Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mūziku drīkst klausīties tikai tad, ja tas nevienam netraucē

Mūziku drīkst klausīties tikai tad, ja tas nevienam netraucē
Foto: Ilustratīvs
25.12.2019 07:06

liepajniekiem.lv

Ikdienā gana bieži nākas novērot šādu ainu: jaunietis ar mūzikas tumbu staigā pa pilsētas centru, iepazīstinot garāmgājējus ar pēdējiem repa hītiem, kuros dāsni tiek izmantoti krievu lamuvārdi. Vai arī: skolnieks pēcpusdienā ar autobusu atgriežas mājās, un telefonā skatās video ”Youtube” vietnē. Austiņas netiek izmantotas un drīz visi pasažieri uzzina kāda populārā blogera viedokli par datorspēlēm, apaviem un daudz ko citu.

Tie ir tikai daži piemēri, kad apkārtējiem jāsaskaras ar to, ka viņu dzīvē bez pašu piekrišanas pēkšņi ielaužas citu cilvēku patērētais saturs. Bet ko darīt, ja paša austiņas ir aizmirstas mājās vai vienkārši nav vēlmes klausīties to, kas nepatīk?

Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš atgādina, ka sabiedriskā vietā mūziku drīkst klausīties tikai tad, ja tas nevienam netraucē. Tas attiecas arī uz portatīvām tumbām pilsētas ielās. ”Ja iedzīvotājam tas traucē, viņš var palūgt izslēgt mūziku, bet var uzreiz zvanīt uz policiju.”

Vārpiņš saka, ka par cilvēkiem, kuri ielās skaļi klausās mūziku, sūdzības tiek saņemtas ļoti reti. Biežāk policiju izsauc uz daudzdzīvokļu mājām, kad kaimiņi neievēro klusumu no 23:00 līdz 7:00.

Tie ir divi dažādi pārkāpumi – pirmajā gadījumā tas ir sīkais huligānisms (var tikt piemērots sods no 70 līdz 500 eiro), savukārt otrajā gadījumā kaimiņu uzvedība tiek klasificēta kā akustiskā trokšņa normatīvu pārkāpšana (sods no 30 līdz 350 eiro).

Mūziku nedrīkst klausīties arī pilsētas autobusos un tramvajos. Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanas noteikumu trešajā punktā ir rakstīts, ka pasažieriem aizliegts trokšņot, dziedāt, spēlēt mūzikas instrumentus vai lietot skaņu atskaņošanas aparatūru.

Pašvaldības aģentūras ”Liepājas sabiedriskā transports” (LST) direktors Uldis Zupa skaidro, ka sabiedriskais transports ir publiska vieta, kurā arī darbojas administratīvo pārkāpumu kodekss. ”Ja ir pārkāpums, šajā gadījumā, tiek lietota skaņas atskaņošanas aparatūra, tad par to jāinformē vadītājs, bet var arī uzreiz zvanīt uz policiju. Tā ir sabiedriskās kārtības traucēšana.” Tāpat U.Zupa piebilst, ka par šādiem pārkāpumiem policija tiek izsaukta ļoti reti.

Vasarā iedzīvotāji biežāk vēršas policijā, bet lielākoties izsaukumi nav saistīti ar privātpersonām, stāsta K.Vārpiņš. Pludmalē aktīvi darbojas kafejnīcas un troksnis no tām dzirdams arī ārpus pludmales, par ko saņemtas sūdzības no tuvumā esošo māju iedzīvotājiem.

Policijas pārstāvis stāsta, ka mērķis ir nevis sodīt, bet panākt, lai pārkāpumi vairs neatkārtojas. Līdz ar to, pirmajā reizē cilvēks, kurš skaļi klausās mūziku, tiek brīdināts. Ja nekas nemainās, tad gan ir jāmaksā sods.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz