Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Miris “Metalurga” pēdējais vadītājs

Miris “Metalurga” pēdējais vadītājs
Foto: Egons Zīverts
16.01.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Nedēļas nogalē neilgi pirms savas 60 gadu jubilejas pēkšņi miris bijušās AS “KVV Liepājas metalurgs” valdes loceklis Igors Talanovs, kas pēc kompānijas maksātnespējas pasludināšanas uzņēmumā turpināja darbu kā parādnieka pārstāvis.

Privatizācijas aģentūras meitassabiedrības SIA “FeLM” valdes loceklis Jānis Rībens “Kurzemes Vārdam” to apstiprina, sīkāk gan nekomentējot. “Cik zinu, tas nav noticis ne darba laikā, ne arī uzņēmumā,” viņš norāda.

Taujāts, vai I. Talanova aiziešana mūžībā neietekmēs uzņēmuma mantas pārdošanas procesu, J. Rībens atbild noraidoši. “Process turpinās, administratore ir izsludinājusi izsoles, un nav nekāda pamata tam, lai viss apstātos. Vienīgais jautājums, kas jāuzdod administratorei, – cik ātri tiks norīkots jauns parādnieka pārstāvis.”

Uzņēmuma administratore Vita Dika skaidro, ka likums atļauj jaunu parādnieka pārstāvi arī neiecelt, ja nav atbilstošas kandidatūras. Taču administratore šobrīd vēl izvērtējot, kā rīkoties tālāk. “Nav jau oficiālas informācijas par miršanas faktu,” viņa piebilst.

“Maksātnespējas likumā” norādīts, ka parādnieka pārstāvja piedalīšanās maksātnespējas procesā ir obligāta, jo parādnieka pārstāvis ir ar uzņēmumu visciešāk saistītā persona, kurai jāpalīdz administratoram nodrošināt kreditoru interešu aizsardzību. Parādnieka pārstāvja galvenās tiesības ir iepazīties ar iesniegtajiem kreditoru prasījumiem un izteikt administratoram iebildumus pret tiem, pieprasīt un saņemt ziņas par parādnieka mantas pārdošanu, pieprasīt sasaukt un piedalīties kreditoru sapulcēs un iepazīties ar sapulču protokoliem, iesniegt sūdzību par kreditoru sapulces vai administratora lēmumu vai celt prasību tiesā. Savukārt viņa galvenie pienākumi ir ierasties uz visām kreditoru sapulcēm, kā arī sadarboties ar administratoru.

Tāpat likumā noteikts, ka administrators var nepieņemt lēmumu par jauna parādnieka pārstāvja noteikšanu, ja viņš ir miris un nav iespējams noteikt citu.

I. Talanovs dzimis 1959. gada 21. februārī Ukrainā. “KVV Liepājas metalurga” valdes locekļa amatā viņš tika iecelts 2015. gada jūlija sākumā. Vadītāja pienākumus viņš pildīja līdz 2016. gada septembra vidum, kad uzņēmumu tiesa pasludināja par maksātnespējīgu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli