Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Makšķernieki zemajā startā pirms līdaku sezonas

Makšķernieki zemajā startā pirms līdaku sezonas
Pagājušā gada 1. maijā Durbes ezers bija ļoti dāsns – makšķernieki tajā noķēra vairākas trofejas, lielākā bija apmēram astoņus kilogramus smaga līdaka.  (Foto: Santa Brāle)
28.04.2020 06:00

 Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Ja daudzu citu izklaižu norisē Covid-19 pandēmija ieviesusi korekcijas, tad 1. maiju makšķerniekiem neviens nav atņēmis. Kaut arī piesardzīgāk, taču copmaņi tik un tā steigs atklāt līdaku sezonu, kura allaž bijusi svēta un īpaša. Šajā dienā plēsoņu tīkotājus nebiedē ne stiprāks vējš, ne lietusgāzes, pat ne dusmīgāks sievas skatiens, izdzirdot, ka vīrs naktī jau grabinās pa māju, gatavodamies nozīmīgajai copei.

Atkal ar dziesmu?

Tie, kas pērn līdaku sezonu atklāja Liepājas ezerā, droši vien atceras, ka tajā valdīja pamatīga dzīvība – bija vismaz 200 laivu un vairāki simti spiningotāju, kuri zaļsvārces kacināja dažādos veidos. Visspilgtāk, protams, atmiņā palikusi mūziķa Ainara Pūpola metode, kurš savu 1. maija piepildījumu panāca ar dziesmu. Spēlējot ģitāru un velcējot, viņš pamanījās noķert divas piecus kilogramus smagas līdakas. Turklāt ar savu radošo piegājienu A. Pūpols raisīja pozitīvas emocijas arī citos makšķerniekos.

Pērn kopā ar mūziķi vienā laivā bija arī Ēriks Jansons, kurš “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka doma atkārtot kaut ko līdzīgu esot arī šogad. “Vēl ar Ainaru līdz galam neesam vienojušies par 1. maiju. Vīruss jau nekur nav pazudis, un piesardzībai jābūt. Taču divi cilvēki vienā laivā drīkst atrasties, un, domāju, gan jau viss atkal notiks. Spiningošanas sezonas atklāšana manā skatījumā ir tāda nopietna un vienlaikus nenopietna makšķerēšana. Copmaņi vēlas atrādīt savas jaunās, nopucētās laivas un makšķerēšanas rīkus. Loma tīkotāju parasti ir daudz, un motoru trokšņi zivis sabiedē, tomēr, cik atceros, 1. maijā vienmēr izdevies kaut ko noķert,” pastāsta Ē. Jansons, uzsverot, ka līdaku sezonas atklāšana ir svētki visai makšķernieku saimei.

Ē. Jansonam jau daļēji ir skaidrs copes plāns: “Sākumā droši vien mēģināšu ar 6,5–7,5 centimetrus garu gumijas zivtiņu, man ir balta ar zilu muguru. Ja nekas nekodīsies, tad mainīšu stratēģiju un likšu lietā savus paštaisītos rotiņus. Lai tiktu pie loma, ezers ir jāpazīst. Ja standarta vietās zivis netrāpās, tad jāmeklē vairāk gar malu, tuvāk krastam. Zāļu puduros var atrast kādu acīti un mēģināt trāpīt tur. Šādi vismaz kādu mēra līdaciņu noteikti vajadzētu dabūt.” Viņš arī atklāj copes vietu, kura praktiski nekad nepieviļot, – Reiņu gals pie ietekas Bārtā. “Tur vienmēr līdakas nārsto un arī pēc tam kādu laiku uzturas.”

Vēl Ē. Jansons piebilst, ka pirms 1. maija noteikti nevajadzētu ēst zivis. Tās pašam jānoķer un jāpārnes mājās. Tāpat jādomā pozitīvas domas, ka cope būs laba, jo sapņi taču piepildās.

Lai noskaidrotu, kāda ir šābrīža situācija Liepājas ezerā, dažas dienas pirms sezonas atklāšanas laikraksts aprunājās ar biedrības “Liepājas ezeri” pārstāvi Ēvaldu Urtānu. Viņš sākumā ieskicē notikušās pārmaiņas: “Pirmkārt, vēlos atgādināt, ka ezeram un Tirdzniecības kanālam atkal ir vienota licence. Otrkārt, nedaudz ir palielināta makšķerēšanas atļaujas cena par dienu (maijā – 6 eiro, pārējā laikā – 5 eiro). Vasaras sezonas un gada licences cena palikusi nemainīga.”

Pēc Ē. Urtāna teiktā, siltās ziemas dēļ līdakas šogad iznārstojušas agrāk un liela daļa zivju jau pirms sezonas atklāšanas ir aizpeldējušas jūrā. “Pēc pēdējām laika prognozēm, 1. maijā tiek solīts stiprāks vējš no jūras puses. Ūdens līmenis ezerā šobrīd ir kādi 20 centimetri virs vidējā, un pozitīvi arī tas, ko novēroju, proti, Ezermalas ielā ielaidu ezerā laivu, un braukšanas laikā nevienu reizi dzenskrūve nepieskārās pie grunts un tajā nesapinās arī zāles.”

Zupu šogad nevārīs

Iecienīta makšķerēšanas vieta spiningotājiem tieši maijā ir arī Durbes ezers, kur iepriekš ik gadu notika neoficiālas sacensības un lielākās zivs īpašnieks varēja tikt pie balvas. Bija padomāts arī par makšķernieku vēderpriekiem – uz vietas tika vārīta zivju zupa. “Šogad valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ tā visa nebūs. Taču makšķernieki tāpat varēs braukt un ķert līdakas. Būs citādāk, bet pats galvenais process jau paliks nemainīgs,” pastāsta biedrības “Sabiedriskā vides pārvalde Durbe” vadītāja Santa Brāle.

Pagājušajā gadā sezonas atklāšana Durbes ezerā bijusi ļoti ražīga – noķerta astoņus kilogramus smaga līdaka un vēl vairākas trofejas. “Mums makšķernieki zvana un jautā, vai saistībā ar Covid-19 nav aizliegts makšķerēt. Spiningot jau drīkst, bet jāatceras, ka šogad trīs cilvēki atrasties vienā laivā nevar, ja vien copmaņi nav no vienas mājsaimniecības,” skaidro S. Brāle.

Durbes ezerā savu laimi meklēs arī vietējais iedzīvotājs Ainars Gruntmanis. “Šī vieta ir specifiska ar to, ka būtībā tajā spiningot var maijā un pēc tam tikai rudenī. Vasarā to neļauj ūdenszāles – ezers pārtop par tādu kā pļavu un pamakšķerēt ir ļoti grūti. Pašam man nav bijuši dikti lieli lomi, taču pamatīgas līdakas Durbes ezerā ir. To pierāda arī pagājušajā gadā noķertās zivis. Pērn tur ar laivu 1. maijā iebraucu kopā ar dēliem. Es vairāk stūrēju, un puikas pēc kāda laika paziņoja, ka nav vērts copēt, jo zivju neesot. Tad tēvs vienu līdaku noķēra un pierādīja pretējo,” stāsta A. Gruntmanis.

Viņš uzskata, ka makšķerēšana vairāk ir tāda loterija, veiksmes spēle. “Man kastītē ir ap 30 mānekļu, un esmu no tiem, kam patīk tos mainīt, – ja uz vienu neaiziet, lieku nākamo. Pārsvarā izmantoju gumijas zivtiņas. Tās ir vieglāk vadīt. Var jau nopirkt dārgus voblerus, taču katram māneklim ir sava spēle, kas jāizprot, citādi līdaku diez vai izdosies sakārdināt,” teic A. Gruntmanis.

Pietiek ar makšķerēšanas karti

Daudzu spiningotāju iemīļota un arī lomiem bagāta vieta ir Tāšu ezers, kurš no iepriekš minētajām ūdenskrātuvēm atšķiras ar to, ka tur nav nepieciešams iegādāties licenci – pietiks ar makšķerēšanas karti. “Tāšu ezeru var uzskatīt par vienu no makšķerniekiem draudzīgākajām vietām Liepājas pusē, jo šeit nevajag papildus iegādāties licenci, arī laivu noma ir par ļoti pievilcīgu cenu (5 eiro par dienu). Mums ir ap 20 laivu, kas pieejamas copmaņiem. Protams, ne vienmēr visiem pietiek. Taču cilvēku plūsma to ļauj diezgan veiksmīgi risināt, proti, kad kāds beidz copi, cits tikai sāk,” pastāsta biedrības “Tāšu ezers” valdes priekšsēdētājs Rolands Ekšteins, kurš 1. maijā arī pats cer paspiningot.

Copmaņi mēļo, ka pirms diviem gadiem tieši sezonas atklāšanā kādam veiksminiekam izdevies izmānīt no ezera desmit kilogramus smagu līdaku. “Par šādu faktu esmu dzirdējis, taču arī pērn bija lielas zivis. Vienu (ap septiņiem kilogramiem) noķēra mana meita Sanita, un bija vēl viena, apmēram tāda pati,” teic R. Ekšteins.

Ja pašam izdosies pamakšķerēt, tad Rolands vispirms mēģināšot līdaku sakārdināt ar zaļgandzeltenu gumijas zivtiņu. “Protams, jāskatās pēc apstākļiem – ja ūdens dzidrs, tad vairāk derēs tumšāks māneklis, ja duļķains, tad – gaišāks,” saka R. Ekšteins.

Šīs ir tikai trīs, iespējams, populārākās copes vietas, taču veiksmi var meklēt arī citur – Bārtā, Sakā un citās upēs.

Par to, lai netiktu pārkāpti pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi, gādās likumsargi. “Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes īpašumā ir divas laivas, ar kurām kontrolēs, vai tiek ievēroti noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos. Tāpat reaģēsim uz iedzīvotāju sniegto informāciju par likumpārkāpumiem, protams, arī saistībā ar ierobežojumiem, kas noteikti valstī ārkārtējās situācijas laikā,” sacīja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Uzziņai

Makšķerēšanas karšu un licenču cenas

Liepājas ezerā

 • Vienas dienas licence no 1. līdz 31. maijam – 6 eiro.
 • Vienas dienas licence no 1. jūnija līdz 30. aprīlim – 5 eiro.
 • Vasaras sezonas licence no 1. jūnija līdz 28. februārim – 11,50 eiro.
 • Gada licence – 20 eiro.

Durbes ezerā

 • Vienas dienas licence – 5 eiro.
 • Gada licence – 25 eiro.

Tāšu ezerā

(nepieciešama tikai makšķerēšanas karte)

 • Makšķerēšanas karte trim mēnešiem – 7,11 eiro.
 • Makšķerēšanas karte gadam – 14,23 eiro.

Avots: e-pakalpojumi.lv

4 komentāri

2020-04-28 10:56

ko?: Vai drīkstēs durt arī ar dakšu kā katru gadu, vai ir kādas izmaiņas? Nu tad, uz priekšu ! :)))

2020-04-28 13:50

Pans: Kad nēğu sezona sākas?

2020-04-28 17:34

Vilnis: Bāriņu ielā pērkot gada licence Liepājas ezerā kopā ar makšķerēšanas karti izmaksāja 3,6 eiro. Tas nav dārgi, manuprāt.

2020-04-28 21:13

ghjmfkkfk: ja ezeram ir licenze, tad nafig vel vajag to mekšķernieku karti

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz