Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Mūzikas skolā notiekošo turpina vērtēt vecāki un ministrija

Mūzikas skolā notiekošo turpina vērtēt vecāki un ministrija
Foto: publicitātes
14.01.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Man patiešām ir svarīgi, lai par mūsu mūzikas skolu cilvēki zinātu un runātu labu, bet ar nosacījumu, ka tas tā ir, nevis visus negludumus rūpīgi noslēpjot,” uzskata Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņa māmiņa Santa. Viņa norāda, ka pēc pedagogu Iritas Kalējas un Jāņa Ivuškāna aiziešanas no darba visas neskaidrības nav kliedētas un vecākus uztraucot Melngaiļskolas bigbenda un “Junioru benda” nākotne.

Primārais – audzēkņu izglītošana

Santa priecājoties, ka audzēkņu vecāki ātri sasaukuši sapulci, lai iegūtu informāciju. “Tomēr administrācijas sniegtais situācijas raksturojums ar skaistajiem paldies vārdiem pedagogiem un laba vēlējumiem tālākam ceļam atgādināja vien milzīgu farsu. Tāpat es nevaru atbalstīt uzskatu, “lai tikai nenotiktu publiska veļas mazgāšana”. LMMDV nav privāts uzņēmums, tā ir skola, kur darbības principiem jābūt skaidriem tiem, kas ir šīs skolas uzturētāji, proti, sabiedrībai, vecākiem, audzēkņiem,” saka satrauktā mamma.

LMMDV direktore Inga Auziņa norāda, ka vecāki un administrācija esot vienojušies – turpmāk jebkuru jautājumu un neskaidrību gadījumā uzreiz būšot diskusija. Skolas vadība esot gatava atkārtoti tikties ar audzēkņiem un viņu vecākiem, līdz šim gan šāda interese neesot izrādīta. “Abi darbinieki uzteica darba attiecības, tas ir viņu personīgais lēmums, ne skolas iniciatīva,” saka direktore.

Santa cer, ka ar laiku normalizēsies stundu grafiki, taču šobrīd mācību priekšmeti tiekot pakļauti jaunā viespasniedzēja un bigbenda vadītāja Denisa Paškeviča nodarbību laikiem, tāpēc visiem neesot zināms stundu saraksts. “Mani neuztrauc tas, ka D. Paškevičs nedzīvo Liepājā. Svarīgi ir, vai šis darbs kļūs māksliniekam par sirdslietu. Pretējā gadījumā man ir grūti iztēloties nopietnu progresu Melngaiļskolas bigbendam, bet jo īpaši junioriem,” viņa norāda. Māmiņa aizdomājusies par problēmu, ka sadarbība ar viespedagogiem bieži pārtrūkst tieši attāluma, intereses mazināšanās vai citu apstākļu dēļ.

I.Auziņa ir pārliecināta, ka D. Paškevičs tikšot galā ar visiem uzdevumiem: “Mākslinieks piedāvājumu vadīt bigbendu un “Junioru bendu” uzņēma ar patiesu interesi un lielu atbildību. Primārais mācību kolektīvos ir audzēkņu izglītošana. LMMDV administrācija ir pārliecināta, ka šis process turpināsies.” D. Paškevičs esot pieņēmis darbu ar identisku atalgojumu, kāds šajā amatā bijis Jānim Ivuškānam.

“Nav iespējams produktīvi strādāt”

Skolotāja un projektu vadītāja I. Kalēja “Kurzemes Vārdam” izklāsta savus aiziešanas iemeslus: “Mikroklimats skolā ir novests tik tālu, ka mēs visi cits uz citu skatāmies ar aizdomām. Tādā atmosfērā nav iespējams produktīvi strādāt. Intrigas un meli no visām pusēm. Tas mani radoši iztukšoja, ” viņa atzīstas. ” Pret sevi jau ilgāku laiku izjutu gan aizmuguriski, gan klātienē veiktas negatīvas, apmelojošas darbības, kuras uzskatu par nepamatotu savas reputācijas graušanu. Esmu aicinājusi mani nevainot darbībās, ko neesmu veikusi. Sarunas gandrīz vienmēr beidzās ar sapratni, bet attieksme uz pozitīvo pusi nav mainījusies.” Viņa uzskata, ka vārda brīvība skolā ir ierobežota, nosacījumi vai noteikumi ne vienmēr ir vienlīdzīgi visiem, uz daudzām lietām reakcija esot novēlota.

Pēc vairāku pedagogu vēstules Kultūras ministrijai par, viņuprāt, netaisnīgu darba apmaksu ministrija uzdeva Latvijas Nacionālajam kultūras centram (LNKC) veikt pārbaudi LMMDV par pedagogu atalgojumu. LNKC “Kurzemes Vārdam” sniegs pārbaudes rezultātus, kad tie būs izanalizēti.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājai Kristīnei Niedrei-Latherei, sadarbojoties ar LMMDV kā mākslas un mūzikas kompetenču centru, ir bijusi saskare arī ar pedagogiem I. Kalēju un J. Ivuškānu. “Neslēpšu savu nepatīkamo pārsteigumu par notiekošo. Tieši šie cilvēki skolas vārdu iznesa starptautiskā mērogā. Daudzi projekti līdz viņiem Liepājā nebija noritējuši, bet šobrīd vairāki jau iedzīvojušies mūsu kultūras dzīvē. Varu par šo situāciju spriest arī kā mamma, jo mani bērni apmeklē mūzikas skolu,” viņa saka.

Izglītības pārvaldes vadītāja uzskata, ka administrācijai vairāki skolā notiekošie procesi būtu jāpārvērtē: “Domāju, ka nevietā ir atsaukties uz it kā radošo personu emocionālu lēmumu. Sakaitētā situācija skolā ir veidojusies vairāku gadu garumā. Domāju, ka šie signāli administrācijai bija jāuztver jau pašā sākumā. Manuprāt, šis konflikts būtu jāizrunā un jācenšas panākt, lai labi speciālisti atgrieztos atpakaļ darbā.”

31 komentāri

2020-01-14 07:09

Ievads: K.Lathere Niedre, Jums nu gan vajadzētu paskatīties uz sevi, cik projektu vadītāju , darbinieki Jūsu iestādē ir pēdējo gadu laikā nomainījušies-10?, 20?un satraukums no Jums par to nav pausts publiski, dīvaini????

2020-01-14 07:12

Skola: Skolā ir kļuvis vieglāk elpot, tā gan ir patiesība...Intrigu vairs nav.

2020-01-14 07:18

Skola: Skolā strādā viespasniedzēji ap 20 procentiem, tas ir tikai veicinājis skolas izaugsmi, nevis pazeminājis, tieši tā pat ,kā daudzās meistarklases un starptautiskie projekti.

2020-01-14 07:24

Fs: Lai nu kas, bet K. Niedre Lathere varēja paklusēt! Viņas vadībā notiek vēl briesmīgākas lietas. Vēl nekaunās citus vērtēt. Uzrakstiet labāk par Izglītības pārvaldē notiekošo. Bēdu ieleja.

2020-01-14 07:40

Lasītāja: Skola ir publiska institūcija, kuras darbībā ir jāievēro atklātuma principi, bet ne jau visas negācijas būtu jānes uz āru, kas šajā gadījumā ir arī žurnālistu atbildība. "Bigbenda" un" Junioru benda" vecāki, manuprāt, D.Paškevičs ir nozīmīga personība džeza mūzikā, bet arī viņam ir jādod laiks, lai iestrādātos. Novēlu mums visiem vairāk iecietības un sapratnes. Katrs var kļūdīties, bet svarīgi ir kļūdas labot un saprotu, ka tas tiek darīts!

2020-01-14 08:00

Qr: Kā tie mākslinieki ZB ar savām pretenzijām.... Katrs grib būt superzvaigzne, katram vajag individuālo pieeju. Tik paši neko nopelnīt nespēj, veģetē uz valsts budžeta un audzina tādus pašus, kuru māmiņas skrien pakaļ viņiem līdz kamēr apprecas.

2020-01-14 08:04

Sigita: Nu ko var ņemties ! Skola tikai attīstas ,viss notiek uz labu!D.Paškevičs bērniem ļoti patīk !

2020-01-14 08:35

Niedrei: Niedre pati netiek galā ar saviem pienākumiem. Tur ar drīz konflikts sprāgs pa visām vīlēm. Atraduši īsto “profesionāli”, kuram viedokli jautāt.

2020-01-14 08:51

Dzeguzes: Starptautisks mērogs? Ko tā Izglītības pārvaldes zilzeķe vispār zina par starptautisku mērogu. Neesmu kaut kā manījusi, ka Ivuškāna un Kalējas projekti gozēties uz Times vāka, par tiem rādītu BBC un CNN. Aizbraukt par nodokļu naudu uz Lietuvu vai mazu konkurseli Vācijā, nav nekāda starptautiska atpazīstamība. Atveriet acis un beidzot dzīvot savās fantāzijās. Paškevics ir miljons reižu labāks par pašpasludināto “mākslinieku pāri”.

2020-01-14 09:34

mamma: Pareizi jau Irita teica par to mikroklimatu, kāds ir izveidojies pēdējos gadus skolā: kolēģi vairs savā starpā nesarunājas, jo ir tiktāl novesti, ka baidās, ka tik kaut ko lieku vai pārprotamu nepasaka, kas aizies līdz Auziņas ausīm, jo tad sāksies presingošana/mobings no viņas puses. Sapulcēs runā tikai Auziņa un viņas padotās. Visiem ir jāpiekrīt viņas viedoklim. Tikai, ne jau vienmēr viņas viedoklis un spriestspējas ir tās pareizās. Tas, ka pasniedēji, kas ir iebraucēji, saņem lielāku attalgojumu par tiem, kas ikdienā ir ar bērniem, sen jau visiem zināms. Tik atšķirība ir tā, ka atbrauceji novada savu stundu, bet viss pārējais darbs negribot ir uz vietas esošo pasniedzeju pleciem, jo jauniešiem viņi ir pieejami ikdienā. Vai tas ir adekvāti? Nē!

2020-01-14 10:00

Lotārs: Pamodās Irita!

2020-01-14 10:10

Orhideja: Tas, ka Auziņa ir visīstākā karjeriste arī no visām iepriekšējām darba vietām, sen zināms, domā tikai par savu pašlabumu....droši vien būtu vajadzīga maiņa.....

2020-01-14 10:40

Žēl gan: Izlasot komentārus, viss skaidrs , pat neesot psihologam. Jo īpaši tas, ka tāds patiešām ir vajadzīgs šīs skolas mikroklimata dziedināšanai. Viena puse stāsta par savu sāpi, otra puse agresīvi un netīrām metodēm uzbrūk, apmelo, provocē un aprunā un stāsta, cik viss brīnišķīgi, izcili un perfekti. Kurš ir kurš , labi redzams. Un nekas jau, diemžēl, nemainīsies, jo vadība ar pietuvinātajiem nav spējīga savu rīcību pavērot no malas...

2020-01-14 11:04

No laukiem: Man patīk būt bigbends !

2020-01-14 11:15

Veldre: Joprojām Kurzemes Vārds pozicionē vienas puses viedokli.Kristīne Niedre dara to pašu.Ivuškāns ar Kalējas kundzi sacēla šo skandālu,darbu uzteica pėc pašu vēlēšanās-tā Kurzemes Vārds šodien. Tikai divi jautājumi nav atbildēti;kā var iegūt informāciju par darbinieku algām.Otrs; kā ar mūziķu honorāriem,vai par to nav pieņemts runāt?

2020-01-14 11:18

Xl6: Satrauktai māmiņai par bigbendu- neaizvietojamu cilvēku nav.Kasir gājējs,lai iet.

2020-01-14 11:23

Xl6: Pēc šo divu mūziķu aiziešanas no LMMDV arī intrigas,visticamāk,beigsies.Būs iespēja izpausties citās jomās. Lai veicas!

2020-01-14 12:14

moderni: Es jau domāju ,ka raksts būs par pedofīliem.

2020-01-14 15:25

Kariņš: Ivuškāns un Kalēja. Un kūda bērnus un mammas. Tā arī rodas šādi raksti un komentāri.

2020-01-14 16:35

ha haa: Uzpūsta problēma, cilvēki paši aizgāja un cik saprotu vēl pamanās "uzpļaut" vietai uz kuras resursiem pacēlās!

2020-01-14 17:54

Vārdsss: Lai nu kā - lai veicas "jaunajiem"pedagogiem,lai veicas turpmāk vadīt skolu Auziņas kundzei,lai veicas vecākiem,kuru bērni turpinās mācīties mūzikas arodu !
Jānis ar Iritu bez darba nepalika un nepaliks ! Šie profesionāļi "ies"tik uz augšu...Žēl tikai,ka labi pedagogi ar izcilām darba spējām vairs...nestrādās ar šiem bērniem un nebūs viņiem blakus,kad tas būs nepieciešams...

2020-01-14 18:31

Cita Sigita: Ne Jānis, ne Irita nekad nav kūdījuši ne bērnus, ne vecākus. Cik es zinu, tad tieši otrādi saka, ka būs ok. Sapulce ar skolas vadību bija pašu vecāku iniciatīva, nevis kāds kādu sakūdīja. Vecāki aicināja skolas vadību , lai dzirdētu viedokli par situāciju. Kāds no skolas pārstāvjiem pārmetoši teica vecākiem ''mēs negribam mazgāt savu netīro veļu kopā ar jums...'' Tas tiešām būtu pieņemami, ja tas būtu privāts uzņēmums vai nodibinājums, bet tā ir skola un mums ir svarīga bērnu labklājība un izaugsmes iespējas šajā izglītības iestādē. Var jau būt, ka jaunais vadītājs ir gana labs un bērniem patīk u.t.t., bet ļoti žēl, ka no skolas aiziet izcili pedagogi it kā ''paši pēc savas iniciatīvas...''

2020-01-14 18:42

Fans: Vai Auziņa kādā darbā iztiek bez intrigām? Tikai pašlabuma meklētaja.

2020-01-14 19:34

aapaats: Auziņa taču vienmēr bijusi prasta intrigante, bez gaumes un hronisku nespēju sastrādāties ar citiem. Īsta Liepājas partijas stila ieturētāja, ar ilggadēju pieredzi partijā Saskaņa.

2020-01-14 20:06

Adīne: Mīlestības deficīts. Bet, kamēr vien dzīvojam pasaulē, ikvienam ir iespējas vairot sevī mīlestību. Lai izdodas!

2020-01-14 21:34

Kantainais: To sauc par kapitāla sabiedrību ,kurā jebkāds veids kā pacelties ir labs un slavējams ..Nozagt citu nopelnus ,nomelnot citus ,palaist tenkas ,izlikties labam un pūkainam..Tēlot ,ka kopumā viss ir labi un progersējoši--u.t.t. bet patiesībā viss strauji degradē..

2020-01-14 23:20

lemmileaks: Siļķu mucas uzturēšana vien EUR 1 200 000.

200 000 deleģētajai kultūras funkcijai.
1 006 931 ēkas pārvaldības funkcijas nodrošināšanai.

Nekur nemin kāda ir peļņa, bet izskatās ka tiem kas ir pierakstīti Liepājā ieejas vajadzētu būt bez maksas, tā kā uztur pilsētas nodokļu maksātajs.

2020-01-15 05:57

drīz: niedre ies dekrētā,interesanti kas būs viņas vietā.

2020-01-15 20:55

Tautudēls: Vai šīs divas pseidozvaigznes domā, ka bez viņiem mūzikas skola sabruks? Ja jūtas tik neaizvietojami, tad lai turpina sevi pierādīt privātā sektorā. Nevar beigt kurināt tautu. Skolā viss notiek

2020-01-16 13:04

Moris 21: Auziņu atlaist un viss kļūs ok. Kam diez tā Auziņa ir brūte, ka tik neatlaižama ?

2020-01-16 19:43

nabaga muzikants: Pašiem audzēkņiem ir daudzas reizes bijušas pretenzijas par aizdomīgajām atbildēm par stipendiju, tāpēc būtu jāveic godīgs audits profilaksei.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli