Piektdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Misijas sajūtu ar algu nepamodināt

Misijas sajūtu ar algu nepamodināt
Foto: Ruslans Šuļga
19.07.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"/liepajniekiem.lv

Vakar darba vizītē Liepājā ieradās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Dienas kārtībā bija pilsētas izglītības iestāžu un Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžas apmeklējums, tāpat arī tikšanās ar domes vadību, Liepājas skolu direktoriem, novadu pašvaldību izglītības jomas speciālistiem, Izglītības pārvaldes un Sporta pārvaldes vadītājiem.

Ministres apmeklējuma mērķis bija pārrunāt gan jauno skolu tīkla modeli, kas dažāda līmeņa skolām pieļaus atšķirīgus minimālo skolēnu skaitu, gan gaidāmo kompetenču pieejas ieviešanu, gan atbalstu zinātnei, kā arī citus šobrīd nozarē būtiskus jautājumus.

Liepājas un apkārtējo novadu skolu tīklu ministre jau šobrīd novērtēja kā labi sakārtotu. “Tas gan nav Liepājas gadījums, bet citviet Kurzemē patiešām ir sastopamas skolas, kurās ir mazāk par 30 bērniem. Šādos gadījumos iesakām pāriet uz skolas modeli, kur pilns atalgojums tiek nodrošināts diviem skolotājiem. Tā dēvētajās saimes skolās būtu apvienotās klases un, lai arī daudziem šāda pieeja nepatīk, atceramies, ka mēs pārejam uz kompetenču izglītību,” I. Šuplinska pamatoja. “Tā nav novitāte Latvijā, apvienotās klases ir darbojušās arī iepriekš.”

Akcentējot šobrīd nepietiekamo vietu skaitu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis ministrei iezīmēja pašvaldības redzējumu par jaunu bērnudārzu izveidi, kā arī norādīja uz galveno risku, kas šobrīd var kavēt šī pilsētai prioritārā mērķa realizēšanu, informē domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Agija Tērauda.

Proti, pašvaldībai nav apstiprinājuma, ka izdosies saņemt aizņēmumu nepieciešamajā apmērā no Valsts kases, līdz ar to projekta virzība varētu tikt aizkavēta un rindu jautājums kļūtu kritisks. I.Šuplinska apliecināja, ka bērnu nodrošināšana ar pietiekamu vietu skaitu pirmsskolas izglītības iestādēs ir prioritāte arī valsts līmenī, tāpēc šo jautājumu aktualizēs sarunās ar citu ministriju pārstāvjiem. Tāpat ministre norādīja, ka pārskatīs, kādas varētu būt iespējas piesaistīt finanšu līdzekļus sākumskolu modernizācijai.

Viens no jautājumiem, kas tika pārrunāts ministres un skolu direktoru un novadu izglītības jomas speciālistu tikšanās laikā bija jaunu izglītības kvalitātes kritēriju noteikšana. Ministre piekrita, ka centralizēto eksāmenu rezultāti nevar būt kā vienīgais kritērijs izglītības kvalitātes noteikšanai, tāpēc šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija jau noteikusi pamata kategorijas un to aprakstus, bet vēl notiek darbs pie rādītāju un to vērtēšanas metodes izstrādes. Ministre paredz, ka jaunie kritēriji plašākai sabiedrībai tiks prezentēti augusta nogalē. Tie paredzēs, ka turpmāk papildus tiks vērtēts mācību saturs, mācību process, izglītības iestādes vide un pārvaldība, kā arī skolotāju un skolēnu sadarbība.

Komentējot skolotāju trūkumu daudzās Latvijas skolās, ministre norādīja, ka “skolotājs ir misijas profesija – ir jābūt noteiktai misijai, jābūt gatavam mīlēt bērnus un to nevar atmaksāt neviens atalgojums.” Tas, kas profesijas pārstāvjiem pietrūkstot, ir konkurence, jo, kā uzsvēra I. Šuplinska, nu jau daudzus gadus izveidojusies situācija, ka spēcīgākie vidusskolu absolventi pedagoģiskās programmas neizvēlas. Situāciju mainīs studiju programma, kas, kā iecerēts, no 2020. gada laikā par skolotājiem apmācīs tos cilvēkus, kuri jau ieguvuši augstāko izglītību kādā jomā, uzskata ministre. Pēc līdzīga principa kā šobrīd tiek sagatavoti “Iespējamās misijas” pedagogi, arī studiju programmām tiks atlasīti motivētākie pretendenti.

“Protams, ir jābūt cieņpilnam atalgojumam, taču tas ir jāskatās kontekstā. Šobrīd skolotāju atalgojums ir uz slodzi ar 30 stundām nedēļā. Vidēji sistēmā skolotājs strādā 23 stundas nedēļā. Zemākais atalgojums ir 710 eiro, taču vidējais – 830 eiro. Skolotājam ir atvaļinājums divus vasaras mēnešus, skolotājam ir nepilna darba diena. Tās ir vairākas svarīgas detaļas, kas ļauj strādāt ar sevi un savu izaugsmi,” norāda izglītības un zinātnes ministre.

Savukārt attiecībā uz Izglītības un zinātnes ministrijas virzīto skolu tīkla sakārtošanas modeli, kas paredz četrus reģionu blokus, izrietot no izglītības iestādes teritoriālās atrašanās vietas un izglītojamo skaita iestādē, I.Šuplinska norādīja, ka mērķis ir panākt kvantitatīvo un kvalitatīvo kritēriju efektīvu savienojamību, tādēļ svarīgi aktīvi iesaistīties arī pašvaldību vadītājiem un izglītības jomas speciālistiem, kuri vislabāk pārzina savas pašvaldības izglītības sistēmu. Ministre aicināja kritiski un objektīvi izvērtēt izglītības iestādes, turklāt palūkoties uz to darbības efektivitāti arī ilgtermiņā – ja skolēnu skaits samazinās ar katru gadu un cita līdzvērtīga izglītības iestāde ir sasniedzamā attālumā, visdrīzāk lietderīga ir apvienošana, stiprinot ilgtspējīgāko mācību iestādi, savukārt, ja skolēnu skaits ir stabils, ar tendenci pieaugt, skolai ir augsta pievienotā vērtība, turklāt izaugsme saskatāma arī pašas pašvaldības attīstībā, pilnīgi iespējams mācību iestāde var turpināt darbību, pat ja netiek izpildīti minimālā skolēnu skaita kritēriji.

66 komentāri

2019-07-19 07:21

Spļāviens sejā visiem skolotājiem: Šuplinskai pēc šādiem vārdiem nav kauns iet uz darbu? Varbūt viņa savu algu var atdot kādam citam, vai rosināt samazināt savu atalgojumu, ja jau atalgojums nav svarīgs, bet svarīgākais ir misijas sajūta.

2019-07-19 07:31

NIKOLAJS: Sieviete absolūti nesaprot, ko runā. Pirmsskolas skolotājs ar savu nepilno darba dienu saņem NEPILNU slodzes atalgojumu, jo nesanākot slodze. Bez misijas apziņas bērnudārzā nestrādātu NEVIENS. Darbs ar TĀDU atbildību - prasīgi vecāki, prasīga b/d vadība un vēl mūsdienu ļoti "disciplinētie" bērniņi.

2019-07-19 07:49

Kirza.: Turpinās izglītības sistēmas graušana. Skolotājs- misionārs!!! Jo tālāk, jo trakāk.Tad jau viņa ir TIKAI misijas vadītāja))))!

2019-07-19 07:56

Pedagoģiskais darbinieks: Tā ir, jo mazāka slodze, jo mazāka alga. Man par 3 kontaktstundām nedēļā kādā no skolām 50€ uz rokas. Varētu nebraukt uz to skolu, bet kādam tas priekšmets jāmāca. Arī sākumskolas skolotājiem ir mazas algas, jo slodze uz papīra nesanāk liela un savienot ar citu darbu pārsvarā nav iespējams. Tā kā nevajag domāt, ka skolotājs ir pretendents uz miljonāru sarakstu. :)

2019-07-19 08:05

Tā ir: Tā ir, jo mazāka alga, jo lielāka misija.

2019-07-19 08:19

*: Pretīga funkcionāre, pati samelojusies ar LU rektora lietām, jaunībā rakstījusi komjauniešu slavinājuma lapiņas, tagad citus māca par misiju.

2019-07-19 08:41

Parodija!!!!: Kā vispār šāda parodija var vadīt izglītības nozari?

2019-07-19 08:43

jā nu nē: Pilnīgi piekrītu! Cik tad pēc skolotāju domām ir jābūt algai? Par nepilnu darba dienu un brīvu vasaru 700- 800 ir ļoti normāla alga!

2019-07-19 08:51

ezis: Cilvēks, kurš Rēzeknes augstskolā nav ticis ar zinātņu prorektora pienākumiem un sadarbība ar viņu šajā amatā tika pārtraukta tagad vada izglītības un zinātnes jomu valstī... Nonsens! Un kā viņa melojās ar tā saucamā Latgales kongresa rezultātiem. Vienas dienas laikā kongress pārtapa par saietu, kurā ar 80 balsīm no 700 tika pieņemta rezolūcija, kurā sākumā visiem gribēja uzspiest Latgaliešu valodu (arī Liepājniekiem) praktiski kā otru valsts valodu. Tikai šīs kundzītes demisija var glābt mūsu izglītības sistēmu no sagraušanas. Viņa nesaprot ko runā, nezin elementāras lietas. Par Šuplinskas demisiju!

2019-07-19 08:51

Pedagogs: Pedagogu algas Liepājā ir normālas. Grūtāk ir mazajās lauku skolās. Ministre pareizi uzsver kvalitātes nozīmi. Nedrīkst būt tā,ka tik krasi atšķiras kvalitāte pilsētas ietvaros un ,kur nu vēl reģionā. Lai to nodrošinātu ir maksimāli efektīvi jālieto esošie resursi. Šī ministre ir ļoti kompetenta un ar ilgspējīgu skatījumu uz nozari.

2019-07-19 08:54

kukainīc: Ministre malacis! Beidzot runā atklātu valodu. Skolotāji jau pēc pēc 14.00 darba dienās iepērkas veikalos, skolas tukšas visus vasaras mēnešus. Ģimnāzijas direktors paņem 2 mēnešus atvaļinājumu pirms gala eksāmenu laika. Piekrītu visam , ko saka Šuplinska. Vienkārši nav konkurences un vecie, nespējīgie kadri pavada pensijas laiku mācību iestādēs. Pelna vislielākās algas pilsētā!

2019-07-19 09:10

Skolotāji: paši tādus politiķus izaudzinājuši.

2019-07-19 09:17

kukunītisim: 50% darbspējigo Liepājā pelna 2,40 stundā. Tas naids, kas gāžas pār kaut cik izglītotajiem, kuri par darbu saņem maķenīt vairāk, ir saprotams, bet tas nav attaisnojams, katrā darbā ir savi plusi un mīnusi.

2019-07-19 09:26

Pedagoģiskais darbinieks: Kā var nesaprast vienkāršas lietas, kāda slodze tāda alga. Nav tā, ka 14.00 ir mājās un 700 alga. Skolotājiem algu maksā pēc likmes, ja 0.5 slodze, tad 350 alga. Ja vecāki, zvana vakarā pēc darba, tad arī jārunā, nepateiksi, ka man par to nemaksā un darba laiks beidzies. Ja pasākums ir vakarā, tad arī jāiet. Ja skolas pasākumam visu jāsagatavo, tad skolotāji līmē, šuj utt. ārpus darba laika. Katru gadu nezinu, kāda būs slodze, kāda būs alga? Protams, tas ir bonuss atvaļinājums vasarā.

2019-07-19 09:35

Alis: Idiotiska demagoģiska muldēšana par kaut kādu misiju - tāds pats stulbums,kā kad katrs pajolis muld,kaut kad kaut ko padzirdējis par Hipokrāta zvērestu,nejēdzot ne,kas tāds Hipokrāts bija,ne,kādā laikā viņš dzīvoja! Nezin kāpēc no siles vepriem nav nepieciešama nekāda misijas apziņa,to aizvietojot ar nepiesātināmas alkatības apziņu,piemēram, "strādājot" vismaz 10 - 20 amatos:)) Un par audzināšanu - skolotājiem neviens nav jāaudzina,tam paredzēta ģimene!

2019-07-19 09:50

Pedagogs: Persona, kas ir ieguvusi pedagoģisko izglītību un ir sagatavota mācīšanas un audzināšanas darbam izglītības iestādē; pedagoģijas speciālists, skolotājs, audzinātājs.

2019-07-19 09:55

jā,jā: Ģimenes jāaudzina!

2019-07-19 10:18

Lieliski!: Tātad skolā viss ir lieliski- garš atvaļinājums, maz darba, īsā diena! Atliek tikai pamodināt misijas apziņu, un uz skolām trauksies visi, kas saprot bērnu izglītības milzīgo nozīmi! Uz priekšu, Ilga! Jūs kļuvāt par ministri, jo Jums noteikti ir vīzija, kā to misiju modināt! Aiziet! Pēc gada gaidu rezultātus! Bet algu vēl vajag samazināt, manuprāt- misionārs var tērpties maisā un ēst sausu maizi, galvenais ir ideja un brīvās pēcpusdienas! Viss mums būs!:)

2019-07-19 10:23

Tad misija redzot apsurdu izplēn: Topašu var teikt par Broku vai kādu citu valsts darba darītāju. Iet strādāt vai iet atsēdēt aicinājums. Skolatājs māca bērniem ar atdevi bērnu darzā visu ko kompetences liek. Bet cik tas ko liek ir labs!!!! Un alga ir kas motivē ja vēl prēmija izmaksāta tas ir pagodinājums. Bet valts vara noniecina un notralina sev izmaksājot lielas kompensācijas.

2019-07-19 10:28

nevajag: ievēlēt ši tādus! Kas tad pie vainas, ja ne paši vēlētāji?! Kad nāksiet paši pie prāta un nekāpsiet vairākas reizes uz viena un tā paša grābekļa!!!

2019-07-19 10:33

čeks: Skolotājs skolās nekad daudz nav pelnījis. Te nav runa par augstskolu, privātskolu skolotājiem. Ko tad mācaties par skolotājiem un strādājat šādā amatā? Nav ko nīdēt. Skolotājiem vasara brīva, pilna diena nav jāstrādā, bērnudārzos audzinātājas lielākoties vispār dauza bumbierus. Dzer kafiju un klačojas.Tad paiet rotaļās, lai nav garlaicīgi un tad jau vecāki brauc pakaļ bērniem. Zinu, jo savulaik piestrādāju dārziņā. Skolotāji no skolām jau dienas vidū staigā pa tirgu un iepērkas. Citi tajā laikā strādā! Nu tad par ko šiem nīdoņām pacelt algas? Par ko? Arī mediķi saņem maz, policisti un ugunsdzēsēji arī saņem maz! Par kādiem nopelniem būtu jāizceļ tieši skolotāji?

2019-07-19 10:35

....,.....: Varu derēt,ka lielākā daļa komentētāju vēlēšanās balsoja par "jaunajām asinīm" politikā....zākājot "vecos vēžus"....Nu tad LŪDZU saņemiet !

2019-07-19 10:40

????: nepilna darba diena??? tas, ka dienā nav 8 kontaktstundas, nozīmē, ka skolotājs strādā mazāk kā 8 stundas??? Un atvaļinājums - kam domāts atvaļinājums - vai tāpēc, lai ietu par savu naudu uz kursiem? darba likumu viņa nav palasījusi???

2019-07-19 10:52

pilnīgs čau: čangaļu komjauniete neprot latvisk

2019-07-19 11:07

Hmm: tam čekam - ja jau tik gudrs,ka zini,kā bērnudārza audzinātājas dzer kafijas un klačojas,vajag nekavēties un kā brīvprātīgai personai vismaz 5 darba dienas nostrādāt bērnudārzā.Varbūt pēc tam tik idiotiski nebūs jāmuld.

2019-07-19 11:39

Sāls: Skolotāji no skolām jau dienas vidū staigā pa tirgu un iepērkas. Citi tajā laikā strādā! Nu tad par ko šiem nīdoņām pacelt algas? Par ko? Arī mediķi saņem maz, policisti un ugunsdzēsēji arī saņem maz! Par kādiem nopelniem būtu jāizceļ tieši skolotāji?

2019-07-19 11:49

sbgg5: Mīļie skolotāji ! Jus dzīvojat tajā pašā Latvijā, kur visi p ārējie. Ja jūsu potenciālie skolnieki - berni iet skolā UK un Vācijā, tad jums te NAV DARBA ! Viss ir vienkārši.

2019-07-19 12:00

skola: 90% Skolotāju tapat neko neiemāca, vienkārši sēz uz krēsla, lasa to kas dots grāmatā un blauj, ka maza alga un smags darbs.
Skolotājam tāpat kā vecākiem ir jābut par labu piemēru bērniem, lai tiem būtu motivācija un interese mācīties, nevis tukša lasīšana un bezjēdzīgā drukāšana.
Mūsdienu skolotāju var vienkārši aizstāt ar diktofonu un repetitoru, neviens nebļaujs un diktofonam nav jāmaksā alga.

2019-07-19 12:03

Pedagogs: Pedagogi prasa ļoti LIELU algas paaustinājumu. Pēc nostrādātas NEPILNAS DARBA DIENAS skolotājiem vairāk nav jālabo burtnīcas, pārbaudes darbi, nav jāgatavo stundas nākamajai darba dienai utt. Pilnīgi nekas skolotājam nav jādara brīvs laiks gan pēcpusdienā, gan vakarā. Vēlētos gan, lai tā būtu. Izglītības ministrei zina, ko nozīmē SKOLOTĀJA amats.

2019-07-19 12:39

Pēcis: Ļoti laba ministre. Žēl tik ka nepasaka cik vidēji skolotāji pelna valstī. Vidējais cipars nebūt nav mazs.

2019-07-19 12:51

Skolotājs: Skolotājam pirmsskolas jāstrādā 40 stundas nedēļā.Alga uz papīra 710 uz rokas 560 euro.Skolotājam darba diena sākas 7.00 no rīta,jāapmeklē kursi kur jāmaksā pašam ir arī ko maksā pašvaldība.Jātaisa svētku scenārijs,didaktiskas spēles,jāaizpilda eklase,jāsastāda nedēļas plāns nodarbībām,jāvada vecāku sapulces,jāmāca bērnus un vel daudzās prasības no vecākiem.Bērnu dārzā speciālajā pedagogam tāda pati alga,kā parastajā -tas nav normāli ,jo īpašajiem bērniņiem ir īpaša pieeja it visā.Lūk to visu daru par 540 euro uz rokas.Vienmēr svētkos jāuzpucējās jo nestāvēsi priekšā džinsu biksēs.Reāli ģimenei paliek 500 euro no kuriem 350uro maksājumu pa dzīvokli un 20 euro mēnesī lai nokļūtu uz darbu - lūk pedagoga lielā alga paliek 150-200 euro,jūs uzskatāt tas ir daudz??!!

2019-07-19 12:55

Hm..: Nekādā gadījumā nedrīkst pacelt skolotājiem algas. Par ko viņi būtu pelnījuši? Par katastrofālajiem rezultātiem eksāmenos valstiskā līmenī? Par ikgadēju tēmas atkārtošanu bez ministrijā noteiktām izmaiņām? Nekauņas! Lai beidzot saprot, ka ir jāstrādā ar labiem rezultātiem, un tad jāprasa kaut kādi pielikumi. Šobrīd vienīgais var glābt tikai algu samazināšana pilnīgi visiem, un tad lai pierāda, ka ir pielikuma un skolotāja vārda cienīgi.

2019-07-19 13:08

pii skolotaja: Piekrītu skolotājs komentāram.Tikai ir pii iestādes, kur strādā 40.stundas nedēļā,bet uz papīra pirms nodokļu nomaksas mēnesī ir tikai 640,-eur.Par to,ko uz rokas saņem,kauns teikt...(Prasības no visām pusēm ļoti augstas.)

2019-07-19 13:21

JAutājums Skolotājam: Tad kad izdariji izvēli strādāt par skolotāju, vai tad nedomāji ka alga būs mikroskopiska? Bet vienalga gāji mācīties un strādāt par skolotāju. Pirms studēt es padomāju, par to kas būs pēc studijām. Jā patika vēsture, bet lai to studētu... Bij skaidrs, ja izvēlēšos to, tad dzīve nabadzībā garantēta.

2019-07-19 13:22

EV: Skolotāji saka, ka bērni nedisciplinēti un maz maksā!
Skolotājam ir divas iespējas- Parādīt savas pedagoģiskās prasmes un nedisciplinētu bērnu padarīt par disciplinētu vai atrast darbu privātajā sektorā kur maksā vairāk!
Privātajā sektorā ar nevienu neauklējas.

2019-07-19 13:27

Skolotāja: Mīļie! Metiet pie malas savus skarbos darbus ar smagiem darba apstākļiem, mazu algu un īsu atvaļinājumu. Nāciet uz skolu!!!! Dzīvosim zaļi! Iesim 14.00 uz tirgu, dzersim kafejas, sauļosimies divus mēnešus! Pilnas skolu mājas lapas ar vakancēm. Mīļi aicināti!

2019-07-19 14:15

Skumji: Skumji un smagi kļūst, lasot liepājnieku komentārus. Vajag reformas veikt Liepājas Izglītības pārvaldē, tad arī situācija pilsētā mainīsies. Jau padomju laikā sākās talantīgo liepājnieku izceļošana no Liepājas. Vai atcerieties rubriku "Liepājas skartie". Ko Izglītības pārvalde un pašvaldība ir darījušas, lai talantīgie jaunieši būtu pieprasīti un gaidīti Liepājā. Tagad jāklausās vaimanas. Kas sunim asti cels, ja ne pats? Sāciet savest kārtībā izsaimniekoto pilsētu! Neviens cits to nedarīs!

2019-07-19 14:42

misionārs: Tie 710 eiro ir pirms nodokļiem, uz rokas sanāk 505 algā. Kad skolotājus nozākā visi: ministri, vecāki, bērni, skolas vadība un kaimiņu tante, kurai ar skolu nav nekāds sakars, ir jābūt ļoti lielai misijas apziņai, lai strādātu skolā par tādu algu.

2019-07-19 15:09

Ttf: Lielākoties visur jau tās mazās algas un lielās prasības. Citās profesijās nestreiko un nepieprasa visu laiku dot un dot..Jāsāk visai Latvijai streikot, ne tikai skolotājiem un mediķiem!

2019-07-19 15:21

skolotāji: Jo vairāk pieliek, jo mazāk paliek.
Lai turpina mācīt klases ar 10,5 skolēniem tajās.
Noteikti visvairāk čīkst tās, kuram ir nepieprasītas macības stundas- vēsture, sports, mājturība, u.c.

2019-07-19 15:24

nu re: Atkal idiotiem ir iespēja vaimanātun raudāt!!!

2019-07-19 15:25

objektīvists: Latvijā, un arī Liepājā, cilvēki nekad nav dzīvojuši tik pārticīgi, kā tagad. Palūk, kādas bezgala rindas pārtikas veikalos, cik neskaitāmi daudz jaunu prestižu marku automašīnu ielās. Činkstētājiem derētu atcerēties - padumjos laikos, pat divos darbos raujoties, neko vairāk par Skorohoda tupelēm un pļiekanu žurgu pusdienās strādnieciņš nevarēja atļauties. Retais izvilka no algas līdz algai, bet skolotāji staigāja ielāpiem klātās biksēs, pie tam - viņiem vajadzēja vilkt nesekmīgos vasaras darbos, kā arī vadīt pilsētas skolēnu darba nometnes kolhozos.

2019-07-19 15:34

to objektīvs: Padomju laikos varēja vairāk nopelnīt, ja zagi no darba vai pastučēji čekai par saviem līdzcilvēkiem.

2019-07-19 15:53

fhffhfh: šitas ČANGALU tantuks vispār nesaprot ko GVEĻŽ ( RUNĀT IR KAUT KAS CITS )Muldēt ar šoferis garažā māk Šitā tā pat laiž .

2019-07-19 15:59

te viens ČEKS gudrs: Nu ta pastrādā . Jā vecās kļockas bērnudārzā dauza bumbieri bet citi strādā viņu vietā . Vecās klockas vajag pensijā aizlaist Tik kas vietā nāks ???????????

2019-07-19 16:02

Audzīte: tiem,kas kritizē pedagogus,laipni lūgti vismaz dienu pastrādāt dārziņā vai klasē.Galvoju,ka tagadējo jauno paaudzi un viņu vecākus izturēsit ne ilgāk par pusdienlaikā!

2019-07-19 16:07

hhfh-skolotājs: Kādā penthausā tu darzeni dzīvo ja par dzivokli jāmaksā 350 eiras HALLLO

2019-07-19 16:27

to skolotāja: kas tad tas par eksluzīvu dzīvokli,ka jāmaksā tāda nauda.Paskatieties kādu māju ir uzbliezusi 6, skolas skolotāja Daiga uz Pļavu un Ukstiņa ielas krustojumā.Sakiet vēl ka skolotāji slikti pelna.

2019-07-19 16:45

Juziks: Varētu padomāt, ka kāds ar varu dzina par skolotāju strādāt.

2019-07-19 17:41

rols: ragana.

2019-07-19 17:50

Jaunliepāja: Jā ,jā! Skolotājs,dakteris,ugunsdzēsējs, policists utt. tās ir misijas. Jautājums: kas ir deputāts,ministrs, padomnieks,padomnieka vietnieks? Var būt tie ir idejiskie,kas vispār var iztikt bez algas?

2019-07-19 18:37

Skolotāja: Šogad pirmo reizi gadījās nokļūt slimnīcas uzņemšanas nodaļā ar reiboni. Aizveda no skolas. Tad nu tur guļot nācās pārdomāt prioritātes - kam mana misija būs vajadzīga, ja nesaudzēšu sevi un veselība būs galīgi sagājusi šķērsām...

2019-07-19 18:42

Šušušuppplinska: A vot kāds māk tā kazačoku lekt kā es? Nedzirdu!!! Nu tad turat muti...

2019-07-19 19:16

feders: par ko pacelt algas? lielākā daļa pedagogi ir vāji izpildījuši savu mājas darbu, kas atspoguļojas skolēnu eksāmenu rezultātos

2019-07-19 19:54

sāls+čeks+..: Nepārcenties te,ar vairākiem nikiem vāvuļojot vienas un tās pašas dumjības.Aizej uz bērnudārzu (vispirms gan iegūsti izglītību - 4,5 g) ,un pastrādā par to bumbieri. Izjutīsi ,cik tas ir jauki un iedvesmojoši,gan no bērnu,gan vecāku puses!

2019-07-19 20:48

Divi pensi: Skolotājs ir misijas profesija !
Piekrītu !
Bet tad nu miz Š. ar tādu komentāru vajag vākties atpakaļ uz to vietu no kurienes izlīdusi !

2019-07-19 22:41

olga: Kas nekaiš tiem skolotājiem,visa vasara brīva ,darba dienās jau pulksten 14,mauc jau pa lielveikaliem un vel pamanās glaunas majas uzcelt,kauna viņiem nav nemaz!

2019-07-19 23:13

Kantainais: Šis vārds ""misija ""sen jau devalvēts tā j'ēdziena patiesā izpratnē..šodien slepkavot ""misijā""dodas karavīri karā..jebkuru nelietību var nosaukt šī cēlā vārdā -MISIJA .
VNK pretīgi

2019-07-19 23:21

Ieva: Nav runa par pamodināšanu,bet gan veiksmīgu aizmidzināšanu. Jau tagad mācāmies no jaunajiem kolēğiem neko nedarīt par velti, jo katram sevi cienošam speciālistam ir tiesības saņemt cienīgu atalgojumu par savu darbu. Vai tad tas nav pareizi?

2019-07-19 23:37

kantainajam: Tāpēc nevajag lietot vārdus kuru patieso izpratni nesaprot. Misija - tūlkojot ir darbs , uzdevums. Neko sakrālu tur neredzu.

2019-07-20 00:07

Loading: "Še mans mazais bērns... Ēd misijas sajūtu... Varbūt rīt būs īsts ēdiens."

2019-07-20 03:28

starp citu: Lielākā daļa liepājnieku vergo par 300-500 eiro algām pēc nodokļu nomaksas. NABAGMĀJA, KAUNS !!!

2019-07-20 06:48

to starp citu: Bet protams. Tik braukā ar lepniem autiņiem un veikalos visu maksā skaidrā naudā. Ticam ticam ka te mirst badu.

2019-07-20 11:05

Mīzītis: Kads nezin, kas ir tā vecā tante bildē?

2019-07-20 16:34

o: Misija????? Stulba ministre.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz