”Metalurgs” aizraujošā mačā izcīna uzvaru

03.02.2011 18:20

Šovakar savā laukumā spēli Baltkrievijas Atklātajā čempionātā (BAČ) hokejā aizvadīja ”Liepājas Metalurgs”, kas ļoti aizraujošā un atklātā spēlē ar rezultātu pārspēja ‘Mogiļevas “Himvolokno” hokejistus.

Mača sākumā laukumā labāk izskatījās liepājnieki, kuri arī izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus. Liepājnieki vairākas reizes uz ilgu laiku prata nostiprināties pretinieku zonā, tādējādi viesi lielākoties tikai atsitās. Tomēr vienreiz baltkrieviem sanāca ļoti labs pretuzbrukums, kad mūsējos glāba vien neprecīzs metiens. 6. minūtē mājinieki pirmo reizi nonāca skaitliskajā mazākumā, tomēr neko ļoti bīstamu ‘’Mogiļev’’ hokejistiem izveidot neizdevās. Izturējuši mazākumu mūsējie devās uz priekšu, un pavisam drīz Gnidenko arī atklāja spēles rezultātu – 1:0. Liepājniekiem pēc pāris minūtēm bija iespēja spēlēt vairākumā, lai arī to izmantot neizdevās, izteikts pārsvars arī pēc tā bija mūsējiem, tomēr dominanci pārtrauca otrais noraidījums. To mūsējie izturēja un uzreiz lieliskā pozīcijā nonāca Brancis, tiesa metiens bija virsū vārtsargam. Rezultāts tā arī vairs nemainījās – pēc 20 minūtēm 1:0 ‘’Metalurga’’ labā.

Otrā perioda sākumā nevienai no komandām liels pārsvars nepiederēja. Trešdaļas turpinājumā komandas apmainījās ar noraidījumiem, tomēr rezultāts uz tablo nemainījās. Pavisam drīz mūsējie vēlreiz nonāca mazākumā, tomēr Fiļimonovs aizbēga no pretiniekiem – tika pārkāpti noteikumi, un tiesnesis nozīmēja bullīti, kuru izpildīt, protams, devās pats Fiļimonovs – spēlētājs centās apmānīt vārtsargu, taču šoreiz neveiksmīgi.

Komandas turpināja spēlēt atklātu hokeju, tādējādi tika izveidoti vairāki bīstami uzbrukumi, tomēr vienā no epizodēm tiesnesis nozīmēja bullīti uz mūsu vārtiem, tomēr mājiniekus glāba Jučers! Diemžēl trešdaļas vidū Romadanovskis, metot precīzi, izlīdzināja rezultātu – 1:1. Ilgi nebija jāgaida, kad liepājnieki atguva vadību – ļoti lielā ātrumā pretinieku zonā ielauzās Meija, viņa metienu vārtsargs atvairīja, bet pirmais pie ripas bija Mamonovs – 2:1. Mājinieki turpināja noraidīties, bet trešos vārtus mūsējie guva tieši mazākumā, kad pēc lieliskas Mamonova piespēles otros vārtus guva Gnidenko – 3:1! Lai arī guvām vārtus, viesi vairākumu vēl paspēja realizēt, panākot 2:3. Trešdaļas gaitā iniciatīvu pārņēma baltkrievi, tomēr, pateicoties pārliecinošai Jučera spēlei vārtos, trešā ripa kurzemnieku vārtos neielidoja. Divas minūtes pirms perioda beigām Bļinovs mājinieku labā guva ceturtos vārtus – 4:2.

Protams, trešo trešdaļu aktīvi iesāka ‘’Mogiļev’’ hokejisti, bet tas mājiniekiem pavēra labas iespējas pretuzbrukumiem. Arī liepājnieki pilnībā neiesēdās aizsardzība, tādējādi, izlīdzinot spēli. Trešdaļas vidū liepājnieki noorganizēja labu pretuzbrukumu, kuru ar precīzu un negaidītu metienu noslēdza Skvorcovs – 5:2! Uz ledus turpinājās atklāts hokejs, ar vairākiem bīstamiem momentiem. Iespējams, ka, tuvojoties mača beigām, liepājniekiem vajadzēja mazliet nomierināties – piecas minūtes pirms mača beigām viesi vienus vārtus atguva – 3:5, kas, protams, neļāva atslābt mūsējiem. Baltkrieviem bija iespējas gūt arī ceturtos vārtus, tomēr labi vārtos darbojās Jučers, tādējādi ‘’Liepājas Metalurgs’’ izcīnīja uzvaru ar 5:3.”