tev dīvānā pirst.

2019-12-19 09:23

prieks: Malaci,un prieks,un stiprs vejs,sagaidija,jo ta ir LIEPAJA

2019-12-19 09:30

Nu tad: Nu tad visiem trìszvaigžu ordeņus. Pamuļķīšu bariņš.

2019-12-19 09:48

Juhans: Iepriekšējā misijā uz kuģa notika kautiņš sieviešu dēļ. Kā bija šoreiz, kāpēc klusē?

2019-12-19 10:16

irmingers: Kas tā par vētru,4 m viļņi Ziemeļjūrā ir nekas!

2019-12-19 10:57

Pans: Jūrnieki atgriežas ar musulmaņu bārdas griezumu !!!

2019-12-19 11:44

Spox: Visi ar saviem nievājošajiem komentāriem, kas traucē jums iet dienesta? Dienat paši un izbaudāt Jūsu sauktos "labumus"....a aizmirsu resnus dīvāna pirdējus neņem, viņi dzīvo ar mammām un dzer dvuļas, kā arī zin visu par roku treniņiem....nožēlojami!

2019-12-19 12:00

Arita: Dzirdēju, ka mūsu jūrnieki Ziemeļjūrā esot cīnījušies ar milzu astoņkāji?

2019-12-19 12:09

Zekss: Te tādi deģenerātu komentētāji novākušies...

2019-12-19 12:17

Kautiņš: bija Māras dēļ? kā parasti ...

2019-12-19 12:26

problēma?: Tātad - uz katras tupeles, kas dodas misijās, nepieciešams pietiekošs Māru skaits, lai nav jādalās.

2019-12-19 13:58

liekēži: Tiem kas te noliek jūrniekus ir mežonīgs caurvējš smadzenēs

2019-12-19 14:51

amatnieks: foto ar sivēniem izskatās atbaiidoši

2019-12-19 15:14

Obi Wan Kedopey: @Arita
Pareizi dzirdeji. Ne tikai cinijas ar astonkaji, bet nokera to un uzpina prieviti no kajam. Ta lai parejie zin,ka ar musejiem joki mazi.

2019-12-19 19:44

dūre: tad nu gan varoņdarbu paveikuši

2019-12-19 20:43

Trīne: Dzirdēju ka šie cīnījās ar Karību jūras pirātiem. Un uzvilka uz mieta nāru. Malači.

2019-12-20 05:32

Lt.Šveiks: Jūrnieku sievas ir labākās.kad vīri aiziet jūrā...

2019-12-20 08:04

malachi: ja ja malachi!:):):) ваши жены здесь не скучали!:):):)

2019-12-20 21:37

Praktiskais: Kādā jūrā. Viņi 2/3 no t.s. misijas pa dažādām ostām slaistijās dzerdami.

2019-12-21 14:24

latviesi: Beidziet riet uz savu tautu,visi ir cilveki,un darbus dar ka vajag,,pilna liepaja ir ar narkomaniem,zagliem,,dzerajiem,,,beidziet melnot,,jus pasi latviesi,kauns,kad lasam,,malaci,lai sarga,lai strada,palieciet miera,,,AMEN

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz