Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Nākamnedēļ Liepājas Olimpiskā multihalle svinēs spāru svētkus

Nākamnedēļ Liepājas Olimpiskā multihalle svinēs spāru svētkus
25.07.2007 15:30

0

Atslēgvārdi

Pirmdien, 30. jūlijā, plkst. 13.00 īpašs notikums sagaida visus Liepājas sporta cienītājus, jo Liepājas Olimpiskā centra multifunkcionālā sporta halle svinēs spāru svētkus. Domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde informēja, ka lielajā notikumā piedalīsies arī LR finanšu ministrs Oskars Spurdziņš, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Einars Fogelis un LOK goda prezidents Vilnis Baltiņš. ”Spāru svētkus sagaidām pacilātā noskaņojumā, jo visi būvniecības darbi rit atbilstoši plānotajam”, uzsver Liepājas Olimpiskā centra multihalles projekta vadītājs Gatis Griezītis. Jau līdz spāru svētkiem ir paveikts liels un būtisks darba apjoms ēkas celtniecībā – veikti bijušās Sporta un kultūras pils demontāžas darbi, būvbedres sagatavošana celtniecībai, pamatu ielikšana, dzelsbetona konstrukciju uzstādīšana un citi.

G. Griezītis paskaidro, ka līdz rudens/ziemas periodam plānots topošo sporta būvi uzbūvēt tiktāl, lai ziemā varētu nodarboties ar iekšdarbiem sporta zālēs.

Liepājas Olimpiskās multihalles celtniecība ir kopīgs projekts, kuru realizē Liepājas pašvaldība sadarbībā ar valsts atbalstu. Ēkas celtniecības kopējās izmaksas sasniedz 14,2 miljonus latu, no kuriem 4,6 miljoni ir valsts finansējums. Šogad no pilsētas budžeta halles celtniecībai atvēlēti gandrīz četri miljoni latu un tās celtniecība ir viens no Liepājas pašvaldības lielākajiem īstenotajiem projektiem. Halli būvē a/s ”UPB b/u ”Nams”. Plānots, ka celtniecības darbus pabeigs līdz 2008. gada 31. jūlijam.

Liepājas Olimpiskā multihalle būs multifunkcionāla sporta būve. Tas nozīmē, ka tā noderēs ne tikai vienam sporta veidam, bet gan vairākiem – gan komandu sporta spēlēm, gan individuālajiem sporta veidiem. Uz augstas kvalitātes seguma laukumiem varēs spēlēt basketbolu, volejbolu, handbolu, florbolu, nodarboties ar boksu un dažādiem cīņu sporta veidiem, sporta dejām, galda sporta spēlēm, kā arī ar fiziskām aktivitātēm, lai uzturētu sevi labā formā. Sporta kompleksu varēs izmantot arī koncertu, izstāžu, semināru, konferenču un cita veida lielu pasākumu organizēšanai.

S. Golde uzsver, ka halles esamība pilsētā lielā mērā atrisinās skolu sporta zāļu trūkumu, kā arī sekmēs sporta un tūrisma uzplaukumu visā reģionā. ”Multihallē būs arī bērnu un jauniešu izglītības iespējas, tai skaitā pat baletzāle. Mūsu bērni vismodernākos apstākļos varēs darboties dažādos interešu pulciņos un līdzīga veida nodarbībās. Bez valsts atbalsta šāda projekta īstenošana diez vai būtu iespējama”, uzsver S.Golde. 

Edgars Lākutis,
Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)