Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dzīvnieku kapi – atkritumu mežs

Dzīvnieku kapi – atkritumu mežs
Kamēr legālu iespēju apbedīt dzīvniekus nav, iedzīvotāji dara, kā grib, kā saprot, kā var un kā māk. Ierīko cēlus pieminekļus... un pēc dažiem gadiem tos aizmirst. (Foto: Zaiga Ļauduma)
06.02.2020 07:02

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

“Kot Mik”, “Kjomi, 2008. gada Latvijas čempions, japāņu hins” un citi uzraksti aizmirstās piemiņas vietās. Izbalējusi, mitruma bojāta suņa fotogrāfija rāmītī ar saplaisājušu stiklu. Izvazāti dzīvnieku kauli, lupatas, pamestas kapu sveces, trauki, plastmasas puķes, pudeles, kapu žodziņu, rāmīšu atliekas.

Aicina savākt pašiem

Tas ir Liepājas pašvaldības mežs starp jūrmalas kāpām un Dienvidu kapiem – plašā teritorijā izmantots par mājdzīvnieku nelegālu apbedījumu vietu jau gadu desmitiem. Vairākas kapavietas ir meža dzīvnieku izrakņātas. Palikuši vien drēbju gabali, kuros acīmredzot mirušais suns vai kaķītis bijis ietīts. Dažviet redzams izbijis, īslaicīgs pompozums ar lieliem, smagiem melna granīta pieminekļiem, kas līdz ar visiem dārgajiem dekoratīvajiem elementiem ātri vien aizmirsti.

Daudzus gadus jau “Kurzemes Vārdā” rakstīts par šo problēmu – legālas dzīvnieku kapsētas pilsētā nav. Un nebūs vēl vismaz divus gadus. Vienīgās pārmaiņas – pilsētas valdība tagad ir atļāvusi mirušos četrkājainos, astainos un spārnainos lolojumus apbedīt īpašnieku zemē. Tas atļauts arī pilsētas privātmājas dārzā vai pagalmā – pastāsta pašvaldības Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece.

Taču lielākā daļa pilsētnieku dzīvo daudzdzīvokļu mājās bez saviem dārziem. Kad mīļotais sunītis, kaķītis, putniņš, žurciņa vai trusītis nomiris, daudzi tam meklē nelegālu mūža atdusas vietu pilsētas mežā. Piekrastes sils šo nelegālo kapu dēļ ir piegružots, smalkā smilšaino kāpu zemsedze daudzviet izpostīta.

Otrdien pēc “Kurzemes Vārda” aicinājuma apbedījumu vietas apmeklēja Komunālās pārvaldes pārstāvji – Teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanas daļas vadītājs Juris Muskats un sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. “Atradām vienu nelegālu atkritumu čupu – to savāks. Bet ko darīt ar pašām apbedījumu vietām, nezinām. Legālā kapsētā būtu noteikumi, tādā varētu uzturēt kārtību. Bez alternatīvas ierādīšanas aizliegt dzīvnieku apbedīšanu arī nevar. Ja būs oficiāla dzīvnieku kapsēta, tad šo, iespējams, varētu likvidēt,” spriež A. Štāls, atzīstot, ka nelegālo apbedījumu teritorija ir piemēslota ar pamestajiem kapu piederumiem. “Vēl viens aspekts – tā tomēr ir piejūras kāpu meža zemsedze. Viegli ievainojama un degradējama. Un tas arī nav pieļaujams,” teic pārvaldes pārstāvis. Komunālās pārvaldes nostāja – šeit nenovietos atkritumu konteinerus, kas varbūt mudinātu dzīvnieku apbedītājus labāk uzturēt šo teritoriju, kuru viņi tagad piegružo. “Atkritumu tvertnes nozīmētu netieši akceptēt nelegālo kapsētu, un to nevar,” atzīst A. Štāls. Bez tam šeit arī atkritumu vedējiem būtu problemātiski gan novietot, gan izvest gružus. Turklāt nelegālajai kapsētai arī nav robežas – apbedījumu teritorija stiepjas garā joslā, citviet kapiņi sarakti cits pie cita, citviet – retāk.

“Vienīgi var aicināt dzīvnieku īpašniekus pašiem savākt gružus. Mudināt – varbūt kāda dzīvnieku īpašnieku biedrība pavasarī varētu sarīkot šajā kāpu mežā talku,” prāto A. Štāls.

Taču piekrastes mežs nav vienīgā vieta, kas Liepājā visai strauji pieaug ar nelegāliem dzīvnieku apbedījumiem. Galvenais pilsētplānotājs Arvīds Vitāls stāsta, ka dzīvnieku kapiņi ir pamanīti arī abās pusēs Karostas kanālam.

Vispirms cilvēkiem jādod likumīga alternatīva, pēc tam būtu iespējams likvidēt nelegālos apbedījumus, kuru dēļ mežs tiek piemēslots un postīta zemsedze, uzskata A. Štāls.

Plāno Talsu ielā

Liepājas pašvaldība plāno šo problēmu atrisināt, lolojumdzīvnieku kapsētai paredzot divus hektārus Talsu ielā 2. Pilsētas domes lēmums par to pieņemts jau 2018. gada novembrī, bet tikai pērn 18. decembrī būvvalde noslēdza līgumu ar SIA “Reģionālie projekti” par lokālplānojuma izstrādi teritorijai starp Pulvera ielu, Talsu ielu un 14. novembra bulvāri. Kopējā lokālplānojuma teritorija ir aptuveni 11,8 hektāri. Līguma cena – 16 400 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Plānojumam jābūt gatavam 280 dienās. Paredzēts, ka dzīvnieku kapsētai atvēlēs mazāko daļu no šīs teritorijas, bet, ja būs nepieciešams, apbedījumu vietu varētu arī paplašināt, saka D.  Liepniece.

Taču pašvaldības speciālisti nav ļoti optimistiski saukt termiņu, kad kapsētu varētu ierīkot. Jau lokālplānojuma iepirkums aizņēma pusgadu. Pirmais konkurss bija neveiksmīgs, jo teritorijas plānotāju piedāvājums bija tik dārgs, ka pašvaldība to nevarēja atļauties. Bija jārīko otrs konkurss. Liepājas galvenais pilsētplānotājs Arvīds Vitāls atzīst, ka, iespējams, plānojuma izstrāde ieilgs, jo Vides pārraudzības valsts birojs pieprasījis veikt potenciālās dzīvnieku kapsētas ietekmes uz vidi novērtējumu. Būs arī jāvērtē, vai apkārtnes iedzīvotāji vēl dzeršanai lieto ūdeni no akām, un vai dzīvnieku kapsēta varētu ietekmēt šī ūdens kvalitāti. Pašā lokālplānojuma teritorijā neviens nedzīvo, pagaidām tur ir mazdārziņi, kurus to kopējiem atļauts lietot īslaicīgi – tikmēr, kamēr pašvaldībai šī zeme nav vajadzīga citām funkcijām. Dārzu saimnieki par to ir informēti, teic A. Vitāls.

Pēc tam, kad plānojums būs izstrādāts un ja būs saņemta atļauja dzīvnieku kapsētu šeit ierīkot, tā vēl būs jāprojektē. Tikai tad varētu sākties būvniecība. Sagaidāms, ka augstā gruntsūdens līmeņa dēļ nākamajai kapsētas teritorijai būs jāuzber zeme no 20 centimetriem līdz vienam metram. “Labākajā gadījumā 2021. gadā varētu sākt dzīvnieku kapsētas izbūvi,” spriež D. Liepniece. Lietot oficiālo apbedījumu vietu varētu ne agrāk kā 2022. gadā.

Vai divu hektāru šim mērķim nebūs par maz? Nav zināms, cik suņu un kaķu pilsētā ir, skan D. Liepnieces atbilde. Suņu īpašnieki kūtri reģistrējot savus mīluļus, lai gan tas ir obligāts pienākums. Oficiāli esot zināms, ka Liepājā ir “trīs četri tūkstoši suņu, bet noteikti ir vairāk, par kaķu skaitu vispār nekas nav zināms”. Vides nodaļas vadītāja uzsver: “Maksimāli tomēr vajadzētu izvēlēties legālu apbedīšanas veidu. Katrā ziņā, ja cilvēks ir atbildīgs, tad viņš, pieņemot mājās dzīvnieku, zina – kaut kad mīluļa dzīve beigsies. Tas ir jāapzinās.”

UZZIŅAI

Kādas ir legālās iespējas apbedīt mājdzīvniekus?

Dzīvnieku kapsētas:

● privāta kapsēta “Citi medību lauki” (Babītes novads, Rīgas–Liepājas šoseja, 2. km);

● pieder Cēsu novada pašvaldībai (Cēsis, Rīgas iela 105).

Krematorijas:

● SIA “Cremo” (Jelgava, Uzvaras iela 59);

● SIA “Flammax” (Rīga, Mazlēpju iela 15).

Bez tam dzīvnieka kapiņu ir atļauts ierīkot savā privātajā dārzā.

Avots: latvija.lv

P.S. Portāls latvija.lv ziņo, ka arī SIA “Kurzemes gaļsaimnieks” ir dzīvnieku kapsēta Virgas pagastā, taču, pēc uzņēmuma informācijas, šeit mājdzīvniekus neapbedī un faktiski kapsēta nedarbojas.

Pamestajās piemiņas vietās rēgojas gruži un piesārņojums.

19 komentāri

2020-02-06 07:59

Kaps: Urlanstaila kapi...
Bezgaumība un viltus mīlestība pret savu aizgājušo "izklaides pašpasludināto draugu"....ja reiz tik ātri var aizmirst...

2020-02-06 09:06

Made: Ir jasakopj un jalegalize si pati vieta, jo labaju pat nevar atrast!

2020-02-06 09:45

nesmuki: Kārtējā pašvaldības neizdarība, neierīkojot vietu, kur apglabāt savu dzīvnieciņu! Pašvaldības "speciālisti" pat termiņu nedod, kad it kā būru reāli gatava kapsēta! Pašvaldībai nav naudas! Taču gana lielas naudas summas uzreiz atrodas Vilnīša auto iegādei, un tādiem pasākumiem kā Summersounds vai Klusuma festivāls, kur nauda iekrīt to rīkotāju kabatās un liepājnieki dabūn figu!

2020-02-06 10:15

Ttf: Atkritumu mežs,precīzi teikts.

2020-02-06 10:35

Kremē: Atstāj foto ar savu četrkājaino draugu plauktiņā, un viss

2020-02-06 10:54

Gerda: Man nàk smiekli par šo cirku .

2020-02-06 12:14

Lauciniece: Es savu beikto kaki pārdevu o,50centiem gaļas kombinātā "Nākotne".

2020-02-06 12:14

nodokļu maksātāja: Nauda ,nauda ,nauda kur tā paliek ????? Reāli visi maksā nodokļus ,bet nauda un algas tikai Rožu ielai????? Ta iekārtojiet to dzīvnieku kapsētu ,kur cerējāt kempingu ierīkot ,laukums ir viss ir un troksnis arī nebūs .

2020-02-06 12:27

Guna M: Un ko tad reāli iesākt ar aizgājušo mīluli? Uz Rīgu, Cēsīm, Jelgavu nav iespējss aizbraukt, privātās zemes arī nav😪 Un ne jau bezadbildīgi viņš uzradās manās mājās, izglābu un loloju visu viņa gaiši dzīvīti. Un saprotu, un ko tad, kad viņu aizsauks uz citiem medību laukiem, nu ko??? Atkritumos izmest?😵 Sen jau bija laiks, tik lielai pilsētai par šo visu padomāt, tad ar nebūtu šo nekārtību.

2020-02-06 12:29

Guna M: Un ko tad reāli iesākt ar aizgājušo mīluli? Uz Rīgu, Cēsīm, Jelgavu nav iespējss aizbraukt, privātās zemes arī nav😪 Un ne jau bezadbildīgi viņš uzradās manās mājās, izglābu un loloju visu viņa gaišo dzīvīti. Un saprotu, un ko tad, kad viņu aizsauks uz citiem medību laukiem, nu ko??? Atkritumos izmest?😵 Sen jau bija laiks, tik lielai pilsētai par šo visu padomāt, tad ar nebūtu šo nekārtību.

2020-02-06 12:35

Guna M: Un tik daudz aizlaistas, nekam nevajadzīgas zemes pilsētā, gadiem viss pūst aizaudzis, bet kad vajag lietderīgai izmantošanai, visas sabiedrības labā zemes pleķīti, kas arī tiks sakārtots..tā uzreiz viss tūkstšos, miljonos mēras..Es nevaru saprast visu šito, kamdēļ tik sarežğīti viss?

2020-02-06 13:19

Pensionāre Emīlija: Ērtāk ir savu mīluli aprakt kāpās, tur nav sakņu.Vasarā var nākt sauļoties un atcetrēties savu mīluli.

2020-02-06 13:44

ej: jau vairākus gadus,vienreiz gadā piemin dzīvnieku kapsētu,pēc tam atkal klusums,runā tikai runāšanas pēc,tāpat kā par kempingu un no visa liels čiks un viss,domes darba kvalitātes rādītājs

2020-02-06 14:49

Man netraucē: Piekrītu, ka esošā būtu jālegalizē. Kam tad tā traucē?Kādam tas dzīvnieciņš iespējams bijis uzticīgāks par jebkuru cilvēku viņa dzīvē. Gružus savākt un teritoriju sakārtot ir vienas dienas jautājums, nav tik liela tur tā teritorijā. Tiešām tik katru gadu diskutē, ka nelegāli..., kā būtu legāla kapsēta jāveido... Tukši vārdi vien

2020-02-06 15:49

Ccc: Nu nu, ne jau dzīvnieku kapu apmeklētāji tur gružo. Kapi paši samērā sakopti. Žurnaļuga centies pasniegt negatīvāk nekā tur ir patiesībā

2020-02-06 16:40

Mans vards: Nav gadijies tur noverot meslu kaudzes. Ja, kapavietas nav "ka pec lineala", bet katrs rupejas par sava mirusa dzivnieka atdusas vietu savu iespeju robezas...

2020-02-06 17:15

opa: Piekritīšu CCC - pILNĪGI SUŅA ( žurnalugas ) murgi Šamiem jau nav par ko rakstīt Nu i izdomā visadas H ,,, Normāli tur vis Regulāri braucam tur pastaigāties Nu nav nekas no tā ko tas sīkperdelis tur sarakstijis

2020-02-06 21:53

Mudzis: Vai nav smieklīgs pats fakts "nelegālu apbedījumu vieta jau gadu desmitiem"....

2020-02-08 17:54

Ješka: Barons
Seskiem sesku smaku

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz