Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Ceturtdiena, 22. augusts

Vārdadiena: Everts, Rudīte

Mūžībā devies talantu skolotājs

Atslēgvārdi Manfrēds Jaunskalže | treneris

Mūžībā ir devies kādreizējais Liepājas futbola meistarkomandas līderis un vairāku slavenu mūsu pilsētas spēlētāju treneris Manfrēds Jaunskalže. Atvadīšanās no viņa 19. jūlijā pulksten 15 Līvas kapsētā.

Andžils Remess atceras, ka Manfrēds Jaunskalže uz Liepāju pārcēlies no Aizputes, kur viņš komandas "Kurzeme" sastāvā spēlēja Latvijas čempionātā un bija savas komandas snaiperis. Vienā sezonā guvis pat divas trešdaļas no aizputnieku vārtiem. Liepājas komanda jau sešdesmito gadu vidū aicinājusi Manfrēdu pie sevis, taču sākotnēji viņš šim aicinājumam nav atsaucies.

Vēlāk tas tomēr noticis, un Jaunskalže "Zvejniekā" spēlēja astoņas sezonas – no 1970. līdz 1977. gadam. "Zvejniekā" viņš kļuva par Liepājas kluba līderi un spēlēja gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā. Turklāt vienu gadu spēlēšana centra aizsarga pozīcijā viņam neliedza kļūt par komandas labāko vārtu guvēju. "Viņš bija ļoti ātrs, kārtīgi cīnījās un auļoja no viena laukuma gala uz otru. Uzbrukumā viņš sita pa štangām, pāri vārtiem un garām. Ja izmantotu savas vārtu gūšanas iespējas, tad katru sezonu būtu rezultatīvākais spēlētājs, bet bija viņam sezonas, kurās guva tikai pa četriem un pieciem vārtiem," Manfrēda Jaunskalžes spēlētāja karjeru atceras A. Remess.

Vēlāk Jaunskalže pievērsās trenera arodam, un starp viņa audzēkņiem ir līdz Latvijas izlasei aizkļuvušie Liepājas futbolisti Māris Verpakovskis, Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Ģirts Karlsons, Kristaps Grebis, kā arī daudzi citi.

Latvijas Futbola federācija citē Māri Verpakovski, kurš savulaik sarunā ar "Sporta Avīzi" atminējās savu kādreizējo treneri: "Manfrēda vadībā notrenējos diezgan ilgi – apmēram desmit gadu. Domāju, visvairāk no viņa esmu paņēmis milzīgo futbola degsmi un mīlestību, kamdēļ mums tik ļoti gribējās nākt un trenēties. Noteikti jāatzīmē arī viņa ieaudzinātais godīgums pret futbolu, jo viņš allaž mums lika nākt trenēties un godīgi attiekties pret to, ko darām. Paldies viņam arī par disciplīnu. Tā man nākotnē ir ļoti, ļoti palīdzējusi."

  • Komentāri (0)
  • 0

Pievieno komentāru

Šo rakstu drīkst komentēt tikai reģistrēti lietotāji Reģistrējies šeit Atgādināt paroli

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!