Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Muzejs dāvina skolām un bibliotēkām politiski represēto piemiņas grāmatu

Muzejs dāvina skolām un bibliotēkām politiski represēto piemiņas grāmatu
24.07.2007 11:11

0

Atslēgvārdi

Liepājas muzejs pilsētas un rajona skolām, bibliotēkām dāvina Liepājas novada politisko represēto piemiņas grāmatu ”Mūžīgā sāpe”, kas tapusi kā piemiņa represijās bojā gājušajiem un brīdinājums atcerēties – tas nedrīkst atkārtoties. Grāmatā ievietotas intervijas ar  14.jūnija deportācijas upuriem, viņu atmiņu stāsti, kā arī fotogrāfijas un dokumenti no Liepājas muzeja krājuma un Latvijas valsts arhīva par dzīvi izsūtījumā Sibīrijā, aiz Ziemeļu polārā loka. Atsevišķā nodaļā ir saraksti par  Liepājas  novada iedzīvotāju arestiem pēc 1940.gada 17.jūnija, apsūdzot tos  politiska rakstura nodarījumos un pretpadomju režīma vērstā darbībā, kā arī 1941.gada 14. jūnija deportēto iedzīvotāju saraksts.

Kā uzsvēra grāmatas veidotāja, Liepājas muzeja nodaļas ”Liepāja okupāciju režīmos”  vadītāja Aina Burija, ar šo  izdevumu mēs  palīdzam uzturēt dzīvu tautas kolektīvo vēsturisko atmiņu, lai stiprinātu tās nacionālo pašapziņu, kas ir valstiskuma ideoloģiskais un emocionālais pamats.

Liepājas skolu valde saņēma 20 grāmatas, Liepājas centrālā zinātniskā bibliotēka un tās nodaļas 11, Liepājas rajona bibliotēkas 43, bet Liepājas rajona vidusskolas astoņas grāmatas.

Jau ziņots, ka grāmatu apgāds  ”Mantojums”  laidis klajā 1000 eksemplāru metienā Liepājas muzeja sagatavoto Liepājas  novada – Liepājas un Aizputes apriņķu – politiski represēto piemiņas grāmatu ”Mūžīgā sāpe” par 1940./41.gada represijām.

Tā tapusi ar biedrības ”Liepājas politiski  represēto klubs” atbalstu, lai atcerētos un godbijībā pieminētu to daļu Latvijas tautas, kuru okupācijas vara noslepkavoja vai deportēja.

 Pavisam plānots izdot trīs grāmatas par  represijām pret Liepājas novada iedzīvotājiem. Pirmā grāmata tapusi par 1940./41.gada padomju režīma represijām. Otrā grāmata ”Es vēlos mājās pārnākt” būs par padomju represijām laika posmā no 1945.gada līdz 1986.gadam, kur atspoguļota 1949.gada 25.marta deportācija un nacionālo partizāņu kustība. Savukārt trešā grāmata plānota par represijām pret iedzīvotājiem nacistiskās Vācijas okupācijas laikā no 1941. gada līdz 1945.gadam.

Liepājas muzejs

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz