Sestdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nākamajos gados pilsētas apstādījumus veidos košus un daudzveidīgus

Nākamajos gados pilsētas apstādījumus veidos košus un daudzveidīgus
Foto: Komunālās pārvaldes arhīvs
12.12.2019 12:46

liepajniekiem.lv

Lai nodrošinātu jaunu publisko apstādījumu ierīkošanu, esošo atjaunošanu un pilnveidošanu, kā arī plānotu tam nepieciešamos līdzekļus ilgtermiņā, ir sagatavota un deputātiem izskatīšanai iesniegta pilsētas Apstādījumu koncepcija 2020.–2024. gadam, portālu liepajniekiem.lv informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Koncepciju jau akceptējusi pastāvīgā pilsētas Attīstības komiteja.  

”Dokuments sniedz vadlīnijas publisko apstādījumu struktūras sakārtošanai, veidošanai un kvalitātes uzlabošanai saskaņā ar pilsētas publiskās ārtelpas attīstības vajadzībām un rēķinoties ar reālajām finansiālajām iespējām,” skaidro darba grupas vadītāja, būvvaldes ainavu arhitekte Laura Stilbiņa.

Koncepciju izstrādājusi darba grupa un dokumentā ir iekļauti priekšlikumi pilsētas zaļo teritoriju papildināšanai un tam paredzamās aptuvenās izmaksas.

Katru gadu nākamo piecu gadu laikā ir paredzēts atjaunot vai izveidot trīs līdz četrus apstādījumu objektus.

Piecos gados Liepājas apstādījumu attīstīšanai nepieciešami aptuveni 177 000 eiro. Šajā summā nav iekļautas divu atsevišķi plānoto apstādījumu projektu izstrādes un īstenošanas izmaksas – tās noskaidrosies pēc tam, kad būs sagatavota šo labiekārtošanas projektu dokumentācija un kļūs zināmi darbu apjomi.

Turpmākajos gados paredzēta pakāpeniska novecojušu puķu un košumaugu dobju atjaunošana, jaunu puķu, graudzāļu un ziemciešu dobju izveide, plānots iegādāties un uzstādīt jaunas puķu piramīdas, ar kurām aizstās esošās, kas ir nolietojušās.

Vēl plānots puķu piramīdas papildus uzstādīt Karostā, Tosmarē, Zaļā birzī un Laumas mikrorajonā.

Puķu un krūmu stādījumus iecerēts atjaunot un papildināt Jūrmalas parkā, Zirgu salā, Zivju ielā, Cukura un Pulvera ielas aplī, Raiņa ielā pie pārbrauktuves, autoostā un sadalošajā joslā starp brauktuvēm Jaunajā ostmalā.

Piemēram, 2023.gadā iecerēta Jūrmalas parka vēsturiskās strūklakas dobes atjaunošana. Esošos stādījumus nomainīs ar tādiem, kas būs atbilstoši 20.gadsimta sākuma vēsturisko apstādījumu stilistikai, kas skatāma senajās pilsētas atklātnēs.

Jaunus stādījumus veidos zaļajā zonā pie īpašuma Graudu ielā 43 un otrs lielais projekts nodrošinās apstādījumu atjaunošanu un papildināšanu Mirdzas Ķempes skvērā. Šie ir kompleksi apstādījumu atjaunošanas priekšlikumi – vienā gadā tiks izstrādāta projekta dokumentācija un tad, citā gadā, ieceres īstenotas.

Koncepcija paredz ievērojami paplašināt apstādījumos izmantojamo un ieteicamo augu sortimentu. Ir sagatavots saraksts un attēli ar vasaras puķēm – paredzēti 58 nosaukumi, graudzālēm un lapaiņiem – 12 nosaukumi, nestandarta dekoratīvajiem augiem – pieci nosaukumi, ar ziemcietēm – 58 dažādi nosaukumi.

Sarakstu izmantos, pakāpeniski īstenojot koncepcijas priekšlikumus vai arī apsaimniekojot un uzturot esošos apstādījumus.

Liepājas pilsētas Apstādījumu koncepciju 2020.–2024.gadam īstenos Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde ”Komunālā pārvalde” sadarbībā ar Būvvaldi.

Vasarā notika Liepājas jaunās apstādījumu koncepcijas darba grupas rīkota iedzīvotāju aptauja, kurā piedalījās 103 respondenti un kuras rezultātā darba grupa saņēma daudz un dažādus ierosinājumus.

Tos no pilsētas plānošanas, finanšu pieejamības, apstādījumu uzturēšanas un citiem skatupunktiem izvērtēja darba grupa un daļēji arī ņēma vērā.

”Būs jauni un vairāk apstādījumu. Ar ieteicamo augu sarakstu mēģināsim panākt vienotu un mūsdienu tendencēm atbilstošu pilsētas vides izskatu,” piebilst L. Stilbiņa, atbildot uz jautājumu, kādi aptaujā izskanējušie priekšlikumi ir ņemti vērā.

Aptaujā bija ieteikumi par pilsētas mikrorajonu sakārtošanu, taču, kā atzīst ainavu arhitekte, ”ar jaunām puķu dobēm vien tur nepietiek, jo mikrorajonos nepieciešami plašāki un kompleksi labiekārtošanas darbi – celiņu, apgaismojuma, soliņu un atkritumu urnu izveide vai uzstādīšana, taču koncepcija pārbūves neparedz”.

Jaunā apstādījumu attīstības koncepcijas izstrāde un apstiprināšana ir nepieciešama, jo šogad beidzas koncepcijas 2016.–2019. gadam termiņš.

Iepriekšējos gados, atbilstoši šāda dokumenta vadlīnijām, izveidotas, paplašinātas, papildinātas vai atjaunotas kopumā 10 puķu dobes, to skaitā Akmens dārzs Jūrmalas parkā, uzstādīts liels skaits puķu kastes, vertikālie puķu podi un rondo, paplašināts pilsētas apstādījumu un košumaugu sortiments.

Iepriekšējos gados apstādījumu pilnveidošanai saskaņā ar koncepciju iztērēti kopumā 227 983 eiro.

UZZIŅAI

Visu apstādījumu un zaļo teritoriju veidošanas un uzturēšanas pakalpojumu kopējās izmaksas Liepājā

Gads

2015.

2016.

2017.

2018.

EUR ar PVN

406 437

454 119

476 790

499 710

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz