Trešdiena, 6. decembris Niklāvs, Niks, Nikolajs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nellija Ungure: “Man ir savi burvju vārdi, kurus izmantoju, kad uz grūminga procedūru atved kaķi”

Izdzirdot, ka kaķi var un pat vajag vest pie friziera jeb grūmera, lai sakoptu un izmazgātu kažoku, daudzi izbrīnā noteikti iepletīs acis. Latvijas Felinoloģiskās asociācijas “Felimur” valdes locekle un Liepājas filiāles vadītāja Nellija Ungure ir tas vienīgais cilvēks pilsētā, kura to dara profesionāli. To neuzņemas un nevar darīt kurš katrs.

Nellija Ungure: “Man ir savi burvju vārdi, kurus izmantoju, kad uz grūminga procedūru atved kaķi”
Ilustratīvs (Foto: Reba Spike on Unsplash)
Ilustratīvs (Foto: Reba Spike on Unsplash)
19.06.2023 06:00

liepajniekiem.lv

Vispirms jāparunājas

“Ar suni, kas pirmo reizi aizvests pie grūmera, var diezgan ātri vienoties par sadarbību. Ar kaķi tas noteikti nenotiks tik viegli un ātri,” daloties pieredzē, atzīst N. Ungure. “Ar kaķi ne katrs cilvēks spēj saprasties un sarunāties.

Man ir savi noslēpumi un burvju vārdi, kurus izmantoju, kad pie manis uz grūminga procedūru atved kaķi.”

Saimnieki mēdzot teikt, ka viņiem nekas nesanākot ar kažoka savešanu kārtībā, jo mīlulis to vienkārši neļauj, kož un skrāpē.

Meistare atklāj, ka vismaz stunda vajadzīga, lai viņa ar dzīvnieku iepazītos, paglāstītu, parotaļātos. Tikai pēc tam Nellija var ķerties pie darba, vispirms kažoku ķemmējot, pamazām atbrīvojot no atmirušajām spalvām un savēlumiem.

N. Ungure: “Daudzi joprojām nespēj pieņemt, ka mājas mīluļi kaķi jāmazgā tieši tāpat, kā mazgā suņus, – ar ūdeni un speciālu šampūnu. Tas ir ļoti novecojis uzskats, ka nav nekādas vajadzības visa viņa mūža garumā rūpēties par murrātāja kažoku.” Arī Latvijā nu jau pieejami daudzi profesionāli kopšanas līdzekļi (šampūni, balzami u.c.) speciāli kaķa spalvai.

Viens no Nellijas Ungures klientiem. Tikko atnests persietis.

Vēl viens maldīgs uzskats, kuru, balstoties savā ilggadējā pieredzē, Nellija noliedz: “Cilvēks domā – izvēlēšos kaķi ar īsu spalvu. Par tādu būs daudz vieglāk rūpēties.” Patiesība tāda, ka īsā vai vidēji garā kažoka spalvas ik mēnesi ataug apmēram par 1 centimetru, pēc tam nomainoties, bet garspalvainajiem – tikai par 1 centimetru trīs mēnešos.

Kaķa kažoku nedrīkst noskūt!

Kaķu audzētāja atzīst, ka visvairāk viņu sarūgtina to saimnieku rīcība, kuri, netiekot galā ar mīluļa kažoka kopšanu, paši vai pie kāda grūmera to noskuj.

Jā, tā noteikti ērtāk saimniekam un māja tīrāka, bet nekādā gadījumā nenāk par labu dzīvniekam.

“Kaķis šajā pasaulē atnāk, lai dzīvotu ar spalvu, ar kažoku, nevis noskūts!” nopietni atgādina N. Ungure.

“Kažoks dzīvniekam ir ļoti svarīgs, regulējot ķermeņa temperatūru, aizsargājot vai nu no pārkaršanas, vai aukstuma. Tikpat svarīgs kā acis, ausis, aste u.c.”

Tikko izmazgāts.

Noskūtam kaķim izmainās ķermeņa temperatūras balanss un ļoti bieži tā dēļ pirmās cieš nieres. It īpaši, ja mīlulis jau cienījamos gados, var attīstīties urīna nesaturēšana un citas ar nierēm saistītas problēmas.

Ja alerģisks cilvēks tomēr izvēlas kļūt par kaķa saimnieku, var palīdzēt tas, ka kaķi pietiekami bieži mazgā. Parasti alerģija ir nevis pret izkritušo spalvu, bet gan pret kaķa ādas izdalītajiem taukiem un kažokā uzkrātiem putekļiem.

Tā paša iemesla dēļ tik daudziem veselības problēmas rodas no sfinksa šķirnes kaķiem, bet spalvu, kažoka tiem taču nemaz nav!

Tik un tā dzīvnieks ļoti svīst un āda regulāri izdala taukus. Sfinksu saimnieki labi zina, ka, lai mīlulim būtu laba veselība un izskats, tas regulāri jāmazgā vismaz reizi divās nedēļās, lai atbrīvotos no tauku kārtiņas.

Tāpat rūpīga kopšana nepieciešama arī šobrīd tik populārajiem meinkūniem, kuriem spalva diezgan gara un sataukojas kā ieeļļota. Izmantojot kaķim piemērotus šampūnus un balzamus, var atbrīvoties no 70 un vairāk procentiem atmirušo spalvu.

Kaudze ar atmirušajām, izķemmētajām kažoka spalvām.

Kas kaķa kažokā veido savēlumus, pinkas? Atmirušās, izkritušās spalvas, kas salīp ar ādas izdalītajiem taukiem. Plus vēl dzīvoklī esošie putekļi, kas nokļūst kažokā. Pinkas rada iekaisumus, blaugznas. Arī no tām vajag atbrīvoties.

Esot bijis, ka stundas trīs un četras tikai strādājusi, lai atnesto kaķi vispirms atbrīvotu no savēlumiem…

Pieredze liecina, ka ne viens vien saimnieks uzskata – pietiek tikai ar to, ka kažoku izķemmē, bet N. Ungure norāda: “Jā, izķemmēts, bet kaķītis tīrāks tomēr nav kļuvis. Izdalītie tauki turpat būs palikuši.”

Galvenais – uzticēties

Pirms došanās pie N. Ungures saimniekam kaķis nekā īpaši nav jāsagatavo. Vissvarīgākais, lai kaķis nebūtu agresīvs, ar blusām, slims un spētu uzticēties. “Pats galvenais ir uzticēties profesionālim,” meistare piebilst.

Jā, ne viens vien ir mēģinājis savu murrātāju pats mazgāt mājās. Ūdens ar troksni gāžas vannā, duša briesmīgi šņāc un kaķis tādā stresā, ka kož un smagi saskrāpē saimnieku. Ir lietas un pareiza tehnika, kas tomēr būtu jāievēro un jāzina, tāpēc labāk konsultēties.

Skaists, tīrs, smaržīgs un gatavs doties uz mājām.

Meistare saka, ka garspalvainos kaķus vajadzētu sakopt un mazgāt reizi trīs mēnešos, īsspalvainos biežāk, lai dzīvoklis nav piemētāts ar spalvu. Uzskatam, ka, tik bieži mazgājot, āda kļūst sausa, nav pamata, jo viss atkarīgs no mazgāšanas līdzekļiem. Tie izveidoti tādi, kas kaķa ādai kaitējumu nenodarīs, tikai uzlabos tās stāvokli.

Tas, ko mājās kategoriski nedrīkst darīt nekādā gadījumā, – mazgāt kaķi ar sunim vai cilvēkam paredzētu šampūnu! Nellija:

“Reiz pie manis atveda kaķi, kura kažoks sastāvēja no viena vienīga pinku kunkuļa. Saimniece kaķīti bija izmazgājusi ar savu dārgo šampūnu… Nu nevajag tā darīt!”

Vēl meistare iesaka: kad paņemts kaķēns, to jau kopš mazotnes (diviem trim mēnešiem) lēni, uzmanīgi un saudzīgi jāpieradina pie ķemmēšanas un citām kopšanas procedūrām. Praksē kažoka sakopšanai pie viņas atnesti tādi mājas mīluļi, kuriem gadu piecpadsmit un pat septiņpadsmit.

Abi divi pirmo reizi savā mūžā mazgāti un piedzīvojuši agrāk nebaudītu relaksēšanos. Arī saimnieces bijušas vienkārši laimīgas.

Suņi nav imūni pret ērču kodumiem

“Ņemot vērā klimata pārmaiņas, arī mūsu platuma grādos šobrīd plaši sastopamas ērces, kuras inficētas ar dažādiem mikroskopiskiem organismiem – babēzijām, anaplazmām, borēlijām, kas izraisa Laimas slimību,” brīdina Madara Lāce, klīnikas “Pet City Candera” galvenā veterinārārste un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Mazo dzīvnieku veterinārās klīnikas veterinārārste.

Ja sunim piesūcas ērce, pastāv risks inficēties ar kādu no šiem organismiem, kas tālāk var izraisīt smagu saslimšanu vai pat dzīvnieka nāvi.

Pret ērču pārnēsātajām slimībām sunim imunitāte neveidojas.

Kaķi gan neslimo, jo ērču pārnēsātie mikroorganismi parazitē tieši suņu asinīs.

Lai pasargātu suni no ērču kodumiem, pretlīdzekļi jāizvēlas ļoti atbildīgi. “Lai maksimāli samazinātu risku saslimt ar ērču pārnēsātajām slimībām, es ieteiktu līdzekļus iegādāties veterinārajās klīnikās vai aptiekās. Tirgū šobrīd pieejami dažādas formas un darbības medikamenti,” atgādina M. Lāce.

Galvenie simptomi, kas liecina par ērču izraisītām infekcijas slimībām, var būt dažādi, tomēr babeziozei raksturīgākie ir paaugstināta temperatūra, tumšas krāsas vai brūns urīns, apātija, apetītes zudums.

Anaplazmozes simptomi ir nespecifiski: paaugstināta temperatūra, apātija, apetītes zudums, dažkārt novēro klibumu, nespēju piecelties.

Jebkurā gadījumā, ja suns jūtas slikti, vienmēr ieteicams vērsties pie veterinārārsta, kurš noteikti jautās, vai un kā dzīvnieks ticis pasargāts no ērcēm, un vajadzības gadījumā veiks laboratorisko testēšanu.

Ieteikumi pasargāšanai no ērcēm

Izvērtē dzīvnieka apmatojumu. Ja ir bieza pavilna vai izteikti garš apmatojums, kaklasiksna nebūs piemērotākā izvēle, jo tās darbība atkarīga no tā, cik ciešs kontakts veidojas ar ādu.

Ja dzīvnieks regulāri peldas, nav ieteicams lietot pilienus skaustā, jo to darbības ilgums nebūs paredzams.

Viens no efektīvākajiem un drošākajiem līdzekļiem apstrādei pret ērcēm ir apēdamie gardumi, jo to darbību neietekmē ārējās vides faktori. Apēdamās tabletes jālieto, tikai konsultējoties ar veterinārārstu.

Ja ērce piesūkusies

Nekrīti panikā. Ērce pēc iespējas ātrāk jānoņem, izmantojot tam speciāli paredzētu pinceti vai āķīšus, kas atvieglo izņemšanu ar visu galvu. Kukainis jāizņem ar rotējošu kustību.

Nekādā gadījumā nedrīkst lietot spirtu vai alkoholu tā saucamajai ērces apdullināšanai. Tas tikai veicinās parazītu iekļūšanu dzīvnieka organismā.

Ja brīdī, kad ērce piesūkusies, tā vēl ir neliela, risks inficēties ar ērču pārnēsātajiem mikroorganismiem ir diezgan mazs. Tik un tā tuvākajās nedēļās pēc ērces noņemšanas jāvēro dzīvnieka pašsajūta. Ja redzamas novirzes – apetītes zudums, urīna krāsas maiņa, apātija vai jebkas cits –, jāvēršas pie veterinārārsta, uzreiz informējot, ka dzīvniekam bija piesūkusies ērce.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz