Otrdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Mākslas skolas jaunbūve tikpat kā gatava

Mākslas skolas jaunbūve tikpat kā gatava
SIA "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktore Inga Auziņa priecājas par jaunbūves rudo toni, kurš vēl fasādes rūsinātā metāla plāksnēs mainīsies un organiski iesēdīsies pilsētas vidē – pārliecināta I. Auziņa. Z. Kirhners skaidro, ka rūsinātās metāla plāksnes šeit ir tikai ar dekoratīvu nozīmi. Rūsēšanas process turpināšoties līdz noteiktai stadijai un tad apstāsies. (Foto: Egons Zīvets)
18.08.2020 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) jaunās ēkas būvobjektā SIA “UPTK” strādnieki liek punktiņu uz “i”: skrūvē kopā vestibila grāmatplauktus, vietām slīpē askētiskās, kā vatmaņpapīrs gludās betona sienas. Pēc dažām dienām iebūvēs liftu. Šomēnes jāsaņem atzinumi par jaunbūvi no vairākām valsts institūcijām, un varēs sākties ēkas nodošana ekspluatācijā.

Vai mācību process modernajā jaunbūvē sāksies līdz ar 1. septembri, nevar apgalvot. Šī nav maza sabiedriska ēka, lēmums par tās nodošanu ekspluatācijā būs jāpieņem Būvniecības valsts kontroles birojam, un nav zināms, cik ilgs šis process būs, skaidro “UPTK” vadītājs Zigurds Kirhners. Viņš un LMMDV direktore Inga Auziņa labprāt izrāda jauno skolas ēku, kas papildinās ar mācību telpām blakus esošo vēsturisko sarkano ķieģeļu namu Alejas ielā. Līdz ar šo jaunbūvi apmēram 300 mākslas jomas audzēkņu mākslas un dizaina specialitātes apgūs Alejas ielas namos, savukārt Toma ielas ēkā turpmāk LMMDV audzēkņi mācīsies tikai vispārizglītojošos priekšmetus.

Jaunbūvē atradīsies Metālizstrādājumu dizaina un Koka izstrādājumu dizaina nodaļas telpas, juvelieru darbnīca, kompozīcijas klases, Interjera dizaina, Arhitektu nodaļas rasēšanas un projektēšanas klases, Multimediju dizaina un Reklāmas nodaļas klases. No Toma ielas ēkas uz Alejas ielas vēsturisko namu pārcelsies Tekstilizstrādājumu dizaina un Ādas izstrādājumu dizaina nodaļa.

Šī jaunbūve celtniekiem ir interesants projekts, apgalvo Z. Kirhners un “UPTK” projektu vadītājs Sandis Kirhners. Viņš teic: “Konstruktīvi arī bija ļoti interesanti – būve ir ļoti tuvu blakus mājai, bija jāierokas, kaimiņu māja jānotur.” Z. Kirhners atzīst: “Veiksmīgi tikām galā. Mums par projektu nerodas viedoklis, tikai ieraugot vizualizācijas. Šis objekts var patikt, var nepatikt. Ir jauni materiāli, fasāde ar rūsināto metālu. Gaiteņos jauninājums – grīdām mākslīgā betona “Ultratop”segums – spoguļgluds monolīts lējums pāri grīdai kā betons, 7 milimetru biezā kārtā.” Šāda grīda diez vai Liepājā vēl kur citur būs. Klājums – izturīgs, stāsta būvuzņēmuma vadītājs. “Sienās daudz eksponēts betons. Man patīk Andra Kokina projekti, viņš pats arī būvniecības procesā ļoti atsaucīgs. Telpas ļoti gaišas, klasēs akustikas slāpētāji, nodrošināta vides pieejamība.” Savukārt I. Auziņa slavē “UPTK” darba kultūru, rādot, kā pagaidām vēl gaiteņu grīdu sargā kartona apsegums, lai pārvākšanās laikā, mēbeles pārnēsājot, nekas netiktu atsists vai ieskrāpēts.

I. Auziņa neslēpj prieku, ka audzēkņi tagad telpās varēs izvietoties brīvāk un nebūs grūtību nodrošināt tik nepieciešamo Covid-19 riska dēļ saglabājamo distanci citam no cita. Plāno, ka jaunbūvē vienlaikus mācīsies 130 skolēnu, taču jauno ēku lietos pilnīgi visi mākslas un dizaina jomas audzēkņi. “Esam ļoti laimīgi par jaunbūvi. Pirms trīsdesmit gadiem, kad es vēl mācījos bērnu mākslas skolā, skolas direktors stāstīja, ka šeit būs piebūve mākslas vidusskolai, un pēc 30 gadiem ir arī,” stāsta I. Auziņa.

Ēka ir ļoti atturīga, mācību telpās ir gludas betona sienas, dominē balta, pelēka un melna krāsa. “Lai nodarbotos ar mākslu, videi, fonam ir jābūt ļoti tīram. Tāda tīra vide arī tagad audzēkņiem tiks piedāvāta. Ļoti askētiska. Tādā vieglāk ieviest atraktīvus elementus, mākslai jau vajag telpu. Telpas iegūs pilnīgi citu skatu, kad šajās auditorijās ienāks pasniedzēji, katrs ar savu stilu,” saka I. Auziņa.

Z. Kirhners rāda mākslīgā betona “Ultratop” grīdu – klājums ļoti plāns, ļoti izturīgs, otru tādu Liepājā diez vai izdosies atrast. (Foto: Egons Zīverts)

“Redziet, cik gaišas ir pagraba telpas – tajās atradīsies Koktēlniecības dizaina nodaļas darbnīcas,” rāda Z. Kirhners. Pagraba telpās ir dabiskais apgaismojums. Ventilācijas iekārtas nodrošināšot putekļu savākšanu ērtākam darbam. Pagrabtelpās būvnieki jau atļāvuši ienest skolas kokapstrādes piederumus un darbgaldus, jo jaunbūves dēļ visai mācību iestādei līdz septembrim ir jāpārjurģojas no vienām darbnīcām uz citām.

Jau ziņots – pērn novembrī tika parakstīts līgums ar SIA “UPTK” par LMMDV jaunbūves celtniecību Alejas ielā 18 par kopējo līgumcenu 1,985 miljoni eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Augšupejošais celiņš ved uz galveno jaunbūves ieeju. (Foto: Egons Zīverts)
Pagrabstāvā jau tiek iekārtota koktēlnieku darbnīca. I. Auziņa norāda – askētiskā vide ļoti piemērota mākslas darbu eksponēšanai un mākslas radīšanai. (Foto: Egons Zīverts)

21 komentāri

2020-08-18 08:26

Alā: Kāpēc ēka no ārpuses ir tik šausmīgi norūsējusi? Tas ir kāds efekts vai arī kāda kļūda? Pieejot klāt, liekas ka rūsa vnk tek.

2020-08-18 08:37

rrt: Izlasi rakstu!

2020-08-18 09:23

Ja!: Zigis takš teica, ka rūsēs, rūsēs un tad apstāsies (būs laikam sarūsējis pavisam). Tagad viss Liepājā rūsē.... un direktōre jau arī zina, kā tai rūsai pareizi būs būt!

2020-08-18 09:46

Nu bet: Izsmeļoši ,tik trūkst no kāda materiāla žilbinošais smaids .

2020-08-18 09:52

xt: Kārtējā metāla kārba, neviens vairs neprot būvēt skaistas ēkas, kā Jugend vai Boroko

2020-08-18 09:53

Taņa-koks: Ko tā leišu tačka tir dara?

2020-08-18 10:08

Opis VA: Vēl neesmu saticis nevienu no apkārtnes iedzīvotājiem kuram patiktu tā SLAVENĀ rūsas krāsa. Interesanti būtu redzēt to ēku, kurā dzīvo šīs ēkas projektētājs Dižmākslinieks. Labi ka Berči kungs neredz šo rūsas šedevru, viņš nabadziņš zārkā apgrieztos otrādi. Un izsaku līdzjūtību pretējās mājas iedzīvotājiem ,kuriem pa logu jānoraugās rūsas klucī.

2020-08-18 10:48

Tiešām: Tiešām tiks nodrošināti tie 2 metri?Vai tikai šajā ēkā?Un, kurš uzraudzības birojs pārbaudīs noslogotību un sanitārās normas tajā bijušajā bērnudārza ēkā, kurā notiek matemātika, valodas utt?Kas notiek ar Mūzikas skolas telpām?

2020-08-18 11:25

Vietejais: Jo debīlàk,jo skaistāk,māksla bļin

2020-08-18 14:24

Aculiecinieks: Auziņa gan laiž - pirms 30 gadiem mācījusies. Vai, vai! Bērnu mākslas skolā pirms 45

2020-08-18 14:50

Analfabēts: Smuki, gaumīgi, moderni - eksponētais betons - kaut vairāk tādas ēkas celtu. Rūsējošā fasāde - gaumes jautājums, protams. Man personīgi patīk - turklāt mākslas un dizaina skolai ļoti atbilstoši.
Daudz labāk par pēdējo gadu latviešu standartiņu keramzīts + vate + apmetums + krāsa (lūk tas gan ir drausmīgi)

2020-08-18 16:03

Kaimiņš: Pirmsākumos (projektā) tā ēka izskatījās divdaļīga. Tagad pirmā kārta? Kad otrā?

2020-08-18 17:30

Vienkāršais: Bļeeeģ! Cik drausmīgi un tizli cilvēki mums tomēr Liepājā. Tas par tiem komentāru autoriem. Nu ej,kaut ko dari ,strādā pilsētas labā. Bet te visi smirdīgi un nelabvēlīgi. Tāpat kā atsauksmes par jaunajiem tramvajiem. Pilnīgi kauns un gribas visus tos rakstītājus vienkārši ........ Paldies VISIEM,kas dara mūsu Liepājas labiekārtošanā. Visiem tiem negatīva rakstītājiem iesaku aiziet uz jūrmalu nomazgāties- no jums tiešām smird

2020-08-18 19:10

Vienkāršajam: aposti sevi un izlasi savu komentāru...tā smaķele taču nāk no tevis paša:)))

2020-08-18 20:24

....: ....Vienkāršais cenšas iekļauties ,,apkārtējā vidē,, :D

2020-08-18 21:36

skumjais: Ēka -atbaidoša. Pilsētas arhiteksts/mākslinieks nav pie pilna saprāta, ja pieļāvā mūsu pilsētu izspokot ar tādu briesmoni! Norūsējis monstrs. Pretējo māju iedzīvotājiem foršs skats pa logiem! Truli. Tik pat nožēlojami kā ēkas patreizējā direktrise. 2miljonus izdod par bezjēdzīgu , absolūti nevajadzīgu būvi laikā, kad pat medicīnas joma nav sakārtota.. Vai tad tas Liepājniekiem nav primārais? Kamēr Vilnītis vada pilsētu, redzu, ka viss iet greizi.

2020-08-18 22:01

Tavs vārds: Ielas, kuras atrodas blakus ēkai ,ar saviem ielāpiem un citām odziņām, izceļ šīs ēkas majestātiskumu.

2020-08-18 23:51

nu gan: Nebrīdi nelikās atbaidoša vai negaumīga.

2020-08-19 19:44

mūžīgi tavs: Ko tu neiztaisīsi par 4,5 miļjoņiem...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz