Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mājokļu izīrētājus mudinās legalizēties

Mājokļu izīrētājus mudinās legalizēties
Foto: Egons Zīverts
16.09.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepāju piektdien, 13.septembrī, reģionālajā vizītē apmeklēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kā arī viņas vietnieks muitas jomā, VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls, lai ar pilsētas domes vadību pārrunātu uzņēmējiem un iedzīvotājiem aktuālos jautājumus nodokļu jomā.

Ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnītim, viņa vietniekiem un pašvaldības izpilddirektoru VID vadība spriedusi par datu apmaiņu.

“Mēs arī domei pasniedzām kopsavilkumus par Liepājā nodokļu maksātājiem un parādniekiem, lai pašvaldībai būtu lielāks priekšstats par to, cik liels atalgojums tiek maksāts konkrētos uzņēmumos. Liepājas pašvaldībai ir interese par vēl lielāku datu apmaiņu, tāpēc mēs no savas puses darīsim, ko varēsim,” pēc tikšanās “Kurzemes Vārdam” pastāstīja VID ģenerāldirektore.

Tāpat ar pašvaldības vadību apspriest jautājums par īpašuma izīrēšanu, par ko ne visi maksā nodokļus.

Abas puses vienojušās Liepājā tuvākajā laikā rīkot semināru, lai izskaidrotu, ka mājokļa izīrēšana ir saimnieciskā darbība un, cik lieli nodokļi šajā gadījumā būtu jāmaksā.

“Liepājā šis jautājums ir aktuāls, īpaši vasaras sezonā un šī joma ir jāsakārto. Ne tikai Liepājas dome, bet arī Latvijas viesnīcu un restorānu asociāciju norāda, ka tā ir negodīga konkurence, proti, vieni maksā nodokļus, citi nē. VID izmanto dažādas metodes, lai kontrolētu, vai par īzīrējamo mājokli tiek maksāti nodokļi, piemēram, sazinoties arī ar naktsmītņu rezervēšanas pakalpoju sniedzēju “Booking”. Ja mēs šīs pārbaudes koncentrētu vienā pašvaldībā, piemēram, Liepājā, tad ātrāk arī sasniegtu redzamus rezultātus,” pauž I. Jaunzeme.

Vizītes laikā Liepājā pārrunāts jau vairākus gadus lolotā iecere par muitas kontroles darba uzlabošanu Liepājā, izveidojot efektīvu muitas kontroles punktu līdzās ostai. Abas puses vienojušās, ka šis projekts ir jāaktualizē.

23 komentāri

2019-09-16 07:32

Raimis: Tūlīt sīkburžuji sāks bļaut par to kā viņiem dara pāri.

2019-09-16 08:14

Es: Tev, skrandainim, skauž :D

2019-09-16 08:53

Nodokļi: Varam jau runāt ko gribam, taču neapgāžama ir patiesība, ka izīrētājs iegūtos līdzekļus izlietos sakarīgi, par visu maksājot jau uz preču vai pakalpojumu jau uzlikto nodokli. Legāli izīrējot telpu, papildus radušos nodokli kā īres pieaugumu maksās īrnieks taču, bet šie līdzekļi vēl daudzu gadu garumā pazudīs mākslīgajā birokrātisma gaiteņos un nevajadzīgo darbinieku algu kontos

2019-09-16 09:25

Jakutīnc: Tieši tā, ja izīrētājs nepirks aifounus un televizorus, un pārsālītas mašīnas - nauda paliek Latvijā.
Jaunzeme labāk varētu padomāt kapēc veikalos tik maz Latvijas prece nopērkama.

2019-09-16 09:26

Mirdziņš: Nekādā gadījumā līgumus neslēgšu ar izīrētāju. Tikko nesamaksā, varu īrnieku izmest ārā! Ja ir līgums, tas nav tik vienkārši izdarāms un izīrētājam tās ir klapatas. Ja grib līgumu, sarunās nemaz neiesaistos. Lai iet meklēt īpašnieku-duriku, kurš slēgs līgumu!

2019-09-16 09:47

solo: Ceturtā daļa iedzīvotāju dzīvo uz nabadzības sliekšņa. Neapliekamais minimums ir zem jebkādas kritikas un, secīgi, nodokļu slogs milzīgs. Tai pat laikā valsts (un pašvadību) pārvaldes darbinieki peldas kā nieres taukos un bauda mums neredzētas extras - veselības apdrošināšana, atvaļinājuma pabalsti (papildus atvaļinājuma naudai), ikmēneša piemaksas un prēmijas...
Kamēr tas tā ir, es 100% atbalstu iepirkšanos bez čeka un ar izpratni raudzīšos arī uz izīrētājiem bez līguma vai, vismaz, bez valsts rīkļurāvēju iesaistes!

2019-09-16 10:11

to Mirdziņš: Jā, nesen rādīja BezTabu, ka izīrētājs izmisumā, jo nekaunīga ģimenīte 2 gadus nemaksā ne īri, ne komunālos, demolē dzīvokli, bet izlikt viņus pirms līguma termiņa beigšanās bez tiesas sprieduma nedrīkstot.

2019-09-16 10:36

beidzot: Nu tad beidzot!Lai beidz prasīt milzīgaas summas par īrešanu ..piedāvājot neatbilstošus apstākļus.grib lai maksā nodokľus!!!

2019-09-16 10:51

zzxp: tante no sākuma varētu ieviest kārtību savā kantorī.

2019-09-16 11:10

Aivisaaa: Hallo, ja izveido pareizu īres līgumu, ari pēc mēneša īrnieku var izmest ārā :)

2019-09-16 12:12

Q: Beidzot tos KURKUĻUS sāks uzvaktēt! Domāju, ka daudziem IR un BŪS ko teikt!

2019-09-16 12:17

Kaspars: Vienīgi ko VIDAM un Jaunzemei, var parādīti ir pigu zem deguna ! Cik var slaukt tautu, vai tiešām nepietiek ? Par algas paaugstināšanu, Liepājā , gan neviens nerunā, tikai slauc, neko citu nemāk darīt !!!

2019-09-16 12:26

dfnb: Mudinās atdot SAVU naudu !

2019-09-16 12:33

Es tikai smejos: Varat, raudāt, solīt un zvērēt nemaksāt. Ja šie nopietni pieķersies lietai, tad sāks ar sodīt tos kas nemaksā nodokļus. Tad varēsiet izbaudīt procesu un paraudāt komentāros.

2019-09-16 13:39

eh.uk: Vņia zina cik maksá dzívokļa remonts. Saimnieki varétu maksát nodokļus par uzkopašnu. Darbs taču. un kad dzivoļli stāv tukši, bet kom. jāmaksā.

2019-09-16 16:07

čiks vien: Ikviens ierēdnis, valsts pārvaldes darbinieks algu nevis nopelna, bet saņem. No nodokļu maksātāju naudas. Neviens ierēdnis nerada pievienoto vērtību. Atšķirībā pat no nelegāli nodarbinātā, kurš varbūt spiež ābolu sulu... Ierēdnis pēc definīcijas ir parazīts, kurš veģetē uz strādājošo kakla. Un lai būtu kā būdams, Latvijā šie veģetējošie parazīti ir tik daudz, kā suņam blusu. Un šie parazīti ir pamanījušies tērēt nodokļu maksātāju naudu uz nebēdu.

2019-09-16 16:31

jriiitis: Ar likumu uzliek taisīt bankā atsevišķu kontu, kur automātiski novelk nodokli. Tā arī īrnieks zinātu ka no viņa naudiņas omītei pensija tiek!

2019-09-16 17:22

rakaris:): cepums ViD tantei par humoru :DD!!

2019-09-16 20:26

rīma: Es mudinu vispirms legalizēt un saukt pie atbildības tos, kas izrijuši valsts sili

2019-09-16 22:11

vienkārši: Par maz ir izdirsti mūsu nodokļi?Jūs palīdzējāt to īrēto dzīvokli nopirkt?Gribat tikai slaukt,bet visam taču ir kaut kāds mērs,

2019-09-16 23:24

Saimnieksa: Te pat zirgam jāsmejas, es ar savu īpašumu daru ko gribu, kad gribu un kā gribu un nauda pienākas tikai man vienam.

2019-09-17 18:58

Vai: Samērība būs starp to , cik jāiegulda dzīvokli pērkot un remontējot un ienākumiem ? Un cik vienkārši būs sakārtot saimnieciskās darbības papīrus ?

2019-09-17 19:21

es -1: Liepāja ir izmirusi pilsēta-tā teica lietuviešu tūristi, kuri atgriežas vairākus gadus šeit atpūsties...tik daudz aizbraukušo cilvēku un tukšo dzīvokļu. Daļa īrnieku maksā tikai komunālos, lai ārzemēs strādājošiem nebūtu tos jāmaksā, jo daudziem jāuztur palikušie tuvinieki.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz