Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mediķu arodbiedrība piesaka vēl vienu protestu, prasot Saeimas un Viņķeles atkāpšanos

Mediķu arodbiedrība piesaka vēl vienu protestu, prasot Saeimas un Viņķeles atkāpšanos
Foto: Ieva Leiniša/LETA
19.11.2019 13:15

LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) 28.novembrī nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei Ilze Viņķelei (AP) un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu.

Kā žurnālistiem paziņoja LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, līdztekus protesta akcijai Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tiks iesniegts LVSADA ierosinājums rīkot parakstu vākšanu referenduma rosināšanai par priekšlaicīgu Saeimas atlaišanu.

Vienlaikus arī tikšot pieprasīta veselības ministres Viņķeles demisija un tiks izteikta neuzticība ministrei.

Tāpat arodbiedrību pārstāvji plāno lūgt Valsts prezidentam Egilam Levitam nodot likumus “Par valsts budžetu 2020.gadam” un “Par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam” otrreizējai caurskatīšanai.

Sīkāk par nākamnedēļ gaidāmās protesta akcijas norisi vēl tiks lemts, norādīja Keris.

Tikmēr pārējās mediķu arodbiedrības izskatīs atbilstošo ieceri tuvākajās dienās, bet gan Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece, gan Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis uzsvēra, ka pastāv nepieciešamība pēc vēl vienas protesta akcijas.

LVSADA padomes sēdē piedalījās arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs (LBAS) Egils Baldzēns, kurš tās laikā atsaucās uz nākamā gada budžeta deficītu, kura apmērs ir 0,34%. Salīdzinot to ar Igaunijas 0,7% deficītu, viņš uzsvēra, ka deficīta apjoma palielināšana budžetā ienestu gana līdzekļu, lai celtu nākamā gada mediķu atalgojumu atbilstoši likumā noteiktajai summai.

Baldzēns arī kritizēja Labklājības ministrijas pieeju neapliekamā minimuma grozījumiem, kā arī dažādu sociālo programmu reformas. 

Viņš izteicās, ka līdzšinējās protesta akcijas ir parādījušas valdības pieeju medicīnas nozares budžeta plānošanai, atsaucoties uz faktu, ka papildu 18 miljoni eiro tika atrasti tikai pēc medicīnas darbinieku protesta akciju pieteikšanas.

LBAS priekšsēdētājs arī atkārtoja iepriekš pausto, ka viens no savienības piedāvājumiem Saeimas deputātiem paredz izmantot 29 miljonus eiro, ko tiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem. LBAS ieskatā, šī nauda būtu jāizmanto gan pedagogu darba samaksas paaugstināšanai no 2020.gada 1.septembra, gan veselības aprūpes un sociālās rehabilitācijas izdevumiem, gan darba samaksas paaugstināšanai policijas un VID darbiniekiem.

Jau ziņots, ka Saeima 14.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma 2020.gada valsts budžetu, medicīnas darbinieku atalgojuma celšanai papildus piešķirot aptuveni 60 miljonus eiro.

Pērn Saeimā pieņemtais lēmums mediķu algu celšanai 2020.gadā paredzēja 120 miljonus eiro, kas nozarē strādājošo algas ļautu pacelt par vidēji 20%. Taču, koalīcijai, atzīstot, ka šāda likuma pieņemšana esot bijusi kļūda, jo netika paredzēti finanšu resursi, mediķu algām izdevās rast vien aptuveni pusi nepieciešamās naudas. 

Sākotnēji mediķu algām tika plānots piešķirt 42 miljonus eiro, tomēr, reaģējot uz nozares augošo neapmierinātību, tika pieņemts lēmums pārskatīt iepriekš atbalstītās prioritātes. Pārskatot nākamā gada prioritātes, kā arī aktualizējot valsts uzņēmumu un centrālās bankas peļņu, izdevies rast vēl 18 miljonus eiro, tādējādi kopumā mediķu algām nākamajā gadā nodrošinot aptuveni 60 miljonus eiro.

Savukārt LVSADA priekšsēdētājs Keris iepriekš pauda, ja netiks veiktas medicīnas darbinieku prasītās izmaiņas valsts budžetā, tiks pieprasīta veselības ministres demisija, vākti paraksti par Saeimas atlaišanu un rīkots streiks.

Arī LĀB prezidente Aizsilniece aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ja mediķu priekšlikumi tiks ignorēti, notiks medicīnas darbinieku streiks. Viņasprāt, budžeta izskatīšanas laikā mediķi tika ignorēti, un tika izmantotas dažādas metodes, lai budžets tiktu izskatīts pēc iespējas ātrāk un bez mediķu izvirzīto problēmu adresēšanas.

Arī iepriekš rīkotā mediķu protesta akcija “Viena diena bez ārstniecības personāla” nenesa vēlamos rezultātus, un lai gan akcijā piedalījās aptuveni 4000 medicīnas darbinieku, studentu un iedzīvotāju, joprojām netika panākta garantija par atalgojuma prasību izpildi. Mediķi joprojām turpināja protestēt un visā Latvijā rīkoja akciju “Nolaid karogu, iededz sveci!” – no 8.novembra līdz 13.novembrim lielākajām slimnīcām, ģimenes ārstu praksēm un citiem aizdedzot sveces, kā arī pusmastā nolaižot valsts karogu.

28 komentāri

2019-11-19 13:51

Tufta: Drusku tā kā prasītos medicīnas sistēmas mega revīzīja, ar katru gadu gāžam naudu iekšā vairāk, bet rezultāta nekāda? Un atlaižot Viņķeli un saeimu, naudas tak budžetā vairāk neradīsies!!!

2019-11-19 14:04

mega revīzīja: mega revīzīju kur naudiņa paliek
mega revīzīju , izglītības un kompetences līmeni ārsteļiem

2019-11-19 14:06

ej: daudzu ārstu atalgojums jau tagad neatbilst darba kvalitātei,laukos tik daudz cilvēku ar ielaistām kaitēm,bet ģimenes ārstu atbildes pēc analīžu rezultātiem parasti ir ,viss ir kārtībā,bet pēc tam pēkšņi cilvēki ir miruši

2019-11-19 15:28

..............: Ģimenes ārsti tā kā nevarētu sūdzēties par atalgojumu...
Viens liels bardaks ir tajā medicīnā...
Un nauda tajā tika smuka ieguldīta...kur tā palika ?
Neviens nevar(negrib) parādīt īsto medicīnas darbinieku atalgojumu un noslodzi !
Ir medicīnas sistēmā nozares,kurās pelna maz,un ir nozares,kurās pelna pieklājīgi....kur ir balanss ?

2019-11-19 15:46

Valentina Zemberga: SKATATIES RIGA 24 TV 18 .11.2019 DR APINIS
VIESI - ILZE OTRVEINA , IRENA KRIVANE ,EVIJA BAKSA -ZVEJA .IEVA ZARINA
IEVA ZARINA - STARPTAUTISKAIS MASU UN VECMASU GADS 2020
EVIJA BAKSA - ZVEJA - VISAS MASASPATSTAVIGI MACAS ARZEMES

2019-11-19 15:47

Svētā mierā: Pirms pielikt pie algas ir vajadzīgs viens liels audits medicīnas nozarē!
Slimnīcā par iepirkumiem un iekšējo finanšu sadali par pēdējiem pieciem gadiem.
Ar ģimenes ārstiem tas pats audits par finansēm ārstēšanas kvalitāti un kāpēc un kādi medikamenti tiek izrakstīti pacientiem par pieciem gadiem.
Ja viss kārtībā pieliek pie algas.
Māsiņām un sanitāriem gan vajadzētu pielikt pie algas.

2019-11-19 15:56

BorisPavlovičs: Itkā izglītoti cilvēki. Kāds ir tas mērķis šim pasākumam? Atnāks jauni un piešķirs viņiem naudu. Veselības ministrijā strādā milzums daudz mediķu un ārstu. Lielākā daļa ministru ir bijuši ārsti. Ko tad paši to sistēmu nekārto?

2019-11-19 16:21

Māsa: Es vairs nestreikošu, viena bezalgas diena jau ir, naudas mazāk, jēga nekada!

2019-11-19 17:04

ha ha: Šini jautājumā varētu palīdzēt tikai Obehaeses .

2019-11-19 17:21

rakaris:): malači mediķi , tā turpināt , nav ko žēlot tos valdības maitas gabalus !!!!

2019-11-19 17:23

Aploksnīte dakterim: Man, personīgi, šie mūžam izsalkušie, nepaēdušie jau ir kārtīgi piegriezušies! Bļāvējs keris negrib padalītiues ar savu 8000 ēriku lielo alģeli!

2019-11-19 17:32

ak vai: Vai tiešām viena Viņķele nosaka kā un kas būs medicīnā ? Tiešām ???
Nu tak nē...Kuri ir tie medicīnas nozares "guru",ar kuriem notiek apspriedes un tiek lemts par medicīnas nozares nākotni ?
Tad arī tiem vajadzētu jautāt,kāpēc medicīna ir tāda,kāda tā ir...

2019-11-19 17:58

suslis: Problēmā ir tajā apstāklī ,kā tā saucamajiem ārstiem nav nekādas atbildības par to daudzo nāves gadījumu un citu izkropļoto un ielaisto gadījumu skaitu.Pieketā kas?? tiem kam tiešām nav pienācīgs atalgojums..taču leilum lielais vairums "";ārstu""klusiņām sēž savā salās un gaida ,kad citu piketētāju pūliņi atalgosies un arī šiem pieliks pie algas .Ne pirmais gadījums ,kad tieši demonstrāciju laikos vieni nezinot albumus izkaro pavisam citiem...necienīgiem!!
nu bet Viņķekle --tā ir prasta slaucēja ,kura trāpījusies laikā un vietā..

2019-11-19 18:25

Džamals Lieldaikc: Takš padebīliķi konkrēti. Ar kaukādu nenopietnu jampampiņu priekšgalā.
Loģiski ka valdībnieki pasmejās un ignorē.
Vajag kārši visiem neierasties darbā pāris nedēļas!
Un vajadzēja to darīt pavasarī! Pāris nedēļas veltīt mazdārziņam! Tad rudenī būtu ko ēst un arī alga sakarīga!

2019-11-19 18:34

Noņemējs: Lai pieliktu vēl pie algas mediķiem ir jāsamazina algas skolotājiem , ugunsdzēsējiem, policistiem un citiem

2019-11-19 18:54

ups: to >> noņēmējam .. lai pieliktu mediķiem , vispirms jānoņem tiem kas ir vistuvāk pie siles , visādām padomēm, "ekspertiem" , liekajiem ierēdņiem, un t.t.

2019-11-19 18:56

rakaris:): un algas ir jāsamazina visiem deputātiem un viņu sekretāriem ar visu varzu , tad algas pietiktu gan mediķiem , policistiem ,skolotājiem un citiem reāliem darba darītājiem un katram pensionierim vēl 100ieku pieliktu , nauda valdībai ir , tikai tā tiek trallināta nevajadzīgiem mērķiem !!!!

2019-11-19 19:56

caps: kad Jums vairs nebūs tie paši gimenes ārsteļi tad žauns būs ciet- jau tagad neviens jaunais negrib mācīties par ģimenes ārstu,jo ir prestīžākas specialitātes...Cik Liepāja ir ģimenes ārsti kas vispār ir ar mieru vēl kadu pierakstīt savās praksē Ejiet .bļāvēji un skauģi un mācieties paši ,ja paši nevariet sūtiet bernus lai mācās..,kas par īsu,prātiņa pietrūkst ?

2019-11-19 20:11

to capam: šogad rezintatūru beigs 203 jaunie ārsti 100 brauks uz ārzemēm .Un ne jau tikai algas dēl.daudziem jaunajiem ārstiem te nav ko darīt jo vecie pensionāri aizņem vietas

2019-11-19 20:46

Kangars: Jaunie ārsti nevar dabūt darbu, jo pensionèjušies dakteri nedod vietu jaunajiem. VIŃI NEBRAUC PROM DĒĻ ALGAS.ARĪ MEDMĀSĀM IR LABA ALGA.

2019-11-19 21:02

strādnieks parastais: Streikot vajadzētu visiem, ne tikai mediķiem. Minimālajai algai jābūt 500 eiro pēc nodokļiem, vidējajai - 1000 eiro. Ar ko ugunsdzēsēji, maximas pārdevējas, metinātāji un autobusu šoferi sliktāki par mediķiem? Tie nav arī cilvēki? Kāpēc mēs visi klusējam un vergojam par ubaga grašiem. Tāpēc saku - JĀSTREIKO IR VISIEM !!!

2019-11-19 21:19

ups: to >strādnieks parastais> ... ja par metinātājiem , tad nevaru iedomāties kādu kas saņemtu mazāk par 500eu vien ja vispār spēj kaut ko sametināt... ugunsdzēsēji un vairums mediķu ir budžetnieki.

2019-11-19 22:29

godaprāts: varbūt VID uzrīkos pārbaudes ne tikai ēdināsanas iestādēs,frizētavās,autoservisos,bet arī pie ķirurgiem?

2019-11-20 07:13

strādniekam parastajam: Vai tad maksimas parārdevējām, metinātājiem, autobusa vadītājiem algas maksā valdība. Ko tu prasīsi streikojot no viņiem - lai iet parunā ar saviem uzņēmumu īpašniekiem, miljonāriem lai paceļ šim algu. Tie ir privātu uzņēmumu darbinieki un viņiem algas lielumu nenosaka valdība.

2019-11-20 07:54

Oga: Liepājā runā, ka te strādā tikai trojišņiki, nu vārdu sakot tie ārsti, kas vāji mācījušies.

2019-11-20 10:43

Žanis Vieplis: Bet ar kādu jau jāsāk lai paceltu tās algas kā EIROPĀ. Šogad vieniem , nākošgad citiem. Bet turēt visus pusbadā, nu tā lai nenosprāgst, lai var aiziet līdz vēlēšanu urnām. Protams pirms iešanas kārtīgi pabarot ar solījumiem. Vieglāk jau pabarot sevi nekā citus, pareizāk patīkamāk.

2019-11-20 17:50

Aploksnīte dakterim: > strādnieks parastais
Pajoliņ, sociālismu šeit vairs neceļ! Alga ir jānopelna, nevis jāsaņem! Ej strādāt izglītojies un saņemsi labu algu!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz