Ceturtdiena, 2. decembris Sniedze, Meta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Naksnīgā ainava – tikai no istabas loga. Viss par jaunajiem ierobežojumiem

Vakar visā Latvijā sākās stigra mājsēde, kas būs spēkā līdz 15. novembrim. No pulksten 20 līdz 5 ikvienam jāievēro pienākums atrasties savā dzīvesvietā vai uzturēšanās vietā mājsaimniecībā. Tomēr, ja pēc pulksten 20 rodas kāda īpaši neatliekama vajadzība, obligāti jāaizpilda pašapliecinājums.

Naksnīgā ainava – tikai no istabas loga. Viss par jaunajiem ierobežojumiem
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
22.10.2021 06:00

Ilze Ozoliņa, Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Vai strādājošie pagūs iepirkties?

Aizliegums pārvietoties mājsēdes laikā, ja cilvēks uzrāda aizpildītu apliecinājumu un personu apliecinošu dokumentu (personas apliecību vai pasi), nav attiecināms uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās, vai veic darba vai dienesta pienākumus.

Uzņēmumā “Caljan” ražošana notiek gandrīz visu diennakti. “Caljan” direktors Gatis Dradeika pastāsta, ka strādājošajiem, kuriem mājās jādodas vai uz darbu jāiet mājsēdes laikā sarūpētas apliecinājuma anketas.

Spriežot pēc iepriekšējās mājsēdes pieredzes, šāda kārtība uzņēmumam nekādus sarežģījumus nerada, viņš norāda. Taču uzņēmuma vadība norūpējusies par to, vai darbinieki pēc nostrādātās darbdienas pagūs iepirkties, jo arī veikalu daba laiks būtiski saīsināts – līdz 19. “Daudzi tagad slimo, tāpēc citiem jāstrādā vairāk. Ja darbiniekam būs jālūdz pastrādāt ilgāk par pulksten 19, tad jāizdomā, kā viņam rast iespēju iegādāties pārtiku un citas nepieciešamās preces. Droši vien būs jāļauj apmeklēt veikalu pa kādu brīdi darba laikā,” pauž “Caljan”direktors.

Suni staidzina tikai viens

Pēc pulksten 20 ārpus mājas (uzrādot apliecinājumu) var doties arī iedzīvotāji, kuriem nepieciešama psiholoģiskā atbalsta, ārstniecības pakalpojumu, tai skaitā vakcinācijas pret Covid-19 infekciju, saņemšana, dzīvnieku veterinārmedicīniskajā aprūpe, vai diennakts aptiekas apmeklējums.

Pārvietoties varēs arī cilvēki, kuriem nepieciešama nokļūšana lidostā, ostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā.

Daudzus nodarbina jautājums: vai mājsēdes laikā var doties pastaigā ar suni? Valsts policija (VP) norāda: pēc pulksten 20 suni drīkst vest īslaicīgā pastaigā savas dzīvesvietas tuvumā.

“Policija uz to raudzīsies ar sapratni. Atgādinām, ka izvest ārā suni vienlaikus drīkst viens cilvēks, nevis visa ģimene,” atzīmē VP.

Apliecinājums jāaizpilda pirms telpu pamešanas. Tajā jānorāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas adresi, tās atstāšanas iemeslu un laiku, kā arī galamērķi. Ja dzīvesvietas atstāšanas iemesls ir darba pienākumu pildīšana, apliecinājumā jānorāda arī darba vietas nosaukumu, adrese un vadības (kontaktpersonas) kontakttālrunis.

Apliecinājumu nepieciešams aizpildīt elektroniski savā viedierīcē vai drukātā veidā.

Ja nav atbilstošas viedierīces, nepieciešamo informāciju var saprotamā rokrakstā pēc piemēra aizpildīt uz baltas lapas. Pašapliecinājuma formas paraugs atrodas Valsts policijas un citu valsts institūciju mājaslapā.

Kontrolē iesaistīs plašākus spēkus

Ierobežoumu ievērošanu uzraudzīs gan Valsts, gan pašvaldības policija.

“Strādāsim ikdienas režīmā. Nedaudz pārplānosim darba grafikus. Sadarbībā ar Valsts policiju varam nosegt visu pilsētu,” pauž Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš.

VP pārstāve Madara Šeršņova informē, ka Valsts policijai ir sagatavots plāns, un resursi plānoti tā, lai nodrošinātu valdības pieņemto ierobežojumu pietiekamu un atbilstošu uzraudzību. “Valsts policija turpinās strādāt pastiprinātā režīmā, kontroles pasākumos iesaistot visas Valsts policijas amatpersonas, tajā skaitā kriminālpolicijas darbiniekus un Valsts policijas koledžas kadetus. Tāpat kontroles pasākumos tik iesaistīta Valsts robežsardze.

Policijas resursi un turpmākais darbs plānots tā, lai turpinātu nodrošināt arī savu pamatpienākumu izpildi, ikdienā apkarojot noziedzību, kā arī rūpējoties par sabiedrisko kārtību un uzraugot ceļu satiksmi”.

Policija arī atgādina – sods par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām ir līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz 5000 eiro.

Autobusi, tramvaji – līdz pulksten 21

Liepājā līdz 15. novembrim ne pilsētas autobusi, ne tramvaji pēc pulksten 21 nekursēs. Par to pastāstīja pilsētas Sabiedriskā transporta aģentūras direktors Olevs Zutis.

Tomēr būs daži izņēmumi – autobusi pēc pulksten 21, lai varētu nokļūt darbā slimnīcā, Biznesa centrā, kas atrodas Kapsēdes ielā un uzņēmumos Karostā. Tāpēc darbdienu vēlos vakaros kursēs autobusi 3. maršrutā ”Mirdzas Ķempes iela – Pulkveža Brieža iela” (pulksten 22.28; 22.50 un 23.16 no M. Ķempes ielas); 6.A maršrutā ”Mirdzas Ķempes iela – Biznesa centrs” (pulksten 21.49; 22.13 un 22.38 no M. Ķempes ielas un pulksten 22.46; 23.10 un 23.36 no Biznesa centra).

Brīvdienu vēlos vakaros kursēs autobusi 3. maršrutā ”Mirdzas Ķempes iela – Pulkveža Brieža iela” (pulksten 22.26; 22.48 un 23.10 no M. Ķempes ielas), 6. maršrutā ”M. Ķempes iela – Slimnīca” (pulksten 21.51; 22.13 un 22.35 no M. Ķempes ielas un pulksten 22.00; 22.44; 23.06 no slimnīcas).

Uzziņas

Ierobežojumi mājsēdes laikā

Ikviens iedzīvotājs uzturas savā dzīvesvietā no plkst. 20 līdz 05, nepulcējas, netiekas ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības, ievēro epidemioloģiskās drošības prasības, samazina savus kontaktus, lūdz arī citus ievērot drošības protokolus, distancējas, pareizi valkā sejas maskas, vēdina telpas, dezinficē rokas, ievēro izolācijas, mājas karantīnas un pašizolācijas nosacījumus.

Darbs notiek attālināti. Klātienē strādā tie vakcinētie vai vakcināciju uzsākušie darbinieki ar negatīvu Covid-19 testu, kuri nodarbināti kritiski svarīgās nozarēs un kuru darba specifika liedz strādāt attālināti. Klātienē strādājošos vakcinētos darbiniekus darba devējs var regulāri testēt. Klātienē strādājošie katru dienu iesniedz pašapliecinājumu par to, ka nav bijis zināms/apzināts kontakts ar inficēto un nav elpceļu infekcijas slimību simptomi. Klātienē strādājošie vakcināciju uzsākušie darbinieki veic skrīninga testus.

Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība. Ja nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšana, neatliekama dzīvnieku veterinārmedicīniskā aprūpe, vai diennakts aptiekas apmeklējums mājsēdes laikā, jāaizpilda apliecinājums un jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments.

Privātā transportlīdzeklī var pārvietoties vienas mājsaimniecības pārstāvji vai divas personas – katra no savas mājsaimniecības.Līdz trim personām no vairākām mājsaimniecībām:* ja tiek pavadīts nepilngadīgs bērns;*ja tiek pavadīta persona, kurai nepieciešama asistenta palīdzība;*ja tiek pavadīta persona, kurai ir objektīvas grūtības pārvietoties vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ.Visi lieto sejas maskas visu brauciena laiku.

Sabiedriskais transportā visu brauciena laiku pasažieri un vadītājs pareizi valkā sejas masku, vēlams – FFP2 respiratoru. Ievēro vispārējos drošības noteikumus, regulāri vēdina transporta līdzekli.Pilsētas un piepilsētas sabiedriskā transportlīdzekļa aizpildījums ir līdz 50%.Reģionālo un starppilsētu transportlīdzekļu piepildījums ir līdz 80% (85%, ja pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutiem jāuzņem pasažieri).

Taksometrā var pārvietoties viens pasažieris, vai vienas mājsaimniecības locekļi, vai pasažieris kopā ar nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība.No plkst. 20 līdz plkst. 5 taksometra pakalpojumu un komercpārvadājuma ar vieglo automobili pakalpojumu, kā arī darba devēja nodrošinātu transportu var izmantot, lai dotos uz darbu vai no tā, nokļūšanai līdz pasažieru pārvadājumu sniegšanas vietai lidostā, ostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā, atgrieztos dzīvesvietā, dotos uz diennakts aptieku, psiholoģiskā atbalsta vai ārstniecības iestādi, vai veterinārmedicīnas iestādi vai no tās.

Bērnudārzi pieejami tiem bērniem (arī dežūrgrupas), kuru vecāki vai likumiskie pārstāvji nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību mājās. Pilnībā vakcinētiem/izslimojušiem bērnudārza darbiniekiem nav reizi nedēļā jāveic Covid-19 tests. Līdz 15. novembrim bērnudārza darbinieki, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, jāvakcinējas, līdz tam darba pienākumus veicot ar Covid-19 testēšanas sertifikātu vai izglītības iestādes skrīninga ietvaros veikto Covid-19 testa negatīvu rezultātu. Bērni bērnudārzā netiek testēti un nelieto sejas maskas, ievēro higiēnas prasības.Darbinieki visu laiku pareizi valkā sejas maskas un īsteno vispārējos drošības pasākumus.

Pamatizglītība un vidējā izglītība. Līdz 29. oktobrim pagarināts skolēnu brīvlaiks.No 1. novembra klātienē mācās 1. – 3. klašu skolēni, pārējie attālināti.

Koledžās un augstskolās mācību process organizēts attālināti līdz 14. novembrim. Klātienē 15. novembrī mācības atsāk personas ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Sporta treniņi individuāli vai viena mājsaimniecība ārā. Sporta treniņu pakalpojumu sniegšana nav atļauta.

Dabas takas un objekti – individuāli vai viena mājsaimniecība ārā, nedrūzmējoties, netiekoties ar citiem apmeklētājiem.

Veikali – darba laiks var būt no plkst. 6. līdz 19. Degvielas uzpildes stacijas, diennakts aptiekas var strādāt visu diennakti. Telpās pieejamas šādas tirdzniecības vietas:

 • pārtikas veikali (70% no sortimenta ir pārtikas preces);
 • aptiekas (arī veterinārās);
 • optikas veikali;
 • dzīvnieku barības veikali;
 • preses tirdzniecības vietas;
 • grāmatnīcas;
 • higiēnas preču veikali (70% no sortimenta ir higiēnas preces);
 • telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas;
 • ziedu tirdzniecības vietas;
 • biļešu kases autoostās un dzelzceļa stacijās;
 • degvielas uzpildes stacijās.

Pārējās tirdzniecības vietas, kuras klātienes apmeklējumam ir slēgtas, attālināti iegādāto preču izsniegšanu organizē ārā. Tirdzniecības vietas, kuras darbojas klātienē, attālināti iegādāto preču izsniegšanu organizē atsevišķi no klātienes apmeklētāju plūsmas. Attālināti iegādātas preces var saņemt arī ar piegādi.

Saimnieciskie pakalpojumi. Netiek sniegti pakalpojumi, kas saistīti ar izklaidi, azartspēlēm, derībām, atrakcijām, skaistumkopšanu, labsajūtu, aktīvo atpūtu, fiziskajām aktivitātēm, sportu, tūrismu (izņemot izmitināšanu un ārvalstu ceļojumus), foto un video pakalpojumiem (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem), klātienes konsultācijām, kolektīvām medībām. Klātienē pakalpojuma sniegšana pieļaujama, ja klātienes kontakts nepārsniedz 15 minūtes, pakalpojuma sniedzējam un saņēmējam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta.
Klātienē pakalpojuma sniegšana pieļaujama ilgāk par 15 minūtēm, lai nodrošinātu cilvēka pamattiesības, drošību, veselības aprūpi u.tml., ja pakalpojuma sniedzējam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, pakalpojuma saņēmējam ir vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.
Darba laiks var būt no plkst. 6.00 līdz 19.00. Darba laiks nav ierobežots valsts nodrošinātās palīdzības (neatliekamā medicīniskā palīdzība, drošības un kārtības nodrošināšana, tml.) tūristu mītnēm, piegādes, avārijas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšanai.

Sabiedriskā ēdināšana var strādāt visu diennakti, lai nodrošinātu ēdienu līdzņemšanai vai piegādei. Došanās uz diennakts sabiedriskās ēdināšanas vietu, lai līdzņemšanai saņemtu maltīti laikā no 20 – līdz 5 nav pamatots iemesls atrasties ārpus dzīvesvietas, ja vien persona nepilda dienesta vai darba pienākumus klātienē vakara un nakts stundās.

Kultūrvietas darboties nevar, kultūras pasākumi klātienē netiek organizēti. Amatiermākslas kolektīvu darbība notiek tikai attālināti.

Pasākumi – publiskie nenotiek, privāti var notikt vienas mājsaimniecības lokā tās dzīvesvietā.

Divu mājsaimniecību pārstāvji var tikties, lai nodrošinātu personas aprūpi, atbalstu vientuļai (mājsaimniecībā dzīvo viena) personai, lai vecāki, kuru nepilngadīgie bērni dzīvo citā mājsaimniecībā, varētu tikties ar bērniem (izņemot, ja jāievēro izolācija, mājas karantīna, pašizolācija).

Piketi, mītiņi, gājieni netiek organizēti.

Kristību ceremoniju organizē neatliekamā gadījumā. Tajā var pulcēties līdz 10 cilvēkiem no ne vairāk kā 2 mājsaimniecībām. 10 cilvēku skaitā netiek ieskaitītas personas, kas saistītas ar kristību norises nodrošināšanu. Visi no 7 gadu vecuma pareizi lieto sejas maskas.

Bēru ceremonijas var notikt ārā, var pulcēties līdz 20 cilvēkiem, to skaitā netiek ieskaitītas personas, kas saistītas ar bēru norises nodrošināšanu. Visi no 7 gadu vecuma pareizi lieto sejas maskas.

Reliģiskās darbības vietas var apmeklēt individuāli vai vienas mājsaimniecības pārstāvji, ja vienai personai nodrošina 15 m2, kopējais apmeklētāju skaits nepārsniedz 20% no maksimālā iespējamā skaita, visi pareizi lieto sejas maskas. Reliģiskās darbības vietas darbu var uzsākt plkst. 6 un beidz līdz plkst. 19.

Laulību reģistrācija ir atļauta, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem. Dzimtsarakstu nodaļas amatpersonai vai garīdzniekam jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. Klātesošajām personām jālieto sejas maskas.

Avots: covid19.gov.lv

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz